অসম

সাপ্তাহিক ৰাশিফল

মেষ ৰাশি- সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিয়ে আপোনাক কামত ব্যস্ত ৰাখিব পাৰে। আপুনি কৰ্মস্থান আৰু ব্যৱসায়ৰ বিকাশৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ পৰিকল্পনা ৰূপায়ণত ব্যস্ত থাকিব পাৰে। আপোনাৰ নেটৱৰ্কে আপোনাক আপোনাৰ প্ৰ’গ্ৰামবোৰ অধিক দক্ষতাৰে চলাবলৈ সহায় কৰিব পাৰে। আপোনাৰ পৰিয়ালে পাৰিবাৰিক বিষয়ত গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাত আপোনাৰ সহায় হ’ব পাৰে। আপুনি বিৰোধী আৰু গোপন শত্ৰুৰ পৰা বিজয়ী স্থিতিত থাকিব। অবিবাহিত সকলে এজন সঙ্গী বিচাৰি পাব পাৰে। প্ৰেমিক যুগলে বন্ধুবৰ্গৰ সহায়ত বিবাহৰ বিষয়ে প্ৰয়োজনীয় সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে।
সপ্তাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ ভাল হ’ব পাৰে। আপোনাৰ লোকচান লাভলৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ অতীতৰ বিনিয়োগে লাভালাভৰ ক্ষেত্ৰত পৰিশোধ কৰা আৰম্ভ কৰিব পাৰে। নতুন অংশীদাৰীত্বই আপোনাক আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। আপোনাৰ বৰ্তমানৰ চাকৰিত পদোন্নতি হ’ব পাৰে। আনহাতে চাকৰি বিচৰা সকলে নতুন চাকৰি বিচাৰি পোৱাৰ আশা কৰিব পাৰে।
সপ্তাহটোৰ শেষৰ কেইটামান দিন আপুনি আমনি অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা থাকিব পাৰে। আপোনাৰ উদ্বেগ আৰু অস্থিৰতা থাকিব পাৰে। যি আপোনাক বিচলিত কৰিব পাৰে। আপুনি কিছুমান গুৰুত্বহীন কামত মূল্যৱান সময় অপচয় কৰিব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ ভাল হ’ব। যোৱা সপ্তাহৰ বিশৃংখল পৰিস্থিতি বৰ্তমান শেষ হ’বলৈ গৈ আছে। আপোনাৰ বন্ধ কৰা প্ৰকল্পবোৰ আৰম্ভ কৰাৰ এইটো এটা ভাল সময় হ’ব। ব্যৱসায়ত আপোনাৰ লাভ হ’ব। আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে পুৰষ্কাৰ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। আপোনাৰ এটা ধৰ্মীয় ভ্ৰমণ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ কাম-সম্পৰ্কীয় ভ্ৰমণ অব্যাহত থাকিব। আপুনি যিকোনো আধ্যাত্মিক দাতব্য সংস্থাক এক নিৰ্দিষ্ট পৰিমাণ দান কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। আপুনি প্ৰয়োজনীয় লোকসকলক সহায় কৰিব পাৰে। সম্পদ সম্পৰ্কীয় প্ৰকল্পবোৰ আৰম্ভ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।
সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি কামত ব্যস্ত থাকিব পাৰে। সময় আপোনাৰ কামৰ সৈতে খাপ খাব। আপোনাৰ লক্ষ্যৰ ওপৰত আপোনাৰ মনোযোগ বাস্তৱসন্মত হ’ব। আপোনাৰ সমৰ্পণৰ সহায়ত আপুনি এটা কঠিন প্ৰকল্প সহজে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে কিছু পুৰষ্কাৰ পাব পাৰে। আপুনি দীৰ্ঘম্যাদী বিনিয়োগো কৰিব পাৰে। আপোনাৰ ভাই-ভনীৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছুমান ভাল খবৰ আহিব। পাৰিবাৰিক জীৱনত সমন্বয় বজাই ৰখাৰ বাবে আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত আপোনাৰ গৌৰৱ আৰু আত্মসন্মান সুৰক্ষিত হ’ব।
সপ্তাহটোৰ শেষৰ কেইটামান দিনত আপুনি ইতিবাচক কামৰ দ্বাৰা আশীৰ্বাদ প্ৰাপ্ত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ৰাজহ উৎসবোৰ উন্নীত হ’ব। যি আপোনাৰ সঞ্চয় বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। আপুনি নতুন ব্যৱসায় বিকাশৰ পৰিকল্পনা কৰিব আৰু আপুনি সেইবোৰ কাৰ্যকৰীভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিব। সন্তানৰ স্বাস্থ্য উন্নত হ’ব। বিনিয়োগকাৰীসকলে লাভজনক লাভৰ ক্ষেত্ৰত দীৰ্ঘম্যাদী বিনিয়োগ কৰিব।

মিথুন ৰাশি- আপোনাৰ সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণি ভাল নহ’ব। আপুনি অনুভৱ কৰিব পাৰে যে আপোনাৰ প্ৰকল্পবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে স্থগিত হ’ব। কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ। আপুনি লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সেয়েহে আপুনি নতুন ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ নকৰে যেন। আপোনাৰ বৰ্তমানৰ লাভ লোকচানলৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে। আপুনি বিবাদত জড়িত হোৱা কাম পৰিহাৰ কৰিব। অন্যথা আপোনাৰ সন্মান হানি হ’ব। আপোনাৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাও থাকিব পাৰে। অৱশ্যে জ্যেষ্ঠসকলৰ আশীৰ্বাদে আপোনাক এই পৰিস্থিতিৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব পাৰে। আপুনি ঘৰৰ বিবাদ আৰু প্ৰেম জীৱন পৰিহাৰ কৰিব লাগিব।
সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ হ’ব। স্থগিত প্ৰকল্পবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আৰম্ভ হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ কামৰ দিশ বিচাৰি পাব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ এটা ঋণৰ ব্যৱস্থা কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ সঞ্চয় পৰিচালনা কৰাত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলে অধিক ভাল কৰিব পাৰে। আপুনি উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে পৰিকল্পনা কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে। যি অদূৰ ভৱিষ্যতে আপোনাৰ কেৰিয়াৰ উন্নত কৰিব পাৰে।
সপ্তাহটোৰ শেষৰ কেইটামান দিনত আপুনি সুখী হ’ব আৰু কামত মনোনিৱেশ কৰিব। ই আপোনাক আপোনাৰ পেছাদাৰী কেৰিয়াৰত ব্যস্ত ৰাখিব। আপুনি আপোনাৰ কামত মনোনিৱেশ কৰিব পাৰে। যি আপোনাক মানসিক ক্লান্তি দিব পাৰে। আপুনি কোনো পাৰিবাৰিক অনুষ্ঠানৰ বাবে সময়মতে আহিব নোৱাৰিব পাৰে। ই আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সম্প্ৰীতি প্ৰভাৱিত কৰিব। অৱশ্যে আপোনাৰ ভাই-ভনীয়ে আপোনাক সমৰ্থন কৰিব পাৰে। প্ৰেমিক যুগলে পৰিয়ালৰ সহায়ত বিবাহৰ বিষয়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আশা কৰিব পাৰে। চাকৰি বিচৰা সকলে বন্ধুবৰ্গৰ সহায়ত উপযুক্ত চাকৰিৰ বিষয়ে ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। দম্পতীসকলে পৰিয়ালৰ নতুন সদস্য হিচাপে এটি শিশুৰ বিষয়ে ভাল খবৰ শুনিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- সপ্তাহৰ প্ৰথম দুদিন আপুনি সুখী হ’ব পাৰে। আপুনি পৰিয়াল আৰু ব্যৱসায়ত ব্যস্ত থাকিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ চাৰিওফালে মানসিক শান্তি আৰু সুখ আশা কৰিব পাৰে। আপুনি ভাল অনুভৱ কৰিব। আপুনি ঘৰুৱা বিষয়ত ব্যস্ত থাকিব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ বুজাবুজি এতিয়া বহুত শক্তিশালী হ’ব। আপুনি ব্যৱসায়ত নতুন অংশীদাৰীত্ব আশা কৰিব পাৰে। চৰকাৰ সম্পৰ্কীয় কামত বিনিয়োগ কৰিলে আপোনাক লাভ হ’ব পাৰে।
সপ্তাহৰ মাজত ভাল নহ’ব। আপুনি আমনি আৰু দুখ অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ চাকৰি আৰু ব্যৱসায়ত কিছু লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। প্ৰতিপক্ষ আৰু গোপন শত্ৰুসকলৰ পৰা সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব। আপুনি আপোনাৰ কামত নতুন ধাৰণা ব্যৱহাৰ কৰা পৰিহাৰ কৰিব। আপোনাৰ শীৰ্ষ বিষয়াৰ সৈতে যিকোনো ধৰণৰ তৰ্ক নকৰিব। ব্যৱসায়ত ৰিস্ক নলব। অন্যথা যথেষ্ট লোকচান হ’ব। প্ৰেমিক যুগলে তৰ্ক কৰা পৰিহাৰ কৰি সম্পৰ্কত সম্প্ৰীতি বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰিব।
সপ্তাহৰ শেষৰ দুদিনত আপুনি আপোনাৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ সৈতে আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে। যি আপোনাক সুখী কৰিব। আপুনি আপোনাৰ পেছাদাৰী নেটৱৰ্ক সম্প্ৰসাৰিত কৰিব পাৰে। সপ্তাহটোৰ শেষ দিনটোয়ে পেছাদাৰী জীৱনলৈ কিছু আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব পাৰে। আপুনি এক ডাঙৰ ৱৰ্ক অৰ্ডাৰ পোৱাৰ আশা কৰিব পাৰে। যি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰিত কৰিব পাৰে। নিয়োগকৰ্তাৰ সৈতে সম্পৰ্ক এতিয়া ভাল হ’ব।

সিংহ ৰাশি- সপ্তাহৰ প্ৰথম দুদিনত আপোনাৰ ভাল হ’ব। আপোনাৰ স্বাস্থ্য সমস্যা সমাধান হ’ব। আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ’ব পাৰে আৰু ব্যয় কম হ’ব। ই আপোনাৰ বেঙ্ক বেলেন্স বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ বিৰোধী আৰু গোপন শত্ৰুক নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিব। আপুনি যিকোনো আইনী ক্ষেত্ৰত জয়ীৰ স্থিতিত থাকিব পাৰে। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে আপোনাৰ বিষয়া সুখী হ’ব। লাভালাভৰ বাবে আপোনাক পদোন্নতি দিয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়িক অংশীদাৰৰ সৈতে বিবাদ সমাধান হ’ব। যি ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত কিছু বিকাশ হ’ব। আপুনি আপোনাৰ সঙ্গীৰ সৈতে কিছুমান ৰোমান্টিক মুহূৰ্ত উপভোগ কৰিব পাৰে। যি ঘৰুৱা জীৱনত সম্প্ৰীতি আনিব।
নতুন অংশীদাৰীত্বই আপোনাক সুখ দিব পাৰে। যি অদূৰ ভৱিষ্যতে উপযোগী হ’ব পাৰে। আপুনি পৰিয়াল বা সামাজিক অনুষ্ঠানত ব্যস্ত থাকিব পাৰে। আপুনি স্থিৰ আৰু অন্যান্য সম্পত্তিত বিনিয়োগ কৰিব। আপুনি আপোনাৰ কামত মনোযোগ দিবলৈ অক্ষম হ’ব পাৰে। যি আপোনাৰ পেছাদাৰী আৰু ঘৰুৱা জীৱন প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে।
সপ্তাহটোৰ শেষৰ দুটা দিনত সফল নহ’ব। আপুনি আমনি অনুভৱ কৰিব পাৰে। ই দুখ আৰু উদ্বেগ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ কিছুমান স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাও থাকিব পাৰে। আপুনি অত্যাধিক দ্ৰুতগতিত গাড়ী চলোৱা পৰিহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। আপুনি শত্ৰু আৰু বিৰোধীৰ বিৰুদ্ধে সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব। আপুনি ষড়যন্ত্ৰৰ ভুক্তভোগী হ’ব পাৰে। আপুনি যিকোনো বিতৰ্ক সৃষ্টি কৰা পৰিহাৰ কৰিব। ই এক আইনী প্ৰক্ৰিয়ালৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব। প্ৰেমিক যুগলে ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখিব আৰু অপ্ৰয়োজনীয় তৰ্ক সৃষ্টি কৰা পৰিহাৰ কৰিব।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহত আপুনি উদ্যমী, স্বাস্থ্যৱান আৰু ধনী হ’ব পাৰে। আপুনি জ্ঞান আৰু তথ্য প্ৰাপ্ত কৰাৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব পাৰে। আপুনি সম্পত্তিত নতুন বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ অহংকাৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। যি আপোনাৰ চাৰিওফালৰ লোকসকলৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক প্ৰভাৱিত কৰিব। প্ৰেমিক যুগলে তেওঁলোকৰ সুখৰ সময় উপভোগ কৰিব পাৰে। শিক্ষাৰ্থী আৰু চাকৰি বিচৰা সকলে ভাল খবৰ শুনিব পাৰে।
সপ্তাহটোত আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে সুখী হ’ব পাৰে। আপুনি কলাৰ প্ৰতি আগ্ৰহ হ’ব পাৰে। যি আপোনাৰ সৃষ্টিশীলতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। আপুনি চাকৰিত পদোন্নতি পাব পাৰে। আৰু আপুনি পদোন্নতিৰ বাবে উৎসাহ লাভ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত কিছুমান বিত্তীয় সিদ্ধান্ত লোৱাৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি ধৈৰ্য্য ধৰিব। প্ৰেমিক যুগলে সম্পৰ্কত বিশ্বাসী হ’ব।
সপ্তাহৰ শেষৰ দুদিনত আপোনাক জ্যেষ্ঠসকলে আশীৰ্বাদ দিব পাৰে। যি আপোনাক সুখী কৰিব পাৰে। আপুনি প্ৰয়োজনীয় লোকসকলক সহায় কৰিব পাৰে। আপুনি নিজকে বিশ্লেষণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে আৰু পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত ভুলবোৰ জানিব পাৰে। যি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্কত আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিবলৈ সক্ষম হয়। যুটীয়া ব্যৱসায়ত বিবাদবোৰ সমাধান কৰা হ’ব। অবিবাহিত সকলে সংগী পাব পাৰে। সপ্তাহটোৰ শেষৰ দিনটো অতি চাপ পূৰ্ণ হ’ব পাৰে। আপুনি দ্ৰুত গতিত গাড়ী চলোৱা আৰু বিপদজনক ভ্ৰমণ পৰিহাৰ কৰিব।

তুলা ৰাশি- সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ সময় ঋণাত্মক হ’ব। আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ পথত বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপুনি ধৈৰ্য্য ধৰিব লাগিব। আৰু যিকোনো দ্ৰুত সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ যত্ন ল’ব লাগিব। আপুনি যিকোনো বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে আপোনাৰ প্ৰবৃত্তি অনুসৰণ কৰিব। যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে আপুনি আপোনাৰ জ্যেষ্ঠ বা পৰামৰ্শদাতাৰ পৰা পৰামৰ্শ লোৱা উচিত। আপুনি বৰ্তমান য’ত বাস কৰে তাৰ পৰা স্থানান্তৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে।
সপ্তাহটোৰ মাজভাগত আপুনি সুখ আৰু আত্মবিশ্বাস অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আভ্যন্তৰীণ শক্তিয়ে আপোনাক কেৰিয়াৰ সম্পৰ্কীয় কঠিন সিদ্ধান্ত লোৱাত সহায় কৰিব পাৰে। আপুনি অতীতত কৰা বিনিয়োগবোৰে এতিয়া পৰিশোধ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ ঘৰ বা কৰ্মস্থানৰ নৱীকৰণৰ বাবে আপোনাৰ সৃষ্টিশীলতা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। অবিবাহিত লোকসকলে সংগী বিচাৰি পাব পাৰে। দম্পতীসকলে শিশুৰ ভাল খবৰ শুনিবলৈ সক্ষম হ’ব। প্ৰেমিক যুগলে বিয়া কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- সপ্তাহৰ প্ৰথম দুদিনৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পৰা সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ফলাফল লাভ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ আত্মীয়সকলৰ সৈতে বিবাদ সমাধান কৰিব পাৰে। আপুনি হ্ৰস্বম্যাদী ব্যৱসায় বা কাম সম্পৰ্কীয় সাক্ষাতৰ বাবে যাব পাৰে। যি সোনকালে সহায়ক হ’ব পাৰে। আপোনাৰ অধীনস্থ আৰু ভাই-ভনীসকলে আপোনাৰ কঠিন পৰিস্থিতিত আপোনাক সহায় কৰিব পাৰে। এজন চাকৰি সন্ধানকাৰীয়ে উপযুক্ত চাকৰি বিচাৰি পাব পাৰে। শিশুৰ ফলাফল অনুকূল হ’ব।
সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিস্থিতি অধিক বেয়া হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ কৰ্তব্যৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হ’ব পাৰে। আপুনি কামত অসন্তুষ্ট হ’ব পাৰে। যি আপোনাৰ বৰ্তমানৰ প্ৰকল্পৰ গতিত প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে। আপোনাৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ যত্নৰ প্ৰয়োজন। আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ধন বিলাসিতাৰ বাবে ব্যয় কৰিব পাৰে। যি আপোনাৰ সামাজিক মূল্য বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। আপুনি কামৰ সৈতে সংযুক্ত এটা দীঘলীয়া যাত্ৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ ঘৰুৱা জীৱন উপভোগ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে অহংকাৰ পৰিহাৰ কৰা উচিত। অংশীদাৰী ব্যৱসায়ৰ সমস্যাবোৰ কোনো প্ৰশ্ন নোহোৱাকৈ সমাধান কৰিব পাৰি। বিবাহ সম্পৰ্কে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পূৰ্বে অবিবাহিতসকলে অন্তৰ্দৃষ্টি অনুসৰণ কৰিব।

ধনু ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি সুখী হ’ব পাৰে আৰু আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্যত গুৰুত্ব দিব পাৰে। যি আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস আৰু আপোনাৰ মনোভাৱ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। আপুনি যোগাযোগ দক্ষতাৰ সহায়ত কেইবাটাও সমস্যা সমাধান কৰিব পাৰিব। ব্যক্তিগত জীৱনৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি নম্ৰ হ’ব। আপোনাৰ সঞ্চয় আৰু ব্যয়ৰ মাজত ভাৰসাম্য থাকিব। যি আপোনাৰ বেঙ্ক বেলেন্স বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। প্ৰেমিক যুগলে বিবাহৰ সন্দৰ্ভত তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কত কিছু সমৰ্থন পাব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলে ইতিবাচক ফলাফল লাভ কৰিব। আপুনি ডিঙি, কাণ, চকুৰ সমস্যা আৰু শ্বাস-প্ৰশ্বাসৰ সমস্যা অনুভৱ কৰিব পাৰে।
এই সপ্তাহত আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমে আপোনাৰ ব্যৱসায়ত লাভ কৰিব। আপুনি আপোনাৰ অধীনস্থ সকলৰ সহায়ত কঠিন সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে আৰু অলপ পৰিশ্ৰমৰ বাবে আপুনি সফল হ’ব। আপোনাৰ মনলৈ আহিব পৰা কিবা নতুন চিন্তাই সোনকালেই আপোনাক এক দিশ দিব পাৰে।
চাকৰি বিচৰা সকলে ভাল চাকৰি পাব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলে ভাল ফলাফল পাব পাৰে। আপুনি বিত্তীয় লাভ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। যি আপোনাৰ বিত্তীয় জীৱন উন্নত কৰিব পাৰে। আপুনি এজন স্মাৰ্ট বিনিয়োগকাৰী হ’ব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- সপ্তাহৰ প্ৰথম দুটা দিনত আপুনি ইতিবাচক অনুভৱৰ দ্বাৰা আশীৰ্বাদ পাব পাৰে। যি আপোনাক শক্তি, সুস্বাস্থ্য প্ৰদান কৰিব পাৰে। আপুনি কামত আৰু ঘৰত প্ৰতিটো মুহূৰ্ত উপভোগ কৰিব পাৰে। আপুনি সমাজত পুৰষ্কাৰ লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব পাৰে। আপুনি ব্যৱসায়ত ভাল সহযোগিতা আশা কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আধ্যাত্মিক শক্তিয়ে আপোনাক কৰ্মক্ষেত্ৰত সঠিক সিদ্ধান্ত লোৱাত সহায় কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ বৰ্তমানৰ চাকৰিত গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন আশা কৰিব পাৰে। চাকৰি বিচৰা সকলে নতুন চাকৰি বিচাৰি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ঘৰুৱা জীৱনত আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সমন্বয় ৰাখিবলৈ আপুনি অহংকাৰ পৰিহাৰ কৰিব। আপুনি ঘৰৰ নৱীকৰণৰ বাবেও কিছু পৰিমাণ ব্যয় কৰিব পাৰে।
সপ্তাহটোত আপুনি বিনিয়োগৰ বিষয়ত ব্যস্ত থাকিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ ব্যয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে। যি আপোনাৰ সঞ্চয় বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। ধন উপাৰ্জন কৰোঁতে আপুনি আপোনাৰ জ্ঞান ব্যৱহাৰ কৰিব। আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। প্ৰেমিক যুগল সামাজিক ভাৱে একত্ৰিত হোৱাত ব্যস্ত থাকিব পাৰে। মুখ, ডিঙি আৰু বুকুৰ সৈতে সম্পৰ্কিত স্বাস্থ্য সমস্যাৰ প্ৰতি সাৱধান হ’ব।
আপুনি ব্যৱসায় আৰু কেৰিয়াৰৰ বিষয়ত সোনকালেই এজন নতুন সহায়ক ব্যক্তিক লগ পাব। আপোনাৰ নেটৱৰ্কে আপোনাক আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। ভাই-ভনীৰ সমস্যাবোৰো সমাধান হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে আধ্যাত্মিক ভ্ৰমণৰ সম্ভাৱনা আছে। যি আপোনাক ভৱিষ্যতৰ বাবে নতুন দিশ প্ৰদান কৰিব পাৰে। আপুনি ঘৰৰ সম্প্ৰীতি অনুভৱ কৰিব পাৰে। সপ্তাহৰ শেষদিনটো আপোনাৰ বাবে ভাল নহ’ব। আপোনাৰ প্ৰত্যাশা অধিক হ’ব, যিয়ে আপোনাক খং উঠাব পাৰে। অৱশ্যে, যিকোনো প্ৰকাৰে দিনটোৰ শেষত জ্যেষ্ঠসকলৰ আশীৰ্বাদৰ সহায়ত আপুনি হতাশা আৰু উদ্বেগৰ পৰা মুক্ত হ’ব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- সপ্তাহৰ প্ৰথম দুটা দিন ভাল নহ’ব পাৰে। আপুনি দুখ অনুভৱ কৰিব পাৰে আৰু হতাশ হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ বাবে স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপুনি ভুল বস্তুৰ ওপৰত যথেষ্ট পৰিশ্ৰম ব্যয় কৰিব। আপুনি অধৈৰ্য্য হ’ব পাৰে। যাৰ ফলত আপুনি অহংকাৰী হ’ব পাৰে। সেয়েহে কাৰোবাৰ সৈতে কথা পাতি থাকোতে আপুনি আপোনাৰ জিভা নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। প্ৰেমিক যুগলসকলে সাৱধান হ’ব। অন্যথা সম্পৰ্কত বাধা আহিব।
সপ্তাহৰ মাজভাগত যোৱা সপ্তাহৰ হতাশা আনন্দলৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে। আপুনি এটা ভাল জীৱন আশা কৰিব পাৰে। আপুনি কাম উপভোগ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ নেটৱৰ্কে আপোনাক আপোনাৰ প্ৰকল্পটো সম্পূৰ্ণ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ ভাতৃ-ভগ্নী আৰু নেটৱৰ্ক প্ৰযুক্তিৰ সহায়ত এটা নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে।
আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত কিছু ব্যাঘাত হ’ব। সেয়েহে আপুনি সম্পৰ্কত আপোনাৰ অহংকাৰ আৰু গৌৰৱ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব। অংশীদাৰী ব্যৱসায়ত আপুনি অনুপযুক্ত বিষয়ত তৰ্ক সৃষ্টি কৰা পৰিহাৰ কৰিব। অংশীদাৰীত্বত বিবাদ হ’ব, কিন্তু আপোনাৰ ধৈৰ্য্যই আপোনাক এই পৰিস্থিতিৰ পৰা মুক্ত হোৱাত সহায় কৰিব আৰু আপুনি বিবাদ সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

মীন ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি সুখী অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ মনোযোগ আপোনাৰ লক্ষ্যৰ ওপৰত থাকিব। আপুনি দ্ৰুত সিদ্ধান্ত ল’বলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে। যি আপোনাক সোনকালে বিত্তীয় বৃদ্ধি প্ৰদান কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ কাম আৰু ব্যৱসায়ত নতুন ধাৰণা প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে। আপুনি ভৱিষ্যতে আপোনাৰ ব্যৱসায়ত অধিক বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ উপাৰ্জনে ব্যৱসায়ত ধন সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে। ঘৰুৱা জীৱনৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি সম্পৰ্কৰ মাজত বিবাদ নিষ্পত্তি কৰিবলৈ সাজু হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ বিয়াৰ ক্ষেত্ৰত কিছু ভাল খবৰ লাভ কৰিব পাৰে।
সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিস্থিতি বেছি ভাল নহ’ব। আপুনি আমনি আৰু অসন্তুষ্ট অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ চকু মুকলি হ’ব। আপুনি ষড়যন্ত্ৰৰ ভুক্তভোগী হ’ব পাৰে। আপুনি গোপন শত্ৰু আৰু বিৰোধীসকলৰ বিষয়ে সাৱধান হোৱা উচিত। আপুনি কথা পাতোতে সাৱধান হ’ব। অন্যথা আপুনি সোনকালে লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপুনি বিপদজনক সম্পদত বিনিয়োগ পৰিহাৰ কৰিব।
সপ্তাহৰ শেষৰ কেইটামান দিনত ভাল হ’ব। আপোনাৰ শক্তি বৃদ্ধি পাব পাৰে। আপুনি যি কাম কৰিব সেইয়া ভালদৰে কৰিব। কৰবাত স্বাক্ষৰ কৰাৰ পূৰ্বে নথিপত্ৰবোৰ সাৱধানে চাই লব। উত্তেজনাৰ বাবে আপুনি হয়তো ভুল কৰিব পাৰে। সপ্তাহৰ শেষৰ দিনটোত আপুনি আপোনাৰ বিৰোধীসকলক নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিব পাৰে। আপুনি পাৰিবাৰিক সম্প্ৰীতিৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হ’ব। অপ্ৰয়োজনীয় তৰ্ক পৰিহাৰ কৰিব। আপোনাৰ কামত ব্যস্ত হ’বলৈ চেষ্টা কৰিব। প্ৰেমিক যুগলে আত্মসন্মানৰ বিষয়বোৰ আলোচনা কৰি যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। অন্যথা আপোনাৰ পৃথকতা হ’ব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button