ৰাষ্ট্ৰীয়অসমীয়া

বায়ু সেনাত ‘বিষয়া’ হিচাপে নিযুক্তিৰ পাছত গৃহভূমিত বিপুল আদৰণি, পাছত হ’ল ৰঙা ঘৰৰ আলহী!

নিউজ ডেস্ক। এক আচৰিত ঘটনা। এজন যুৱকে নিযুক্তি লাভ কৰিছিল ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ বিষয়া হিচাপে। তেওঁৰ নিযুক্তিৰ পিছতেই তেওঁক সকলোৱে গাৱঁলৈ জনাইছিল উষ্ম আদৰণি।

তেওঁৰ বাবে শোভাযাত্ৰাও উলিয়াইছিল স্থানীয় লোকে। কিন্তু তাৰ পিছতেই তেওঁৰ বিৰুদ্ধে ৰুজু হল গোচৰ। আৰক্ষীয়ে কৰিলে তদন্ত। তাৰ পাছত এই যুৱকজন গ’ল ৰঙাঘৰত।

941312-army-officeer

এই ঘটনা সংঘটিত হয় মধ্য প্ৰদেশৰ হাৰ্দা চহৰত।

শনিবাৰে এজন আৰক্ষী বিষয়াই জনোৱা অনুসৰি, মধ্য প্ৰদেশৰ হাৰ্দা চহৰত এজন যুৱকে ভাৰতীয় বায়ু সেনা (আইএএফ)ত বিষয়া হিচাপে নিযুক্তি পোৱা বুলি দাবী কৰিছিল। তাৰ কেইদিনমান পিছতেই স্থানীয় আৰক্ষীয়ে তেওঁৰ বিৰুদ্ধে এটা গোচৰ ৰুজু কৰে। কিয়নো প্ৰতিৰক্ষা বাহিনীয়ে তেওঁক সেৱাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা নাই বুলি স্পষ্ট কৰি দিয়ে।

অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক (হৰদা) গজেন্দ্ৰ সিং বৰ্ধমানে কয় যে, হৰদাৰ পিলিয়াখাল অঞ্চলৰ বাসিন্দা পিঙ্কেশ কাইথৱাছ নামৰ যুৱকজনৰ বিৰুদ্ধে শুকুৰবাৰে ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ ধাৰা ৪১৯ (ব্যক্তিত্বৰ দ্বাৰা প্ৰৱঞ্চনা) আৰু ১৭১ (প্ৰৱঞ্চনামূলক অভিপ্ৰায়েৰে এজন ৰাজহুৱা কৰ্মচাৰীয়ে ব্যৱহাৰ কৰা পোছাক পিন্ধা বা টোকেন কঢ়িয়াই নিয়া) ৰ অধীনত এক গোচৰৰ অনুসন্ধান কৰি থকা হৈছে।

চাওক আপােনাৰ সপ্তাহটােৰ ৰাশিফল

আইএএফত নিযুক্তি পোৱাৰ দাবীৰ পিছত কাইথৱাছক ৩ অক্টোবৰত হাৰ্দা চহৰত উষ্ম আদৰণি জনোৱা হৈছিল। কিছুমান স্থানীয় নেতা আৰু বিশিষ্ট নাগৰিকৰ দ্বাৰা তেওঁ প্ৰশংসা লাভ কৰিছিল। ইউনিফৰ্ম পিন্ধা যুৱকজনৰ বাবে এটা আদৰণি শোভাযাত্ৰাও উলিওৱা হৈছিল।

বৰ্ধমানে আৰু কয় যে, “অৱশ্যে আইএএফে তেওঁক অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে বুলি অস্বীকাৰ কৰাৰ পিছত তেওঁৰ দাবী মিছা বুলি পৰিগণিত হয়। আমি ফোনযোগে তথ্য পাইছিলো যে কাইথৱাছক আদৰণি জনোৱাৰ বাবে ৩ অক্টোবৰত এক শোভাযাত্ৰা উলিওৱা হৈছিল। তেওঁ দাবী কৰিছিল যে তেওঁক আইএএফত এজন বিষয়া হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে।”

G2

তেওঁ কয়, “অনুষ্ঠানটো স্থানীয় বাতৰি কাকতৰ দ্বাৰা ব্যাপকভাৱে সামৰি লোৱা হৈছিল আৰু সামাজিক মাধ্যমত ই যথেষ্ট চৰ্চা হৈছিল আৰু মানুহৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছিল। তাৰ পিছত আমি নাগপুৰ (মহাৰাষ্ট্ৰ)ৰ পৰা এটা ফোন কল পাইছিলো আৰু পিছত আইএএফৰ পৰা এখন পত্ৰও পাইছিলো যে এই যুৱকজনক কোনো পদত নিযুক্তি দিয়া হোৱা নাছিল আৰু তেওঁ মিছাকৈ ইয়াৰ বিষয়া বুলি দাবী কৰিছিল।”

তেওঁ লগতে কয়, “আইএএফৰ পৰা পত্ৰ পোৱাৰ পিছত তেওঁৰ বিৰুদ্ধে এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হয়। প্ৰত্যক্ষদৰ্শীয়ে কয় যে আদৰণি সমদলটো কাইথৱাছৰ গাঁৱৰ পৰা হাৰ্দাৰ ঘনতাঘাৰলৈ উলিওৱা হৈছিল। য’ত দেশপ্ৰেমমূলক গীত বজোৱা হৈছিল আৰু মানুহে তেওঁক মালাৰে আদৰণি জনাইছিল। অনুষ্ঠানটোক স্থানীয় সংবাদ মাধ্যমৰ দ্বাৰা এক বিস্তৃত কভাৰেজ দিয়া হৈছিল আৰু পিছত তেওঁক কেইবাজনো স্থানীয় নেতাৰ সৈতে ফটো তোলা হৈছিল।”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button