অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ৪ ডিচেম্বৰ, দেওবাৰ

মেষ ৰাশি- মন সুখী হ’ব, কিন্তু কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। পাব মাতৃৰ সংগ। চাকৰিটোত বিষয়াসকলৰ সহযোগিতা থাকিব। নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি থাকিব। বন্ধুৰ পৰা টকা পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। চিকিৎসাৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। ভাই-ভনীৰ সহায়ত ব্যৱসায়ৰ সম্প্ৰসাৰণ হ’ব পাৰে। লাভৰ সুযোগ থাকিব। সন্মান বাঢ়িব।

বৃষ ৰাশি- আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। খং পৰিহাৰ কৰক। পৰিয়ালৰ সৈতে কোনোবা ধৰ্মীয় ঠাইলৈ যাব পাৰে। ভাল অৱস্থাত থাকিব লাগে। পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব। মনটো সুখী হ’ব। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। খং অধিক হ’ব পাৰে। আয় হ্ৰাস হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে। হয়তো ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হ’ব, কিন্তু চাকৰিটোত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ক্ৰোধৰ অতিমাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। মন অস্থিৰ হৈ থাকিব। শিশুৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব। বাহনৰ ৰক্ষণাবেক্ষণৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। সুস্বাদু খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি- মন অস্থিৰ হ’ব পাৰে। ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। বন্ধুৰ সহায়ত আপুনি আয় বৃদ্ধিৰ মাধ্যম হ’ব পাৰে। সন্তানৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। জীৱন সংগীৰ সমৰ্থন পাব। ব্যৱসায়ত লাভৰ সুযোগ থাকিব। ভাষণত মৃদুতা থাকিব। শিক্ষামূলক কামত সফলতা লাভ কৰিব। পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে। হয়তো ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। হয়তো বিদেশ ভ্ৰমণলৈ যাব।

সিংহ ৰাশি- পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। অভিভাৱকৰ সমৰ্থন পাব। খৰচৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। আত্মবিশ্বাস কমি যাব। পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ক। বন্ধুৰ সৈতে বিদেশ ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। মানসিক শান্তি থাকিব। চাকৰিটোত বিষয়াসকলৰ সহযোগিতা থাকিব। স্থান সলনিও সম্ভৱ। শৈক্ষিক কামত আকাংক্ষিত সফলতাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হব। শিক্ষা বা গৱেষণামূলক কামৰ বাবে বিদেশলৈ যাব পাৰে। পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব৷ ভাল অৱস্থাত থাকিব লাগে। ক্ৰোধৰ অতিমাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব। শিশুৰ সুখ বাঢ়িব। আত্মবিশ্বাস থাকিব। চাকৰিটোত বিষয়াসকলৰ লগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। ভাইৰ সহায়ত নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

তুলা ৰাশি- মন সুখী হব। অপ্ৰয়োজনীয় খং আৰু বিতৰ্ক পৰিহাৰ কৰক। ব্যৱসায় বৃদ্ধি হ’ব। পৰিয়ালৰ যিকোনো বয়োজ্যেষ্ঠৰ পৰা টকা পাব পাৰে। নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। পাব মাতৃৰ সমৰ্থন। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। ল’ৰা-ছোৱালীৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। ব্যৱসায় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। উচ্চ বিষয়াৰ সমৰ্থন পাব।

বৃশ্চিক ৰাশি- আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হ’ব। মনত নেতিবাচক চিন্তাৰ পৰা আঁতৰি থাকক। নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। খঙৰ মুহূৰ্ত আৰু সন্তুষ্টিৰ মুহূৰ্ত থাকিব। পৰিয়ালত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। খৰচ বেছি হ’ব। ভাল অৱস্থাত থাকিব লাগে। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। এটা পূৰ্বপুৰুষৰ ব্যৱসায় পুনৰ চলাব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। আয় বৃদ্ধি হ’ব।

ধনু ৰাশি- শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আয় হ্ৰাস আৰু ব্যয়ৰ অতিৰিক্ত পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। মাতৃৰ সহযোগ লাভ কৰিব। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় আৰু শুভ কাম থাকিব পাৰে। কাপোৰৰ খৰছ বাঢ়িব। পিতৃৰ পৰা আৰ্থিক সহায় লাভ কৰিব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় বিবাদৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। শিশুৰ সুখ বাঢ়িব।

মকৰ ৰাশি- খং পৰিহাৰ কৰক। কথা-বতৰাত শান্ত হৈ থাকক। পৰিয়ালত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। বস্ত্ৰাদি উপহাৰ হিচাপে লাভ কৰিব পাৰে। পিতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। মনটো সুখী হ’ব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। সম্পত্তিত বিনিয়োগ কৰাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাইছে। অভিভাৱকৰ সমৰ্থন পাব। নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। পাৰিবাৰিক সমস্যাই আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। সাক্ষাৎকাৰ আদিত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব।

কুম্ভ ৰাশি- চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। শাসকীয় প্ৰশাসনৰ পৰা দিয়া হ’ব সহায়। সন্মান পাব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণ কাৰ্যসূচী বনাব পাৰে। অপৰিকল্পিত খৰচ বৃদ্ধি পাব। পুৰণি বন্ধু এজন আহিব পাৰে। পত্নীৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। পাব মাতৃৰ সমৰ্থন। ব্যৱসায়ত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। হঠাৎ ধন লাভ কৰিব পাৰে।

মীন ৰাশি- অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। বাক্যত মধুৰতা থাকিব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব। আয় বৃদ্ধি হ’ব। সন্তানৰ পৰা ভাল খবৰ পাব। আত্মবিশ্বাস অধিক হ’ব। পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ক। পাব পিতৃৰ সহায়। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। ধৰ্মীয় সংগীতৰ প্ৰতি ৰাপ বাঢ়িব। ভাতৃ-ভগ্নীৰ সমৰ্থন পাব। হয়তো যাত্ৰাত যাবলগীয়া হ’ব।

Related Articles

Back to top button