ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

১৫-২১ নৱেম্বৰলৈকে জানক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত কিছুমান জীৱন-সম্পৰ্কীয় প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব। অৱশ্যে ধৈৰ্য্য আৰু বিবেচনাৰে আগবাঢ়িলে আপুনি সকলো প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰিব পাৰিব। এই সময়ছোৱাত স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিয়া প্ৰয়োজন।

আপুনি আপোনাৰ নিজৰ ভুল বুজাবুজিৰ ভুক্তভোগী হ’ব পাৰে। যদি আপুনি অংশীদাৰীত্বত ব্যৱসায় কৰিবলৈ গৈ আছে, কেৱল ধন সম্পৰ্কীয় বস্তুবোৰ স্পষ্ট কৰিহে আগবাঢ়ি যাওক। আদালতৰ গোচৰবোৰ বাহিৰত নিষ্পত্তি কৰা হ’লে ভাল হ’ব। বিপদজনক কামৰ পৰা আঁতৰি থাকিব। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক নষ্ট কৰা কথোপকথন পৰিহাৰ কৰি চলিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি অলসতা ত্যাগ কৰিব লাগিব আৰু হাতত থকা সুযোগৰ সদ্ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত প্ৰেম সংগীৰ অনুভূতি বা বাধ্যবাধকতাক উপেক্ষা নকৰিব। আপুনি কঠিন সময়ত আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে থাকিব। খাদ্যৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক আৰু ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে সজাগ হওক।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে নতুন সুযোগ আনিছে। কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত প্ৰগতি হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োৰে পৰা সহযোগিতা থাকিব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। এজন জ্যেষ্ঠৰ সহায়ত ভূমি, নিৰ্মাণ আদিৰ বিবাদ সমাধান হ’ব।

যাত্ৰা মনোৰম আৰু লাভজনক হ’ব। কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবে সময় অনুকূল। অবিবাহিত লোকৰ বিয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে আপোনাৰ প্ৰেমত বিবাহৰ মোহৰ লগাব পাৰে। পত্নীৰ সৈতে সম্প্ৰীতি থাকিব।

পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। এই সপ্তাহত সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান আনন্দদায়ক খবৰ আহিব। যি আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এক সৌভাগ্য। আপোনাৰ পৰিকল্পিত কামসমূহ এই সপ্তাহত সম্পূৰ্ণ হ’ব। ডাঙৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে এইটো এটা অতি অনুকূল সময়। এনে পৰিস্থিতিত এটা নিৰ্দিষ্ট কামত সফল হ’বলৈ আপোনাৰ সকলো শক্তি নিক্ষেপ কৰক।

কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ উন্নতিৰ বাবে নতুন সুযোগ থাকিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে এজন কাৰ্যকৰী ব্যক্তিৰ সহায়ত লাভৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ সম্পূৰ্ণ ফলাফল পোৱা যাব। দীৰ্ঘদিন ধৰি নিবনুৱা হৈ থকা লোকসকলে চাকৰি পাব। জ্যেষ্ঠসকলে আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰিব।

আপুনি সপ্তাহৰ মাজভাগত সুবিধাবোৰৰ বাবে বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন ব্যয় কৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ সৈতে আপোনাৰ আনন্দদায়ক সময় অতিবাহিত কৰিব। বৈবাহিক জীৱন সুখী হৈ থাকিব। পতি/পত্নীৰ সন্মান বৃদ্ধি হ’ব। স্বাস্থ্যত উত্থান-পতন থাকিব।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত সপোনৰ পৃথিৱীৰ পৰা ওলাই আহি বাস্তৱত কাম কৰিব লাগিব। অন্যথা সুযোগ হেৰুৱাব লাগিব। আপুনি এই সপ্তাহত আনৰ দ্বাৰা বিপথে পৰিচালিত হোৱাটো এৰাই চলিব লাগিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত লুকাই থকা শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলে অধ্যয়নত ভাল অনুভৱ কৰিব পাৰে। কিন্তু মনত ৰাখিব যে কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফলত সফলতাৰ যোগ হ’ব। এনে পৰিস্থিতিত অলসতা ত্যাগ কৰক আৰু সময় নিয়ন্ত্ৰণ কৰোতে আপোনাৰ লক্ষ্যৰ ফালে আগবাঢ়ক।

তৃতীয় ব্যক্তি এজনৰ হস্তক্ষেপে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত আপুনি বিবাদৰ সলনি আলোচনাৰ জৰিয়তে যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰিব লাগিব। এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত কিবা বেয়া কৰিব পাৰি।

ভাতৃ-ভগ্নীসকলে পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ প্ৰতিবাদত ওলাই আহিব পাৰে। কিন্তু পত্নীয়ে আপোনাৰ সৈতে ছাঁ হিচাপে থিয় দিব। ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে সজাগ হ’ব।

সিংহ ৰাশি- যোৱা সপ্তাহৰ তুলনাত এই সপ্তাহটো সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে যথেষ্ট সকাহজনক হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ সহায়ত ঘৰুৱা বিভ্ৰান্তি সমাধান কৰাত যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি অসুস্থ সদস্য এজনৰ স্বাস্থ্যৰ ইতিবাচক উন্নতি হ’ব। ঘৰত এজন মৰমৰ সদস্যৰ আগমনে সুখ কঢ়িয়াই আনিব।

এজন বন্ধুৰ সহায়ত চুক্তিত কাম কৰা সকলে যথেষ্ট লাভালাভৰ সুযোগ পাব। সপ্তাহটোৰ মাজভাগত ঘৰুৱা মেৰামতি বা সুবিধাৰ বাবে অধিক ধন ব্যয় কৰা হ’ব পাৰে। কেৰিয়াৰ ব্যৱসায়ে প্ৰত্যাশিত প্ৰগতি হিচাপে চাব। বজাৰত আৱদ্ধ হৈ থকা টকা ওলাই আহিলে মনটো সন্তুষ্ট হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত উদ্ভৱ হোৱা সকলো ভুল বুজাবুজি আঁতৰ হ’ব আৰু প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে দীঘলীয়া বা চমু ভ্ৰমণৰ বাবে যাব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ স্থানীয় লোকসকলে এই সপ্তাহত কাম পৰিহাৰ কৰাৰ অভ্যাস এৰাই চলিব লাগিব। একে সময়তে আপুনি গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব। আপোনাৰ পৰিকল্পনা বোৰ প্ৰকাশ কৰা পৰিহাৰ কৰিব। অন্যথা আপোনাৰ বিৰোধীসকলে আপোনাৰ পৰিকল্পনাবোৰ কাৰ্যকৰী কৰিব পাৰে।

ভূমি, ভৱন ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীত কোনো খৰধৰ পৰিহাৰ কৰিব। সহমতৰ দ্বাৰা পাৰিবাৰিক সমস্যা এটা সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব আৰু কোনো ক্ষেত্ৰতে ভাতৃ-ভগ্নীৰ প্ৰত্যাশা উপেক্ষা নকৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত এক সচেতন পদক্ষেপ লওক। অন্যথা আপোনাৰ দমন কলংকৰ দাগযুক্ত হ’ব পাৰে। লগতে আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ অনুভূতি উপেক্ষা কৰা পৰিহাৰ কৰিব।

আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব। দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ এটা পুনৰাবৃত্তি হ’ব পাৰে। অৱশ্যে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সৈতে আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়েও চিন্তিত হ’ব।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ লোকসকলে উত্তেজিত হৈ জ্ঞান হেৰুওৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। অত্যাধিক উৎসাহ আৰু আত্মবিশ্বাস আপোনাৰ বাবে মাৰাত্মক প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত শুভাকাংক্ষীসকলৰ পৰামৰ্শ উপেক্ষা নকৰিব। এই মুহূৰ্তত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ত এখোজ আগুৱাই যোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে। কিয়নো এটা সৰু ভুল সঁচা প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে।

আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত অতি যত্নেৰে গুৰুত্ব বৃদ্ধি কৰিব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক প্ৰদৰ্শন আপোনাৰ বদনামৰ এক মুখ্য কাৰণ হ’ব পাৰে। সেয়েহে আপোনাৰ সম্পৰ্ক সকলোৰে আগত প্ৰকাশ কৰা পৰিহাৰ কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি আৰ্থিকভাৱে পৰিচালনা কৰিব লাগিব। অন্যথা আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনত ধনৰ সমস্যাৰ প্ৰভাৱ দেখা যাব পাৰে।

কোনো ক্ষেত্ৰতে পতি/পত্নীৰ কথা উপেক্ষা নকৰিব। ডাঙৰ সিদ্ধান্ত নল’ব। বিশেষকৈ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত খৰখেদাকৈ আৰু আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ পৰামৰ্শ বিবেচনা নকৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- যদি ভাল দিন নাথাকে, বেয়া দিনবোৰ বেছি দিন নাথাকে বুলি ভাবিব। আপুনি এই মুহূৰ্তত আপোনাৰ জীৱনৰ প্ৰত্যাহ্বানবোৰ এটা এটাকৈ সমাধান কৰিব লাগিব আৰু এই সপ্তাহত আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়াল এই কামত যথেষ্ট সহায়ক হ’ব। যেতিয়া এজন জ্যেষ্ঠ বা প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত এটা মুখ্য উদ্যোগ সম্বন্ধীয় সমস্যা সমাধান কৰা হ’ব, তেতিয়া আপুনি স্বস্তিৰ নিশ্বাস পেলাব।

জ্যেষ্ঠসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত যোগদান কৰাৰ পিছত বিৰোধী পক্ষক আঁতৰাই ৰখা হ’ব। হঠাতে সপ্তাহৰ মাজভাগত ঘৰৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ বাবে অধিক টকা খৰচ হ’লে মনটো অলপ দুখী হ’ব। এই সময়টো কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবে অলপ কঠিন হ’ব পাৰে। কিবা এটাক লৈ আত্মীয়সকলৰ সৈতে পাৰ্থক্যও সম্ভৱ।

অৱশ্যে, যেতিয়া প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ কথা আহে, প্ৰেম সংগীৰ সৈতে এক আনন্দদায়ক সময় অতিবাহিত কৰাৰ সুযোগ থাকিব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ওপৰত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সমস্যা সমাধান কৰোতে অত্যন্ত সাৱধান হোৱা প্ৰয়োজন। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ বিষয়ে অত্যন্ত সাৱধান হ’ব লাগিব, অন্যথা সম্পৰ্কৰ অৱনতি হ’ব পাৰে আৰু দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগৰ ফলত আপোনাৰ শাৰীৰিক বিষ হ’ব পাৰে। সাৱধানে গাড়ী চলাওক।

আঘাতৰ সম্ভাৱনা আছে। আপুনি এই সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ভাল কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সুযোগ পাব। কিন্তু ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে সকলো বিপদাশংকা বিবেচনা কৰাটো নিশ্চিত কৰিব। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত কামৰ সন্দৰ্ভত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ মনোৰম আৰু লাভজনক হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব আৰু প্ৰেম সংগীসকল জীৱন সম্পৰ্কীয় সমস্যা সমাধানত সম্পূৰ্ণৰূপে জড়িত হ’ব। আপোনাৰ পত্নী আৰু সন্তানৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। এটা পৱিত্ৰ অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগো থাকিব।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে ঘৰৰ পৰা পৰিয়াললৈকে মাংগলিক কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। বহুদিনৰ পিছত এজন বন্ধুক লগ পোৱাটো সম্ভৱ। প্ৰিয়জনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা ডাঙৰ সাফল্যই পৰিয়ালটোত সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব। আগতে কৰা বিনিয়োগৰ ফলত ধন লাভ হ’ব।

প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ সৈতে জড়িত শিক্ষাৰ্থীসকলে কিছু আনন্দদায়ক খবৰ পাব পাৰে। অৱশ্যে, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰাৰ প্ৰয়োজন থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এটা পাৰিবাৰিক বিষয় আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা মুখ্য কাৰণ হ’ব পাৰে। আপুনি এই সময়ত আপোনাৰ কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো বিপদাশংকা লোৱা পৰিহাৰ কৰা উচিত। ওচৰৰ সুবিধাবোৰত দূৰৱৰ্তী লোকচানৰ সম্ভাৱনা আছে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত খৰখেদাকৈ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱনত মধুৰ হৈ থাকিব।

কুম্ভ ৰাশি- যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি জীৱিকাৰ বাবে চেষ্টা কৰি আছে, এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা সফল প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠসকলৰ সহায়ত আপোনাৰ অসম্পূৰ্ণ কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে এটা ডাঙৰ পদৰ সৈতে এটা ডাঙৰ দায়িত্ব পাব পাৰে। এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিন ধৰি আৱদ্ধ হৈ থকা চৰকাৰী কামে গতি লাভ কৰিব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি সুবিধাৰ বাবে টকা খৰচ কৰোতে আপোনাৰ বাজেটৰ যত্ন ল’ব লাগিব অন্যথা আপুনি আৰ্থিক অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় আনন্দ কৰি অতিবাহিত হ’ব। ঘৰৰ এজন বৃদ্ধ ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে মন চিন্তিত হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত যিকোনো খৰখেদা বা ভুল সিদ্ধান্ত পৰিহাৰ কৰিব। বৈবাহিক জীৱনত মধুুৰতা বজাই ৰাখিবলৈ আপোনাৰ পত্নীৰ অনুভূতি বুজিবলৈ চেষ্টা কৰিব। ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে সজাগ হ’ব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ লক্ষ্যৰ ওপৰত সম্পূৰ্ণ মনোযোগ দিব লাগিব। সৰু সৰু কামক উপেক্ষা নকৰিব। কিয়নো যদি হাতত থকা সুযোগটো নাইকিয়া হয়, আপোনাৰ পিছত অনুশোচনা কৰাৰ বাহিৰে আন একো নাথাকিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ সন্দৰ্ভত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ।

যাত্ৰাত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰীৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব। এই সময়ছোৱাত ধৰ্মীয় আৰু সামাজিক কাৰ্যকলাপত আপোনাৰ অংশগ্ৰহণ বৃদ্ধি হ’ব। আপুনি এটা শুভ অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগও পাব। মহিলাসকলৰ বেছিভাগ সময় উপাসনা আদিত অতিবাহিত হ’ব।

এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত প্ৰেম জীৱনৰ সমস্যাবোৰ আঁতৰ হ’ব আৰু প্ৰেম সংগীৰ সৈতে পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব। বৈবাহিক জীৱন সুখকৰ হ’ব। বিবাহিত দম্পতীৰ সন্তান সুখ থাকিব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button