অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৬ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ২ অক্টোবৰলৈ

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি নিজৰ প্ৰতিপত্তি বজাই ৰাখিবলৈ সংগ্ৰাম কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত বিৰোধীৰ ষড়যন্ত্ৰৰ লগতে আপোনজনৰ অৱহেলাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কিন্তু এই পৰিস্থিতি বেছি দিন নাথাকিব আৰু বুদ্ধিমত্তাৰে সকলো সমস্যা অতিক্ৰম কৰিব পাৰিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আৰ্থিক সমস্যাৰ সৈতেও মোকাবিলা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। কিছুমান নিৰ্দিষ্ট কামৰ বাবে ধাৰ ল’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলৰ টকা বজাৰত আবদ্ধ হ’ব পাৰে। কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে চেষ্টা কৰাসকলৰ অপেক্ষা অলপ বাঢ়িব পাৰে। সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত পিছৰটো শিথিল হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত বন্ধু-বান্ধৱ বা পৰিয়ালৰ কোনো জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ সহায়ত পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰা হ’ব।

শিশুৰ ফালৰ পৰা কিছুমান সুখদায়ক খবৰ লাভ কৰিব পাৰে। আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়ত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো স্বাভাৱিক হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত থাকিব। বিবাহিত জীৱনো সুখী হৈ থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত তীৰ্থস্থানলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব।

বৃষ ৰাশি- বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ এই সপ্তাহত নিজৰ বাক্য আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ এক বৃহৎ প্ৰয়োজন হব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ লগত কিবা এটা সন্দৰ্ভত বিবাদ হ’ব পাৰে। কোনো এটা বিষয়ক লৈ উদ্ভৱ হোৱা মতাদৰ্শগত মতানৈক্যবোৰ দীঘলীয়া কৰিব পাৰে। এনে অৱস্থাত সৰু সৰু কথাবোৰ অতিৰঞ্জিত কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।

কৰ্মক্ষেত্ৰত এনে লোকৰ পৰা অতি সাৱধান হওক যিসকলে প্ৰায়ে আপোনাৰ কামত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত যিকোনো ধৰ্মীয় বা মাংগলিক কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। ব্যৱসায়ীসকলে হয়তো এই সপ্তাহত নিজৰ প্ৰতিযোগীসকলক কঠোৰ প্ৰতিযোগিতা দিব লাগিব। ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় লেনদেন অতি সাৱধানে কৰক, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ এলাহ বৃদ্ধি পাব। এনে অৱস্থাত কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম স্থগিত ৰখাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে পিছত এটা ডাঙৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ত নিয়োজিত লোকসকলৰ ওপৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব পাৰে। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা লোকসকলে আকাংক্ষিত সফলতা নাপালে অসন্তুষ্ট হৈ থাকিব। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত সাৱধান হওক। আৱেগিক হৈ এনে কোনো কাম নকৰিব, যাৰ ফলত আপুনি বিফলতা বা সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱনত পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো চিন্তিত হৈ পৰিব।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে সুখ আৰু সৌভাগ্যৰে ভৰা হব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। সপ্তাহটো আৰম্ভ হ’ব কিছু শুভ কামেৰে। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে হাবাথুৰি খাই আছিল তেওঁলোকে হয়তো ভাল সুযোগ পাব। পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ কৃতিত্বৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। ব্যৱসায়ীসকলে লাভ কৰিব আকাংক্ষিত সুবিধা। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি নিজৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা চিন্তা কৰি আহিছে, তেওঁলোকৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে এই সপ্তাহত।

বিশেষ কথাটো হ’ল এই ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকে নিজৰ আত্মীয়ৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি ভূমি, নিৰ্মাণ বা বাহনৰ সুখ পাব পাৰে। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদ পাৰস্পৰিক সন্মতিৰে সমাধান হ’লে আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি বিদেশত কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ চেষ্টা কৰি আহিছে, তেওঁলোকৰ বাটত আহি থকা এটা ডাঙৰ বাধা অতিক্ৰম কৰিব পৰা যাব এই সপ্তাহত।

প্ৰেমৰ বাবে এই সপ্তাহটো আপোনালোকৰ বাবে অতি অনুকূল। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ মৰম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে সম্ভৱ যে তেনে কৰিলে আপোনাৰ কথাটো স্পষ্ট হ’ব। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক এটা বিবাহলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব আৰু আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্ত কটাবলৈ সুযোগ পাব।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাসকলে সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কিছুমান বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব কিন্তু আপুনি আপোনাৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু বিবেচনাৰে সেইবোৰ অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ শক্তি আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সহায়ত কঠিনতম প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰিব। দৰমহা পোৱা লোকসকলে তেওঁলোকৰ কামৰ বাবে চিনিয়ৰৰ পৰা প্ৰশংসা লাভ কৰিব পাৰে। দীৰ্ঘদিন ধৰি চলি থকা ট্ৰেন্সফাৰ বা প্ৰমোচনো হ’ব পাৰে।

ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনালোকৰ বাবে অতি অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। হাতত যি দিব, লাভ পাব। সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ সৈতে জড়িত কৃতিত্বৰ বাবে আপোনাৰ সন্মান আৰু প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মন ধৰ্মীয় আৰু সামাজিক কামত নিয়োজিত হ’ব। তীৰ্থযাত্ৰালৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত নিয়োগৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টাই ইতিবাচক ফল দিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা লোকসকলে কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ পৰা লাভ কৰিব পাৰি এটা ছাৰপ্ৰাইজ গিফ্ট। অবিবাহিত লোকৰ বিবাহ ঠিক কৰিব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহটো সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কোনো আপোনজনৰ উদাসীনতাৰ বাবে মনটো বিচলিত হৈ পৰিব। যাৰ প্ৰভাৱ আপোনাৰ কামতো দেখা যাব। এই সপ্তাহত আপুনি আৱেগ বা অতি আত্মবিশ্বাসৰ দ্বাৰা কোনো সিদ্ধান্ত ল’ব নালাগে, নহ’লে পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ উপকাৰী হ’ব কিন্তু ক্লান্তিকৰ হ’ব, যাৰ বাবে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাৰে প্ৰতি অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। এই সময়ত আপোনাৰ কিছুমান দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগ ওলাব পাৰে বা আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বলি হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি চিকিৎসালয়লৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত এনে কিছুমান খৰচ আপোনাৰ বাবে বিপদৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে, যিটো আপুনি কেতিয়াও কল্পনা কৰা নাই।

ঘৰ মেৰামতি আদিত পকেটৰ পৰা অধিক ধন খৰচ কৰাৰ বাবে আৰ্থিক সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ ভুল বুজাবুজিৰ পৰা হাত সাৰিব লাগিব। বিতৰ্কৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ জৰিয়তে যিকোনো মতানৈক্য সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। বিবাহিত জীৱন স্বাভাৱিক হৈ থাকিব।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহটো কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অতি ব্যস্ত হ’বলৈ গৈ আছে যদিও এনে কৰিলে আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱসায়িক লাভৰ ভাল সুযোগ থাকিব। বিগত সময়ত কোনো আঁচনিত কৰা বিনিয়োগে ডাঙৰ লাভৰ সূচনা কৰিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু তেওঁলোকে ক্ষেত্ৰখনত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে সহায় লাভ কৰিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব।

সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। বহিঃৰাজ্যত কৰ্মৰত সকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি যিকোনো ধৰ্মীয়-সামাজিক কামত অংশগ্ৰহণ কৰিব পাৰিব। প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি পাব। এই সময়ত শিশুৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ শুনা যাব, যাৰ বাবে ঘৰত সুখৰ পৰিবেশ সৃষ্টি হ’ব। কিন্তু স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সময়ক ভাল বুলি ক’ব নোৱাৰি৷

এই সময়ছোৱাত ঋতুভিত্তিক বা যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থান ঘটিলে আপুনি অসুবিধা পাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। সপ্তাহৰ শেষত পৰিয়ালৰ সৈতে কোনো পৰ্যটন বা তীৰ্থস্থানলৈ যোৱাটো সম্ভৱ। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে হয়তো মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে মধ্যমীয়া বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ বাবে বা অতিৰিক্ত দায়িত্বৰ বাবে আপুনি সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মনটোও ঘৰুৱা সমস্যাক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিব। এনে সময়ত আপুনি পৰম বুজাবুজি আৰু শান্ত মনেৰে এটা এটাকৈ কথাবোৰ সমাধান কৰিব লাগিব। ঘৰত আৰু কৰ্মস্থলীত সকলোৰে লগত ভাল সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলিব লাগিব।

শ্ৰমিক মহিলাসকলে ঘৰ আৰু কৰ্মৰ মাজত খাপ খুৱাবলৈ অসুবিধা পাব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে খৰখেদাকৈ কোনো ডাঙৰ পদক্ষেপ লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে আৰু কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে এবাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লোৱা উচিত। অংশীদাৰিত্বৰে কাম কৰাসকলে অতি কঠোৰ পদক্ষেপ লৈ আগবাঢ়িব লাগিব। ধনৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হওক।

সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধতকৈ পিছৰটো অলপ ভাল হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা যাত্ৰাসমূহ মঙ্গলময় হ’ব আৰু আকাংক্ষিত সফলতা প্ৰদান কৰিব। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সৈতে এখন বৈঠক হ’ব, যাৰ সহায়ত ভৱিষ্যতে সুবিধাৰ পৰিকল্পনাত যোগদান কৰাৰ সুযোগ থাকিব। বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বৃদ্ধি পাব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে সপ্তাহটো আৰম্ভ হ’ব কিছু ভাল খবৰেৰে, যিবোৰৰ বাবে আপুনি বহুদিনৰ পৰা অপেক্ষা কৰি আছে। এজন প্ৰিয় সদস্যৰ লগত জড়িত এটা ডাঙৰ কৃতিত্ব হৈ পৰিব পৰিয়ালৰ সুখৰ এক ডাঙৰ কাৰণ। এই সময়ছোৱাত নিয়োজিত লোকসকলে লাভ কৰিব সৌভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন। ক্ষেত্ৰখনত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব। মানুহে আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব।

যিসকলে বহুদিনৰ পৰা চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা চিন্তা কৰি আহিছে, তেওঁলোকে হয়তো এই সপ্তাহত এটা ভাল সুযোগ পাব। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলে হঠাতে এটা ডাঙৰ পদ বা দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা ভূমি, নিৰ্মাণ বা বাহন ক্ৰয়ৰ কথা ভাবি আহিছে, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হোৱাটো সম্ভৱ। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে যিসকলে প্ৰস্তুতি চলাই আছে তেওঁলোকে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে।

সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে পৰিয়ালত এটা মাংগলিক কাৰ্যসূচী সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰে, য’ত বহুদিনৰ পিছত আত্মীয়-স্বজনক লগ পোৱাৰ সুযোগ থাকিব পাৰে আৰু তেওঁলোকৰ লগত আনন্দৰে সময় কটাব পাৰে। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত প্ৰেম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি প্ৰচেষ্টা চলাব পাৰে। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত শক্তি থাকিব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ আপুনি হয়তো বহুত দৌৰিব লাগিব। এই সময়ত আপোনাৰ মূৰত কামৰ অতিৰিক্ত বোজা থাকিব, যাৰ ফলত কেৱল মানসিক নহয় শাৰীৰিক ক্লান্তিও থাকিব। সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় যিকোনো বিবাদ আদালতৰ বাহিৰত নিষ্পত্তি কৰাটো ভাল, নহ’লে ইয়াক পাবলৈ বহু সময় অপেক্ষা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

কৰ্মসংস্থাপন বিচৰা বা চাকৰিৰ পৰিৱৰ্তন বিচৰা লোকসকলে অলপ বেছি সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বী সক্ৰিয় হ’ব আৰু হয়তো আপোনাক আপোনাৰ লক্ষ্যৰ পৰা বিচ্যুত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। এনে অৱস্থাত কৰ্মক্ষেত্ৰত মানুহৰ সৰু সৰু কথাবোৰক গুৰুত্ব নিদি নিজৰ লক্ষ্যত মনোনিৱেশ কৰিব লাগিব, নহ’লে সময়মতে লক্ষ্য সম্পূৰ্ণ কৰিব নোৱাৰিব। যদি আপুনি মাটি আৰু অট্টালিকা ক্ৰয় বা বিক্ৰী কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে, তেন্তে সপ্তাহটোৰ শেষত কাৰোবাৰ লগত ভাল চুক্তি কৰিব পাৰিব।

আপুনি হয়তো এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছুমান বাধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব। এইবাৰ আপোনাৰ ব্যস্ত কামত বা ঘৰুৱা সমস্যাৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীক কমকৈ লগ কৰিব পাৰিব, যাৰ ফলত মনটো অলপ দুখ পাব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

মকৰ ৰাশি- বিগত সপ্তাহৰ তুলনাত মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ এই সপ্তাহটো অধিক শুভ আৰু সফল হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰতে ধৰ্মীয় বা মাংগলিক কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত কৰিব পাৰে, য’ত পৰিয়ালৰ সৈতে সুখৰ সময় পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। এই সময়ত মাটি, অট্টালিকা বা বাহন ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ সৈতে জড়িত ইচ্ছাবোৰো পূৰণ কৰিব পৰা যায়। যদি পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত কোনো বিবাদ চলি আছে তেন্তে সেইটো কোনো জ্যেষ্ঠ বা প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত সমাধান কৰা হ’ব।

ব্যৱসায়ীসকলৰ টকা অভাৱনীয়ভাৱে বজাৰৰ পৰা ওলাই আহিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি এনে এখন আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰিব পাৰে, যিয়ে আপোনাক ভৱিষ্যতে ডাঙৰ সুবিধা দিব পাৰে। অৱশ্যে এই কামটো কৰি থাকোঁতে নিশ্চিতভাৱে শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰক। ক্ষমতা-চৰকাৰৰ লগত জড়িত সমস্যাবোৰো আঁতৰি যাব। নিয়োজিত লোকসকলে তেওঁলোকৰ কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সৈতে জড়িত বিষয়া আৰু সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে উন্নত সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিব।

হঠাতে আপুনি কিছু দায়িত্ব পাব পাৰে, ইয়াৰ ফলত ক্ষেত্ৰখনত আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। আপোনাৰ প্ৰেম সম্পৰ্কৰ লগত জড়িত সমস্যাবোৰ দূৰ হ’ব। আত্মীয়ই আপোনাৰ প্ৰেমত বিবাহৰ মোহৰ লগাব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত খৰখেদা বা অসাৱধানতাৰে কোনো কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে বিপদত পৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত যিকোনো কাম আনৰ ওপৰত এৰি দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে নিজে কৰা ভাল হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনিও আন এজন ব্যক্তিৰ ভুলৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিব পাৰে, এনে পৰিস্থিতিত পৰম যত্ন আৰু বুজাবুজিৰে কাম কৰক।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত দৈনন্দিন ৰুটিন আৰু খাদ্যাভ্যাস সঠিকভাৱে ৰাখক। গাড়ী সাৱধানে চলাওক। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ীসকলে ধনৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাত অতি সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন, নহ’লে আৰ্থিক ক্ষতিৰ সম্ভাৱনা আছে। কোনো ধৰণৰ ৰিস্কি আঁচনিত বিনিয়োগ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ অধিক কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধানে আগবাঢ়ক, নহ’লে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহত মীন ৰাশিৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ ভাগ্য উদয় হব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কোনোবা ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিয়ে আপোনাৰ সমস্যা সমাধান কৰিব। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে উদ্ভৱ হোৱা মতানৈক্য আঁতৰ হ’ব আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে সম্পৰ্ক উন্নত হ’ব। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি স্থায়ী সম্পত্তি বা বাহন আদি কিনাৰ চিন্তা কৰি আছে, এই কামটো এই সপ্তাহত সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে হয়তো আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে বা কিবা এটা ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগ ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে অতি শুভ হ’ব বুলি কোৱা হ’ব। এই সময়ছোৱাত অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰাসকলে বিশেষ সুবিধা লাভ কৰিব। একে সময়তে নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ এক অতিৰিক্ত উৎসও থাকিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এজন প্ৰিয় সদস্যৰ আগমনৰ বাবে ঘৰত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে হঠাতে পিকনিকৰ কাৰ্যসূচী এটা বনাব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো অতি অনুকূল। আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ভাল বণ্ডিং দেখিবলৈ পাব আৰু আপুনি তেওঁৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাব। বিবাহিত জীৱনক সুখী কৰি ৰাখি, সুসমন্বয় দেখা যাব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

Related Articles

Back to top button