ASSAM

মৰ্মান্তিক! পথ দুৰ্ঘটনাত বিশিষ্ট স্থপতিবিদ প্ৰাঞ্জল দাসৰ মৃত্যু

নিউজ ডেস্ক। এক শােকাৱহ পথ দুৰ্ঘটনা। ট্ৰাকৰ খুন্দাত গুৰুতৰভাৱে আহত হৈ চিকিৎসালয়ত মৃত্যুবৰণ কৰিলে ৰাজ্যৰ উদীয়মান স্থপতিবিদ (Architect) প্ৰাঞ্জল দাসে।

মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁ বয়স আছিল ৩২ বছৰ। তেওঁৰ ঘৰ গুৱাহাটীৰ নাৰেংগীত।

জানিব পৰা মতে, দেওবাৰে সােণাপুৰৰ পৰা ঘৰলৈ ঘূৰি অহাৰ পথত যােৰাবাটত তেওঁৰ মটৰ চাইকেলত এখন ট্ৰাকে পিছফালৰ পৰা প্ৰচণ্ড জােৰে খুন্দিয়ায়।

ইয়াৰ ফলত প্ৰাঞ্জলৰ মটৰ চাইকেলখন চুচুৰ্মৈ হোৱাৰ লগতে তেওঁ গুৰুতৰভাৱে আহত হয়।

লগে লগে স্থানীয় আৰক্ষীয়ে তেওঁক উদ্ধাৰ কৰি GMCH লৈ প্ৰেৰণ কৰে। কিন্তু যুৱকজনৰ স্বাস্থ্যৰ দ্ৰুত অৱনতি ঘটাত তেওঁক GNRC হাস্পতাললৈ স্থানান্তৰিত কৰা হয়।

ইপিনে, চিকিৎসকে সোমবাৰে বিয়লি প্ৰাঞ্জলৰ এখন ভৰি কাটিব লাগিব বুলি অৱগত কৰাৰ পাছতে তেওঁৰ হাৰ্টএটেক হয় আৰু বিয়লি ৪মান বজাত মৃত্যু হয়।

উল্লেখ্য, প্ৰাঞ্জল দাস এজন সুদক্ষ, সম্ভাৱনাময় স্থপতিবিদ আছিল। প্ৰাঞ্জলে ভূপালস্থিত স্কুল অফ প্লেনিং এণ্ড আৰ্কিটেক্সাৰ” (SPA) প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ডিগ্ৰী লাভ কৰিছিল।

তেওঁ নৰ্থ-ইষ্ট ফেষ্টিভেলৰ মুখ্য দায়িত্ব পালন কৰিছিল। উত্তৰ পূবৰ বস্ত্ৰ, কৃষি সামগ্ৰী, খাদ্য, পৰ্য্যটনৰ সমল ইত্যাদিৰ বাহিৰত প্ৰদৰ্শন তথা বজাৰ সৃষ্টিৰ বাবে কৰা সকলো প্ৰদৰ্শনী তথা ক্ৰেতা বিক্ৰেতা সন্মিলনৰ সকলোখিনি কাম নিয়াৰিকৈ কৰিছিল প্ৰাঞ্জলে।

ইয়াৰ উপৰিও বেংকক, দিল্লী, মুম্বাই সকলোতে নিজ কৰ্ম দক্ষতাৰ পৰিচয় দিছিল। তেওঁ এৰি থৈ গৈছে পত্নী আৰু এবছৰীয়া পুত্ৰ সন্তানক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button