ৰাশিফল

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ১৯ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ২৫ ছেপ্টেম্বৰলৈ

মেষ ৰাশি- সপ্তাহটো অতি ইতিবাচক প্ৰকাৰে আৰম্ভ হ’ব। আপুনি কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ সাফল্যও প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ গৈ আছে। গতিকে কোনো বিষয়তে অসাৱধান আৰু অলস নহ’ব। আপুনি নিজৰ ভিতৰত আশ্চৰ্যজনক আত্মবিশ্বাস অনুভৱ কৰিব। অৱশ্যে কেতিয়াবা আপুনি ক্ষতি হ’ব পৰা পৰিস্থিতিৰ বাবে কাম স্থগিত ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰিব।

চুবুৰীয়া আৰু নিকট আত্মীয়ৰ সৈতে সম্পৰ্কৰ অৱনতি হ’বলৈ নিদিব। শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ অধ্যয়নৰ বিষয়ে অসাৱধান হোৱা উচিত নহয়। আপোনাৰ ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপ স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। পৰিস্থিতিবোৰ আপোনাৰ সামৰ্থ্যৰ সৈতে খাপ খাব। যদি আপুনি আপোনাৰ কামৰ পৰিসৰত কিছু পৰিৱৰ্তন অনাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, তেন্তে এই সময় অনুকূল।

প্ৰেম আৰু পত্নীৰ মাজত এক সম্প্ৰীতিৰ অনুভূতি থাকিব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকললৈ কিছু উপহাৰ অনাটোৱে ঘৰখনত এক সুখী পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব। স্বাস্থ্য ক্ষেত্ৰত আপুনি আপোনাৰ ভিতৰত কিছুমান অদ্ভুত দুৰ্বলতা আৰু শ্বাসৰুদ্ধ অনুভৱ কৰিব। আপোনাৰ ৰুটিনত কিছু পৰিৱৰ্তন অনাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহত ধৰ্মীয় প্ৰৱণতা থকা ব্যক্তি এজনক লগ পোৱাটোৱে আপোনাৰ আদৰ্শত এক ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন আনিব। আৰু আপুনি জীৱনক এটা ভাল দৃষ্টিকোণৰ পৰা চাবলৈ চেষ্টা কৰিব। শিক্ষাৰ্থীসকলে সাক্ষাৎকাৰ বা কেৰিয়াৰৰ পৰীক্ষাত সফলতা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে ঘূৰি ফুৰাত আপোনাৰ সময় অপচয় নকৰিব। আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ সময় হৈছে। আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ নথিপত্ৰবোৰ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিব। অন্যথা কোনোবাই সেইবোৰৰ অপব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায় খণ্ডত আনৰ হস্তক্ষেপে কৰ্মচাৰীসকলৰ মাজত বিভাজন সৃষ্টি কৰিব পাৰে। সেয়েহে আপোনাৰ সিদ্ধান্তবোৰক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক। আৰু ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপৰ ওপৰতো তীক্ষ্ণ নজৰ ৰাখিব।

চাকৰিয়াল সকল কাৰ্যালয়ত ৰাজনীতিৰ ভুক্তভোগী হ’ব। বৈবাহিক জীৱন সুখত অতিবাহিত হ’ব। পাৰিবাৰিক কাৰ্যকলাপত আপোনাৰ সহযোগিতা আৰু নিষ্ঠাই ঘৰৰ পৰিৱেশ অধিক মনোৰম কৰি তুলিব। স্বাস্থ্যৰ সামান্য বিষ বা শিৰাৰ ৰোগ হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ ব্যক্তিগত আৰু আগ্ৰহী কাৰ্যকলাপত অধিক সময় ব্যয় কৰিব। এইটোৱে মানসিকভাৱে আপোনাৰ যথেষ্ট সকাহ আনিব। ঘৰৰ তত্বাৱধানৰ ক্ষেত্ৰতো এটা সুখৰ সময় থাকিব। সন্তানক গালি দিয়াৰ সলনি বন্ধুত্বপূৰ্ণ আচৰণ কৰি তেওঁলোকৰ নেতিবাচক কাৰ্যকলাপ বুজাবলৈ চেষ্টা কৰিব।

ব্যৱসায় খণ্ডত যিকোনো নতুন কাম আৰম্ভ কৰাৰ বাবে এই সময় অতি অনুকূল। এই সময়ত আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম অনুসৰি সঠিক ফলাফলো পাব। কিন্তু যিকোনো কাম আৰম্ভ কৰাৰ আগতে আপুনি ইয়াৰ বিষয়ে সম্পূৰ্ণ তথ্য জানি ল’ব লাগিব।

ঘৰৰ সমস্যাক লৈ পত্নীৰ সৈতে কাজিয়া হ’ব পাৰে। কিন্তু পৰিস্থিতি সোনকালেই অনুকূল হৈ পৰিব আৰু সম্পৰ্ক পুনৰ ভাল হৈ পৰিব। বিদ্যুতে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। গতিকে অসাৱধান নহ’ব। আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও সজাগ হোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহত আপুনি শক্তি আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব। আৰু আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ জৰিয়তে যিকোনো কঠিন কাম লাভ কৰাৰ ক্ষমতা ৰাখিব। এটা নিৰ্দিষ্ট বিষয়ত আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান বিচাৰিবলৈ চেষ্টা কৰক, আপুনি নিশ্চিতভাৱে এক সঠিক সমাধান পাব। আপোনাৰ নিকট আত্মীয় আৰু বন্ধুবৰ্গৰ ওপৰত আপোনাৰ বিশ্বাস ৰাখিব।

ভুল বুজাবুজিৰ ফলত সম্পৰ্ক বেয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ খং আৰু অহংকাৰৰ দৰে প্ৰকৃতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। কৰবাৰ পৰা কিবা অপ্ৰীতিকৰ বা বেয়া খবৰ আহিলে মনত দুখ যেন অনুভৱ হ’ব। এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিক লগ কৰিলে আপোনাৰ বহুতো কাম সম্পূৰ্ণ কৰাত সহায় কৰিব। গতিকে আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ উৎসৰ পৰিসৰ সম্প্ৰসাৰিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। লগতে অংশীদাৰী ব্যৱসায়ত আপোনাৰ অংশীদাৰৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত কোনো তিক্ততা আহিবলৈ নিদিব।

স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজত মৰম আৰু সম্প্ৰীতি সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ হ’ব। আপুনি হঠাতে এজন পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে। ই মনলৈ সুখ কঢ়িয়াই আনিব। আৰু পুৰণি সুখী স্মৃতিবোৰ সতেজ হ’ব। চলিত ঋতুৰ প্ৰভাৱৰ বাবে স্বাস্থ্যত কিছু পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- আপোনাৰ ব্যস্ত সময়সূচী স্বত্বেও আপুনি পৰিয়াল তথা বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিব। ই সম্পৰ্ক সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ কৰি ৰাখিব। ৰাজনৈতিক ব্যক্তি এজনক লগ পোৱাটোও আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব। আৰু কিছু সময়ৰ বাবে যিকোনো সমস্যা বা উদ্বেগৰ সমাধান হ’ব।

ধনৰ লেনদেনক লৈ কাৰোবাৰ সৈতে তৰ্ক বা কাজিয়া হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ঘৰত অতিথিৰ আগমনে বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম বন্ধ কৰিব পাৰে। কিন্তু আপুনি প্ৰতিকূলতা অতিক্ৰম কৰিবলৈও সক্ষম হ’ব। ব্যৱসায়ে অনুকূল ফলাফল লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। গতিকে কঠোৰ চেষ্টা কৰক। কিন্তু আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দীসকলৰ প্ৰতি সাৱধান হোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে।

চাকৰিয়াল সকলেও তেওঁলোকৰ সামৰ্থ্যৰ কাৰণে ফিটনেছ পাব পাৰে। ঘৰুৱা পৰিৱেশক সুখী ৰখাৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ সহযোগিতা বিশেষ হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কত ইজনে সিজনৰ ওপৰত বিশ্বাস ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। ঋতুগত স্বাস্থ্য সমস্যা হ’ব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহত এজন অবিবাহিত সদস্যৰ বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ ঘৰত আহিব পাৰে। বিশিষ্ট লোকসকলক লগ পোৱাটো লাভজনক আৰু সন্মানজনক হ’ব। গ্ৰহৰ স্থিতিয়ে এই মুহূৰ্তত আপোনাৰ বাবে কিছুমান নতুন সাফল্য সৃষ্টি কৰিছে। যিটো আপোনাৰ বাবে অতি লাভজনক হ’ব। এই সপ্তাহত অতিৰিক্ত ব্যয় হ’ব।

নেতিবাচক প্ৰৱণতা থকা লোকৰ পৰা আঁতৰি থাকিব। অন্যথা আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্যৰ পৰা বিচ্যুত হ’ব পাৰে। আপুনি নিশ্চিত কৰিব যে আপোনাৰ খঙাল প্ৰকৃতিয়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত প্ৰভাৱ নেপেলাই। আপুনি আপোনাৰ সামৰ্থ্যৰ জৰিয়তে আপোনাৰ কামৰ ক্ষেত্ৰত কিছু পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব আৰু সফল হ’ব।

নতুন অৰ্ডাৰ আৰু চুক্তি প্ৰাপ্ত হ’ব পাৰে। চৰকাৰী সেৱা আগবঢ়োৱা ব্যক্তিসকলৰ ওপৰত বহুতো কাম থাকিব। আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ বাবে পত্নীয়ে পৰিয়ালৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ সমৰ্পণ কৰিব। এইটোৱে ঘৰৰ পৰিৱেশ মনোৰম কৰি ৰাখিব। আৰু সম্পৰ্কটো ভালে ৰাখিব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

তুলা ৰাশি- ঘৰত কিছুমান শুভ কামৰ পৰিকল্পনা থাকিব। আৰু আপোনাৰ পৰামৰ্শই পাৰিবাৰিক বিষয় আলোচনা কৰাত উপযুক্ত হিচাপে গুৰুত্ব বহন কৰিব।

জীৱনত কিছুমান অপ্ৰত্যাশিত পৰিৱৰ্তন হ’ব, যিটো আপোনাৰ বাবে ভাগ্যৱান হ’ব। সন্তানৰ এক অজ্ঞাত নেতিবাচক কাৰ্যকলাপে আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে। কিন্তু গালি দিয়াৰ সলনি বন্ধুত্বপূৰ্ণ আচৰণ কৰি বুজাবলৈ চেষ্টা কৰক। কোনো অজ্ঞাত ব্যক্তিৰ সৈতে একেবাৰে সম্পৰ্ক নাৰাখিব। ব্যৱসায় খণ্ডৰ কাৰোৰে সৈতে আপোনাৰ কামৰ পৰিকল্পনা শ্বেয়াৰ নকৰিব।

এই সময়ত আপোনাৰ কামৰ বিষয়ে অধিক ধ্যান দিয়াৰ প্ৰয়োজন আছে। মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ এজন কৰ্মচাৰীয়ে আপোনাৰ কাৰ্যকলাপ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজত মৰম আৰু সম্প্ৰীতি নিৰপেক্ষ হ’ব। এক নিষ্ফল প্ৰেমসম্পৰ্কত আপোনাৰ সময় একেবাৰে অপচয় নকৰিব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহৰ শুভ সময় আপোনাৰ পক্ষত আছে। আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব। বিশিষ্ট ব্যক্তিসকলৰ সহযোগিতাই আপোনাৰ বাবে লাভজনক পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰিব। কিছুমান ব্যস্ত ৰুটিন থাকিব। বজাৰ কৰা, ঘৰৰ পৰিয়ালৰ সৈতে ফুৰিবলৈও সময় ব্যয় হ’ব।

আপুনি এইটো মনত ৰাখিব যে অত্যাধিক খৰখেদা আৰু আৱেগিকতাৰ ফলত প্ৰতাৰণা হ’ব পাৰে। কাৰোবাৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰোতে বা সভাত উপযুক্ত শব্দ ব্যৱহাৰ কৰিব। আপোনাৰ মুখৰ পৰা ওলাই অহা নেতিবাচক কথাই আপোনাৰ বাবে অনুশোচনা সৃষ্টি কৰিব পাৰে।আপুনি পাৰিবাৰিক ব্যৱসায়ত আপোনাৰ দায়িত্ব ভালদৰে পালন কৰিব। কিন্তু আপোনাৰ নীতিবোৰত অত্যাধিক লাগি নাথাকিব।

সময়ৰ লগে লগে নিজৰ মাজত পৰিৱৰ্তন অনাটোও গুৰুত্বপূৰ্ণ। চাকৰিয়াল সকলে অতি সাৱধানে বিত্ত সম্পৰ্কীয় কামবোৰ কৰিব লাগে। আপুনি প্ৰেম আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে মনোৰঞ্জন আৰু হাঁহিৰ সুখী সময় অতিবাহিত কৰিব। স্বামী আৰু পত্নীয়ে পাৰস্পৰিক সম্প্ৰীতিৰে ঘৰৰ ভাল পৰিস্থিতি বজাই ৰাখিব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

ধনু ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি সকলোবোৰ কাম কেনেদৰে সংগঠিত কৰিব লাগে বুজি নাপাব। কিন্তু পিছত পৰিস্থিতি অনুকূল হ’ব আৰু আপোনাৰ কাম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আৰম্ভ হ’ব। যদি কোনোবাই টকা ধাৰলৈ দিয়ে, তেন্তে ইয়াক ভালদৰে পৰীক্ষা কৰিব।

আনৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰোতে মনত ৰাখিব যে আপুনি কোৱা কিবা উন্মোচন হ’ব পাৰে। এই সময়ত কোনো বিপদজনক সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। নিশ্চিতভাৱে ধন আৰু সময় দুয়োটাৰ অপচয় আছে। ব্যৱসায়ত জনসম্পৰ্ক সম্পৰ্কীয় কাৰ্যকলাপে ইতিবাচক ফলাফল লাভ কৰিব। বৰ্তমানৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধিৰ পৰিকল্পনা কৰাটো পুনৰ বিবেচনা কৰা প্ৰয়োজন।

এজন অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শও আপোনাৰ বাবে উপযুক্ত হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰতিকূল পৰিস্থিতিত পৰিয়ালৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থনে আপোনাক আগবাঢ়ি যাবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰিব। কিন্তু প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত এক প্ৰকাৰৰ আৱেগিক উত্তেজনা থাকিব পাৰে। চাপ, হতাশাৰ পৰিৱেশক আপোনাৰ ওপৰত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিবলৈ নিদিব। ইতিবাচক লোকৰ সৈতে সময় কটোৱা উচিত।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহৰ সময় আপোনাৰ বাবে অনুকূল। ঘৰত বৃদ্ধসকলৰ পৰামৰ্শ আৰু অভিজ্ঞতা অনুসৰণ কৰাটো আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব। আৰু আপোনাৰ জীৱনৰ ইতিবাচক দিশবোৰৰ সৈতে সন্মুখীন হোৱাৰ সুযোগো থাকিব। ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ প্ৰতি প্ৰৱণতাও বৃদ্ধি পাব।

শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ অধ্যয়নত একেবাৰে অৱহেলা কৰা উচিত নহয়। অন্যথা ই আপোনাৰ ফলাফলৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। যিকোনো উদ্যোগ সম্পৰ্কীয় ক্ষেত্ৰত ধনৰ লেনদেনৰ বিষয়ত সাৱধান হ’ব। আপোনাৰ ভাতৃসকলৰ সৈতে এক সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ সম্পৰ্ক বজাই ৰখাটো আপোনাৰ দায়িত্ব হ’ব। ব্যৱসায়িক বিষয়ত কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত নল’ব।

অংশীদাৰিত্বৰ কামৰ পুৰণি সমস্যাবোৰ উপেক্ষা কৰক আৰু বৰ্তমানৰ কাৰ্যকলাপৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক। চাকৰিয়াল সকলৰ ওপৰত বহুতো কামৰ বোজা থাকিব। পত্নীৰ সৰু কিবা এটাক লৈ তীব্ৰ তৰ্ক হ’ব পাৰে। কিন্তু অলপ সাৱধানতাই সম্পৰ্কটো আৰু শক্তিশালী কৰিব। আপোনাৰ গাঁঠিৰ বিষসদৃশ স্থিতি বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে বিশেষভাৱে সচেতন হোৱা উচিত।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহত পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সাফল্যৰ বাবে ঘৰত এক উৎসৱৰ পৰিৱেশ থাকিব। কিছুমান ৰাজনৈতিক লোকক লগ কৰিলে আপোনাৰ জনপ্ৰিয়তা বৃদ্ধি হ’ব আৰু জনসম্পৰ্কৰ পৰিসৰ সম্প্ৰসাৰিত হ’ব।

ধনৰ লেনদেন কৰোতে যথেষ্ট যত্ন লোৱা প্ৰয়োজন। আপোনাক কোনোৱে প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে। ঘৰুৱা সমস্যা সমাধানৰ ক্ষেত্ৰত বিচক্ষণ হ’ব। আৰু কোনো সিদ্ধান্ত ল’বলৈ বেছি সময় নল’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত লোৱা দৃঢ় সিদ্ধান্তবোৰ উৎকৃষ্ট হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব আৰু আপুনি সফল হ’ব। কিন্তু আপোনাৰ কাম-কাজ আনৰ ওচৰত প্ৰকাশ নকৰিব।

আপুনি এই সময়ত আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দীসকলৰ প্ৰতি সাৱধান হ’ব লাগিব। ঘৰুৱা বিষয়ত হস্তক্ষেপ নকৰিব আৰু সৰু-সুৰা কথা উপেক্ষা কৰিব। ই ঘৰৰ প্ৰণালী সঠিক ৰাখিব। আপোনাৰ প্ৰেম সঙ্গীৰ অনুভূতিক সন্মান কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। বাকী স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহটো আপোনাৰ মন অনুসৰি আকৰ্ষণীয় কাৰ্যকলাপত অতিবাহিত হ’ব। যাৰ বাবে আপুনি পুনৰ শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ অনুভৱ কৰিব। শিক্ষাৰ্থীসকলে কেৰিয়াৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছুমান ভাল খবৰ পাব পাৰে। কিন্তু মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম বাদ পৰিবও পাৰে।

সেয়েহে অসাৱধান নহ’ব আৰু আপোনাৰ ৰুটিন সংগঠিত কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। যিকোনো বৃহৎ বিনিয়োগ কৰাৰ পূৰ্বে আপুনি ইয়াৰ বিষয়ে সম্পূৰ্ণ তথ্য জানি ল’ব। ব্যৱসায়িক স্থানৰ সকলো বোৰৰ ওপৰত নজৰ ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। কঠোৰ পৰিশ্ৰম অনুসৰি আপুনি সঠিক ফলাফল লাভ নকৰিবও পাৰে। কিন্তু যথেষ্ট ব্যস্ততা থাকিব। অংশীদাৰিত্ব ব্যৱসায়ৰ পৰিস্থিতি অতি অনুকূল হ’ব।

স্বামী-পত্নীৰ সম্পৰ্ক সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ হ’ব। কিন্তু প্ৰেমৰ বিষয়ত স্বচ্ছতা থকাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। এটা সৰু ভুল বুজাবুজিৰ ফলত বিচ্ছিন্নতাৰ দৰে পৰিস্থিতি হ’ব পাৰে। মানসিক আৰু শাৰীৰিক অৱসাদ থাকিব পাৰে। আপোনাৰ সময় ইতিবাচক কাৰ্যকলাপত কটাওক আৰু এক প্ৰণালীবদ্ধ ৰুটিন তৈয়াৰ কৰক। পানীৰে ভৰি থকা ৰেল সুৰংগত সোমাই মৃত্যু বোৱাৰীৰ, বৰ্তমানেও চিকিৎসাধীন শাহু

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button