অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২২ আগষ্ট-২৮ আগষ্ট

মেষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

যদি আপুনি কিছুদিনৰ পৰা কোনো ৰোগ বা আন কোনো শাৰীৰিক বিষত ভুগি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি ইয়াৰ পৰা সকাহ পাব। আপোনাৰ কামত অহা বাধাবোৰ আঁতৰোৱাত আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকলে অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে নিজেই কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা যাত্ৰা মন অনুযায়ী সফল আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আপোনাৰ কোনো এটা টকা বজাৰত বা কোনো আঁচনি আদিত আবদ্ধ হৈ আছিল তেন্তে সেয়া অভাৱনীয়ভাৱে ওলাই আহিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালৰ সৈতে যিকোনো ধৰ্মীয় বা পৰ্যটনস্থলীলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰা হ’ব।

এই সময়ছোৱাত যুৱক-যুৱতীসকলৰ বেছিভাগ সময় ধেমালিত পাৰ হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

বৃষ ৰাশি- বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত সৌভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কিছু ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰিব পাৰে, যাৰ বাবে ঘৰত সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি হ’ব। এই সময়ত ঘৰত ধৰ্মীয় আৰু শুভ কাৰ্যসূচী সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু এনে কামত আপোনাৰ মন অত্যন্ত নিয়োজিত হ’ব। ঈশ্বৰৰ ওপৰত বিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব আৰু জ্যেষ্ঠসকলৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব।

পঢ়া-শুনা আৰু লেখাৰ কামৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ বাবে এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। অৰ্থনৈতিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা চালে এই সময়ত ধনৰ প্ৰবাহ ভাল হ’ব আৰু সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি মাটি, অট্টালিকা বা বাহন কিনাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহৰ শেষলৈকে আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব।

যিসকলে বিদেশত কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ ভাবি আছিল, তেওঁলোকৰ বাটত আহি থকা বাধাবোৰ আঁতৰ হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহ অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ভাল সম্পৰ্ক দেখা যাব। মানুহে আপোনাৰ যুটিটোৰ শলাগ ল’ব। বিবাহিত জীৱনো সুখী হৈ থাকিব।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহত কঢ়িয়াই আনিছে জীৱনলৈ নতুন নতুন সুযোগ।

যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা চাকৰি বা ব্যৱসায় সলনি কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ এই সপোন বাস্তৱায়িত হ’ব পাৰে। নতুন নতুন কৰ্মসংস্থাপনৰ সুযোগ পাব। অৱশ্যে কোনো পদক্ষেপ লোৱাৰ আগতে শুভাকাংক্ষীৰ পৰা পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব।

এই সপ্তাহত পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিওৱাৰ লগতে পিতৃ-মাতৃৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। বন্ধুসকলেও পূৰ্ণ সহযোগিতা আগবঢ়াব। সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ যাত্ৰা সম্ভৱ। যাত্ৰা সুখদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ নতুন উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰেম সম্পৰ্কত উদ্ভৱ হোৱা ভুল বুজাবুজি দূৰ হ’ব। যিসকলে এতিয়ালৈকে একক জীৱন যাপন কৰি আছিল, তেওঁলোকৰ জীৱনত কোনোবাই প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। বিবাহিত জীৱনটো সুখী কৰিবলৈ হ’লে পত্নীৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব আৰু তেওঁৰ বাবেও আপোনাৰ আটাইতকৈ ব্যস্ত সময়ৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াওক। ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ প্ৰতি সচেতন হওক।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে অতি অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োটাই আপোনাক ফিল্ডত সহায় কৰা দেখা যাব। আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব। এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ পদ বা দায়িত্বও পোৱাটো সম্ভৱ। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি নিজৰ ব্যৱসায় চলাবলৈ চিন্তা কৰি আহিছে, তেওঁলোকৰ সপোন বাস্তৱায়িত হ’ব পাৰে এই সপ্তাহত।

চৰকাৰৰ লগত জড়িত কামত অহা বাধাবোৰ আঁতৰাই ধন লাভ কৰা হ’ব৷ এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি যেতিয়া আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰ বাহিৰত নিষ্পত্তি হ’ব তেতিয়া আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি লাভ কৰাত থকা বাধাসমূহ আঁতৰোৱা হ’ব। পাৰিবাৰিক সমস্যা সমাধান কৰাৰ সময়ত ভাই-ভনীসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহায় থাকিব।

সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে শ্ৰমিক মহিলাসকলে অতি ব্যস্ত হৈ থাকিব আৰু কৰ্ম আৰু ঘৰৰ মাজত খাপ খুৱাবলৈ অসুবিধা পাব পাৰে।এই সময়ত কামৰ সময়ত খৰখেদা কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে আৰু বাহনখন সাৱধানে চলাব লাগে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হ’ব। পত্নীৰ লগত ভাল সম্পৰ্ক থাকিব আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে সুখদায়ক সময় কটাবৰ সুযোগ থাকিব।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাসকলে এই সপ্তাহত খং আৰু অহংকাৰৰ পৰা হাত সাৰিব লাগিব, নহ’লে কেৱল আপোনাৰ কাম নষ্ট হ’ব পাৰে।

লেনদেনত সাৱধান হওক, নহলে পুৰণি সম্পৰ্কৰ পৰাও হাত হেৰুৱাব পাৰে। এনে অৱস্থাত কাৰোবাৰ লগত ধেমালি কৰাৰ সময়ত আনক ঠাট্টা কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। এই সপ্তাহত আপুনি কৰ্মৰ লগতে শৰীৰৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব, নহ’লে আপুনি শাৰীৰিক আৰু মানসিক বিষত ভুগিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

চুক্তি আৰু কমিছনত কাম কৰা সকলৰ বাবে সপ্তাহৰ মাজভাগ অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা লাভ অৰ্জন কৰিব পাৰিব। যিসকলে বিদেশৰ জড়িত ব্যৱসায় কৰে বা কাম কৰে তেওঁলোকে আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ শেষত শিশু পক্ষৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ কৃতিত্ব আপোনাৰ সুখ আৰু সন্মানৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব।

সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে বা কোনো ধৰ্মীয় স্থানলৈ যাব পাৰে। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা চালে এই সপ্তাহত আপুনি সাৱধানে পাৰ কৰিব লাগিব, নহ’লে অপ্ৰয়োজনীয় মানসিক চাপ বা অপবাদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন লওক।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো স্বাভাৱিক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ সন্দৰ্ভত যথেষ্ট ব্যস্ততা থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আনৰ দায়িত্বও বহন কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যিটো আপুনি অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কষ্টৰে ভাল কৰিব। যদি আপুনি কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত বিচৰণ কৰি আছিল, তেন্তে আপুনি হয়তো আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। ব্যৱসায়ত আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব, যাতে আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় লাহে লাহে বৃদ্ধি পোৱা কিন্তু আগবাঢ়ি যোৱা দেখিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি নিজৰ দৈনন্দিন কাম-কাজ আৰু খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। এই সময়ত আপুনি নিজকে দেহ-মন দুয়োটাৰে পৰা ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্য সন্দৰ্ভত আপোনাৰ মনত উদ্বেগ থাকিব। এই সময়ত কাগজত স্বাক্ষৰ কৰাৰ আগতে ভালদৰে পঢ়িব। বিশেষকৈ যিকোনো আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত অতি সাৱধান হওক।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীয়ে কঠিন সময়ত আপোনাৰ লগত থিয় দিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। জীৱনৰ উত্থান-পতনত আপোনাৰ জীৱনৰ সংগী হ’ব আপোনাৰ সহায়।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলৰ এই সপ্তাহত নিজৰ সম্পৰ্ক আৰু স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অলপ বেছি গুৰুত্ব দিব লাগিব কাৰণ সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কিবা এটা সন্দৰ্ভত ঘৰৰ কোনো প্ৰিয় সদস্যৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে।

এনে অৱস্থাত শান্ত মন আৰু বুজাবুজিৰে যিকোনো সমস্যা দূৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰ মেৰামতি বা সুবিধাৰ সৈতে জড়িত কামত পকেটৰ পৰা অধিক খৰচ কৰিলে আৰ্থিক চিন্তাই আপোনাক খেদি ফুৰিব।

হঠাতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। যাতায়তৰ খৰচ ব্যয়বহুল আৰু ভাগৰুৱা হোৱাৰ বাবে মনটো অলপ হতাশ আৰু দুখী হৈ থাকিব। অৱশ্যে সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত শিশুটিৰ সৈতে সম্পৰ্কীয় কোনোবা এজনক বিচাৰি পাব, যাৰ বাবে ঘৰত সুখৰ ঢৌ উঠিব আৰু তেওঁ পৰিয়ালৰ সৈতে আনন্দ কৰাৰ সুযোগ পাব।

ব্যৱসায়ৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাও এই সময় শুভ হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বাবে এই সময় শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। যদি অবিবাহিত লোকৰ বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বাঢ়িব, তেন্তে ইতিমধ্যে বিদ্যমান প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটোত শক্তি থাকিব। পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ হয়তো মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ প্ৰচেষ্টা আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পূৰ্ণ ফল লাভ কৰিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ ব্যৱসায়ৰ সন্দৰ্ভত এটা ডাঙৰ সুযোগ পোৱাৰ বাবে মনটো সুখী হ’ব। যিকোনো ডাঙৰ আঁচনি বা সংগঠনৰ লগত সহযোগিতা কৰি কাম কৰাৰ সুযোগ থাকিব। নিয়োজিত লোকসকলে ক্ষেত্ৰখনত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব।

নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ লোৱা পদক্ষেপসমূহ সঠিক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু আকাংক্ষিত অগ্ৰগতি হ’ব। পূৰ্বতে যিকোনো আঁচনি বা ব্যৱসায়ত কৰা বিনিয়োগ লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত জীৱনৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সমস্যা সমাধান কৰাটো সহায়ক হ’ব। ভূমি, নিৰ্মাণৰ সৈতে জড়িত বিবাদ আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান কৰা হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বিবাহিত লোকৰ জীৱনত কিছু ভাল খবৰ থাকিব পাৰে, যাৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। বতৰীয়া ৰোগৰ প্ৰতি সজাগ হওক।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকল এই সপ্তাহত কামত ব্যস্ত থাকিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ত এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সৈতে এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত হ’ব, যাৰ সৈতে ভৱিষ্যতে লাভজনক আঁচনিসমূহত যোগদান কৰাৰ সুযোগ থাকিব।

যিসকলে নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু উত্থান-পতন ঘটিছিল তেওঁলোকৰ বাবে এই সপ্তাহত সকলো শৃংখলাবদ্ধ হোৱা দেখা যাব। চিনিয়ৰৰ সমৰ্থন লাভ কৰা হ’ব আৰু জুনিয়ৰৰ সৈতে হোৱা ভুল বুজাবুজি আঁতৰোৱা হ’ব। এই সপ্তাহটো ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। হঠাতে তেওঁলোকৰ হাতলৈ এটা ডাঙৰ পোষ্ট বা দায়িত্ব আহিব পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত জীৱনৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সমস্যা দূৰ হ’লে আপুনি শিথিলতা অনুভৱ কৰিব।

এই সময়ত আদালতৰ সৈতে জড়িত বিষয়টোত আপোনাৰ পক্ষত সিদ্ধান্ত আহিব। বহিঃৰাজ্যৰ লগত জড়িত ব্যৱসায় কৰাসকলে এটা ডাঙৰ সুযোগ পাব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গ্ৰহণ কৰি পৰিয়ালে তাত বিবাহৰ মোহৰ মাৰিব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ ডাঙৰ কৃতিত্ব আপোনাৰ সন্মানৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব।

মকৰ ৰাশি- যিসকলে প্ৰায়ে বিপথে পৰিচালিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে তেওঁলোকৰ পৰা এই সপ্তাহত মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ সকলে অতি সাৱধান হ’ব লাগিব।

কামেই হওক বা পৰিয়ালেই হওক, কাৰোবাৰ দ্বাৰা বিপথে পৰিচালিত হৈ কোনো ধৰণৰ ভুল পদক্ষেপ লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে অতিৰিক্ত কামৰ বোজা নিয়োজিত লোকসকলৰ মূৰত আহিব পাৰে। অৱশ্যে ইয়াৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাত আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকলে অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

পঢ়া-শুনা কৰা, লিখা-মেলা কৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ শেষলৈকে তেওঁলোকে হয়তো কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে সপ্তাহৰ মাজভাগত যিকোনো ডাঙৰ চুক্তি কৰাৰ সময়ত এবাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লোৱা উচিত। আৰ্থিকভাৱে এই সময় আপোনাৰ বাবে অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত যিকোনো আঁচনি বা ব্যৱসায়ত সাৱধানে ধন বিনিয়োগ কৰিব লাগে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত যদি কিবা ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হৈছে, তেন্তে বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে আলাপৰ জৰিয়তে আঁতৰাবলৈ চেষ্টা কৰক, নহ’লে সম্পৰ্কটো বেয়া হ’ব পাৰে। টেঙা-মিঠা বিবাদেৰে সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। সাৱধানে গাড়ী চলাওক, আঘাত পোৱাৰ আশংকা আছে।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ লগত জড়িত যিকোনো সমস্যাই আপোনাৰ অসুবিধাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। এই সপ্তাহত মাটি, অট্টালিকা বা পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদৰ বাবে আপুনি আদালতলৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। একে সময়তে কৰ্মক্ষেত্ৰত কিবা এটাক লৈ জ্যেষ্ঠসকলৰ খংৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

এই সপ্তাহত খং বা আৱেগৰ বাবে কোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। কৰ্মক্ষেত্ৰত সহকৰ্মীৰ সৰু সৰু কথাবোৰ অতিৰঞ্জিত কৰাটো এৰক। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগত আক্ৰান্ত হব পাৰে। গতিকে খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন লওক। সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে টকাৰ লগত জড়িত সমস্যাবোৰ চৰ্চা হ’ব পাৰে। যাৰ বাবে আপুনি হয়তো ধাৰ ল’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধানে এখোজ আগুৱাই যাওক আৰু ছ’চিয়েল মিডিয়া আদিত মহিমামণ্ডিত কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱনটো সুখী কৰিবলৈ হ’লে পত্নীৰ অনুভৱক সন্মান কৰক।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে শুভকামনা থাকিলে আপোনাৰ সকলো পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। দৰমহা পোৱা লোকে পাব পাৰে আকাংক্ষিত পদোন্নতি। যিসকলে চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবি আছিল তেওঁলোকে ভাল সুযোগ পাব পাৰে। অৱশ্যে পৰিৱৰ্তন কৰাৰ সময়ত নিজৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ লগত নিশ্চয়কৈ পৰামৰ্শ লওক।

এই সপ্তাহত আপুনি আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত বিপুল পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব। আকাংক্ষিত বা বহু প্ৰত্যাশিত বস্তুটো ঘৰত আহিলেই সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। যিসকলে অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰি আছে তেওঁলোকৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ব্যৱসায়ত লাভ আৰু অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এলেহুৱা স্বভাৱ এৰাই চলিব লাগিব, নহ’লে হাতত থকা সুযোগটো হেৰাই যাব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজৰ ফিটনেছৰ প্ৰতিও গুৰুত্ব দিব লাগিব। সুস্বাস্থ্য বজাই ৰাখিবলৈ সঠিক খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিন ৰাখক। এই সপ্তাহত অবিবাহিত লোকৰ বাবে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ আহিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

Related Articles

Back to top button