ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ৬-১২ ডিচেম্বৰলৈকে জানক আপোনাৰ সপ্তাহটোৰ ৰাশিফল

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ শ্ৰেষ্ঠ বন্ধুসকলৰ পৰা অধিক আশা কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগে কিয়নো যদি আপুনি সময়মতে সহায় নাপায়, তেন্তে আপুনি নিজকে বজাই ৰাখিব পাৰিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে মনটো ঘৰ আৰু বাহিৰৰ সমস্যাবোৰৰ বিষয়ে চিন্তিত হ’ব। এটা নিৰ্দিষ্ট কামৰ বাবে চলি থকা প্ৰচেষ্টাত কিছু বাধা থাকিব পাৰে। অৱশ্যে, সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত আপুনি পিছৰ অৰ্ধাংশত সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি পাব।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব, অন্যথা আপোনাৰ ঋতুগত ৰোগৰ সম্ভাৱনা থাকিব পাৰে। অৰ্থনৈতিক বিষয়ত জ্ঞানী সিদ্ধান্ত ল’ব। শুভাকাংক্ষী এজনৰ মতামত ল’বলৈ নাপাহৰিব, বিশেষকৈ মাটি, ঘৰ, বাহন ক্ৰয় কৰাৰ দৰে ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লওঁতে।

এই সপ্তাহত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত অতি সাৱধানতাৰে পদক্ষেপ লওক। ইতিবাচক চিন্তাই সম্পৰ্কত মধুৰতা আনিব। দাম্পত্য জীৱনত পত্নীৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এক আকাংক্ষিত সফলতা হ’ব। পৰিকল্পিত কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’লে মন সুখী হ’ব। শ্ৰেষ্ঠ বন্ধুসকলৰ সৈতে উদযাপন কৰাৰ বহুতো সুযোগ থাকিব। যেতিয়া পুৰণি সম্পত্তিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিবাদ এটা সমাধান হ’ব, তেতিয়া আপুনি স্বস্তিৰ নিশ্বাস পেলাব। সমাজত সন্মান বৃদ্ধি হ’ব। ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপত মহিলাসকলৰ যথেষ্ট মন থাকিব। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় ধেমালিত অতিবাহিত হ’ব।

সপ্তাহটোৰ শেষলৈ প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা লোকসকলে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। এজন কাৰ্যকৰী ব্যক্তিৰ সহায়ত উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস থাকিব আৰু বজাৰত আৱদ্ধ ধন অপ্ৰত্যাশিতভাৱে ওলাই আহিব। সময়টো কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবেও ভাল।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কই পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব। আপুনি প্ৰেম সংগীৰ পৰা এটা আচৰিত উপহাৰ পাব পাৰে। পত্নীৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে লাভ আৰু বিকাশৰ কাৰক হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে জীৱিকাৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টাৰ বিষয়ে কিছু ভাল খবৰ আহিব। অৰ্থনৈতিক উৎস বৃদ্ধি হ’ব। আপোনাৰ স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। অৱশ্যে পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে মনটো অলপ চিন্তিত হ’ব পাৰে। আজিৰ পৰিৱৰ্তে কাইলৈ সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা কৰা কামবোৰ নষ্ট হ’ব পাৰে।

নতুন আঁচনি বা সম্পত্তিত ধন বিনিয়োগ কৰোঁতে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ মতামত ল’বলৈ নাপাহৰিব আৰু ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সকলোবোৰ ভালদৰে পৰীক্ষা কৰিব।

যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিব বিচাৰে, তেন্তে আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ ব্যক্তিগত জীৱনত অত্যাধিক হস্তক্ষেপ কৰা পৰিহাৰ কৰিব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব। আপুনি সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে দীঘলীয়া যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলৰ মন এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ কামৰ পৰা বিচ্যুত হ’ব পাৰে। যাৰ বাবে আপোনাৰ কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ নহ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰৰ কোনো অৱহেলা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা আপুনি আপোনাৰ বছৰ খঙৰ চিকাৰ হ’ব লাগিব পাৰে। পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ মন অধ্যয়নৰ পৰা আঁতৰাই আনিব পাৰে। তেওঁলোকে অলসতা ত্যাগ কৰিব লাগিব আৰু সফলতাৰ বাবে অধিক পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এটা মুখ্য পাৰিবাৰিক সমস্যা সমাধান কৰোঁতে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব। যদি আদালতৰ গোচৰ থাকে, ইয়াক বাহিৰত নিষ্পত্তি কৰা ভাল হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সৰু কিবা বিবাদ পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা যি কৰা হয় সেয়া অধিক বেয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বজাই ৰখাত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায় অত্যন্ত লাভজনক হ’ব।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত জীৱন দ্ৰুতগতিত আগবাঢ়ি থকা আৰু কেতিয়াবা আবদ্ধ হৈ থকা দেখিব। এনে পৰিস্থিতিত ব্যক্তিগত জীৱন বা কেৰিয়াৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত অতি সাৱধানে লওক। এনে কৰোতে শুভাকাংক্ষী এজনৰ পৰামৰ্শ লওক বা অসামঞ্জস্যতাৰ ক্ষেত্ৰত ইয়াক আৰু পিছুৱাই দিয়ক।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ সন্দৰ্ভত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। যাত্ৰাৰ সময়ত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰী দুয়োটাৰ বিশেষ যত্ন ল’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত শাসকীয় দলৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কাম অতি সহজে কৰা হ’ব। পিতৃ-মাতৃৰ সৈতে সমন্বয় থাকিব। তেওঁলোকৰ পৰা কিছু সহযোগিতা থাকিব পাৰে।

আপুনি অতীতত কৰা প্ৰচেষ্টাৰ পৰা কিছু পৰিমাণে লাভান্বিত হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সকলো ভাল হৈ থকাটো নিশ্চিত কৰিব। মন পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তিত হ’ব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ হ’ব পাৰে। এই ভ্ৰমণটো আনন্দদায়ক, লাভজনক আৰু সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰিকল্পিতভাৱে কাম কৰিলে সফলতা লাভ কৰিব। এক নতুন আঁচনিৰ ওপৰত কাম কৰাৰ সুযোগ থাকিব, যি ভৱিষ্যতে লাভৰ বিশাল সম্ভাৱনা সৃষ্টি কৰিব। ব্যৱসায়ে আকাংক্ষিত লাভ প্ৰাপ্ত কৰিব। ঘৰুৱা, পৰিয়ালত শাৰীৰিক আৰাম বৃদ্ধি হ’ব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা লোকসকলে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে।

সন্তানৰ যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সাফল্যই সমাজত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। মহিলাসকলে ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপত যথেষ্ট ব্যস্ত থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ইজনে সিজনৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ যত্ন ল’ব। যদি আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্কক বিবাহলৈ ৰূপান্তৰ কৰাৰ কথা ভাবি আছে, এই দিশত কৰা প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব পাৰে।

পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে আপোনাৰ সম্পৰ্ক বন্ধ কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে আশীৰ্বাদ হ’ব। কামত সফলতাই আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস যথেষ্ট বৃদ্ধি কৰিব। ই আপোনাক আপোনাৰ পৰিকল্পনাবোৰ ভালদৰে সম্পাদন কৰিবলৈ সক্ষম কৰিব। অৱশ্যে, আপুনি অত্যধিক আত্মবিশ্বাস পৰিহাৰ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে, অন্যথা আপুনি ইয়াৰ বাবে পৰিশোধ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বন্ধুসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব।

পৰিয়ালৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ পৰিয়ালে আপোনাক সমৰ্থন কৰিব। ফলস্বৰূপে, আপুনি ভূমি, ভৱন বা বাহন আদি ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীৰ ওপৰত এক ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এটা নতুন কাম আৰম্ভ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব, কিন্তু আৱেগৰ দ্বাৰা আঁতৰি গৈ কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

বৈবাহিক জীৱনত মধুৰতা বজাই ৰাখিবলৈ সকলো ধৰণৰ ব্যস্ত সময়সূচীৰ মাজত আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্য আৰু অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ কথা আৰু আচৰণ সম্পূৰ্ণৰূপে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব, অন্যথা আপোনাৰ কাম নষ্ট হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে উদ্যোগৰ এটা সমস্যা আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ মুখ্য উৎস হ’ব পাৰে। পিতৃ-মাতৃয়ে যদি ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লবলৈ সন্মত নহয়, মনটো অলপ দুখী হ’ব।

কৰ্মক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আনৰ দ্বাৰা বিপথে পৰিচালিত হোৱা বা কাৰোবাৰ ভৰিত ওলমি থকা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা আপুনি কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ আদালত যাব লগীয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত ওচৰৰ সুবিধাবোৰৰ এৰি দূৰ-দূৰণিৰ ক্ষতি পৰিহাৰ কৰি ধৈৰ্য্য সহকাৰে আগবাঢ়ি যোৱা ভাল হ’ব।

প্ৰেমত কঠিন সময়ত সংগীৰ সৈতে কাম কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। পত্নীৰ সৈতে আৱেগিক সম্পৰ্ক বৃদ্ধি হ’ব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ সময়, সম্পৰ্ক আৰু স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিব লাগিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ পেটৰ কিছুমান সমস্যা থাকিব পাৰে। কোনো স্বাস্থ্য সমস্যা উপেক্ষা নকৰিব, অন্যথা দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগে আপোনাক আকৌ এবাৰ শাৰীৰিক কষ্ট দিব পাৰে। সপ্তাহটোৰ মাজভাগত আৱেগৰ দ্বাৰা আঁতৰি যোৱাৰ পৰিৱৰ্তে, আপুনি বুদ্ধিমত্তাৰে সিদ্ধান্ত ল’ব লাগিব। যদি আপুনি এখোজ পিছুৱাই যোৱাৰ দুখোজ আগুৱাই যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, আপুনি সংকোচ কৰিব নালাগে বা এনে কৰিবলৈ সময় ল’ব নালাগে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত অনুকূল বন্ধুবৰ্গৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিনীয়া কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। ঘৰ মেৰামতি কৰিবলৈ বা প্ৰয়োজনীয় কিবা কিনিবলৈ বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন ব্যয় হ’ব পাৰে।

এগৰাকী মহিলা বন্ধুৱে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা ডাঙৰ সমস্যা সমাধান কৰাত যথেষ্ট সহায়ক হ’ব। আপুনি এজন প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভাল সময় কটোৱাৰ সুযোগ পাব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত সময় আৰু ধন দুয়োটা পৰিচালনা কৰিব লাগিব অন্যথা কেৱল কামত বিফলতাই নহয়, ধনৰ ক্ষতিও হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ এজন সদস্যই স্বাস্থ্যৰ বাবে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব। ব্যৱসায়ত সৰু লাভৰ বাবে ডাঙৰ বিপদাশংকা লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। ধনৰ লেনদেনৰ বিষয়েও অতি সাৱধান হ’ব। অৱশ্যে এই সকলো কঠিন পৰিস্থিতিৰ মাজত পৰিয়াল, বিশেষকৈ অভিভাৱকৰ পৰা বিশেষ সমৰ্থন থাকিব। এইটোৱে প্ৰত্যাহ্বানবোৰ অতিক্ৰম কৰাত বহুদূৰ আগুৱাই নিব।

উদ্যোগ সম্পৰ্কীয় যিকোনো বিষয়ত খৰখেদাকৈ কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অত্যন্ত সাৱধান হ’ব। আপুনি ঋতুগত ৰোগৰ চিকাৰ হ’ব পাৰে।

প্ৰেম সম্পৰ্কত সাৱধানে আগবাঢ়ি যাওক। যিকোনো ধৰণৰ ভাও নাৰাখিব, অন্যথা আপোনাক অপমানিত কৰিব পাৰে। কঠিন সময়ত পত্নীয়ে ছাঁৰ দৰে থিয় হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি- সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বন্ধুসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব। যি কেৱল পৰিকল্পিত কামবোৰ সম্পূৰ্ণ নকৰে, লাভালাভো আনিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি ধন পৰিচালনা কৰিব লাগিব, কিয়নো উপাৰ্জনতকৈ বহুতো ব্যয় হ’ব। আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ লুকাই থকা শত্ৰুসকলৰ বিষয়ে অত্যন্ত সাৱধান হ’ব লাগিব। বিৰোধীসকলে আপোনাৰ পৰিকল্পনাবোৰ কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ লগতে আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও বিশেষ মনোযোগ দিব লাগিব।

প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলক সফলতাৰ বাবে অধিক শ্ৰমৰ প্ৰয়োজন হ’ব। কৰ্মৰত মহিলাৰ সময় অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হৈ থাকিব। সপ্তাহৰ শেষত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত প্ৰেম সংগীৰ অনুভূতি আৰু প্ৰয়োজনীয়তা দুয়োটাৰ যত্ন ল’ব। মনটো পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তিত হ’ব। সন্তানৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিব।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এক মিশ্ৰিত সপ্তাহ হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে ব্যয় উপাৰ্জনতকৈ অধিক হৈ থাকিব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। তেওঁলোকৰ মন অধ্যয়নৰ পৰা আঁতৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত সাধাৰণ লাভ হ’ব। যদি আপুনি আপোনাৰ মন অনুসৰি উন্নতি কৰিব বিচাৰে, আপোনাক অধিক শ্ৰমৰ প্ৰয়োজন হ’ব।

সময়ৰ সদ্ব্যৱহাৰ কৰিব, সঠিক সময়ত উপযুক্ত সিদ্ধান্ত ল’ব। আনৰ দ্বাৰা বিপথে পৰিচালিত নহ’ব আৰু আঁচনিবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ আগতে প্ৰকাশ নকৰিব। আপোনাৰ বুদ্ধি আৰু বিবেকৰ সৈতে কাম কৰক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সন্তানৰ ফালৰ পৰা সুখ আৰু সহযোগিতা থাকিব। আদালতৰ গোচৰত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত জ্ঞানী পদক্ষেপ লওক। আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগা কোনো সিদ্ধান্ত নল’ব। বৈবাহিক জীৱনত সুখী হ’ব।

Related Articles

12 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button