অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ১৭ অক্টোবৰৰ পৰা ২৩ অক্টোবৰলৈ

মেষ ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে ঘৰুৱা বা কামৰ লগত জড়িত কিছুমান সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ মনটো অলপ বিচলিত হ’ব। জীৱনত হঠাৎ প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হৈ কেতিয়াবা আপোনাৰ স্বভাৱতো দেখা যাব খিংখিঙীয়া। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ বাক্য আৰু স্বভাৱৰ ওপৰত বহু নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিব লাগিব। ভুলতো কাকো গালি-গালাজ নকৰিব, নহ’লে আপোনাৰ গঢ়ি উঠা সম্পৰ্কটো নষ্ট হ’ব পাৰে।

শিশুৰ সৈতে জড়িত কিছুমান সুখদায়ক খবৰ সপ্তাহৰ মাজভাগত শুনিবলৈ পোৱা যায়। আৰ্থিকভাৱে আপোনালোকৰ বাবে এই সময় অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। ব্যৱসায়ীসকলৰ বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা ধন অভাৱনীয়ভাৱে ওলাই আহিব। অতীতত আৰু জল্পনা-কল্পনাৰ লটাৰীৰ পৰাও ধন বিনিয়োগ কৰিলেও লাভ সম্ভৱ। মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদ পাৰস্পৰিক সন্মতিৰে নিষ্পত্তি কৰাটো উপযুক্ত হ’ব।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত সকলে সপ্তাহৰ শেষলৈকে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কাৰোবাক টকা ধাৰ দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে আপোনাৰ ধন আবদ্ধ হৈ পৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো মিশ্ৰিত হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব।

বৃষ ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণি বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ চিন্তা-চৰ্চা সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব, যাৰ ফলত আপুনি অতি উৎসাহ আৰু শক্তি দেখিবলৈ পাব। ক্ষেত্ৰখনত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু আকাংক্ষিত সুবিধা প্ৰদান কৰা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

যদি আপুনি বহুদিন ধৰি আপোনাৰ কাম সম্প্ৰসাৰণৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে আপোনাৰ এই ইচ্ছা এই সপ্তাহত হয়তো বাস্তৱায়িত হ’ব। বিশেষ কথাটো হ’ল এই কামটো কৰাৰ সময়ত বন্ধু-বান্ধৱ আৰু পৰিয়ালৰ পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। কিন্তু এই সময়ছোৱাত কামৰ অতিৰিক্ততাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন আৰু বিবাহিত জীৱনৰ প্ৰতি কম মনোযোগ দিব পাৰিব, যাৰ ফলত বিবাহিত বা প্ৰেম সম্পৰ্কত কিছু উত্থান-পতন হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে আপুনি প্ৰতাৰিত হ’ব পাৰে। অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰাসকলে ইয়াৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব, নহ’লে ডাঙৰ আৰ্থিক লোকচান হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কোনো ধৰণৰ ৰিস্কি আঁচনিত বিনিয়োগ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে শুভ আৰু সফল হ’ব। কিন্তু তেওঁলোকে এলাহ ত্যাগ কৰি নিজৰ পৰিকল্পিত কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সম্পূৰ্ণ হৃদয়েৰে কাম কৰিব লাগিব। যদি আপুনি বহুদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপন বিচাৰি আছিল তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাবে শুভকামনা থাকিল। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কামৰ লগত জড়িত নতুন নতুন সুযোগ পাব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত কামৰ সন্দৰ্ভত আপোনাৰ ব্যস্ততা বাঢ়িব পাৰে। নিয়োজিত লোকসকলৰ ওপৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ঘৰটো বা যিকোনো বস্তু মেৰামতি কৰাত অধিক ধন ব্যয় কৰিব পাৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ অধ্যয়নৰ প্ৰতি মনযোগ হ্ৰাস পাব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত হঠাতে পৰিয়াল আৰু কৰ্মৰ লগত জড়িত কিছুমান ডাঙৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই ক্ষেত্ৰত আপুনিও দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰাও কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু আকাংক্ষিত সফলতা প্ৰদান কৰা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ শেষত আপুনি অপ্ৰত্যাশিত আৰ্থিক লাভ অৰ্জন কৰিব। কিন্তু ধন-সম্পত্তিৰ লগতে ব্যয়ও অধিক হব। যিসকলে পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে তেওঁলোকে ভাল খবৰ পাব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিকট লাভত দূৰৰ লোকচান কৰাৰ পৰা হাত সাৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কাকো এনে কোনো প্ৰতিশ্ৰুতি নিদিব, যিটো ভৱিষ্যতে পূৰণ কৰিবলৈ আপুনি অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। যদি আপুনি মাটি-নিৰ্মাণ ক্ৰয়-বিক্ৰয় কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে খৰখেদাকৈ বা আন কাৰোবাৰ প্ৰভাৱত তেনে কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব।

বিভ্ৰান্তিৰ ক্ষেত্ৰত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত একেবাৰেই গ্ৰহণ নকৰিব। সম্ভৱ হ’লে ডাঙৰ সিদ্ধান্তটো কিছু সময়ৰ বাবে পিছুৱাই দিয়ক বা কোনো শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক। বহিঃৰাজ্যৰ সৈতে জড়িত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ বাবে যিসকলে প্ৰয়াস কৰি আছে, তেওঁলোকে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। যিসকলে যিকোনো পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱাত ব্যস্ত, তেওঁলোকক আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব।

সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে শ্ৰমিক মহিলাসকলৰ বাবে অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব পাৰে আৰু তেওঁলোকে নিজৰ কৰ্ম আৰু ঘৰৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা চালে এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে কিছু উত্থান-পতনৰ সৈতে থাকিব পাৰে। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত কিবা এটা বিষয়ত বিবাদ হ’ব পাৰে বা লগ পোৱাত কিছু অসুবিধা হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱনক সুখী কৰি ৰাখিবলৈ পত্নীৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে সপ্তাহৰ আৰম্ভণি শুভ হ’ব। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত বহুদিন ধৰি আবদ্ধ হৈ থকা কামটো সম্পূৰ্ণ হ’ব, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অতি সুখী হ’ব। মাটি আৰু অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰে। বিশেষ কথাটো হ’ল এই কামটো কৰাৰ সময়ত আপুনি বিচৰা চুক্তিখন কৰিব পাৰিব। এই সময়ছোৱাত আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত অধিক ধন ব্যয় কৰা হ’ব।

নিয়োজিত সকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ উদ্যম বাঢ়িব। চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে যথেষ্ট সহায় লাভ কৰিব। বহু প্ৰত্যাশিত পদোন্নতি বা আকাংক্ষিত বদলি হ’ব পাৰে। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিয়ালৰ সৈতে দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰিব। যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু আনন্দদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

ব্যৱসায়ৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। ব্যৱসায়টোত কেৱল আকাংক্ষিত লাভ হোৱাই নহয়, ইয়াৰ সম্প্ৰসাৰণৰ বাবেও পৰিকল্পনা কৰা হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি নিজৰ ৰুটিন আৰু খাদ্যাভ্যাস দুয়োটাতে বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব, নহ’লে পেটৰ লগত জড়িত সমস্যা হ’ব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে সাৱধানে ভৰি দিব লাগিব, নহ’লে হয়তো অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ কৰ্মস্থলীৰ কাৰোবাৰ সৈতে কাজিয়াত লিপ্ত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে ই বিবাদলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবিও প্ৰভাৱিত হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি মানুহৰ সৰু সৰু কথাবোৰক আওকাণ কৰাৰ লগতে কৰ্মক্ষেত্ৰত গোপন শত্ৰুৰ পৰা অতি সাৱধান হ’ব লাগিব।

ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব। ব্যৱসায়ীসকলে হয়তো এই সপ্তাহত নিজৰ প্ৰতিযোগীসকলক কঠোৰ প্ৰতিযোগিতা দিব লাগিব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত ভ্ৰমণ ক্লান্তিকৰ আৰু আশা কৰাতকৈ কম লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত হঠাতে কিছুমান ডাঙৰ খৰচ আহিব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ বাজেটত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্ক আৰু স্বাস্থ্য দুয়োটাকে বহুত গুৰুত্ব দিব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু যদি পাৰিবাৰিক সমস্যা হয়, তেন্তে সেইটো সমাধান কৰিবলৈ বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে সংলাপৰ আশ্ৰয় লওক। এই সপ্তাহত ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ ক্ষেত্ৰত অতি সাৱধান হওক। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

তুলা ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা কসকলৰ বাবে কিছু অসুবিধাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, কিন্তু শেষৰ অৰ্ধত তেওঁলোকে আকাংক্ষিত ফলাফল পাব। এনে অৱস্থাত কোনো কাৰণতে ধৈৰ্য্য আৰু বিবেচনাশক্তি হেৰুৱাব নালাগে আৰু নিজৰ লক্ষ্যত মনোনিৱেশ কৰক। ব্যৱসায়ীসকলে হয়তো এই সপ্তাহত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ অলপ বেছিকৈ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব।

নিয়োজিত লোকসকলক ক্ষেত্ৰখনত নিজৰ লক্ষ্য পূৰণৰ বাবে অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। কৰ্মৰ লগত জড়িত হৈ এই সপ্তাহত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত স্বাস্থ্য আৰু বস্তু দুয়োটাৰে ভালদৰে যত্ন লওক, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক আৰু শাৰীৰিক দুয়োটা সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলে আকাংক্ষিত পদটো বা দায়িত্ব পাবলৈ আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। আপোনাৰ শেষৰ অৰ্ধেক সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধতকৈ অলপ ভাল হ’ব।

এই সময়ছোৱাত আপুনি ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠ সকলৰ পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছু বাধা আহিব পাৰে। সংগীৰ সৈতে ভুল বুজাবুজি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কিন্তু বিচলিত নহৈ অতি সাৱধানে সিদ্ধান্ত লওক। তিতা-মিঠা বিবাদেৰে আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱন স্বাভাৱিক হৈ থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঋণ, ৰোগ আৰু শত্ৰুৰ প্ৰতি সাৱধান হওক। নহ’লে এই তিনিওটা আপোনাৰ বাবে মূৰৰ বিষ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি ঘৰ মেৰামতি বা সুবিধাৰ সৈতে জড়িত কামত অতিৰিক্ত ধন খৰচ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি ধাৰলৈ ল’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আয়ৰ তুলনাত ব্যয়ৰ অতিৰিক্ততা থাকিব।

নিয়োজিত লোকসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব, নহ’লে তেওঁলোকে আপোনাৰ দ্বাৰা কৰা কামবোৰ নষ্ট কৰিব পাৰে। আপোনাৰ লক্ষ্য পূৰণ কৰিবলৈ আপুনি চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ মন জয় কৰিব পাৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ ক্লান্তিকৰ আৰু আশা কৰাতকৈ কম ফলদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনত হতাশাৰ অনুভৱৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰাসকলে আনক অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে, নহ’লে তেওঁলোকে আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ বহুতো সুযোগ পাব। প্ৰেমৰ সংগীৰ পৰা লাভ কৰিব পাৰে ছাৰপ্ৰাইজ গিফ্ট। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰিব। কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰা লোকসকলে পাব আকাংক্ষিত সুযোগ। পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ ডাঙৰ কৃতিত্বৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব।

এই সপ্তাহটো আপোনালোকৰ বাবেও আৰ্থিকভাৱে বহুত ভাল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ থাকিব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। বিশেষ কথাটো হ’ল এই ক্ষেত্ৰত আপুনি আপোনাৰ ভাল বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগ নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে অতি অনুকূল। কৰ্মক্ষেত্ৰত, য’ত জ্যেষ্ঠসকলে আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰা দেখা যাব, তেতিয়া উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎসও থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ আগতে প্ৰকাশ কৰাটো এৰাই চলিব লাগে, নহ’লে আপোনাৰ বিৰোধীয়ে বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। একে সময়তে যিকোনো কামত খৰখেদাও এৰাই চলিব লাগিব।

যদি আপুনি কোনো মাটি বা অট্টালিকা ক্ৰয় বা বিক্ৰী কৰিবলৈ গৈ আছে তেন্তে সকলো কাগজ ভালদৰে পৰীক্ষা কৰক, নহ’লে ভৱিষ্যতে অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত সময় আপোনাৰ বাবে অতি অনুকূল। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণি বহুত ভাল হ’ব আৰু বেষ্ট ফ্ৰেণ্ডৰ সহায়ত পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োটাই আপোনাৰ প্ৰতি দয়ালু হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। তেওঁলোকে হয়তো সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব।

পৰিয়াল বা কোনো বিশেষ কামৰ সৈতে জড়িত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপুনি ঘৰৰ জ্যেষ্ঠ সদস্যসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। আপোনাৰ সিদ্ধান্ত সকলোৱে সন্মান কৰিব আৰু ইয়াক সঠিক প্ৰমাণ কৰাত আপোনাৰ পত্নীয়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব। সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে পিছৰটো অলপ কঠিন হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কৰ্মক্ষেত্ৰত কাৰোবাৰ লগত জড়িত হোৱাৰ পৰিৱৰ্তে সাধাৰণ কথাবোৰক আওকাণ কৰাটো উচিত হ’ব।

আপোনাৰ লক্ষ্য পূৰণ কৰিবলৈ চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োটাকে একত্ৰিত কৰক। যদি আপুনি কেৰিয়াৰ সলনি কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে আৱেগে বোৱাই নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে এটা বুদ্ধিমান সিদ্ধান্ত লওক। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অতি সংবেদনশীল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যিকোনো ধৰণৰ ভুল বুজাবুজি দূৰ কৰিবলৈ আলোচনাৰ আশ্ৰয় লওক আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। পত্নীৰ স্বাস্থ্য আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে সপ্তাহৰ আৰম্ভণি জীৱনৰ লগত জড়িত কিছুমান সমস্যা সমাধানত ব্যয় হ’ব। এই সপ্তাহত পৰিয়ালটোৰ লগত জড়িত সমস্যাবোৰৰ সমাধান বিচাৰিবলৈ আপুনি হয়তো আৰু অলপ কষ্ট কৰিব লাগিব। ভাতৃ-ভগ্নীৰ সহায়ৰ অভাৱৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অলপ দুখী হৈ থাকিব পাৰে। কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাও এই সময়খিনি অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব পাৰে, কিন্তু এই পৰিস্থিতি বেছি দিন নাথাকিব আৰু সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ কাম হঠাতে নিজাববীয়াকৈ দেখা দিব।

এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হৈ কৰা ভ্ৰমণ লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত ক্ষমতা-শাসনৰ সৈতে জড়িত কামত আহি থকা বাধাসমূহ আঁতৰোৱা হ’ব। এই সময়ত আপুনি নিজৰ আত্মবিশ্বাসেৰে সকলো কাম প্ৰমাণ কৰিব। যাৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। মানুহে আপোনাৰ সিদ্ধান্তৰ শলাগ ল’ব। যদি আপুনি বাহন আদিৰ দৰে বিলাসী বস্তু এটা কিনাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ সপোন বাস্তৱায়িত হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হোৱাটো বিচাৰে তেন্তে আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক সন্মান কৰিব লাগিব আৰু আপোনাৰ সম্পৰ্কটো ছ’চিয়েল মিডিয়া বা সমাজত দেখুওৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। কঠিন সময়ত আপোনাৰ পত্নীক আপোনাৰ লগত ছাঁৰ দৰে থিয় হৈ থকা দেখা যাব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত উত্তেজিত হৈ জ্ঞান হেৰুৱাৰ পৰা হাত সাৰিব লাগিব, অন্যথা তেওঁলোকে বিপদত পৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কোনো কামত লৰালৰি কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু কোনো কাগজত সঠিকভাৱে পঢ়ি নোচোৱাকৈ চহী নকৰিব, নহ’লে পিছত ডাঙৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব পাৰে। এই সময়ত আপুনিও হয়তো বছৰ খঙৰ বলি হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ নিজৰ কাম আন কাৰোবাৰ ওপৰত এৰি দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে নিজেই ভালকৈ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। ব্যৱসায়ীসকলে ৰিস্কি আঁচনিত বিনিয়োগ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কামটো সময়মতে সম্পূৰ্ণ নকৰিলে মনত হতাশাৰ ভাব অনুভৱ হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব, অন্যথা বছৰ বছৰ ধৰি প্ৰতিষ্ঠা হোৱা আপোনাৰ সম্পৰ্কত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনিও অতি সাৱধানে খৰচ কৰিব লাগিব, নহ’লে ভৱিষ্যতে ধাৰলৈ ল’বলগীয়া হ’ব পাৰে। সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াওক আপোনাৰ পত্নী আৰু পৰিয়ালৰ বাবে।

Related Articles

Back to top button