চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৪ এপ্ৰিলৰ পৰা ২৯ এপ্ৰিললৈ

মেষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে যিকোনো ধৰ্মীয় বা শুভ কাম আপোনাৰ ঘৰত কৰিব পাৰে। ক্ষেত্ৰখনত সকলোৱে সহযোগিতা লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ত এটা আকাংক্ষিত লাভ হ’ব, কিন্তু সপ্তাহৰ মাজভাগত হয়তো জীৱনত হঠাতে কিবা এটা ডাঙৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব। ঘৰৰ এজন বৃদ্ধ সদস্যৰ স্বাস্থ্য আপোনাৰ বাবে এক ডাঙৰ চিন্তাৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত ভূমি, গৃহৰ সৈতে জড়িত বিবাদৰ বাবে আদালতলৈ অহা-যোৱা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। কোনো এটা বিষয়ক লৈ ঘৰৰ যিকোনো সদস্যৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। যদি আপুনি অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰে, তেন্তে এই সময়ছোৱাত আপুনি তেওঁক অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাটো এৰাই চলিব লাগে, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কিন্তু কঠিন সময়বোৰ আপোনাৰ বাবে বেছি দিন নাথাকিব আৰু সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ জ্ঞান আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সহায়ত জীৱনৰ লগত জড়িত সকলো সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব।

এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ত যি কাম পিছ পৰি ৰৈ গৈছিল, সেইবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে ইয়াতকৈ শুভ আৰু সফল বুলি ধৰিব নোৱাৰি। এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীক লগ পোৱাত বাধা আহিব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অস্থিৰ হৈ থাকিব। বিবাহিত জীৱনত পত্নীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অতি সাৱধান হওক।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে স্বাভাৱিক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে সহায় লাভ কৰিব। পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ মহান কৃতিত্বৰ বাবে আপোনালোকৰ সন্মান আৰু যশ বাঢ়িব। ঘৰত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান সম্পন্ন হ’ব পাৰে। যদি আপোনাৰ কোনো গোচৰ আদালতত চলি আছে, তেন্তে আপোনাৰ বিৰোধী পক্ষই আপোনাৰ সৈতে আপোচ কৰিবলৈ সাজু হ’ব পাৰে।

পূৰ্বতে যিকোনো আঁচনি বা ব্যৱসায়ত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব। কামৰ সৈতে জড়িত ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপ্তাহত পৰিকল্পিতভাৱে কামবোৰ কৰিলে সফলতা লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালটোৰ সৈতে জড়িত সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব।

সপ্তাহৰ শেষলৈকে ভূমি ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ সপোন বাস্তৱায়িত হ’ব। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি পোৱাৰ সম্ভাৱনাও থাকিব। অভিভাৱকৰ পৰা পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব। সমাজত সন্মান বাঢ়িব। যিসকলে পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে তেওঁলোকে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালীহ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো প্ৰথমাৰ্ধতকৈ শেষৰটোত অধিক ইতিবাচক হ’ব কাৰণ সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কাৰ্যালয় সম্পৰ্কীয় কামৰ অতিৰিক্ত বোজা পাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ বিৰোধীয়েও আপোনাৰ কামত বাধা দিয়াৰ কাম কৰিব পাৰে। এনে অৱস্থাত সাৱধান হওক আৰু কোনো ধৰণৰ অপ্ৰয়োজনীয় বিতৰ্কত লিপ্ত নহব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু নিজৰ বস্তু দুয়োটাৰে ভালদৰে যত্ন লওক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰে। সামাজিক কাম-কাজৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা অধিক বৃদ্ধি পাব পাৰে। যিসকলে বিদেশত কাম বা পঢ়া-শুনাৰ লগত জড়িত প্ৰচেষ্টা চলাই আছে তেওঁলোকে সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত প্ৰিয় বন্ধু বা পৰিয়ালৰ সৈতে পৰ্যটনস্থলীলৈ ভ্ৰমণলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। যিকোনো ধৰ্মীয় স্থানৰ সৈতে জড়িত ভ্ৰমণো সম্ভৱ। দান, ধৰ্ম আদিৰ প্ৰতি আগ্ৰহ ল’ব। ব্যৱসায়ত আপুনি আকাংক্ষিত লাভ লাভ কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থাকিব তীব্ৰতা। প্ৰেমৰ সংগীৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বৃদ্ধি পাব আৰু আপুনি তেওঁৰ লগত অধিক সময় কটাব বিচাৰিব। বিবাহিত জীৱনত থাকিব মধুৰতা।

কৰ্কট ৰাশি– এই সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে হয়তো আপোনজনৰ লগত এনেকুৱা হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ কামত অপ্ৰয়োজনীয় বাধাও আহিব পাৰে। যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো বিক্ষিপ্ত হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগলৈকে আপুনিও আপোনাৰ জীৱনৰ লগত জড়িত সমস্যাবোৰৰ সমাধান পাবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

এই সময়ছোৱাত মানুহৰ সৈতে একেলগে কাম কৰাটো লাভজনক হ’ব আৰু আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। ব্যৱসায়ীয়ে কেৱল লাভ অৰ্জন কৰাই নহয়, ইয়াৰ সম্প্ৰসাৰণো হ’ব। মাৰ্কেটিংৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ হ’ব। পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা লোকসকলেও ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব পাৰে। আকাংক্ষিত সফলতাই ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ উৎসাহ বৃদ্ধি কৰিব। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে যিকোনো শুভ বা ধৰ্মীয় কামত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব।

এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মনটো সামাজিক কামত নিয়োজিত হ’ব। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহটোক অনুকূল বুলি ক’ব নোৱাৰি কাৰণ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে হোৱা বিবাদ আপোনাৰ মানসিক চাপৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। ভুল বুজাবুজি পৰিষ্কাৰ কৰাৰ সময়ত আচৰণত কোমল হওক। দাম্পত্য জীৱনত স্বাস্থ্যজনিত চিন্তা বৃদ্ধি পাব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব যদিহে আপুনি সৰু সৰু সমস্যাবোৰ এৰাই চলে। পৰিকল্পিত কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’লে আপুনি নিজকে শক্তি আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে পৰিপূৰ্ণ অনুভৱ কৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰাই আপোনাক ভাল বন্ধুৰ লগতে শুভকামনাৰে সহায় কৰিব। যিসকলে প্ৰমোচন বা বদলিৰ বাবে বহুদিন অপেক্ষা কৰি আছিল, তেওঁলোকৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰিব এই সপ্তাহত।

পাইকাৰী বিক্ৰেতাসকলে পাব আকাংক্ষিত লাভ। সপ্তাহৰ মাজভাগত যেতিয়া কোনো ঘৰুৱা সমস্যা সমাধান হ’ব তেতিয়া আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনাত নিয়োজিত হ’ব আৰু তেওঁলোকে সম্পূৰ্ণ নিষ্ঠাৰে লক্ষ্যত উপনীত হোৱাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱা দেখা যাব। সপ্তাহৰ মাজভাগত দীৰ্ঘ দূৰত্ব যাত্ৰা কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়খিনি কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবে অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব পাৰে, এই সময়ছোৱাত নতুন ডাঙৰ দায়িত্ব এটা পালে ঘৰ আৰু কৰ্মৰ মাজত সামঞ্জস্য স্থাপন কৰাত অলপ অসুবিধা হ’ব পাৰে।

এই সময়ত ধেমালি কৰি থাকোঁতে কাকো যাতে অপমান কৰা নহয় তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখিব, নহলে নিজৰ ওপৰত খং উঠিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত শক্তি থাকিব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও আপোনাৰ প্ৰেমৰ ওপৰত বিবাহৰ ছীল লগাব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। শিশুৰ ফালৰ লগত জড়িত কিছুমান সুখদায়ক খবৰ শুনিবলৈ পাব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহটো কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে অতি শুভ পূৰ্ণ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ পৰা আপুনি আপোনাৰ কৰ্মস্থলী বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কিছুমান সুখদায়ক খবৰ পাব। পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’লে আপোনাৰ মনটো সুখী হ’ব আৰু আপুনি আপোনাৰ শক্তিক সঠিক দিশত ব্যৱহাৰ কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু বিবেচনাৰ দ্বাৰা আপোনাৰ পৰিস্থিতি উন্নত আৰু শক্তিশালী কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

বহিঃৰাজ্যত কৰ্মৰত সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। আদালতৰ সৈতে জড়িত বিষয়টোত জয় হ’ব। শত্ৰুৰ লগত জড়িত চিন্তা কমি যাব। অৱশ্যে তেওঁলোকৰ লগত সদায় সাৱধান হ’ব লাগিব। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়কে মিহলাই লোৱাটো উপযুক্ত হ’ব। এনে কৰিলেহে আপুনি সঠিক সময়ত সঠিক পদ্ধতিৰে কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। এই সময়ছোৱাত ধনৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক। এই সময়ছোৱাত ঘৰ মেৰামতি বা সুবিধাৰ সৈতে জড়িত কামত পকেটৰ পৰা অধিক ধন খৰচ কৰিলে আপোনাৰ বাজেট বিঘ্নিত হ’ব পাৰে।

এই সময়ত যিকোনো আঁচনি আদিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত নিশ্চিতভাৱে নিজৰ পৰিস্থিতিৰ কথা মনত ৰাখিব। সামাজিক প্ৰতিপত্তি, পদবী বজাই ৰাখিবলৈ আপুনি হয়তো এই সময়ত অতিৰিক্ত কষ্ট কৰিব লাগিব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি অনুকূল। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ যথেষ্ট সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে উপকাৰী আৰু লাভজনক হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ক্ষেত্ৰখনৰ জ্যেষ্ঠজনৰ পৰা লাভ কৰা প্ৰশংসা আৰু জুনিয়ৰৰ সমৰ্থনে আপোনাৰ বাবে শক্তি হিচাপে কাম কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনিও কিছু ডাঙৰ কৃতিত্ব লাভ কৰিব পাৰে। গৱেষণা আদি কৰা সকলৰ বাবে এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। পৰিয়ালত মাংগলিক কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব, য’ত পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব।

এই সপ্তাহটো ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলৰ বাবে অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ শেষলৈকে কিছুমান ভাল খবৰ শুনিবলৈ পোৱা যায়। সপ্তাহৰ মাজভাগত কৰ্মস্থলীত বিৰোধীৰ পৰা সজাগ থাকক। তেওঁলোকে হয়তো আপোনাৰ সন্মানৰ ক্ষতি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত অভিভাৱকসকলে সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব।

প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনালোকৰ বাবে অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ মৰম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছে তেন্তে সেয়া সম্ভৱ হব। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটোও শক্তিশালী হ’ব। প্ৰেমত বিশ্বাস থাকিব। পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্ক আন্তৰিক হৈ থাকিব আৰু আপুনি সুখী বিবাহিত জীৱন যাপন কৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহত বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে কিছু উত্থান-পতন হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কামবোৰ অতি সাৱধানে কৰিব লাগিব। মনত ৰাখিব যে খৰখেদা কৰাৰ বাবে আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ কৰা কামবোৰ নষ্ট হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত কাৰোবাৰ প্ৰতি ইগো উত্থাপন কৰাৰ পৰিৱৰ্তে মিলাপ্ৰীতিৰে আগবঢ়াৰ প্ৰয়োজন হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত কিছুমান কামত ব্যৰ্থ হ’লে আপুনি নেতিবাচক চিন্তাৰে ভৰি পৰিব পাৰে, যিবোৰ আপুনি এৰাই চলিব লাগিব।

এই সময়ত কোনোবাই কোৱা মন্তব্যৰ পৰিৱৰ্তে নিজৰ লক্ষ্যত মনোনিৱেশ কৰক। একে সময়তে কেৱল কৰ্মক্ষেত্ৰতে নহয় ব্যক্তিগত জীৱনতো গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হওক। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰিব। যাত্ৰা উপভোগ্য আৰু আনন্দদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপোনালোকে ভাত-ভগ্নীৰ পৰা পূৰ্ণ সুখ আৰু সহযোগিতা লাভ কৰি থাকিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আৰামৰ লগত জড়িত কামবোৰতো বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব পাৰে।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে কিবা এটা বিষয়ত বিবাদ হ’ব পাৰে, য’ত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৱে সেইটো সমাধান কৰাত অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। বিবাহিত জীৱনত থাকিব মধুৰতা।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি হয়তো কিছুমান ডাঙৰ দায়িত্বৰ বোজাত পৰিব পাৰে। যাৰ বাবে আপুনি অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। ভাল কথাটো হ’ল এই কামটো কৰাৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি হিচাব অনুসৰি খৰচ কৰিব লাগিব, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি সেইসকল লোকৰ পৰা অতি সাৱধান হ’ব লাগিব যিসকলে আপোনাৰ সন্মানক আঘাত কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰ কৰি থাকে। এই সময়ত যিকোনো কাগজত চহী কৰাৰ আগতে ভালদৰে পঢ়ি বুজিব লাগে, নহ’লে পিছত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ জীৱনৰ লগত জড়িত সকলো সমস্যাৰ সমাধান দেখিব পাৰে। অৱশ্যে এই সময়ছোৱাতো আপুনি চিন্তা কৰি যিকোনো পদক্ষেপ ল’ব লাগিব।

ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত এই সময়ছোৱাত কৰা ভ্ৰমণ লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যাত্ৰাৰ সময়ত আপুনি এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিক লগ পাব। যাৰ জৰিয়তে ভৱিষ্যতৰ সুবিধাৰ আঁচনিসমূহত যোগদান কৰাৰ সুযোগ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো স্বাভাৱিক হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰেম আৰু বিশ্বাস প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত থাকিব। বিবাহিত জীৱনত থাকিব মধুৰতা।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত ভগৱানৰ পূৰ্ণ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত সমস্যা দূৰ কৰিব পাৰিব। শিশু পক্ষৰ সৈতে জড়িত এক ডাঙৰ কৃতিত্বৰ বাবে আপোনালোকৰ সন্মান আৰু গৌৰৱ বাঢ়িব। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা কোনো মাটি বা ঘৰ কিনা বা বিক্ৰী কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব আৰু বিশেষ কথাটো হ’ল আপুনিও তাত আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব।

সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত কাম কৰাসকলৰ বাবে এই সপ্তাহ অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ মাজভাগত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। এই সময়ত যদি আপুনি আপোনাৰ কৰ্মস্থলীত আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে মিলাপ্ৰীতিৰে কাম কৰে, তেন্তে আপোনাৰ কাম সহজেই সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। অৱশ্যে কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল’বলৈ লৰালৰি নকৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ব্যৱসায়-সম্পৰ্কীয় ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। অভিভাৱকৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰি থাকিব।

পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে পাব পাৰে কিছু ভাল খবৰ। উচ্চ শিক্ষাৰ প্ৰতি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ আগ্ৰহ বাঢ়িব। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ভাল সম্পৰ্ক দেখা যাব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। জীৱন সংগীৰ সৈতে সুখদায়ক সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাসকলে এই সপ্তাহত নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ দুয়োটাকে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত ঘৰত আৰু বাহিৰত দুয়োটাতে তৰ্ক-বিতৰ্কৰ পৰা বিৰত থাকক। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আৱেগৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু আপোনাৰ খং নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। যদি আপুনি অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰে, তেন্তে বিত্তীয় বিষয়ত সাৱধান হওক আৰু আনক অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাটো পৰিহাৰ কৰক।

যদি আপুনি বিত্তীয় বিষয়ত সজাগ হৈ থাকে তেন্তে আপুনি সুবিধা লাভ কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰসকলৰ সৈতে যোগদান কৰক। সপ্তাহৰ মাজভাগত কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। স্বাস্থ্যৰ দিশৰ পৰা এই সময়খিনি আপোনাৰ বাবে কষ্টকৰ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। এই সময়ত ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ প্ৰতি সজাগ থাকক আৰু স্বাস্থ্যজনিত সৰু সৰু সমস্যাক আওকাণ নকৰিব। সাৱধানে গাড়ী চলাওক।

পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু গৱেষণামূলক কামত নিয়োজিত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ভাল লগা খবৰ এটা পাই মনটো সুখী হব। এই সময়খিনিত কোনো এজন প্ৰিয় ব্যক্তিৰ সৈতে সাক্ষাৎ হব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। কঠিন সময়ত পত্নী সদায় আপোনাৰ লগত থাকিব আৰু আপোনাক শক্তি দিব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মৰ লগত জড়িত দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ যাত্ৰাত যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে মিলি এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব আৰু তেনে কৰাৰ সময়ত ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠ আৰু সৰু উভয়ৰে পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। সকলোৱে আপোনাৰ এই সিদ্ধান্তৰ শলাগ ল’ব। কিন্তু এই কামটো কৰি থাকোঁতে আপোনজনৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব।

যিসকলে বহুদিন ধৰি নিজৰ নতুন কাম আৰম্ভ কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেওঁলোকে যিকোনো ব্যক্তি বা সংগঠনৰ পৰা সেই কামত বহুত সহায় লাভ কৰিব পাৰে। একে সময়তে ইতিমধ্যে ব্যৱসায় কৰা লোকসকলে আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। ভূমি ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত বন্ধুৰ সৈতে কিছু ভাল সময় পাৰ কৰিব পাৰিব। সামাজিক প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব।

চৰকাৰৰ লগত জড়িত বিষয়টোত আপুনি পাব আকাংক্ষিত সফলতা। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকে পাব পাৰে আকাংক্ষিত পদটো। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত অহা বাধাবোৰ আঁতৰাই প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখদায়ক সময় কটাব পাৰিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। এই সপ্তাহত আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণলৈও যাব পাৰে।

1 thought on “চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল”

Comments are closed.