ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৯ আগষ্টৰ পৰা ৪ ছেপ্টেম্বৰলৈ

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো স্বাভাৱিক হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনা কৰি ভাগৰি পৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত কৰ্মৰ বোজা বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ সমৰ্থনো কম হ’লে মনটো বিচলিত হৈ থাকিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাতে বিশেষ গুৰুত্ব দিয়াৰ প্ৰয়োজন হ’ব। এই সময়ছোৱাত পেটৰ লগত জড়িত সমস্যাৰ বাবে আপুনি বিচলিত হ’ব পাৰে। এনে ক্ষেত্ৰত খাদ্য আৰু পানীয়ৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগে।

এই সময়ত আপুনি আপোনাৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষী আৰু আত্মীয়ই আপোনাৰ ওপৰত খং কৰি আঁতৰি যাব পাৰে। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হব পাৰে। যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আবদ্ধ হৈ থকা ধন লাভ কৰিব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত কোনো প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰিলে ভৱিষ্যতে ডাঙৰ লাভ হ’ব। সপ্তাহৰ শেষত কেৰিয়াৰত আহি থকা যিকোনো ডাঙৰ বাধা আঁতৰ হ’লে সকাহ পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সংগীৰ লগত জড়িত কিবা এটাক লৈ মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। কঠিন সময়ত আপোনাৰ জীৱন সংগী আপোনাৰ সমৰ্থন হ’ব আৰু প্ৰতি মুহূৰ্ততে আপোনাৰ কাষত থিয় দিব।

বৃষ ৰাশি- বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে সপ্তাহটো আৰম্ভ কৰিব কিছুমান ডাঙৰ পাৰিবাৰিক দায়িত্ব পালন কৰি, য’ত আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃকে ধৰি সকলো সদস্যৰ সমৰ্থন আৰু সহযোগিতা লাভ কৰিব।

এই সময়ছোৱাত ভূমি, নিৰ্মাণৰ বিবাদৰ সৈতে জড়িত হৈ হয়তো আদালতলৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। ঘৰ মেৰামতিৰ বাবে বা হঠাতে হোৱা যিকোনো ডাঙৰ খৰচৰ বাবে আপোনাৰ বাজেটত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে।

স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত আপুনি অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ সৃষ্টি হ’লে আপোনাৰ চিন্তা বাঢ়িব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কামৰ সন্দৰ্ভত অধিক ব্যস্ততা থাকিব, যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালক কম সময় দিব পাৰিব। এই সময়ত নিয়োজিত লোকসকলৰ দায়িত্ব বৃদ্ধি পাব। মহিলা পেছাদাৰীসকলৰ বাবে এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব, তেওঁলোক উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে লাভ কৰিব ভাল খবৰ। তেওঁলোকে অগ্ৰগতিৰ এক নতুন দিশ লাভ কৰিব। বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আপোনাৰ আকৰ্ষণ এই সপ্তাহত বৃদ্ধি পাব। কাৰোবাৰ লগত আপোনাৰ বন্ধুত্ব প্ৰেমৰ সম্পৰ্কলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱনক সুখী কৰিবলৈ হ’লে ব্যস্ত জীৱনৰ পৰা কিছু মুহূৰ্ত উলিয়াব লাগিব আৰু পত্নীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সময় আৰু শক্তি পৰিচালনা কৰিব লাগিব।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ দায়িত্ব বেছি হ’ব আৰু সেইবোৰ পালন কৰিবলৈ কম সময় হ’ব। ইয়াক সম্পন্ন কৰিবলৈ আপুনি আপোনাৰ শুভাকাংক্ষী আৰু সহকৰ্মীসকলৰ সহায় ল’ব লাগিব। এনে অৱস্থাত নিজৰ সকলোৰে প্ৰতি সদ্ভাৱ বৰ্তাই ৰাখক।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সময় আপোনাৰ বাবে অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব, কিন্তু তথাপিও আপুনি আপোনাৰ বিৰোধী আৰু গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব। এই সময়ত আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰত কিছু ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ অৰ্জন কৰিব।

শিশুৰ ফালৰ পৰা কিছুমান সুখদায়ক খবৰ পাব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ সন্মান বাঢ়িব। সপ্তাহৰ শেষলৈকে পৰিয়ালত যিকোনো ধৰ্মীয় কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হৈ পৰিব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। জীৱনৰ প্ৰগতিৰ ক্ষেত্ৰত পত্নীৰ বিশেষ অৱদান থাকিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে হয়তো মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- এই ৰাশিৰ জাতক জাতিকা সকলৰ এই সপ্তাহত হঠাতে এটা ডাঙৰ সমস্যা সন্মুখত আহিব পাৰে। অৱশ্যে বিবেক আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সহায়ত আপুনি ইয়াক অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

এই সপ্তাহত ঘৰত আৰু বাহিৰত মানুহৰ সৰু সৰু কথাবোৰক গুৰুত্ব নিদিলে ভাল হ’ব। একেদৰে আনৰ বিষয়ত অনাধিকাৰ প্ৰৱেশ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। বিশেষকৈ কৰ্মস্থলীত মহিলাৰ লগত জড়িত বিবাদত লিপ্ত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক।

একে সময়তে নিজৰ কাম আন কাৰোবাৰ ওপৰত এৰি নিদিব, নহ’লে ক্ষতি আৰু অপমান দুয়োটা ভুগিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে চলাবলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ কাগজৰ কাম পিছলৈ পিছুৱাই নিদিব আৰু কোনো ধৰণৰ ৰিস্কি আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ বিৰোধী আৰু গোপন শত্ৰুৰ প্ৰতি সচেতন হওক।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো অলপ অসুবিধাজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত অশান্তি বা ভুল বুজাবুজি তেওঁৰ পৰা দূৰত্বৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অস্থিৰ হৈ পৰিব। সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ আশ্ৰয় লওক। হাঁহি-কাজিয়াৰ মাজেৰে বৈবাহিক জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে মানসিক চাপ, পাৰিবাৰিক বিবাদ আৰু আৰ্থিক অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

এই সকলোবোৰ জটিলতাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ সময়, ধন আৰু শক্তি পৰিচালনা কৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানৰ বাবে আপুনি চিকিৎসালয়লৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ কামতো যথেষ্ট প্ৰভাৱ পৰিব।

এই সময়ত আপুনি পৰিশ্ৰমতকৈ কম ফল পাব, যাৰ ফলত মনটো অসুখী হৈ থাকিব। কিন্তু সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত সপ্তাহৰ শেষৰ অংশটো অলপ সকাহ পাব আৰু এই সময়ছোৱাত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত আবদ্ধ হৈ থকা কামটো সম্পূৰ্ণ হ’ব নহ’লে যোগদান কৰাৰ সুযোগ থাকিব এটা নতুন লাভজনক আঁচনিত। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকে লাভ কৰিব পাৰে বৃহৎ সফলতা।

উচ্চ পদবী বা ডাঙৰ দায়িত্ব পালে সমাজত সন্মান বাঢ়িব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাৰ্জনৰ উৎস হৈ পৰিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব। এই সপ্তাহত পৰিয়ালৰ সুখৰ মুহূৰ্তবোৰ পাৰ কৰাৰ বহু সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ এই সপ্তাহত অতিৰিক্ত কষ্ট আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ প্ৰয়োজন হৈ থাকিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰা ফলপ্ৰসূ হ’ব যদিও ক্লান্তিকৰ হ’ব। এই সপ্তাহত ব্যৱসায়ত লাভ পাবলৈ আপুনি হয়তো কিছু ৰিস্ক ল’ব লাগিব।

এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজৰ দক্ষতা আৰু বুদ্ধিমত্তাৰ সদ্ব্যৱহাৰ কৰি কিছু মহান কৃতিত্ব লাভ কৰিব পাৰে। বিশেষ কথাটো হ’ল ইয়াত আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগতে পৰিয়ালৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। মানুহে আপোনাৰ কাম আৰু আচৰণৰ প্ৰশংসা কৰা দেখা যাব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে।

ঘৰুৱা মহিলাসকলৰ অধিকাংশ সময় এই সপ্তাহত ধৰ্মীয় কাম-কাজত ব্যয় হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। পৰিয়ালৰ লোকে আপোনাৰ বিবাহৰ প্ৰতি সেউজ সংকেত দিব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

এই সপ্তাহত আপুনি খোজে খোজে সুখ আৰু সৌভাগ্য লাভ কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত নিজৰ শ্ৰেষ্ঠতা আগবঢ়াব পাৰিব। যাৰ বাবে কেৱল আপোনাৰ জুনিয়ৰসকলেই নহয় চিনিয়ৰসকলেও আপোনাক প্ৰশংসা কৰিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ কৃতিত্ব ইমানেই ডাঙৰ হ’ব যে আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বীসকলেও সেইবোৰ দেখি আচৰিত হ’ব।

এই সপ্তাহত পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে পূৰ্ণ নিষ্ঠাৰে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰা দেখা যাব। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ মনটো ধৰ্মীয়-সামাজিক কামত নিয়োজিত হ’ব। এই সময়ত কোনো তীৰ্থস্থান ভ্ৰমণৰ বাবেও যাব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব।

লেনদেনৰ সমস্যা সমাধান হ’ব। অৱশ্যে খৰচ বাঢ়িব। সুবিধাৰ বাবে অধিক ধন ব্যয় কৰা হ’ব। মাৰ্কেটিং, বীমা আদিৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ বাবে এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবেও এই সপ্তাহটো শুভ আৰু সৌভাগ্যৰ।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে ঘূৰি ফুৰা লোকসকলৰ অপেক্ষাৰ অন্ত পৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰতে অনুষ্ঠিত হ’ব ধৰ্মীয় আৰু মাংগলিক অনুষ্ঠান। এই সময়ত পৰিয়ালৰ বহু মৰমৰ সদস্যই বহুদিনৰ মূৰত লগ হ’ব লাগিব। ব্যৱসায়ৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাও এই সময় অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে।

যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি নিজৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা চিন্তা কৰি আহিছে, তেওঁলোকৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে এই সপ্তাহত। বিদেশৰ লগত জড়িত লোকসকলে ব্যৱসায়ত বহুত লাভ অৰ্জন কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ সামাজিক আৰু অৰ্থনৈতিক প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব।

আদালতত চলি থকা গোচৰবোৰত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত হ’ব নহ’লে বিৰোধীয়ে নিজেই আপোনাৰ লগত নিষ্পত্তিৰ বাবে উদ্যোগ ল’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত অহা সকলো বাধা দূৰ হব। আত্মীয়ই আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গ্ৰহণ কৰি বিবাহৰ বাবে সেউজ সংকেত দিব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। সৰু সৰু সমস্যা বাদ দিলে সামগ্ৰিকভাৱে স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে, য’ত আপোনাৰ কামত কিছুমান বাধা আহিব, আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱী নিজেই আগবাঢ়ি আহি সহায়ৰ হাত আগবঢ়াব। এই সময়ছোৱাত আপুনি পৰিয়ালৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি পাব। সপ্তাহৰ মাজভাগত হয়তো কামৰ লগত জড়িত বহুত দৌৰা-দৌৰি হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত খৰচৰ অতিৰিক্ততাও হ’ব। ঘৰত সম্পূৰ্ণ হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। নাৰীৰ বেছিভাগ সময় পূজাত পাৰ হ’ব। এই সময়ছোৱাত ক্ষমতা-শাসনৰ সৈতে জড়িত যিকোনো কামত বৃহৎ সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত অগ্ৰগতিৰ সুযোগ থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত শ্ৰমিক মহিলাৰ স্থিতি আৰু স্বাভিমান বৃদ্ধি পাব।

নিয়োগৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। হঠাতে পৰিয়ালৰ সৈতে পৰ্যটনস্থলীলৈ ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু আনন্দদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ পৰা লাভ কৰিব পাৰে এটা ছাৰপ্ৰাইজ গিফ্ট। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্ত কটাব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

মকৰ ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণি মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে শুভ নহ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কোনো ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বাবে বা দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ বাবে আপুনি শাৰীৰিক বিষত ভুগিবলগীয়া হ’ব পাৰে। শৰীৰ সুস্থ নোহোৱাৰ বাবেও আপোনাৰ কামত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। অবাঞ্চিত ঠাইলৈ বদলি হোৱাৰ বাবে নিয়োজিত লোকসকলৰ মন অস্থিৰ হৈ পৰিব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত হঠাতে হোৱা এটা ডাঙৰ ব্যয় আপোনাৰ অসুবিধাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। ব্যৱসায়ীসকলে হয়তো এই সপ্তাহত নিজৰ প্ৰতিযোগীসকলক কঠোৰ প্ৰতিযোগিতা দিব লাগিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত টকাৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব, নহ’লে হয়তো ডাঙৰ লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব আৰু পৰিকল্পিত কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগিব। সাৱধানে গাড়ী চলাওক।

এই সময়ছোৱাত কাকো এনে কোনো প্ৰতিশ্ৰুতি নিদিব যিটো আপোনাৰ বাবে ভৱিষ্যতে পূৰণ কৰাটো কঠিন হৈ পৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত উদ্ভৱ হোৱা ভুল বুজাবুজিৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীয়ে আপোনাৰ পৰা দূৰত্ব ৰাখিব পাৰে। যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো দুখী হ’ব। বিবাহিত জীৱনত হয়তো পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। অৱশ্যে নিজৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও যথেষ্ট যত্ন ল’ব লাগিব।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই কথাটোৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব লাগিব যে তেওঁলোকৰ কথাই পৰিস্থিতি আৰু বেয়া কৰি তুলিব পাৰে।

এনে অৱস্থাত নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক আৰু কাৰো ওচৰত অপ্ৰিয় কথা কোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই যাত্ৰা ক্লান্তিকৰ আৰু আশা কৰাতকৈ কম ফলপ্ৰসূ হ’ব।

এই সময়ত নিয়োজিত লোকসকলে হয়তো কিবা এটা কথাৰ বাবে নিজৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ ক্ষোভ ভুগিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত নিজৰ কামবোৰ অতি সাৱধানে কৰাটো ভাল হ’ব। ব্যৱসায়ত লেনদেন কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে আপোনাৰ বাবে সকাহ হ’ব পাৰে কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদৰ সমাধান হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত যিকোনো আবদ্ধ হৈ থকা কামবোৰ বন্ধুৰ সহায়ত সম্পূৰ্ণ কৰা হ’ব। স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যাবোৰ আঁতৰি যাব। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহত আপোনালোকক সতৰ্ক হৈ আগবাঢ়ি যাবলৈ সকীয়াই দিয়া হৈছে। সাৱধান হওক যাতে কোনো ধৰণৰ খৰখেদা নহয়। বিবাহিত জীৱন সুখী কৰিবলৈ হ’লে পত্নী-পতিৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। সঠিক খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিন বজাই ৰাখক।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ জাতক জাতিকা সকল এই সপ্তাহটোত সুখী হব আৰু কেতিয়াবা দুখী হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ কাম বা ব্যৱসায়ত অহা বাধাবোৰ আঁতৰ হ’ব, তেতিয়া আপোনাৰ মনটো হয়তো স্বাস্থ্যক লৈ অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব। এই সময়ছোৱাত ঋতুভিত্তিক বা দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানৰ বাবে আপুনি ক্ষতিগ্ৰস্ত হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ মূল্যৱান বস্তুবোৰৰ প্ৰতি অতি সাৱধান হ’ব লাগিব কাৰণ আপোনাৰ অসাৱধানতাৰ বাবে সেইবোৰ হেৰাই যাব পাৰে বা চুৰি হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ ক্ষেত্ৰৰ গোপন শত্ৰু বা আনকি বিৰোধীৰ পৰাও সজাগ হ’ব লাগিব কাৰণ তেওঁলোকে আপোনাৰ কামত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। জীৱনৰ লগত জড়িত সকলো অসুবিধাৰ মাজত আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধুসকলে শীতল ছাঁৰ দৰে কাম কৰিব আৰু প্ৰতিটো সুখ-দুখত আপোনাৰ লগত থিয় দিব।

অসুবিধাবোৰৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগী বা জীৱন সংগী আপোনাৰ শক্তি হৈ পৰিব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। বিবাহিত জীৱনত থাকিব মধুৰতা।

Related Articles

Back to top button