HOROSCOPE

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফল (১৩ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ১৯ ছেপ্টেম্বৰলৈ)

মেষ ৰাশি- আপুনি পূৰ্বতে কৰি যোৱা কেইটামান ভুলৰ পৰা শিক্ষা লওক আৰু বৰ্তমান ইয়াক আৰু অধিক উন্নত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আপুনি নিশ্চিতভাৱে সঠিক সফলতা লাভ কৰিব। যদি কোনো ভূমি ক্ৰয় পৰিকল্পনা আছে, তেন্তে এই সপ্তাহত ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কাম কৰিব পাৰে।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰকৃতিত অহংকাৰ উদ্ভৱ হ’বলৈ নিদিব। জ্যেষ্ঠ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিসকলৰ পৰামৰ্শৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক। নিকট আত্মীয়ৰ সৈতে কিছু ভুল বুজাবুজি হ’ব পাৰে। সেইবোৰ সময়মতে সমাধান কৰা উচিত। ব্যৱসায়ত স্থবিৰ হৈ থকা কাম পুনৰ আৰম্ভ কৰাৰ বাবে এই সময় অনুকূল হৈ আছে। সেয়েহে চেষ্টা কৰি থাকক।

বৰ্তমান কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনাও থাকিব। যিটো ভৱিষ্যতে উৎকৃষ্ট প্ৰমাণিত হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে মনোৰঞ্জন সম্পৰ্কীয় কাৰ্যকলাপত ব্যস্ত থাকিবলৈ উপযুক্ত সময় পাব। যুৱকসকলৰ মাজৰ বন্ধুত্ব প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক হ’ব পাৰে। ঋতুগত ৰোগৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহত যিকোনো আকাংক্ষিত কাম সম্পূৰ্ণ কৰাটো আনন্দদায়ক হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলক তেওঁলোকৰ বিশেষ সাফল্যৰ বাবে প্ৰশংসা কৰা হ’ব। এটা নিৰ্দিষ্ট অনুষ্ঠানত উপস্থিত থকাৰ শুভ সুযোগ পাব পাৰে। আপোনাৰ দক্ষতা বৃদ্ধি হ’ব।

এই সপ্তাহত অৱশ্যে আকাংক্ষা অধিক হ’ব, কিন্তু সেইবোৰ পূৰণ কৰিবলৈ আপোনাৰ যথেষ্ট পৰিশ্ৰম আৰু প্ৰচেষ্টাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। ইয়াৰ ফলত মনত বিৰক্তি হ’ব পাৰে। চৰকাৰী বিষয়ত কোনো প্ৰকাৰৰ বাধা থাকিব পাৰে। বাহনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত খৰচ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। আপুনি এই সপ্তাহত ব্যৱসায়ত সক্ৰিয় হ’ব। অৱশ্যে কিছুমান মানুহে আপোনাক ক্ষতি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব, সেয়েহে আপুনি সফল নহ’ব।

চাকৰিৰ অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে। উচ্চ কৰ্তৃপক্ষৰ সহযোগিতা আপোনাৰ বাবে সহায়ক হ’ব। বৈবাহিক জীৱনত সুখ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত আপোনাৰ এক বিশেষ ভূমিকা থাকিব। স্বাস্থ্য ভাল হ’ব। একো চিন্তা নকৰিব।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটো শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে অনুকূল। আপোনাৰ বাবে এক শান্তিপূৰ্ণ দিন অতিবাহিত হ’ব। আপুনি ঘৰুৱা কামবোৰ অগ্ৰাধিকাৰৰ ভিত্তিত সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। ধৰ্মীয় আৰু আধ্যাত্মিক কাৰ্যকলাপৰ প্ৰতিও আপোনাৰ আগ্ৰহ থাকিব।

এই সময়ত আপুনি যিকোনো ধৰণৰ ঋণ লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। আনক সমালোচনা কৰি সময় আৰু শক্তি অপচয় নকৰিব। আপোনাৰ সামৰ্থ্যৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপন হ’ব পাৰে। সেয়েহে সাৱধান হোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। সহনশীলতা বজাই ৰাখিব। কামৰ নতুন আঁচনি থাকিব যিয়ে ব্যৱসায়ক লাভান্বিত কৰিব। কাৰ্যালয়ৰ অমীমাংসিত কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাত সফলতা লাভ কৰিব।

খং আৰু অহংকাৰৰ বাবে আপুনি এক সফলতা হেৰুৱাব পাৰে। আপুনি কিবা অন্যায়ৰ বাবে সমস্যাত পৰিব পাৰে। এনে কামবোৰৰ পৰা আঁতৰি থকা ভাল। ঘৰৰ ব্যৱস্থাক লৈ পত্নীৰ সৈতে কিছু বিতৰ্ক হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বিবাহ বহিৰ্ভূত সম্পৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থকাটো আপোনাৰ সন্মানৰ বাবে অপৰিহাৰ্য। মানসিক চাপ থাকিব পাৰে। সেয়েহে কামৰ সৈতে নিজকে অত্যাধিক বোজা নিদিব। বিশ্ৰাম লোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

কৰ্কট ৰাশি- আপুনি কৰা যিকোনো কামত আপোনাৰ অসুবিধা হ’লে পিতৃ বা জ্যেষ্ঠৰ পৰামৰ্শ ল’ব। কিছু সময়ৰ পৰা চলি থকা নেতিবাচক পৰিস্থিতিবোৰো উন্নত হ’ব। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সুৰক্ষাৰ বাবে আপুনি প্ৰস্তুত কৰা নিয়ম প্ৰশংসনীয় হ’ব।

অৱশ্যে কেতিয়াবা আপোনাৰ কামত আপোনাৰ খৰধৰ আৰু খঙে আপোনাৰ কামবোৰ নষ্ট কৰিব পাৰে। এই শক্তি ইতিবাচকভাৱে ব্যৱহাৰ কৰক। আপোনাৰ সামগ্ৰীৰ বিশেষ যত্ন ল’ব। গুৰুত্বপূৰ্ণ কিবা হেৰুৱাব পাৰে। কম্পিউটাৰ আৰু মিডিয়া সম্পৰ্কীয় ব্যৱসায়ত কিছুমান ভাল সুযোগ থাকিব পাৰে। নতুন কাম এটা আৰম্ভ কৰিবলৈ কোনো উপযুক্ত সময় নাই। যিকোনো ধন সম্পৰ্কীয় লেনদেন কৰোতে সাৱধান হোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

চাকৰিত এজন সহযোগীৰ সৈতে তৰ্কৰ দৰে পৰিস্থিতি হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ সৈতে কিছুমান মনোৰঞ্জন কাৰ্যসূচী লওক। ই পৰিয়ালৰ পৰিৱেশ মনোৰম কৰি ৰাখিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ ৰূপান্তৰিত হ’বলৈ শুভ অনুষ্ঠান থাকিব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- যোৱা কেইদিনমানৰ পৰা আপুনি অলস অনুভৱ কৰি আছে। কিন্তু এজন গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যক্তিক লগ কৰিলে আপোনাক উৎসাহ আৰু শক্তি প্ৰদান কৰিব। স্থগিত হৈ থকা কামবোৰ সহজে সম্পূৰ্ণ হ’ব। অৱশ্যে ভাগ্যইয়ো কেৱল তেতিয়াহে সহযোগিতা কৰিব, যেতিয়া আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব। এইটো মনত ৰখা উচিত।

যদি ঘৰৰ কোনো মেৰামতিৰ পৰিকল্পনা কৰা হৈছে, ইয়াক স্থগিত ৰখা উচিত। আপুনি ব্যৱসায়িক সৰু সৰু বস্তুবোৰো নিবিড়ভাৱে আৰু গুৰুত্বসহকাৰে সমাধান কৰিব লাগিব। এই সময়ত আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ কাম-কাজ সলনি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। বীমা আৰু পৰামৰ্শৰ দৰে ব্যৱসায়ত ন্যায্য সাফল্য থাকিব।

পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ মনোৰম হৈ থাকিব। কিছু সময়ৰ পৰা চলি থকা উদ্বেগবোৰ আঁতৰ হ’ব। ঘৰত আনন্দৰ পৰিৱেশ থাকিব। বৰ্তমান আঘাত বা দুৰ্ঘটনাৰ দৰে পৰিস্থিতি আছে। সেয়েহে বিপদজনক কামৰ পৰা আঁতৰি থাকিব।


কন্যা ৰাশি- সন্তানৰ সমস্যা সমাধানত আপোনাৰ বিশেষ সমৰ্থন থাকিব। এই সময় সপোনৰ বাবে উত্থানশীল। বন্ধু আৰু সহকৰ্মীৰ পৰা আশা কৰা সহযোগিতা লাভ কৰিব। আপুনি যিকোনো নতুন দায়িত্ব লাভ কৰিব আৰু আপুনি ইয়াক পূৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। কৰবাৰ পৰা কিছু ভাল খবৰো আহিব পাৰে।

সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি অতি নম্ৰ হোৱা উচিত। উদ্যোগ সম্পৰ্কীয় বিষয়ত বাধা থাকিব পাৰে। কিন্তু সোনকালেই ইয়াৰ সমাধানো আহিব। অবৈধ কামৰ প্ৰতি কোনো মনোযোগ নিদিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত মানহানিৰ দৰে পৰিস্থিতি আছে। গতিকে সাৱধান হওক।

শ্বেয়াৰ বজাৰৰ সামগ্ৰীত বুদ্ধিমত্তাৰে বিনিয়োগ কৰক। অৱশ্যে উপাৰ্জনৰ উৎস বৃদ্ধি হ’ব। এটা কাৰ্যৰ পৰিকল্পনাৰ ৰূপৰেখা তৈয়াৰ কৰক আৰু ৰূপায়ণ কৰক। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ আনন্দদায়ক হ’ব। ঘৰত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে সময় অতিবাহিত হ’ব। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত কিছু হতাশা থাকিব পাৰে। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

তুলা ৰাশি- আপুনি এই সপ্তাহত এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিক লগ পাব পাৰে। যাৰ বাবে আপুনি নিজৰ ভিতৰত ইতিবাচক শক্তি অনুভৱ কৰিব। আপুনি কিছু সময়ৰ বাবে অপেক্ষা কৰি থকা সঠিক সময় শেষ হ’ব। পৰিস্থিতিবোৰ অনুকূল হৈ থাকিব। অতীতৰ নেতিবাচক কথা বা কামবোৰক বৰ্তমানত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিবলৈ নিদিব।

ইয়াৰ ফলত আত্মীয় বা বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে সম্পৰ্কৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। সময়ৰ লগে লগে আপোনাৰ চিন্তাত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন অনা ভাল। চাকৰিয়ালসকলে তেওঁলোকৰ কামত অধিক মনোযোগ দিব লাগে। বৰ্তমান বছ বা উচ্চ কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে সম্পৰ্কৰ অৱনতি হোৱাৰ পৰিস্থিতি আছে।

আপোনাৰ ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপ কাৰো সৈতে শ্বেয়াৰ নকৰিব। কোনোৱে ইয়াক অবৈধভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। কামৰ চাপৰ বাবে ঘৰ তথা পৰিয়ালক বেছি সময় দিব নোৱাৰিব। কিন্তু পতি/পত্নী আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সহযোগিতাই ঘৰৰ ব্যৱস্থাটো সঠিক কৰি ৰাখিব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহত আপুনি এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব। আৰু আপুনি যিকোনো নতুন দায়িত্ব পালন কৰিবলৈয়ো সক্ষম হ’ব। আকাংক্ষিত কাম সম্পূৰ্ণ হোৱাত মন সুখী হ’ব। জীৱনৰ প্ৰতি আপোনাৰ ইতিবাচক মনোভাৱে আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব আৰু উন্নত কৰিব।

এক নতুন সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। কিন্তু আপুনি কোনো এক বিষয়ে জানিব পাৰি বেয়া পাব পাৰে। আপুনি ভুল ঠাইত মূলধন বিনিয়োগৰ বাবে অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আনৰ চতুৰতাক উপেক্ষা কৰি আপোনাৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সময় লওক। এই সময়ত কোনো ঋণ লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ আঁচনি ৰূপায়ণ হ’ব। এজন গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যক্তিৰ সহায়ত চৰকাৰী কাম সমাধান কৰিব পাৰিব।

আপুনি আপোনাৰ অধীনস্থসকলৰ তুলনাত অধিক কৌশলী হ’ব। ই আপোনাৰ প্ৰগতি সম্ভৱ কৰি তুলিব। কিন্তু উপাৰ্জনৰ পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। পৰিয়াল আৰু বৈবাহিক জীৱনৰ মাজত এক উন্নত সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ সক্ষম হ’ব। প্ৰগতি সম্পৰ্কীয় ভাল খবৰৰ সৈতে ঘৰত সুখৰ পৰিৱেশ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক সীমিত হ’ব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

ধনু ৰাশি- এই সপ্তাহত আপুনি ধৰ্মীয় আৰু আধ্যাত্মিক কাৰ্যকলাপত ব্যস্ত থাকিব। ঘৰৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰামৰ্শ আৰু নিৰ্দেশনা অনুসৰণ কৰিব। আৰু আপুনি তেওঁলোকৰ পৰামৰ্শৰ সৈতে কৰা যিকোনো কাম আৰম্ভ কৰক, সফলতা নিশ্চিত। ভাতৃ-ভগ্নীৰ সৈতে সম্পৰ্ক সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ হ’ব। অৱশ্যে কেতিয়াবা আপোনাৰ প্ৰকৃতিৰ প্ৰতিকূল পৰিস্থিতিৰ বাবে আপুনি খিংখিঙীয়া হ’ব পাৰে।

সময়মতে বা সোনকালে কিবা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ চেষ্টা নকৰিব। অন্যথা অসুবিধাবোৰ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। পৰিকল্পিত ভাৱে কাম কৰা উচিত। সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় ব্যৱসায়ত ভাল চুক্তি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এইটো মনত ৰখা উচিত যে বিশ্বাসী লোকৰ সৈতে সম্পৰ্ক ৰাখিব লাগিব। চাকৰিয়াল সকলে এতিয়া তেওঁলোকৰ চাকৰি সলনি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত নহয়। আপুনি যৰলৈকে যায়, পৰিস্থিতি বৰ্তমানৰ দৰে একে হ’ব।

প্ৰেমত কিছুমান ভাল খবৰ পোৱাটোৱে পৰিয়ালৰ পৰিৱেশ সুখী কৰিব। এজন বিপৰীত লিংগৰ বন্ধুক লগ পোৱাটোৱে পুৰণি স্মৃতি ঘূৰাই আনিব। মন আনন্দিত হ’ব। ঋতুগত অসুখ হ’ব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- যদি কোনো সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় গোচৰ অমীমাংসিত হৈ আছে, তেন্তে সফলতাৰ সম্পূৰ্ণ সম্ভাৱনা আছে। পত্নী পক্ষৰ সৈতে সম্পৰ্ক অধিক শক্তিশালী হ’ব। আৰু উপহাৰৰ আদান-প্ৰদানেও এক মনোৰম পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ ব্যক্তিগত কামবোৰৰ প্ৰতি যথেষ্ট মনোযোগ দিয়াৰ প্ৰয়োজন আছে।

শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ মন অনুসৰি কোনো প্ৰকল্পত সফল নহ’লে হতাশাগ্ৰস্ত হ’ব। কিন্তু আপোনাৰ মনোবল বজাই ৰাখক আৰু চেষ্টা কৰি থাকক। ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপত কোনো ৰিস্ক লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। সকলো ব্যস্ত সময়সূচী স্বত্বেও কাৰ্যকলাপবোৰ স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। বৰ্তমান যিকোনো ধৰণৰ বিনিয়োগ কৰাৰ সময় সঠিক নহয়।

বৰ্তমান কি চলি আছে তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া উচিত। আপুনি প্ৰেম, পৰিয়ালৰ পৰিৱেশ মনোৰম আৰু শৃংখলাবদ্ধ কৰি ৰাখিবলৈ এক বিশেষ প্ৰয়াস কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কবোৰো সীমিত আৰু আৱেগিক হ’ব। হঠাতে স্বাস্থ্যৰ সমস্যা হ’ব পাৰে সেয়েহে সাৱধান হোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে।


কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহত আপুনি যিকোনো পৰিস্থিতিত কামত সন্মুখীন হোৱা অসুবিধাবোৰত কিছু সকাহ পাব। আঁচনি আদিত বিনিয়োগ কৰাৰ সময় অনুকূল। পিতৃৰ দৰে কাৰোবাৰ পৰামৰ্শ অনুসৰণ কৰাটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। কেৱল আপোনাৰ স্বেচ্ছাচাৰীতাই নহয়, আনে কি কয় তাৰ প্ৰতিও মনোযোগ দিয়ক।

পৰিয়ালৰ সদস্য এজনৰ বিবাহৰ তিক্ততাৰ দ্বাৰাও আপুনি চাপত থাকিব পাৰে। অৱশ্যে, আপোনাৰ পৰামৰ্শৰ সৈতে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণত থাকিব। চৰকাৰী কামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ব্যৱসায়ত কিছু বাধা থাকিব পাৰে। ইয়াত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু দৌৰাদৌৰি হ’ব। যাৰ বাবে আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত সময় দিব নোৱাৰিব।

আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত এজন বিশ্বস্ত কৰ্মচাৰীক দায়িত্ব অৰ্পণ কৰিব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্ক বজাই ৰখাত আপোনাৰ এক বিশেষ ভূমিকা থাকিব। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশো মনোৰম হৈ থাকিব। বাকী স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহত সম্পৰ্ক শক্তিশালী ৰখাৰ আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। আৰু সম্পৰ্ক ওচৰ চাপিব। সামাজিক কাৰ্যকলাপতো আপুনি ব্যস্ততা থাকিব। আপুনি পৰিয়ালৰ দায়িত্ব পালন কৰিবলৈ আৰু ভালদৰে কাম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। বেছিভাগ কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব।

অৱশ্যে আপুনি বিচৰা সকলোবোৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব, কিন্তু আপুনি বহুত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। বিশেষকৈ মহিলাসকলে যথেষ্ট কষ্ট পাব পাৰে। ঘৰ আৰু বাহিৰত দায়িত্ব বহন কৰাত যথেষ্ট ভাগৰ লাগিব। ব্যৱসায়ত কামৰ মানদণ্ড বৃদ্ধি কৰাৰ প্ৰয়োজন আছে। আনৰ পৰা সহযোগিতা আশা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমত বিশ্বাস কৰক।

যুৱকসকলে চাকৰিৰ প্ৰস্তাৱ পাব। ব্যক্তিগত খণ্ডত কাম কৰা লোকসকলে কিছুমান শ্ৰেষ্ঠ সাফল্য প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। ই কাৰোবাক নিৰ্ধাৰিত লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰাত সহায় কৰিব। পাৰিবাৰিক দায়িত্ব পালন কৰাৰ বাবে এক উন্নত জীৱনশৈলীৰ যত্ন ল’ব। ঘৰত আনন্দ আৰু সুখৰ পৰিৱেশ থাকিব। ঘৰত অতিথি উপস্থিত হ’ব। পৰিৱৰ্তনশীল বতৰত চৰ্দি আৰু জ্বৰ হ’ব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button