ৰাষ্ট্ৰীয়অসমীয়া

চাওক আপোনাৰ আজিৰ ৰাশিফল

আজিৰ ৰাশিফলঃ ২৯ ডিচেম্বৰ, বুধবাৰ

photo-2021-10-17-09-31-10-2

মেষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা ব্যস্ত দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কিছুমান আঁচনি ৰূপায়ণ কৰিব, যি আপোনাক ব্যস্ত ৰাখিব। ব্যস্ত সময়সূচীৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ বাবে সময় উলিওৱাত বিফল হ’ব আৰু আপোনাৰ পিতৃয়ে দিয়া কাম স্থগিত ৰাখিব পাৰে। কিন্তু আপুনি এনে কৰিব নালাগে, অন্যথা আপোনাৰ পিতৃয়ে আপোনাৰ ওপৰত খং কৰিব পাৰে। যদি এনে হয়, তেওঁলোকক সৈমান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আপুনি বিদেশত বাস কৰা এটা পৰিয়ালৰ পৰা কিছু তথ্য পাব। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ সম্পত্তিৰ লেনদেন কৰে, অতি সাৱধান হ’ব, অন্যথা কোনোবাই আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

বৃষ ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ শত্ৰুসকলক পৰাস্ত কৰিবলৈ আপোনাৰ বুদ্ধি ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব, যি তেওঁলোকক বিচলিত কৰি ৰাখিব। কিন্তু যদি আপুনি আজি আপোনাৰ মনৰ কিবা কথা আনৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰে, তেওঁলোকে আপুনি কোৱা কথাবোৰৰ সুবিধা ল’ব পাৰে, সেয়েহে আজি আপুনি মনোযোগ দিব লাগিব। প্ৰেমিকসকলে আজি এক নতুন শক্তি লাভ কৰিব, যি তেওঁলোকৰ প্ৰেম জীৱনক অধিক গভীৰ কৰি তুলিব। সন্ধিয়াৰ সময়ত আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে এক ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা যথেষ্ট সমৰ্থন আৰু সংগ লাভ কৰিব। যদি আপুনি আজি এটা নতুন সম্পত্তি ক্ৰয় কৰে, ই আপোনাৰ বাবে আৰ্থিকভাৱে লাভজনক হ’ব। আপুনি আজি ঘৰত পৰিয়ালৰ স্তব্ধ কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাত ব্যস্ত থাকিব, যি আপোনাক আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়াত বাধা দিব। কিন্তু আপুনি এনে কৰিব নালাগে। যদি আপুনি এনে কৰে, আপুনি আপোনাৰ কিছুমান ব্যৱসায়িক লেনদেন আৰু পিছুৱাব পাৰে, যি আপোনাক আঘাত কৰিব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলে আজি তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ পৰা যথেষ্ট সমৰ্থন লাভ কৰিব, যাৰ ফলত আজি তেওঁলোকৰ শিক্ষাৰ যিকোনো সমস্যাৰ সমাপ্তি ঘটিব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কৰ্কট ৰাশি- আজি আপোনাৰ খ্যাতি বৃদ্ধিৰ দিন হ’ব। যদি এটা ব্যৱসায় অংশীদাৰীত্বত চলি আছে, আজি আপোনাক যথেষ্ট লাভ দিব পাৰে। যিসকলে শ্বেয়াৰ বজাৰ বা লটাৰীত ধন বিনিয়োগ কৰে, আজিৰ দিনটো ভাল হ’ব। আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বিৰোধীসকলক সক্ৰিয় দেখা যাব, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ চতুৰ বুদ্ধি ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁলোকক পৰাজিত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। সন্ধিয়াৰ সময়ত আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে এক ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত যোগদান কৰিব পাৰে, য’ত আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যক আপোনাৰ বিষয়ে ক’ব নালাগে। যদি তেওঁ এনে কৰে, আপোনাৰ পৰিকল্পনাৰ সুবিধা ল’ব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা স্বাভাৱিক দিন হ’ব। আজি আপুনি এজন বন্ধুৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ বিচলিত হ’ব আৰু তেওঁৰ বাবে কিছু টকা ৰখাৰ ব্যৱস্থা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আজি যদি আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ পৰামৰ্শ লয় আৰু নতুন ব্যৱসায় কৰে, আপুনি সেইটোত সফল হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ ৰং দিয়াৰ বাবেও কিছু টকা খৰচ কৰিব পাৰে, কিন্তু আজি আপুনি আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ কথা মনত ৰাখি খৰচ কৰিবলৈ মনোযোগ দিব লাগিব। আপোনাৰ সন্তানক আজি আপোনাৰ মন অনুসৰি পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তি কৰাই আপোনাৰ মন সুখী হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কন্যা ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব। আজি আপোনাৰ ঘৰত এটা মাংগলিক কাৰ্যসূচী পালন হ’ব। য’ত পৰিয়ালৰ সকলো সদস্য সুখী হ’ব। সৰু ল’ৰা-ছোৱালীবোৰক আনন্দ কৰা দেখা যাব, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে সজাগ হ’ব লাগিব, কিয়নো কিছুমান ঋতুগত ৰোগে তেওঁক সমস্যা কৰিব পাৰে, সেয়েহে সাৱধান হ’ব। চৰকাৰী চাকৰিয়ালসকলে আজি কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে আৰু দৰমহা বৃদ্ধি আৰু পদোন্নতিৰ দৰে তথ্য প্ৰাপ্ত কৰি সুখী হ’ব। বিদেশৰ পৰা ব্যৱসায় কৰা সকলে আজি কিছু ভাল খবৰ শুনিব পাৰে।

তুলা ৰাশি- আজিৰ দিনটোয়ে আপোনাৰ সম্পৰ্কত পৰিৱৰ্তন আনিব। আজি ব্যৱসায় কৰা লোকসকলে খৰখেদাকৈ কোনো সিদ্ধান্ত ল’ব নালাগে। তাৰ পৰিৱৰ্তে ধৈৰ্য্যৰে সিদ্ধান্ত ল’ব লাগে। যদি আপুনি এনে কৰে, আপুনি ভৱিষ্যতে ইয়াৰ বাবে অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। যিসকলে জীৱিকাৰ ক্ষেত্ৰত চেষ্টা কৰি আছে তেওঁলোকে আজি কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। যদি পৰিয়ালত সদস্য বিবাহৰ বাবে যোগ্য লোক আছে, তেন্তে আজি তেওঁলোকৰ বাবে এক ভাল সুযোগ থাকিব পাৰে, যাক পৰিয়ালৰ সদস্যই তৎক্ষণাৎ অনুমোদন কৰিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ ভাতৃৰ সৈতে কথা পাতি থাকোতে আপোনাৰ ভাষণত সংযম অৱলম্বন কৰিব লাগিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজিৰ দিনটো অৰ্থনৈতিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা আপোনাৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত নতুন কাম আৱিষ্কাৰ কৰিব আৰু আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক স্থিতি শক্তিশালী কৰিব। যদি আপুনি ঘূৰাই পোৱাৰ সম্ভাৱনা নথকা কাৰোবাক টকা ধাৰ দিছিল, আপুনি আজি ইয়াক ঘূৰাই পাব পাৰে, যি আপোনাৰ বিত্তীয় পৰিস্থিতি শক্তিশালী কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীক ফুৰাবলৈ লৈ যাব পাৰে। কিন্তু আপুনি অত্যাধিক ধন খৰচ কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব, অন্যথা ভৱিষ্যতে আপোনাৰ সম্পদৰ অভাৱ হ’ব পাৰে। আজি নগদ ধনৰ অভাৱৰ বাবে ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকলে কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

ধনু ৰাশি- আজি সামাজিক কামত আপোনাৰ আগ্ৰহ বৃদ্ধি হ’ব। আজি সামাজিক কাৰ্যসূচীৰ সৈতে জড়িত লোকসকলৰ বাবে কিছুমান ভাল খবৰ আহিব পাৰে, যি আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ দীৰ্ঘদিনীয়া কাম সম্পূৰ্ণ হোৱাত সুখী হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ কোনো সুবিধা হ’ব পাৰে। যদি আজি কাৰোবাৰ সৈতে কোনো বিতৰ্ক হয়, আপুনি ইয়াক এৰাই চলিব লাগিব, অন্যথা আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভাঙি যাব পাৰে। আপুনি সন্ধিয়া আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে ফুৰিবলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। আপুনি মনোযোগ দিব লাগিব, অন্যথা আপুনি ভাল পোৱা কিবা হেৰুওৱা আৰু চুৰি হোৱাৰ ভয় আছে।

মকৰ ৰাশি- আজি আপোনাৰ সন্তানৰ বাবে আপুনি বিচলিত হ’ব। আজি আপুনি সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান হতাশাজনক খবৰ শুনিব পাৰে, যি আপোনাক বিচলিত কৰি ৰাখিব। আপোনাৰ সন্ধিয়া মানসিক চাপ থাকিব পাৰে। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত আজি সন্মুখীন হোৱা অসুবিধাবোৰ দূৰ কৰিবলৈ শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ গুৰুসকলৰ পৰা যথেষ্ট সমৰ্থন লাভ কৰিব। যদি কোনো ৰোগে আপোনাক আমনি কৰে, আপুনি চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব, অন্যথা ভৱিষ্যতে ই আপোনাৰ বাবে বেদনাদায়ক হ’ব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ ভগ্নীৰ বিয়াৰ বাধাবোৰ আঁতৰাবলৈ কাৰোবাৰ পৰামৰ্শ ল’ব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- এই দিনটোত দীৰ্ঘদিন ধৰি অমীমাংসিত কাম এটা সম্পূৰ্ণ কৰিলে আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব, যি আপোনাক সন্তুষ্ট অনুভৱ কৰাব। আজি ৰাজনীতিৰ দিশত কাম কৰি থকা সকলৰ উচ্চাকাংক্ষা পূৰণ হ’ব, যি আপোনাক যথেষ্ট লাভান্বিত কৰিব। যদি আপুনি আজি কাৰোবাৰ ক্ষেত্ৰত পৰে, তেওঁ আপোনাৰ বাবে সমস্যা সৃষ্টি কৰিব পাৰে, সেয়েহে আজি আপুনি কাৰোবাৰ গোচৰত সোমোৱাৰ পৰা এৰাই চলিব। যদি আজি চাকৰিয়াল লোকসকলক কাম এটা অৰ্পণ কৰা হয়, তেন্তে তেওঁ এইটো সম্পূৰ্ণ যত্নেৰে কৰিব লাগিব, অন্যথা তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ বিষয়াসকলৰ পৰা গালি শুনিব পাৰে। ই আপোনাক সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব।

মীন ৰাশি- আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়িক খ্যাতি বৃদ্ধিৰ দিন হ’ব, যি আপোনাক সুখী কৰিব। আজি আপুনি পৈতৃক সম্পত্তি লাভ কৰিব, যি আপোনাৰ সম্পদ বৃদ্ধি কৰিব। কিন্তু যদি আপুনি আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কোনো বিপদাশংকা ল’ব লগা হয়, ইয়াক অতি সাৱধানে লওক, অন্যথা আপুনি পিছত আপোনাৰ সিদ্ধান্তৰ বাবে অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। সন্ধিয়া আপুনি আজি আপোনাৰ ঘৰত পূজা পাঠ বা শ্ৰৱন কীৰ্তন আদি কৰিব পাৰে, য’ত আপোনাক আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক ব্যস্ত দেখা যাব। কৰ্মৰত লোকসকলে আজি কাৰো সৈতে কোনো তৰ্ক-বিতৰ্ক কৰিব নালাগিব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

photo-2021-10-17-09-31-10

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button