অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৪ অক্টোবৰৰ পৰা ৩০ অক্টোবৰলৈ

মেষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ আপুনি কম বা দীঘলীয়া দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায় আগুৱাই নিয়াত সহায় কৰিব। যদি আপুনি প্ৰমোচন বা ট্ৰেন্সফাৰৰ পথত আছিল তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হোৱাটো সম্ভৱ।

কেৱল কৰ্মক্ষেত্ৰতে নহয় সমাজতো আপোনাৰ প্ৰভাৱ বাঢ়িব। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত সকলে কিবা এটা ডাঙৰ দায়িত্ব বা পদবী লাভ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি মাটি ক্ৰয়-বিক্ৰয় কৰাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে সপ্তাহৰ শেষলৈকে আপোনাৰ ইচ্ছাও পূৰণ হ’ব পাৰে। ভূমি, নিৰ্মাণৰ সৈতে জড়িত চুক্তিত আপুনি বহুত লাভ পাব। অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰাসকলৰ বাবে সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ বিশেষভাৱে উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখদায়ক সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

বৃষ ৰাশি- বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত সপোন পূৰণৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ কামত সফলতা লাভ কৰিবলৈ আপুনি বহুত কষ্ট কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি লাভ কৰিবলৈ বা আন যিকোনো মাটি বা ঘৰৰ সৈতে জড়িত বিবাদ নিষ্পত্তি কৰিবলৈ অধিক দৌৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। সম্ভৱ হ’লে এনে বিষয়বোৰ আদালতলৈ নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে পাৰস্পৰিক সন্মতিৰে সমাধান কৰক।

সপ্তাহৰ মাজভাগত কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ ক্লান্তিকৰ যদিও লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধুসকলৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব, যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ দীৰ্ঘদিনীয়া বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। বহিঃৰাজ্যত কৰ্মৰত সকলৰ বাবেও এই সময় শুভ আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

যদি আপোনাৰ কোনো আপোনজনৰ সৈতে সম্পৰ্কৰ অৱনতি ঘটিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে আপোনাৰ ফালৰ পৰা উদ্যোগ লৈ সকলো ভুল বুজাবুজি পৰিষ্কাৰ হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত বুদ্ধিমানৰূপে আগবাঢ়ি যাওক আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ প্ৰতি সচেতন হওক।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগত আক্ৰান্ত হ’ব পাৰে। যাৰ ফলত আপুনি কেৱল শাৰীৰিক বিষত ভুগিবলগীয়া হোৱাই নহয়, আপোনাৰ কামতো বহুত প্ৰভাৱিত হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰতেই হওক বা কৰ্মস্থলীতেই হওক, মানুহৰ সৰু সৰু কথা-বতৰাৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগে আৰু বিবাদৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে, নহ’লে আপোনাৰ দীৰ্ঘদিনীয়া সম্পৰ্কটো ভাঙিব পাৰে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত অতিৰিক্ত ধন খৰচ হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ বাজেটত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনিও আজিৰ পৰিৱৰ্তে কাইলৈৰ বাবে আপোনাৰ কাম স্থগিত ৰখাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ সমাপ্ত কামবোৰ নষ্ট হ’ব পাৰে।

ব্যৱসায়ীসকলে সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে বিপদজনক বিনিয়োগৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহত আপুনি অতি সাৱধানে আগবাঢ়িব লাগিব। খৰখেদাকৈ নিজৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক প্ৰকাশ বা প্ৰদৰ্শন কৰাটো এৰক, নহ’লে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। শিশুৰ ফালৰ বাবে মনটো অলপ চিন্তিত হৈ পৰিব।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহত কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অলপ উত্থান-পতন হ’বলৈ গৈ আছে। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কামত যিকোনো ধৰণৰ গাফিলতিৰ পৰা হাত সাৰিব লাগিব, নহ’লে আপুনি আপোনাৰ বছৰ ক্ষোভৰ বলি হ’ব পাৰে। কাৰোবাৰ আস্থাত নিজৰ কাম এৰি দিয়াৰ ভুল নকৰিব আৰু যদি আপুনি অংশীদাৰিত্বত ব্যৱসায় কৰে, তেন্তে টকা আৰু কামৰ সৈতে জড়িত সকলো কথাৰ হিচাপ লোৱাৰ পিছতহে আগবাঢ়িব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত যিকোনো ধৰ্মীয় বা সামাজিক কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে শ্ৰমিক মহিলাসকলে নিজৰ ঘৰ আৰু কৰ্মৰ মাজৰ ভাৰসাম্য সামঞ্জস্য স্থাপন কৰাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কক বিবাহলৈ ৰূপান্তৰিত কৰাৰ কথা ভাবিছে তেন্তে আপুনি হয়তো ইয়াৰ বাবে আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব।

খৰখেদাকৈ এনে কোনো পদক্ষেপ গ্ৰহণ নকৰিব বা আৱেগে বোৱাই নিদিব, যাৰ বাবে আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব পাৰে। তিতা-মিঠা বিবাদেৰে আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। অৱশ্যে পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ কিছু চিন্তা থাকিব।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত ভাগ্যৰ পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। যদি আপুনি বিদেশী সম্পৰ্কীয় কাম কৰে বা আপুনি বিদেশত পঢ়িব বিচাৰে বা নিজৰ কেৰিয়াৰ গঢ়িব বিচাৰে, তেন্তে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰিব। ইয়াৰ লগত জড়িত সকলো বাধা আঁতৰাই ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আদালতৰ সৈতে জড়িত কোনো ডাঙৰ বিষয়ত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ এটা ডাঙৰ চিন্তা আঁতৰাই পেলাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত বিৰোধী পৰাজিত হ’ব আৰু আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। যিসকলে পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে তেওঁলোকে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কামত খৰখেদা কৰাটো এৰাই চলিব লাগে। এই সময়ত কোনো কাগজত স্বাক্ষৰ কৰাৰ আগতে সঠিকভাৱে পঢ়ি চাওক।

যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত আৰু ইয়াক সম্প্ৰসাৰণৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে তাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক। এই সময়ত বাহনখন সাৱধানে চলাওক কাৰণ আঘাতৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহত কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে নিজৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ মানুহৰ সৈতে একেলগে কাম কৰিব লাগিব। কৰ্মস্থলীত নিজৰ কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কষ্ট আৰু প্ৰৰিশ্ৰমৰ প্ৰয়োজন হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা সকলে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ অধিক কষ্ট কৰিব লাগিব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত হঠাতে কোনো কাম বা ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হৈ বহু দূৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ ক্লান্তিকৰ আৰু আশা কৰাতকৈ কম বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাতে অলপ বেছি মনোযোগ দিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি হয়তো ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বলি হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ মৰম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে খৰখেদা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে উপযুক্ত সময় আহিবলৈ অপেক্ষা কৰিব লাগিব। আনহাতে, যিসকলে ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত আছে, তেওঁলোকে প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ হয়তো মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত ভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় যাত্ৰা এটা আপোনাৰ বাবে অতি উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত ক্ষমতা-শাসনৰ সৈতে জড়িত কামবোৰ সম্পন্ন হ’ব। এই সপ্তাহটো ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে হয়তো কিবা এটা ডাঙৰ দায়িত্ব বা পদবী লাভ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা কোনো বিলাসী বস্তু বা বাহন আদি কিনাৰ কথা চিন্তা কৰি আহিছে, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। মাটি, অট্টালিকা বা পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি পাব। ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো বহুত ভাল হ’বলৈ গৈ আছে। কেৱল ব্যৱসায়ত আপুনি আকাংক্ষিত লাভ লাভ কৰাই নহয়, ইয়াৰ সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে কৰা প্ৰচেষ্টা সফল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ শেষত ঘৰৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ সহায়ত আত্মীয়ৰ লগত হোৱা ভুল বুজাবুজি দূৰ হ’ব আৰু আকৌ এবাৰ আপোনজনৰ লগত সুখেৰে সময় কটাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। শিশুৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সাফল্যই সমাজত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো বহুত ভাল হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ত শ্ৰমিক মহিলাসকলে কিছু ডাঙৰ সাফল্য লাভ কৰিব পাৰে, যিয়ে কেৱল কৰ্মক্ষেত্ৰতে নহয় পৰিয়ালতো তেওঁলোকৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু বিদেশত কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ চেষ্টা কৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে।

ব্যৱসায়ত আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিযোগীসকলক কঠোৰভাৱে প্ৰত্যাহ্বান জনাই আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত যিকোনো সামাজিক বা ধৰ্মীয় কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সমাজত আপোনালোকৰ সন্মান আৰু প্ৰতিপত্তি আৰু প্ৰভাৱশালী লোকৰ সৈতে মত বিনিময় বাঢ়িব।

স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত অধিক সাৱধান হ’ব লাগিব কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বলি হোৱাৰ বাবে বা যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানৰ বাবে শাৰীৰিক বিষ হ’ব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বাবে এই সপ্তাহটো শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত সঠিক কামত বুদ্ধিমত্তাৰে সময় আৰু ধন খৰচ কৰিব লাগিব, নহ’লে হয়তো আপুনি আৰ্থিক আৰু মানসিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কিছুমান কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই যাত্ৰা ক্লান্তিকৰ আৰু আশা কৰাতকৈ কম ফলপ্ৰসূ হ’ব।

কিন্তু এই সময়ছোৱাত যদি আপুনি প্ৰচেষ্টা চলায় তেন্তে আপোনাৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিওৱাত আপুনি বহু পৰিমাণে সফল হ’ব আৰু ইয়াত আপুনিও আপোনাৰ ভাল বন্ধুসকলৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ীসকলে এই সপ্তাহত ব্যৱসায়ত বহু উত্থান-পতন দেখিবলৈ পাব। যদি আপুনি কোনো আঁচনি বা ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ আদিৰ বাবে ধন বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে তেনে কৰাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰি বহুত চিন্তা কৰি আগবাঢ়ি যাওক।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত হয়তো আদালতৰ বিষয়বোৰত বহুত দৌৰা-দৌৰি হ’ব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত আপোনালোকে অতি সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন। কোনোবাই হয়তো আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ মাজত ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। জীৱনৰ কঠিন সময়ত আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহত মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে নিজৰ আচৰণ আৰু কথা বতৰাক লৈ যথেষ্ট সচেতন হ’ব লাগিব। এনে অৱস্থাত কাৰো লগত ভুল আচৰণ নকৰিব বা কাকো ভুল কথা ক’ব নালাগে, নহ’লে আপোনাৰ পৰিকল্পিত কামো নষ্ট হ’ব পাৰে। যদি আপুনি বিচাৰে যে আপোনাৰ চিন্তাৰ কাম সময়মতে আপোনাৰ মন অনুসৰি হওক, তেন্তে আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োটাৰে মন জয় কৰাৰ চেষ্টা চলাওক।

সপ্তাহৰ মাজভাগত স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হব পাৰে। এই সময়ত আপুনি নিজৰ দৈনন্দিন কাম-কাজ আৰু খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ ভিতৰত অতিৰিক্ত এলাহ হ’ব, কিন্তু এই সময়ছোৱাত কাম পিছুৱাই দিয়াৰ অভ্যাসটো এৰাই চলিব লাগিব, নহ’লে হ’বলগীয়া কামবোৰ আবদ্ধ হৈ পৰিব পাৰে।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ অধিক কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কক বিবাহলৈ ৰূপান্তৰিত কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে ইয়াৰ বাবে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ অনুমতিৰ বাবে আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। পৰিয়ালৰ লগত জড়িত সমস্যা সমাধানত পত্নীয়ে অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ লগত জড়িত কিছুমান সমস্যা আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। কিন্তু বুদ্ধি আৰু বিচক্ষণতাৰে শেষত সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব। বিশেষ কথাটো হ’ল এই কামটো কৰি থাকোঁতে আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সকলো সদস্যৰ পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু নিজৰ বস্তু দুয়োটাৰে ভালদৰে যত্ন লওক। এই সময়ত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনা কৰি ভাগৰি পৰিব পাৰে। শ্ৰমিক মহিলাসকলে নিজৰ কৰ্ম আৰু ঘৰৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি বিদেশত নিজৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ বাবে চেষ্টা কৰি আছে, তেন্তে ইয়াত সফলতা লাভ কৰিবলৈ আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰিব। কঠিন সময়ত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগী ছাঁৰ দৰে আপোনাৰ লগত থাকিব।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অতি শুভ আৰু সৌভাগ্যপূৰ্ণ হ’বলৈ গৈ আছে। কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায় আদিৰ বাবে সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰা যাত্ৰাবোৰ অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু সফলতা কঢ়িয়াই আনিব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কষ্ট আৰু প্ৰচেষ্টাৰ সম্পূৰ্ণ ফল পাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব জ্যেষ্ঠসকলে।

যদি আপুনি ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি কিছু ডাঙৰ কৃতিত্ব লাভ কৰিব পাৰিব। আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। শিশুৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ সপ্তাহৰ মাজভাগত শুনিব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ ডাঙৰ ডাঙৰ চিন্তাবোৰ আঁতৰাই পেলাব। অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰাসকলৰ বাবে এই সময় শুভ আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা থাকিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়টোৰ সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। মাটি আৰু গৃহৰ সৈতে জড়িত বিবাদ নিষ্পত্তি হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক মধুৰ হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখদায়ক সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

Related Articles

Back to top button