ৰাষ্ট্ৰীয়অসমীয়া

চিকিৎসালয়ত আতচবাজীৰে দেৱালী উদযাপনৰ সময়তে মৃত্যু হ’ল প্ৰসূতিৰ, নাৰ্চক নিলম্বন

নিউজ ডেস্ক। এক শোকাৱহ ঘটনা। ৰোগীৰ সংকটজনক অৱস্থাত আতচবাজীৰে দেৱালী উদযাপন কৰিলে চিকিৎসা কৰ্মীয়ে।

চৰকাৰী চিকিৎসালয়ৰ প্ৰসূতি ৱাৰ্ডত কৰ্মচাৰীৰ অৱহেলাৰ বাবেই মৃত্যু হয় এগৰাকী ২৬ বছৰীয়া মহিলাৰ।

এই অভিযোগ উত্থাপন হোৱাৰ পিছতেই চিকিৎসালয় কৰ্তৃপক্ষই এগৰাকী নাৰ্চক নিলম্বন কৰে আৰু কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী জাৰি কৰে।

এই ঘটনা যোৱা বৃহস্পতিবাৰে নিশা সংঘটিত হয় মধ্যপ্ৰদেশৰ সাগৰ জিলাৰ বুন্দেলখণ্ড চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় আৰু চিকিৎসালয়ত।

সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, বৃহস্পতিবাৰে নিশা চিকিৎসালয়ৰ কিছুমান কৰ্মচাৰীয়ে ৱাৰ্ডৰ বাহিৰৰ কৰিডৰত আতচবাজী জ্বলাই আছিল।

প্ৰসূতি গৰাকীৰ মৃত্যুৰ কেইঘণ্টামান পূৰ্বে ৰোগীৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ বিষয়ে চিকিৎসা কৰ্মী সকল অসাৱধান আছিল। যাৰ ফলত মহিলাগৰাকীৰ মৃত্যু হয়। কৰ্মচাৰীসকলে আতচবাজীৰে দেৱালী উদযাপন কৰাৰ এটা ভিডিঅ’ ছচিয়েল মিডিয়াতো প্ৰচাৰিত হয়।

শনিবাৰে এই সন্দৰ্ভত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনৰ মুখপাত্ৰ ড০ উমেশ পেটেলে কয়, এগৰাকী নাৰ্চক নিলম্বন কৰা হয়।

এজন চিকিৎসকক কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী প্ৰদান কৰা হৈছে আৰু সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন আৰু ভিডিঅ’ৰ আধাৰত পাঁচজন ইণ্টাৰ্নক সতৰ্কবাণী পত্ৰ জাৰি কৰা হৈছে।

পাঁচজন ইণ্টাৰ্নকো স্ত্ৰীৰোগ বিভাগৰ শ্ৰমিক কোঠা আৰু অপাৰেচন থিয়েটাৰত কৰ্তব্যৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছে।

সতৰ্কবাণী পত্ৰখনত বাতৰি প্ৰতিবেদনৰ উদ্ধৃতি দিয়া হয়। য’ত দাবী কৰা হয় যে কৰ্মচাৰীৰ অৱহেলাৰ বাবেই মহিলাগৰাকীৰ মৃত্যু হৈছিল। পত্ৰখনত কোৱা হৈছে, “স্থানীয় সংবাদ মাধ্যমত প্ৰকাশিত বাতৰি অনুসৰি আৰু ভিডিঅ’ ফুটেজ চোৱাৰ পিছত আৰু কৰ্মচাৰীৰ পৰা তথ্য লাভ কৰাৰ পিছত, এই ঘটনাটো সঁচা বুলি জানিব পৰা গৈছে।”

মহানগৰ আৰক্ষী অধীক্ষক ৰবীন্দ্ৰ মিশ্ৰাই কয়, মহিলাগৰাকীৰ স্বামীয়ে অভিযোগ দাখিল কৰে যে প্ৰসৱৰ পিছত তেওঁৰ পত্নীক কিছুমান বেজী দিয়াৰ পিছত তেওঁৰ মৃত্যু হৈছিল। অভিযোগ অনুসৰি, মহিলাগৰাকীয়ে এটা কেঁচুৱা জন্ম দিছিল।

তেওঁ আৰু কয়, মহিলগৰাকীৰ মৃতদেহ ভিচেৰাফৰেনচিক অনুসন্ধানৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হয়। কিন্তু প্ৰতিবেদনৰ বাবে অপেক্ষা কৰিব লগা হোৱাৰ বাবে এতিয়ালৈকে কোনো অপৰাধ গোচৰ পঞ্জীয়ন কৰিব পৰা হোৱা নাই।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button