ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফল: ১৬-২২ মে’লৈকে জানক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

মেষ ৰাশি: এই সপ্তাহটোৱে আপোনাৰ বাবে উৎকৃষ্ট ফলাফল প্ৰদান কৰিব। আপোনাৰ উদ্ভাৱনশীলতা আৰু স্বতঃস্ফূৰ্ততা উন্নত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যি আপোনাৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাক সাহসী আৰু কল্পনাশীল কৰি তুলিব। আপুনি আপোনাৰ চিন্তাত নিশ্চিত হ’ব আৰু সেইবোৰ আনৰ সন্মুখত প্ৰকাশ কৰিবলৈ আঁতৰি নাথাকিব।

বিদেশী প্ৰতিষ্ঠানসমূহত নামভৰ্তি সুৰক্ষিত কৰাৰ আশা কৰা শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ প্ৰচেষ্টাৰ ফল লাভ কৰা দেখা পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ব্যক্তিগত জীৱনত অবিবাহিত লোকসকলে তেওঁলোকৰ অনুৰাগ থকা ব্যক্তিজনৰ ওচৰত তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত অনুভূতি ঘোষণা কৰাৰ বাবে এইটো উপযুক্ত মুহূৰ্ত।

বিবাহিতসকলে তেওঁলোকৰ পত্নীৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহিত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপোনালোকৰ কিছুমানে পৰিয়াল সম্প্ৰসাৰণৰ সম্পৰ্কত ইতিবাচক খবৰ শুনিব পাৰে।

বৃষ ৰাশি: এই পৰ্যায়টো সহজ আৰু চাপমুক্ত হ’ব। কিয়নো আপুনি বিশেষ পৰিশ্ৰম বা কঠোৰ পৰিশ্ৰম অবিহনে আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। অৱশ্যে, আৰামৰ ক্ষেত্ৰত সোমাব নালাগে, কিয়নো ইয়াৰ ফলত পিছত সমস্যা হ’ব পাৰে। আপুনি সম্পত্তিৰ উত্তৰাধিকাৰী হ’ব পাৰে বা ইয়াৰ ফলস্বৰূপে অপ্ৰত্যাশিত উপাৰ্জন আৰু ভাট্টা প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।

আপুনি নতুন ঘৰ বা অটোমোবাইল অধিগ্ৰহণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। আপুনি এই সপ্তাহটোত আপোনাৰ ঘৰৰ চাৰিওফালে শান্ত আৰু সন্তুষ্টি পাব। আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে যিমান সম্ভৱ সিমান সময় অতিবাহিত কৰিব বিচাৰিব।

আনহাতে, আপোনাৰ মাতৃৰ স্বাস্থ্য অসুৰক্ষিত হৈ থাকিব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ দৰমহা বৃদ্ধি হ’ব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ কিছুমান কামত আপোনাক আৰ্থিকভাৱে সহায় কৰিব পাৰে।

মিথুন ৰাশি: আপোনাৰ উজ্জ্বলতা আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমক কৰ্মক্ষেত্ৰত স্বীকৃতি দিয়া হ’ব। আপুনি শক্তি আৰু উত্তেজনাৰে ভৰি থাকিব, যাৰ ফলত আপুনি যিকোনো কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। অৱশ্যে, অত্যধিক আত্মবিশ্বাসী হোৱা আৰু একেলগে অত্যধিক প্ৰকল্প গ্ৰহণ কৰা পৰিহাৰ কৰিব, কিয়নো ই ধ্বংসাত্মক প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে।

এই সপ্তাহত চমু ভ্ৰমণ লাভজনক। কিয়নো সেইবোৰ কৰ্মৰত আৰু ব্যৱসায়ৰ বাবে উপযোগী হ’ব। ব্যক্তিগত পৰ্যায়ত, আপুনি আপোনাৰ পৰিয়াল, বন্ধুবৰ্গ আৰু আত্মীয়সকলৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিবলৈ অধিক প্ৰচেষ্টা কৰিব।

ই আপোনাক তেওঁলোকৰ সৈতে এক ইতিবাচক সামাজিক সম্পৰ্ক গঢ়ি তোলাত সহায় কৰিব। শিক্ষাৰ্থীসকল কৌতূহলী হ’ব, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ বাবে নতুন বিষয় বুজিবলৈ সহজ হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি: আপুনি এই সপ্তাহত বিত্তীয় লাভ কৰিব। ভূমি বা সম্পত্তি ক্ৰয় কৰাৰ বাবে এইটো এটা উৎকৃষ্ট মুহূৰ্ত। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে আপোনাক আৱেগিক আৰু বিত্তীয় সমৰ্থন প্ৰদান কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, যি আপোনাক আপোনাৰ উচ্চাকাংক্ষা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰিব। আনক প্ৰভাৱিত কৰাৰ আপোনাৰ সামৰ্থ্য উন্নত হ’ব, যি আপোনাক কিছুমান লাভজনক বাণিজ্যিক চুক্তি তৈয়াৰ কৰাত সহায় কৰিব।

এই সময়ছোৱাত লোৱা চৰকাৰী ভ্ৰমণ আৰ্থিকভাৱে লাভজনক হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। অৱশ্যে, কাৰোবাক ধাৰলৈ ধন দিয়া পৰিহাৰ কৰিব, বিশেষকৈ ঘনিষ্ঠ বন্ধু বা পৰিয়ালক।

আপোনালোকৰ কিছুমানে ষ্টক আৰু শ্বেয়াৰ ট্ৰেডিং আৰু বিনিয়োগৰ জৰিয়তে দ্ৰুত ধন উপাৰ্জন কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। অৱশ্যে, যোগাযোগ কৰোঁতে আপুনি ব্যৱহাৰ কৰা শব্দবোৰৰ প্ৰতি সতৰ্ক হ’ব। ই অজ্ঞাতভাৱে আনৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে।

সিংহ ৰাশি: এই সপ্তাহত আপোনাৰ জ্ঞানীয় প্ৰক্ৰিয়া ধাৰ্মিক হ’ব, যি আপোনাৰ খ্যাতি উন্নত কৰিব। আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস আৰু আত্মবিশ্বাস উচ্চ হ’ব কিয়নো আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু দক্ষতা ৰক্ষা কৰাটো স্বীকৃত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

আপুনি বাকচৰ বাহিৰত চিন্তা কৰিব আৰু সৃষ্টিশীল পৰিপূৰ্ণতাৰ বাবে চেষ্টা কৰিব। যিহেতু আপোনাৰ মন নতুন চিন্তা আৰু ইনপুটেৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব, এইটো ৰণনীতি স্থাপন আৰু ভৱিষ্যতৰ লক্ষ্যবোৰ নিৰ্দিষ্ট কৰাৰ এক উৎকৃষ্ট সময়। ই আপোনাক প্ৰচুৰ সফলতা অৰ্জন কৰাত সহায় কৰিব।

ব্যৱসায়বোৰৰ বাবে নতুন সহযোগিতা, অংশীদাৰীত্ব আৰু বিত্তীয় বিনিয়োগ বিকশিত কৰাৰ বাবে এয়া এক ভাল সময়। আপোনাৰ সন্তানে আন এখন দেশত তেওঁলোকৰ শিক্ষা গ্ৰহণ কৰিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি: এই সপ্তাহত আপুনি আৰামেৰে জীয়াই থাকিবলৈ আপুনি আশা কৰাতকৈ অধিক ব্যয় কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ বিৰোধীসকলৰ সৈতে কোনো মতবিৰোধ হোৱা পৰিহাৰ কৰা উচিত, কিয়নো ই আপোনাৰ খ্যাতি কলুষিত কৰিব পাৰে। যদি আপুনি টকা খৰচ কৰিব নিবিচাৰে তেন্তে মোকৰ্দমা পৰিহাৰ কৰিব।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ দ্ৰুত বিচাৰ কৰাৰ আৰু অবাঞ্ছিত বিপদাশংকা লোৱাৰ প্ৰৱণতা আছে, যাৰ ফলত আপুনি অপ্ৰয়োজনীয় ঋণ ল’ব পাৰে। চাকৰিৰ সমস্যাৰ বাবে আপুনি স্বাভাৱিকতকৈ অধিক সময় কাম কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

আপুনি আপোনাৰ ধাৰণা আৰু নীতিবোৰ দক্ষতাৰে ৰূপায়ণ কৰিবলৈ অক্ষম হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত মানসিক চাপ আৰু চিন্তা হ’ব পাৰে। ই আপোনাৰ টোপনিৰ আৰ্হি ব্যাহত কৰিব পাৰে। গতিকে, আৰাম কৰক আৰু লাহে লাহে লওক আৰু এই পৰ্যায়টো ব্যৱহাৰ কৰক।

তুলা ৰাশি: এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ ৰাজহ বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰু আপোনাৰ বিত্তীয় ভৱিষ্যত সুৰক্ষিত কৰিবলৈ ৰণনীতি বিচাৰিব। আৱেগিক ক্ৰয় পৰিহাৰ কৰিব, কিয়নো আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ মাজভাগত আপোনাৰ এটা ব্যস্ত সময়সূচী থাকিব। এক চমু যাত্ৰা সম্ভৱ।

আপোনাৰ সতীৰ্থসকলৰ সৈতে আপোনাৰ যোগাযোগ উন্নত হ’ব। আপোনাক কেতিয়াবা কাষ চাপি লোৱা হ’ব পাৰে, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ ধাৰণা আৰু দৃষ্টিভংগী কাৰ্যকৰীভাৱে প্ৰকাশ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। নতুন বন্ধু বা পৰিচিতি সৃষ্টি কৰাৰ এইটো এটা ভাল সময়।

সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে আপোনাৰ গুৰুত্ব পাৰিবাৰিক বিষয়লৈ যাব। একান্ততাৰ বাবে আপোনাৰ আকাংক্ষা স্বাভাৱিকতকৈ অধিক শক্তিশালী হ’ব। বদহজম আৰু বুকুৰ বিষ আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বিৰক্তিকৰ হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি: এই সপ্তাহত আপুনি স্বাভাৱিকতকৈ অধিক সংবেদনশীল হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ নিকটতম লোকসকলক আপোনাৰ অনুভূতিবোৰ জনাব পাৰে। আপোনাৰ জীৱনৰ ওপৰত এক নতুন দৃষ্টিভংগী থাকিব আৰু আপোনাৰ চাৰিওফালৰ বিষয়ে অধিক সজাগ হ’ব। পেছাদাৰী ক্ষেত্ৰত, আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ ফলত অধিক দৰমহা আৰু উন্নত স্থিতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

এই সপ্তাহটো লিখাৰ ক্ষেত্ৰত কাম কৰা সকলৰ বাবে ভাল হ’ব, যেনে সম্পাদনা, সমল লিখন, আৰু প্ৰকাশন। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষা, তৰ্ক প্ৰতিযোগিতা আৰু অন্যান্য অনুষ্ঠানৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰা শিক্ষাৰ্থীসকল সফল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

আপোনালোকৰ যিসকলে বিত্তীয় সহায় বা ঋণ বিচাৰে তেওঁলোকে উৎকৃষ্ট ফলাফল পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। যিকোনো বকেয়া ঋণ পৰিশোধ কৰা হ’ব।

ধনু ৰাশি: এই সপ্তাহটোৱে আপোনাক অধিক আশাবাদী অনুভৱ কৰাব, যি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সুস্থতাক উপকৃত কৰিব। কিয়নো ভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত থাকিব, আপুনি আপোনাৰ কামত সফল হ’ব পাৰিব।

আপুনি কেৱল শব্দৰ সলনি কাৰ্যৰ শক্তিৰ ওপৰত বিশ্বাস কৰিব, যাৰ ফলত আপুনি সময়মতে গুৰুত্বপূৰ্ণ চাকৰি আৰু প্ৰকল্প সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। এই সপ্তাহটো নতুন সম্ভাৱনা বিচৰা পেছাদাৰীসকলৰ বাবে ফলপ্ৰসূ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

উদ্যোগীসকলে চুক্তিবোৰ ভালদৰে আলোচনা কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ ব্যৱসায় বিকশিত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। ধনৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ হোল্ডিং বিনিয়োগ আৰু পূৰণ কৰাটো এক ভাল মুহূৰ্ত। যিসকল শিক্ষাৰ্থীয়ে বিদেশত শিক্ষা অব্যাহত ৰাখিব বিচাৰে তেওঁলোকে আন্তৰ্জাতিক প্ৰতিষ্ঠানত গ্ৰহণ কৰাৰ সম্ভাৱনা অধিক।

মকৰ ৰাশি: উত্তৰাধিকাৰ বা পূৰ্বৱৰ্তী বিনিয়োগৰ পৰা কিছুমান অপ্ৰত্যাশিত পুৰষ্কাৰ থাকিব পাৰে। আপোনালোকৰ যিসকলে গৱেষণা প্ৰকল্পত কাম কৰি আছে তেওঁলোকৰো ইতিবাচক ফলাফল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কৰ্মক্ষেত্ৰত, অনুশীলনীৰ জৰিয়তে আপোনাৰ প্ৰতিভা উন্নত কৰাৰ আপোনাৰ উপলব্ধি ক্ষমতা আৰু আকাংক্ষাই আপোনাক আপোনাৰ সহকৰ্মী আৰু জ্যেষ্ঠ প্ৰৱন্ধনৰ পৰা সন্মান প্ৰাপ্ত কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।

এইটোৱে বিষয়টোৰ গভীৰতালৈ যোৱাৰ আপোনাৰ সামৰ্থ্য উন্নত কৰিব আৰু ইয়াৰ মোকাবিলা কৰিবলৈ অভিনৱ পদ্ধতি ৰখাৰ সামৰ্থ্য উন্নত কৰিব। অংশীদাৰী ত্বৰান্বিত কৰা ব্যৱসায়ীসকলে তেওঁলোকৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি লক্ষ্য কৰিব।

আপোনাৰ পাৰস্পৰিক যোগাযোগ ক্ষমতাই আপোনাক আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ হৃদয় জয় কৰাত সহায় কৰিব।

কুম্ভ ৰাশি: এই সপ্তাহত আপোনাৰ বিবাহৰ মানদণ্ড উন্নত হ’ব। আপুনি আৰু আপোনাৰ সংগীয়ে সংৰক্ষণ অবিহনে ইজনে সিজনক আদৰ কৰিব, যাৰ ফলত আপুনি ইজনে সিজনৰ সৈতে অধিক বুজাবুজি আৰু সম্প্ৰীতি লাভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ জীৱনধাৰণৰ মানদণ্ড উন্নত হ’ব।

পেছাদাৰী ক্ষেত্ৰত, আপোনাৰ আত্ম-নিশ্চয়তা অধিক হ’ব, যাৰ ফলত আপুনি কামত আপোনাৰ মতামত অধিক কাৰ্যকৰীভাৱে যোগাযোগ বা প্ৰকাশ কৰিব পাৰিব। ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে নতুন প্ৰকল্প আৰু পদক্ষেপ আৰম্ভ কৰাৰ এইটো এটা ভাল সময়।

আন্তৰ্জাতিক পদক্ষেপ, সংগঠন, আমদানি-ৰপ্তানি আৰু সংগঠনত অংশগ্ৰহণ কৰা সকলেও লাভান্বিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ পিতৃ তেওঁৰ চাকৰিত আগবাঢ়ি যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যি পৰিয়ালটোলৈ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব।

মীন ৰাশি: এই সপ্তাহত ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত উদ্বেগ আৰু উত্তেজনা সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ব্যক্তিগত স্তৰত স্বাস্থ্য বা পেছাদাৰী উদ্বেগৰ বাবে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ মাজত শাৰীৰিক নৈকট্য বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

অৱশ্যে, কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত বস্তুবোৰ সঠিক পথত আগবাঢ়িব। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত কৰা প্ৰচেষ্টাক কৃতজ্ঞতা আৰু স্বীকৃতিৰ লগতে বৃদ্ধি আৰু পদোন্নতিৰে পুৰস্কৃত কৰা হ’ব। আইন, একাউণ্টিং আৰু অডিটিঙৰ ক্ষেত্ৰত কাম কৰা সকলৰ বাবেও এইটো এটা ভাল সময়, কিয়নো তেওঁলোকৰ সামৰ্থ্যৰ ওপৰত আলোকপাত কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

অৱশ্যে, কোনো ধৰণৰ কাজিয়া বা বিতৰ্কত লিপ্ত নহ’ব। নেতিবাচক আৱেগে কেতিয়াবা আপোনাক অতিক্ৰম কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আত্ম-সমালোচনা আৰু অপৰাধ হ’ব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button