ৰাষ্ট্ৰীয়অসমীয়া

জম্মু-কাশ্মীৰত সংঘৰ্ষত নিহত ৫ দুৰ্ধৰ্ষ সন্ত্ৰাসবাদী

নিউজ ডেস্ক। যোৱা ১২ ঘণ্টাধৰি নিৰন্তৰ অভিযান চলাই থকাৰ পিছত জম্মু-কাশ্মীৰত সক্ৰিয় উগ্ৰপন্থী গোট লস্কৰ-ই-তৈবা আৰু জৈশ-ই-মহম্মদ (জেইএম)ৰ মুঠ পাঁচজন পাকিস্তানী সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হৈছে বুলি জম্মু-কাশ্মীৰ আৰক্ষীয়ে ঘোষণা কৰে।

আইজিপি কাশ্মীৰ বিজয় শৰ্মাৰ মতে, এনকাউণ্টাৰত নিহত পাঁচজন সন্ত্ৰাসবাদীৰ ভিতৰত আছে জৈশ-ই-মহম্মদৰ শীৰ্ষ কমাণ্ডাৰ জাহিদ ৱানী। শৰ্মাৰ মতে, যোৱা ১২ ঘণ্টাত পুলৱামাৰ নাইৰা অঞ্চল আৰু বুদগামত এই দ্বৈত সংঘৰ্ষ সংঘটিত হয়।

কাশ্মীৰ আৰক্ষীয়ে টুইটাৰযোগে একেটা কথা ঘোষণা কৰে আৰু দ্বৈত সংঘৰ্ষক এক ডাঙৰ সফলতা বুলি অভিহিত কৰে। কাশ্মীৰ আৰক্ষীৰ টুইটটোত যোৱা ১২ ঘণ্টাত নাইৰা আৰু বুদগামত সংঘটিত দুটা সংঘৰ্ষৰ বিৱৰণ উল্লেখ কৰা হৈছে।

টুইটটোত লিখা হৈছে, “যোৱা ১২ ঘণ্টাত দ্বৈত সংঘৰ্ষত পাকিস্তানৰ পৃষ্ঠপোষকতা তৈয়াৰ কৰা সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন এল ই টি আৰু জেইএমৰ ০৫ জন সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হৈছে। নিহতসকলৰ ভিতৰত জেইএমৰ কমাণ্ডাৰ সন্ত্ৰাসবাদী জাহিদ ৱানী আৰু এজন পাকিস্তানী সন্ত্ৰাসবাদীও আছে।”

কাশ্মীৰ আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, জৈশ-ই-মহম্মদৰ কমাণ্ডাৰ জাহিদ ৱানীকে ধৰি মুঠ পাঁচজন সন্ত্ৰাসবাদীৰ ভিতৰত চাৰিজন নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে পুলৱামা এনকাউণ্টাৰত নিহত হয়, আনহাতে বুদগাম এনকাউণ্টাৰত এজন সন্ত্ৰাসবাদী নিষ্ক্ৰিয় হয়।

প্ৰতিবেদন অনুসৰি জম্মু-কাশ্মীৰত আৰু এজন পাকিস্তানী সন্ত্ৰাসবাদীৰ সন্ধান এতিয়াও চলি আছে। আইজিপি কাশ্মীৰে লগতে কয়, “বুদগামত এলইটিৰ সৈতে জড়িত এজন স্থানীয় সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হয়। অভিযানটোত এটা এ কে ৫৬ ৰাইফলও উদ্ধাৰ কৰা হৈছে।”

কাশ্মীৰ জ’ন আৰক্ষীয়ে পূৰ্বে জনোৱা মতে শনিবাৰে জম্মু-কাশ্মীৰৰ বুদগাম জিলাৰ চৰাৰ-ই-শ্বৰিফ অঞ্চলত নিৰাপত্তাৰক্ষী আৰু সন্ত্ৰাসবাদীৰ মাজত সংঘৰ্ষ সংঘটিত হয়।

উল্লেখ্য যে, জম্মু-কাশ্মীৰ আৰক্ষীয়ে কেৱল জানুৱাৰী মাহত মুঠ ১১ টা এনকাউণ্টাৰ সংঘটিত কৰিছে। এই সময়ছোৱাত সুৰক্ষা বাহিনীৰে সংঘৰ্ষত ৮ জন বিদেশীকে ধৰি প্ৰায় ২১ জন সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হৈছে। একে সময়তে সুৰক্ষা বাহিনীয়ে ৯ জন সক্ৰিয় সন্ত্ৰাসবাদীক জীৱিত অৱস্থাত আটক কৰাৰ লগতে ১৭ জন সহযোগীকো গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button