ৰাষ্ট্ৰীয়অসমীয়া

নথি-পত্ৰ নহয়, গাড়ীৰ গৰাকীৰ হোৱাটছএপ মেছেজ পৰীক্ষা আৰক্ষীৰ! কিন্তু কিয়?

নিউজ ডেস্ক। যুৱ প্ৰজন্মক ধ্বংসৰ দিশলৈ গতি কৰা মাদক পদাৰ্থৰ বিৰুদ্ধে সম্প্ৰতি দেশৰ অধিকাংশ ৰাজ্যতে আৰক্ষীয়ে তীব্ৰ অভিযান চলাইছে।

আৰক্ষী প্ৰশাসনেও সৰবৰাহ তথা আসক্ত সকলৰ বিৰুদ্ধে গ্ৰহণ কৰিছে পদক্ষেপ।

সেই অনুসৰি আৰক্ষীয়ে বিভিন্ন ঠাইত চলাইছে তালাচী অভিযান। অভিযান কালত আৰক্ষীয়ে কেৱল যান-বাহন বা বেগ তালাচী কৰিয়েই এৰা নাই।

আনকি সকলোৰে হোৱাটছএপ চাট সমূহো পৰীক্ষা কৰিছে। এই কাৰ্য কৰিছে হায়দৰাবাদ আৰক্ষীয়ে। বৰ্তমান তেনে এক দৃশ্য ভাইৰেল হৈ পৰিছে সামাজিক মাধ্যমত।

G22

মুখ্যমন্ত্ৰী কে চন্দ্ৰশেখৰ ৰাৱে যোৱা সপ্তাহত তেলেংগানাক ড্ৰাগছ/গাঞ্জামুক্ত কৰিবলৈ আৰক্ষীক কিছু স্বাধীনতা প্ৰদান কৰিছিল।

ইয়াৰ পিছতেই হায়দৰাবাদ আৰক্ষীয়ে শীঘ্ৰেই সকলো শক্তিশালী পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছিল। আৰক্ষীয়ে এই অভিযানত এক পদ্ধতি ব্যৱহাৰ কৰিছিল। সেই পদ্ধতি হৈছে নিষিদ্ধ পদাৰ্থৰ বাবে লোকসকলক অনুসন্ধান কৰা আৰু লগতে গাঞ্জাৰ দৰে যিকোনো সন্দেহজনক “কী” শব্দৰ বাবে তেওঁলোকৰ ফোনৰ হোৱাটছএপ চেট পৰীক্ষা কৰা।

মহানগৰ আৰক্ষীয়ে বাহনৰ যাত্ৰীসকলক বিশেষকৈ হায়দৰাবাদৰ পুৰণি কোৱাৰ্টাৰত থকা যুৱক-যুৱতীসকলক বাধা দিয়া আৰু তেওঁলোকৰ ফোনৰ সমল পৰীক্ষা কৰাৰ এটা ভিডিঅ’ বৃহস্পতিবাৰে ভাইৰেল হৈ পৰে। য’ত আৰক্ষী কৰ্মীসকলে তেওঁলোকৰ গোপনীয়তাৰ অধিকাৰ উলংঘন বুলি অভিযোগ কৰিছে।

বেংগালুৰুস্থিত পৰিৱেশবিদ দিশা ৰবিয়ে আৰক্ষীৰ এই কাৰ্যক তীব্ৰ সমালোচনা কৰে। তেওঁ কয়, “আপোনালোকৰ কাৰ্য দেখি আচৰিত হৈছো। আমি ৰাষ্ট্ৰীয় টিভিত মানুহৰ “চেট” পঢ়া নাইনে? আপোনালোকে মূলতঃ বুজাইছে যে নিৰীক্ষণ এতিয়াও আপোনাৰ বাবে ইয়াত নাই।”

উল্লেখ্য যে যোৱা কেইদিনমানৰ পৰা তেলেংগানা আৰক্ষীয়ে বিশেষকৈ হায়দৰাবাদ আৰু চাইবাৰাবাদ আয়ুক্তৰ অধীনত ড্ৰাগছ-গাঞ্জা ব্যৱসায় আৰু ব্যৱহাৰ নিৰ্মূল কৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে। যিটো মুখ্যমন্ত্ৰী ৰাওৰ মতে ৰাজ্যখনত এক ডাঙৰ বিপদ হৈ পৰিছে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button