ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১১ এপ্ৰিল, সোমবাৰ

মেষ ৰাশি- বাহিৰৰ কাৰ্যকলাপ যথেষ্ট ক্লান্তিকৰ আৰু চাপপূৰ্ণ প্ৰমাণিত হ’ব। অনুমানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ধন বিনিয়োগ আৰু ব্যয় কৰাটো এৰাই চলক। আপোনাৰ ওচৰৰ লোকসকলে আপোনাৰ ভুলৰ সুবিধা ল’ব পাৰে। ব্যক্তিগত আৰু গোপনীয় তথ্য প্ৰকাশ নকৰিব। আজি আপুনি অনুভৱ কৰিব যে আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আপোনাক হতাশ কৰিছে। ইয়াক যিমান দূৰ সম্ভৱ উপেক্ষা কৰক।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

বৃষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক অনুকূল দিন হ’ব। আপোনাৰ বক্তব্য আৰু মীমাংসা কৰিব পৰা দক্ষতাৰ বাবে আপুনি ভাল ফলাফল লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আজি আপুনি এটা নতুন চাকৰি পাব পাৰে। আপুনি অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত এটা গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। আজি লোৱা আপোনাৰ সিদ্ধান্তই আপোনাৰ প্ৰগতিত সহায় কৰিব। কিন্তু আপুনি আপোনাৰ প্ৰকৃতি আৰু আচৰণত অলপ নম্ৰ হ’ব লাগিব। আজি আপোনাৰ ব্যক্তিগতভাৱে যিকোনো মন্তব্যৰ বিষয়ে অতি বেয়া ধাৰণা থাকিব পাৰে, আনকি ই সৰু হ’লেও। আপুনি অনুভৱ কৰিব যে আপোনাক ব্যক্তিগতভাৱে অপমান কৰা হৈছে। কিন্তু এনেদৰে প্ৰতিক্ৰিয়া নকৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

মিথুন ৰাশি- আজি, দীৰ্ঘদিনীয়া সমস্যাবোৰ শেষ হ’ব পাৰে। দ্ৰুততাৰে বিচাৰ কৰাৰ সামৰ্থ্যই আপোনাক আনতকৈ আগুৱাই ৰাখিব। আজি আপুনি অকলশৰীয়া অনুভৱ কৰিব পাৰে, ইয়াক এৰাই চলিবলৈ কৰবালৈ যাব পাৰে আৰু বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে কিছু সময় কটাব পাৰে। আজি আপুনি অংশগ্ৰহণ কৰিব লগীয়া নতুন অনুষ্ঠানটোৱে এক নতুন বন্ধুত্বৰ আৰম্ভণি চিহ্নিত কৰিব। অত্যাধিক পৰিশ্ৰম পৰিহাৰ কৰক আৰু চাপ হ্ৰাস কৰক। আজি আপুনি কোনো অপ্ৰয়োজনীয় বিতৰ্ক এৰাই চলক আৰু ধৈৰ্য্য আৰু নম্ৰতাৰে কাম কৰক। আপোনাৰ ওচৰৰ কোনোবাই আপোনাৰ অনুভূতি বুজি পাব আৰু আপোনাকো সহায় কৰিব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কৰ্কট ৰাশি- ভ্ৰমণে আপোনাক ভাগৰ আৰু চাপ প্ৰদান কৰিব কিন্তু আৰ্থিকভাৱে লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব। পৰিয়ালটোত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰাৰ আমাৰ অভ্যাস ত্যাগ কৰক। আপোনাৰ পৰিৱৰ্তিত আচৰণ তেওঁলোকৰ বাবে সুখৰ উৎস হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব। দিনটো প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ভাল। আপোনাৰ মুখৰ হাঁহি আপোনাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ সম্পদ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বৈবাহিক জীৱনত সুখ বৃদ্ধি পাব।

সিংহ ৰাশি- আজি আপুনি কিছু অতিৰিক্ত বোজা বহন কৰিব লাগিব পাৰে। এয়া অতিৰিক্ত ব্যয়, অতিৰিক্ত দায়িত্ব বা অতিৰিক্ত কামৰ চাপ হব পাৰে। যিয়েই নহওঁক, ই আপোনাক কিছু উদ্বেগ আৰু সমস্যা দিব পাৰে। কিছুমান মানসিক অৱস্থা আৰু আৱেগে আপোনাক আপোনাৰ উদ্দেশ্য প্ৰাপ্ত কৰাত বাধা দিব। আজি আপুনি নিজকে সমস্যাত পেলাব পাৰে আৰু আন লোকসকলেও আপোনাৰ বাবে সমস্যা সৃষ্টি কৰাৰ কোনো সুযোগ নাৰাখিব। গতিকে আপুনি সাৱধান হওক। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক।

কন্যা ৰাশি- স্বাস্থ্য উন্নত কৰক, কিয়নো দুৰ্বল শৰীৰে মন দুৰ্বল কৰি তোলে। আপোনাৰ তৎক্ষণাৎ আনন্দ কৰাৰ প্ৰৱণতা নিয়ন্ত্ৰণ কৰক আৰু মনোৰঞ্জনত অত্যাধিক খৰচ কৰা পৰিহাৰ কৰক। মানুহে আপোনাক আশা আৰু সপোন প্ৰদান কৰিব, কিন্তু বাস্তৱত সকলো দায়িত্ব আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব। পত্নীৰ পৰা সমৰ্থন লাভ কৰিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্য কিছু দুৰ্বল হব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

তুলা ৰাশি- আজি আপোনাৰ ইতিবাচক আৰু আশাবাদী মনোভাৱ আৰু আপোনাৰ দক্ষ আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমে আপোনাক গোটেই দিনটো সফলতা আনিব। আপুনি ভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। যোৱা দিনবোৰ ধৰি চলি থকা দুখ-কষ্ট আজি শেষ হ’ব আৰু আজি আপুনি বহুত সুখী হ’ব। মনৰ অনুভূতি ব্যক্ত কৰাৰ সুযোগ পাব। আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গ, জ্যেষ্ঠ, শিক্ষকসকলৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব। ভ্ৰমণ কৰিবলগা হব পাৰে। পিতৃৰ পৰা আৰ্থিক সহায় লাভ কৰিব পাৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজি এজন পুৰণি বন্ধুক লগ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ঘনিষ্ঠ এজনৰ সৈতে বিবাদ হব পাৰে। ধৈৰ্য্য আৰু বিচক্ষণতা বজাই ৰাখিব লাগিব। কামৰ বোজা বৃদ্ধি হোৱাৰ ফলত, স্বাস্থ্য সামান্য দুৰ্বল হ’ব। আজি আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ সম্পূৰ্ণ লাভালাভ লাভ কৰি সুখী হ’ব। তত্বাৱধানৰ অভাৱত, ব্যৱসায়ত লোকচান হ’ব পাৰে। লেনদেনৰ বিষয়বোৰ সমাধান হ’ব। আজি, আপুনি আপোনাৰ উচ্চ শিক্ষাত সন্মুখীন হোৱা সমস্যাবোৰ আঁতৰ হ’ব। কথাত সংযত হওক। আলোচনাৰ মাধ্যমৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰক।

ধনু ৰাশি- দীৰ্ঘম্যাদী লাভৰ ক্ষেত্ৰত ষ্টক আৰু মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ লাভজনক হ’ব। ঘৰলৈ অতিথিৰ আগমন ঘটিব পাৰে। পত্নীৰ সৈতে সামান্য মতানৈক্য ঘটিব পাৰে। উৰা বাতৰিৰ পৰা আঁতৰি থাকক। ঘৰুৱা ব্যয় বৃদ্ধি হব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অনুকূল পৰিবেশ থাকিব। আজি বিবাহযোগ্য সকলে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰে। নিজৰ সক্ষমতা সাব্যস্ত কৰিবলৈ আপুনি চেষ্টা কৰিবলগা হব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- আজি আপোনাৰ বাবে অপৰিসীম সমৃদ্ধি আৰু সফলতাৰ দিন। আজি আপোনাৰ সাহস বৃদ্ধি পাব। আপোনাৰ খ্যাতিও বৃদ্ধি পাব। আজি আপোনাৰ আত্মবিশ্বাসে এক অসাধ্য কৰ্মও সাধন কৰিব পাৰিব। আপোনাৰ শক্তিশালী অভিপ্ৰায় আৰু বুজাবুজিৰ বাবে আপুনি অধিক সফলতা অৰ্জন কৰিব। আপোনাৰ আচৰণ আৰু স্বভাৱ আজি যিমানে নমনীয় হয়, আপোনাৰ সকলো কাম নিষ্পত্তি কৰাটো সিমানেই সহজ হ’ব। আজি, হঠাতে আপুনি এটা ডাঙৰ লাভালাভ পাব পাৰে। পৰিয়ালত সুখৰ পৰিবেশ থাকিব। পত্নীৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কুম্ভ ৰাশি- প্ৰিয়জনৰ পৰা উপহাৰ লাভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ কাম আৰু অগ্ৰাধিকাৰৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক। এইটো সামাজিক আৰু ধৰ্মীয় কামৰ বাবে এটা মহান দিন। আজি আপুনি সন্মুখীন হোৱা নতুন বিনিয়োগৰ সুযোগবোৰ বিবেচনা কৰক। কিন্তু যেতিয়া আপুনি সেই পৰিকল্পনাবোৰ ভালদৰে অধ্যয়ন কৰে তেতিয়াহে টকা বিনিয়োগ কৰক। যিকোনো ধৰণৰ বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে সেই ব্যক্তিজনৰ বিষয়ে ভালদৰে পৰীক্ষা কৰক। পিতৃৰ সৈতে মতানৈক্য ঘটিব পাৰে। ভ্ৰমণৰ যোগ আছে।

মীন ৰাশি- আজি আপুনি হঠাৎ অৰ্থ লাভ কৰিব পাৰে। পুৰণি ঋণ ঘূৰাই পাব পাৰে। নতুন প্ৰকল্প এটাত বিনিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। পাৰস্পৰিক যোগাযোগ আৰু সহযোগিতাই আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ মাজৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিব। আজি, আপোনাৰ অস্থিৰ মনোভাৱৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰিয়জনে আপোনাৰ সৈতে মিলা-মিছা কৰাত যথেষ্ট অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় কাৰ্য্য সম্পন্ন হব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button