ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ৬ জুনৰ পৰা ১২ জুনলৈকে

মেষ ৰাশিঃ এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ উচ্চাকাংক্ষা উপলব্ধি কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত আৰু উৎসাহিত হ’ব, যি আপোনাক সুখী কৰিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি আপোনাক পীড়িত কৰি থকা যিকোনো ৰোগৰ সৈতে যুঁজিবলৈ বা আৰোগ্য হোৱাৰ বাবে আপোনাৰ শক্তি আৰু জীৱনীশক্তি অপৰিহাৰ্য হ’ব।

এইটো আপোনাৰ প্ৰতিযোগীসকলক অতিক্ৰম কৰা আৰু আইনী বিষয়ত সফলতা অৰ্জন কৰাৰ বাবেও এক অনুকূল সময়। বৃত্তিগতভাৱে, আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাবোৰ স্বীকৃত হ’ব আৰু আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক বিকশিত হ’ব, যাৰ ফলত উন্নতি হ’ব।

বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠান বা বেংকে উদ্যোগীসকলক ঋণৰ জৰিয়তে তেওঁলোকৰ উদ্যোগবোৰ কাৰ্যকৰীভাৱে সম্প্ৰসাৰিত কৰাত সহায় কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে। ব্যক্তিগত পৰ্যায়ত, নতুন সম্পৰ্ক আৰম্ভ কৰাৰ বাবে এয়া এক অনুকূল সময়।

বৃষ ৰাশিঃ এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ ধাৰণাবোৰ উল্লেখনীয় নিখুঁততা আৰু কৰ্তৃত্বৰ সৈতে কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব, যাৰ ফলত পেছা উন্নতি হ’ব। আপোনাৰ যোগাযোগ আৰু উপস্থাপন ক্ষমতা উন্নত হ’ব, আৰু আপুনি যথেষ্ট সংকল্পৰ সৈতে প্ৰত্যাহ্বান আৰু চাপৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰিব, আপোনাৰ পেছাগত খ্যাতি বৃদ্ধি কৰিব।

অৱশ্যে, যিসকলে ৰাজহুৱা খণ্ডত কাম কৰে তেওঁলোকে অপ্ৰত্যাশিত স্থানান্তৰ বা চাকৰিৰ প্ৰ’ফাইল সলনি অনুভৱ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱা ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে কিছু পৰিমাণে নিৰুৎসাহিত হ’ব পাৰে, কিয়নো তেওঁলোকে প্ৰয়োজনীয় লাভ প্ৰাপ্ত কৰিব নোৱাৰে।

ব্যক্তিগত পৰ্যায়ত, আপোনাৰ পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত পৰিয়ালৰ ভিতৰত উত্তেজনা সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক অহংকাৰৰ বিবাদৰ দ্বাৰা তিক্ত হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশিঃ এই সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত উৰ্ধতন বিষয়া আৰু অধীনস্থসকলৰ সৈতে লেনদেন কৰোঁতে আপুনি আপোনাৰ কথাবোৰ নিৰীক্ষণ কৰিব, কিয়নো যিকোনো ভুল যোগাযোগে আপোনাৰ খ্যাতি ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব পাৰে। গধুৰ কামৰ বোজা অব্যাহত থকাটো সম্ভৱ, যি আপোনাৰ মানসিক চাপ বৃদ্ধি কৰিব।

অপ্ৰত্যাশিত ভ্ৰমণে বিদ্যমান সমস্যাবোৰ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলক তেওঁলোকৰ বিনিয়োগৰ প্ৰতি সতৰ্ক হ’বলৈ উৎসাহিত কৰা হ’ব, আৰু ভূমি আৰু সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰ ফল প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সময় লাগিব পাৰে।

ব্যক্তিগত পৰ্যায়ত, আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে বেয়া হোৱা পৰিহাৰ কৰিব আৰু এক সুসংগত পৰিৱেশ বজাই ৰাখিবলৈ প্ৰভাৱশালী আচৰণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব।

কৰ্কট ৰাশিঃ এয়া হৈছে উপভোগ, উন্নতি আৰু সফলতাৰ সময়, কিয়নো আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা ফলপ্ৰসূ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই সপ্তাহত, আপুনি সম্ভৱতঃ কেৰিয়াৰৰ উন্নতি অনুভৱ কৰিব। কোনোৱে দীৰ্ঘম্যাদী পদোন্নতি বা দৰমহা বৃদ্ধিও প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।

ব্যৱসায়ীসকলে লাভজনক লেনদেন আৰু চুক্তি সম্পাদন কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই সময়ত কৰা যিকোনো ভ্ৰমণৰ ফলত অনুকূল ফলাফল আহিব। আপুনি আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ আন বা পত্নীৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহিত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব, যি আপোনাৰ সম্পৰ্ক গভীৰ কৰিব।

আপোনাৰ আত্মীয় আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে পাৰিবাৰিক একতা বজাই ৰখাৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাক সন্মান কৰিব আৰু সেই অনুসৰি আপোনাক মূল্য দিব।

সিংহ ৰাশিঃ এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ স্বভাৱ আৰু যোগাযোগৰ প্ৰতি সতৰ্ক হোৱা উচিত, কিয়নো ইয়াৰ ফলত পৰিয়াল আৰু বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে বিবাদ হ’ব পাৰে। যিসকল নিযুক্তি প্ৰাপ্ত তেওঁলোকে কৰ্মস্থানৰ পৰিৱৰ্তন বা স্থানান্তৰৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব পাৰে। যিসকলৰ ব্যৱসায় অংশীদাৰী ত্বৰান্বিত হয় তেওঁলোকৰ অংশীদাৰৰ সৈতে অসুবিধা হ’ব পাৰে।

এইটো বিনিয়োগৰ বাবে উপযুক্ত সময় নহয়, আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্তবোৰ পিছুৱাই দিয়া উচিত। অৱশ্যে, আপুনি উত্তৰাধিকাৰী সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত সমস্যাৰ পৰা অপ্ৰত্যাশিত লাভালাভ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।

আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনৰ বিষয়ে, অকলশৰীয়া লোকসকলৰ বিশেষ কাৰোবাক লগ পোৱাৰ ভাল সুযোগ থাকিব।

কন্যা ৰাশিঃ আপোনাৰ কামত অৱসাদ হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত মনোযোগ দিয়া আৰু আপোনাৰ উৎপাদনশীলতা হ্ৰাস কৰা কঠিন হ’ব পাৰে। সেয়েহে, আপুনি এই ক্ষেত্ৰত গুৰুত্ব দি আপোনাৰ প্ৰদৰ্শন বৃদ্ধি কৰাৰ চেষ্টা কৰা উচিত। ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে প্ৰতিকূল ফলাফল আৰু অংশীদাৰ বা অধীনস্থসকলৰ সহযোগিতাৰ অভাৱৰ সন্মুখীন হোৱাটো সম্ভৱ।

লগতে, খৰখেদাকৈ বিত্তীয় বিচাৰ কৰা পৰিহাৰ কৰিব; অন্যথা, আপুনি প্ৰচুৰ লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনৰ ক্ষেত্ৰত, আপুনি আপোনাৰ ক্ৰোধ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিব লাগিব, কিয়নো ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে বিবাদ হ’ব পাৰে।

শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ নিজ নিজ অধ্যয়ন ক্ষেত্ৰত উৎকৃষ্ট হ’ব। আপোনাৰৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি হ’ব পাৰে আৰু বাৰে বাৰে মুৰৰ বিষ হ’ব পাৰে।

তুলা ৰাশিঃ আপুনি নিম্ন আত্মবিশ্বাসৰ সময় অনুভৱ কৰিব পাৰে, যি আপোনাৰ উৎপাদনশীলতা আৰু কাৰ্যকৰীতাত বাধা দিব পাৰে। অৱশ্যে, কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু প্ৰতিশ্ৰুতিৰ সৈতে, আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিযোগিতা অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপুনি নিঃসন্দেহে ব্যৱসায়িক আৰু বৃত্তিগত কাৰণত বিদেশ ভ্ৰমণ কৰাৰ সুযোগ পাব পাৰে।

নিযুক্তি প্ৰাপ্ত লোকসকলৰ বাবে অপ্ৰত্যাশিত ঘটনা, যেনে স্থানান্তৰ আদিৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰা সম্ভৱ। যদি আপুনি আইনী গোচৰত জড়িত, আপুনি এই সময়ত কোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব।

আপোনাৰ ব্যয়ৰ সৈতে বিচক্ষণ হ’ব, কিয়নো কিছুমান অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয়ে আপোনাৰ বিশৃংখলতা বিকশিত কৰিব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ এইটো আপোনাৰ বাবে এক অনুকূল সময়, আৰু তাৰকাসকলে আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰাত আপোনাক সহায় কৰিব। বৃত্তিগতভাৱে, আপুনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা উপাৰ্জন কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, যি আপোনাক আপোনাৰ স্থিতি আগবঢ়োৱাত সহায় কৰিব।

আপুনি নতুন সম্পৰ্ক গঢ়িবলৈ সক্ষম হ’ব যি দীৰ্ঘম্যাদী সময়ত লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব। এতিয়া, এক বৰ্ধিত সময়ৰ বাবে স্থগিত ৰখা প্ৰকল্পবোৰে গতি লাভ কৰিব। আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক বন্ধুত্বপূৰ্ণ হৈ থাকিব, আৰু আপুনি তেওঁলোকৰ সমৰ্থন প্ৰাপ্ত কৰিব।

ইয়াৰ উপৰিও, সম্পত্তি ক্ৰয়ৰ সূচক আছে। প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ সম্পৰ্কত থকা সকলে সহজ যাত্ৰাৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব কিয়নো সম্প্ৰীতি বিৰাজ কৰিব।

ধনু ৰাশিঃ এই সপ্তাহত আপুনি সমাজলৈ কোনো প্ৰকাৰে অৱদান আগবঢ়াবলৈ বাধ্য হ’ব, যি আপোনাৰ সামাজিক স্থিতি বৃদ্ধি কৰিব। এই পৰ্যায়টোৱে বৃত্তিগতভাৱে উৎকৃষ্ট ফলাফল প্ৰদান কৰিব। আপুনি আৰম্ভ কৰা প্ৰতিটো প্ৰকল্প সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব, যাৰ ফলত আপুনি কৰ্তৃত্ব আৰু প্ৰভাৱ লাভ কৰিব পাৰিব।

আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত স্বীকৃতি আৰু উন্নতি প্ৰাপ্ত কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, আৰু আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াৰ সৈতেও আপোনাৰ ইতিবাচক সম্পৰ্ক থাকিব। আপোনালোকৰ যিসকলে চৰকাৰত কাম কৰে তেওঁলোকে উৎকৃষ্ট ফলাফল লাভ কৰিব।

আপোনালোকৰ মাজৰ যিসকলে আপোনাৰ আবেগ আৰু সামৰ্থ্যক বৃত্তিলৈ ৰূপান্তৰ কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকেও এই সময়ত অনুকূল ফলাফল উপভোগ কৰিব পাৰে। আপুনি ব্যক্তিগত পৰ্যায়ত আপোনাৰ ভাতৃ-ভগ্নীৰ পৰা সহায় প্ৰাপ্ত কৰিব।

মকৰ ৰাশিঃ এই সপ্তাহত আপোনাৰ উপাৰ্জন উন্নত কৰিবলৈ আৰু ধন সংগ্ৰহ কৰিবলৈ আপোনাক নতুন বিকল্প উপস্থাপন কৰা হ’ব। আপুনি আপোনাৰ চাকৰিৰ স্থানত কিছু প্ৰতিদ্বন্দিতাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, কিন্তু যদি আপুনি নিৰন্তৰ প্ৰচেষ্টা কৰে, আপুনি সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিব। উদ্যোগীসকলে প্ৰত্যাশিত ফলাফল আৰু নগদ প্ৰবাহ প্ৰাপ্ত কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

আপুনি এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ মুখামুখি হ’ব পাৰে, যি আপোনাৰ জীৱনত এক নতুন গভীৰতা যোগ দিব। ব্যক্তিগত পৰ্যায়ত আপোনাৰ পৰিয়ালে আপোনাক সমৰ্থন আৰু মৰম প্ৰদান কৰিব। আপুনি ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপতো জড়িত হ’ব পাৰে যি আপোনাৰ সন্তুষ্টিৰ স্তৰ বৃদ্ধি কৰিব।

অৱশ্যে, আপোনাৰ পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে, সেয়েহে তেওঁৰ যত্ন লওক। আপোনাৰ নিজৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে, ঋতুগত সংক্ৰমণৰ পৰা ৰক্ষা কৰক।

কুম্ভ ৰাশিঃ লেহেম প্ৰগতি, অপ্ৰত্যাশিত পৰিৱৰ্তন আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ বাবে আকাংক্ষিত ফলাফল প্ৰাপ্ত নকৰিলে আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস হ্ৰাস হ’ব পাৰে আৰু আত্ম-সন্দেহ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। কিন্তু ই ভৱিষ্যতৰ বাবে এক দৃঢ় আধাৰ প্ৰদান কৰিব, সেয়েহে আপোনাৰ সম্ভাৱনাৰ ওপৰত বিশ্বাস ৰাখিব, আপোনাৰ সামৰ্থ্য বিকাশ কৰিব, আৰু এক ইতিবাচক দৃষ্টিভংগী বজাই ৰাখিব।

আপুনি কেতিয়াবা আপোনাৰ যোগাযোগত কিছু আক্ৰমণাত্মক হ’ব পাৰে, যি এক অস্বস্তিকৰ কামৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, যিকোনো প্ৰকাৰৰ বিনিয়োগৰ বাবে এয়া এক প্ৰতিকূল সময়, কিয়নো লোকচান সম্ভৱ।

ব্যৱসায়ীসকলে তেওঁলোকৰ সিদ্ধান্ত উপলব্ধ সম্পদৰ ওপৰত আধাৰিত কৰা উচিত। ব্যক্তিগত ক্ষেত্ৰত, আপোনাৰ সংগীয়ে সহায় আগবঢ়াব। এই সময়টো আত্ম-প্ৰতিফলনৰ বাবে অনুকূল।

মীন ৰাশিঃ এই সপ্তাহত আপুনি কামত প্ৰয়োজনীয় ফলাফল প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ প্ৰকৃত প্ৰচেষ্টা ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াৰ সৈতে ভুল বুজাবুজিয়ে আপোনাৰ কামত উন্নতিত বাধা দিব পাৰে। ব্যৱসায়িক অংশীদাৰীত্বত থকাসকলৰ তেওঁলোকৰ ব্যৱসায়িক অংশীদাৰৰ সৈতে বিবাদ হ’ব পাৰে।

ইয়াৰ উপৰিও যিকোনো নতুন ব্যৱসায়, অংশীদাৰীত্ব বা যুটীয়া উদ্যোগ আৰম্ভ কৰাৰ বাবে এয়া এক আদৰ্শ সময় নহয়। আপোনালোকৰ যিসকলে আমদানি-ৰপ্তানি বা বহুজাতিক নিগমৰ বাবে কাম কৰে তেওঁলোকে অনুকূল ফলাফল প্ৰাপ্ত কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ ব্যয় আৰ্থিকভাৱে বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

আপোনাৰ সঙ্গীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক তিক্ত হৈ থাকিব পাৰে। সেয়েহে, আপুনি তৰ্ক পৰিহাৰ কৰা উচিত।

Related Articles

Back to top button