ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ১੦ অক্টােবৰৰ পৰা ১৭ অক্টােবৰলৈ

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত নতুন কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ৰ সুযোগ লাভ কৰিব। যদি আপুনি ইতিমধ্যে কোনো চুক্তি কৰিছে, তেন্তে এই সপ্তাহত ভাল ফলাফল পাব পাৰে। মানুহক লগ পোৱাটো লাভজনক হ’ব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। নিবনুৱা সকলে চাকৰিৰ এটা সোণালী সুযোগ পাব।

এই সময়ছোৱাত ভূমি, ভৱন ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীৰ যোগ আছে। যদি কোনো ভূমি-সম্পত্তিৰ গোচৰ আবদ্ধ হৈ আছে, ইয়াক সমাধান কৰা হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত বিদেশত কাম কৰা সকলে ভালদৰে লাভান্বিত হ’ব। কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবে সময় অনুকূল।

যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় আনন্দ কৰি অতিবাহিত হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক এই সপ্তাহত শক্তিশালী হ’ব। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন সুখকৰ হ’ব।

বৃষ ৰাশি- বৃষ ৰাশিৰ বিবাহযোগ্য লোকসকল এই সপ্তাহত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হ’ব লাগে। আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গ সলনি কৰিব পাৰে, কিন্তু চুবুৰীয়াৰ নহয়। আপোনাৰ চাৰিওফালে থকা লোকসকলক অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে সন্দেহ নকৰিব আৰু সৰু সৰু কথাবোৰ উপেক্ষা নকৰিব।

যিকোনো ক্ষেত্ৰতে উন্নত নিযুক্তিৰ সুযোগ বোৰ হাতৰ বাহিৰলৈ যাবলৈ নিদিব। অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। বৰ্তমান কৰা কঠোৰ পৰিশ্ৰমে ভৱিষ্যতে আনন্দদায়ক ফলাফল প্ৰদান কৰিব। আপোনাৰ খং আৰু কথা নিয়ন্ত্ৰণ কৰক।

বাহিৰত আদালতৰ গোচৰৰ মোকাবিলা কৰা উচিত। এটা ডাঙৰ বিভ্ৰান্তি সমাধান কৰাত পিতৃৰ সহায়ে ৰ’দত ছাঁৰ দৰে কাম কৰিব। ধৰ্ম আৰু আধ্যাত্মিকতাৰ প্ৰতি ঘৰুৱা মহিলাৰ আগ্ৰহ বৃদ্ধি পাব। পৰিয়ালৰ সৈতে তীৰ্থস্থানলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপুনি প্ৰেম সঙ্গীৰ পৰা এটা আচৰিত উপহাৰ পাব পাৰে। সপ্তাহৰ শেষত স্বাস্থ্য অলপ অসুবিধা জনক হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ অহংকাৰ এৰি সুযোগৰ সুবিধা ল’বলৈ চেষ্টা কৰিলে লাভজনক হ’ব পাৰে। যদি আপুনি এখোজ পিছুৱাই যায় তেন্তে আপুনি দুখোজ আগবাঢ়ি যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিলে ইয়াক কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ দ্বিধা নকৰিব।

একে সময়তে আপুনি মনত ৰাখিব যে জীৱনৰ সকলো সময়তে আপোনাৰ মন আৰু ইচ্ছা আপোনাৰ সৈতে নাথাকে। আপুনি ভৱিষ্যতে আপোনাৰ মন অনুসৰি আপোনাৰ জীৱন যাপন কৰাৰ বহুতো সুযোগ পাব। গৱেষণাৰ সৈতে জড়িত সকলৰ বাবে এই সময় ভাল। অলপ শ্ৰম কৰিলে আপোনাৰ বৃহৎ সফলতা হ’ব। যিকোনো ডাঙৰ আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ পূৰ্বে শুভাকাংক্ষীসকলৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো নিশ্চিত কৰিব।

অন্যথা আপোনাৰ ধন কৰবাত লাগি যাব পাৰে। কিবা কথাৰ বাবে প্ৰেম সঙ্গীৰ পৰা উদ্ভৱ হোৱা ভুল বুজাবুজি আঁতৰাবলৈ চেষ্টা কৰক। বিবাহিত জীৱন সুখকৰ হ’ব। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অত্যন্ত সাৱধান হ’ব। আপুনি ঋতুগত ৰোগৰ সমস্যাত ভূগিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহত কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলে ভালদৰে বুজিব লাগিব যে কামে সকলো সময়তে তেওঁলোকৰ মন অনুসৰি কাম নকৰে। কেতিয়াবা ই আনৰ মন অনুসৰণ কৰাতো লুকাই থাকে। কৰ্মক্ষেত্ৰতেই হওক বা পৰিয়ালতেই হওক, সৰু বস্তুবোৰৰ ওজন নকৰিব। আপোনাৰ অধীনস্থ সকলৰ সৈতে সহজ হ’ব।

ব্যৱসায়ত কিছুমান লেনদেনৰ সমস্যা থাকিব পাৰে। এটা ডাঙৰ আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ পূৰ্বে বহুত চিন্তা কৰক। কামত অলসতা আৰু অসাৱধানতা পৰিহাৰ কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি প্ৰেম সম্পৰ্কত সাৱধান হ’ব। পত্নী হওক বা আপোনাৰ প্ৰেম হওক, তেওঁলোকৰ অনুভূতি বুজিব আৰু তেওঁলোকক সম্পূৰ্ণ সময় দিয়ক।

অন্যথা পৰিস্থিতি অধিক বেয়া হ’ব পাৰে। আপুনি কিবা এটাৰ বিষয়ে শহুৰৰ ঘৰৰ ফালৰ পৰা চাপত থাকিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ আহাৰৰ বিশেষ যত্ন ল’ব। পেটৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহত সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলক তেওঁলোকৰ কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োৰে সহযোগিতাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। আপোনাৰ অন্তিম উপায় হ’ব প্ৰেমেৰে বিচাৰি উলিওৱা। এই সপ্তাহত আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ অৰ্হতা প্ৰমাণ কৰিবলৈ বহুতো সুযোগ পাব।

কামৰ ক্ষেত্ৰত পদোন্নতিৰ লগতে নতুন দায়িত্বও পাব পাৰে। বন্ধু বা আত্মীয়ৰ সহায়ত উদ্যোগ সম্বন্ধীয় সমস্যা সমাধান কৰা হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত এজন অবিচ্ছেদ্য বন্ধুক লগ পাম। সন্তানৰ ফালৰ পৰা ভাল খবৰ আহিব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা লোকসকলে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে।

সপ্তাহৰ শেষত প্ৰিয়জনৰ আগমনে ঘৰখনত সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব। মহিলাসকলৰ বেছিভাগ সময় ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপত অতিবাহিত হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব। বৈবাহিক জীৱন সুখকৰ হ’ব।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহ কন্যা ৰাশিৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কাকো প্ৰতিশ্ৰুতি নিদিব। আপুনি প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰিব নোৱাৰিলে অস্বস্তি অনুভৱ কৰিব, অন্যথা সম্পৰ্ক ভাঙিব পাৰে আৰু আপুনি অপমানিত হ’বও পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত এজন জ্যেষ্ঠৰ সহায়ত আপুনি সম্পত্তি বিবাদ সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

সন্তানৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিবা এটা বিষয় আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা মুখ্য কাৰণ হ’ব পাৰে। যিকোনো ধৰণৰ নিচাৰ পৰা আঁতৰি থাকক আৰু লাহে লাহে গাড়ী চলাওক। এই সপ্তাহ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বাবে ভাগ্যৱান প্ৰমাণিত হ’ব।

যদি আপুনি কাৰোবাৰ ওচৰত আপোনাৰ প্ৰেম প্ৰকাশ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে এই সময় সঠিক। ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ সৈতে জড়িত সকলৰ মাজত ভাল বুজাবুজি থাকিব। আপুনি বিবাহিত জীৱনত আপোনাৰ পত্নীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে নতুন সুযোগৰ দুৱাৰ মুকলি কৰিব। এই সপ্তাহত ভূমি, নিৰ্মাণ সম্পৰ্কীয় বিষয়ত যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব। উদ্যোগ সম্বন্ধীয় বিষয়ৰ সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত যাব। আপুনি এটা নতুন প্ৰকল্পৰ কাম আৰম্ভ কৰিব পাৰে। যাৰ জৰিয়তে ভৱিষ্যতে বৃহৎ লাভৰ সৃষ্টি হ’ব।

পাইকাৰী বিক্ৰেতাসকলে ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ কৰিব। ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে বহু প্ৰতীক্ষিত পদ লাভ কৰিব। আপুনি লোৱা সিদ্ধান্তক মানুহে প্ৰশংসা কৰিব। আপোনাৰ আৱদ্ধ কামবোৰ এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব।

প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ভুল বুজাবুজিও আঁতৰ হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ বহুতো সুযোগ থাকিব। আমোদৰ বাবে কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণো সম্ভৱ। স্বাস্থ্যৰ সমস্যাবোৰ একেবাৰে উপেক্ষা নকৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- আপুনি যাতে কোনো ধৰণৰ দোষ অনুভৱ নকৰে, সেই কথা আপুনি ভালদৰে বুজিব লাগিব। ব্যক্তিগত জীৱন হওক বা আপোনাৰ কৰ্মস্থান হওক, আপুনি কাৰোবাৰ সৈতে জড়িত হোৱাৰ আগতে এইটো ভালদৰে বুজিব লাগিব। কিয়নো ই আপোনাৰ প্ৰগতি প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে।

কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ লক্ষ্যৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক আৰু গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হওক। সপ্তাহৰ মাজভাগত এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিক সহায় কৰিলে আপুনি সুখ অনুভৱ কৰিব। জীৱিকাৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টাই সফলতা বৃদ্ধি কৰিব।

ব্যৱসায় আগুৱাই নিয়াৰ বাবে আৰু অলপ কাম কৰাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত প্ৰেম সঙ্গীৰ সৈতে কিবা এটাৰ বিষয়ে সংঘৰ্ষ হ’ব পাৰে। মন পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তিত হ’ব।

ধনু ৰাশি- এই সপ্তাহ ধনু ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে শাসকীয় দলৰ পৰা লাভৰ যোগ আছে। কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ত সফলতা থাকিব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। একে সময়তে সুবিধাবোৰৰ ওপৰত যথেষ্ট ব্যয় হ’ব।

সপ্তাহৰ শেষলৈ বাহনৰ সুখৰ যোগ আছে। ভূমি, ভৱন ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীৰ যোগ আছে। অৱশ্যে, এই দিশত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ পূৰ্বে আপুনি এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ ল’ব আৰু প্ৰয়োজনীয় কাকতবোৰ সঠিকভাৱে পঢ়ি ল’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সুবিধাত দূৰৱৰ্তী লোকচান পৰিহাৰ কৰিব লাগিব।

আৱেগৰ দ্বাৰা আঁতৰি যোৱাৰ পৰিৱৰ্তে, জ্ঞানী সিদ্ধান্ত লোৱাৰ প্ৰয়োজন। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে আনন্দ কৰি অতিবাহিত হ’ব। আপুনি এজন প্ৰেম সঙ্গীৰ সৈতে ভাল সময় কটোৱাৰ সুযোগ পাব। বিবাহিত জীৱন সুখী হ’ব।

মকৰ ৰাশি- যোৱা সপ্তাহৰ তুলনাত মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহ শুভ প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি নিজৰ ব্যক্তিক সহায় কৰাত সন্তুষ্টি পাব। কামৰ ক্ষেত্ৰত কামৰ আধিক্য থকা স্বত্বেও আপুনি সময়মতে আপোনাৰ কাম ভালদৰে চম্ভালিব পাৰিব।

জ্যেষ্ঠসকলে আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি আৱদ্ধ হৈ থকা কাম এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত সম্পূৰ্ণ হ’ব। ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত সকলৰ কিছু খেলিমেলি হ’ব পাৰে। বহুতো মানুহ এটা পদৰ দাবীদাৰ হ’ব। অৱশ্যে, সপ্তাহৰ শেষলৈ সফলতা আহি পৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত এই সপ্তাহত কাজিয়া অব্যাহত থাকিব। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ধৰ্মীয় স্থানলৈ ভ্ৰমণ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

সপ্তাহৰ মাজভাগত এজন মৰমৰ সদস্যৰ ঘৰলৈ আহিলে সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি হ’ব। সৰু স্বাস্থ্য সমস্যা উপেক্ষা নকৰিব, অন্যথা আপুনি চিকিৎসালয়লৈ যাব লগীয়া হ’ব পাৰে। লাহে লাহে গাড়ী চলাওক অন্যথা আঘাতৰ সম্ভাৱনা আছে।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত ভাগ্যৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে আগবাঢ়ি যাব লাগিব আৰু প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰোতে, সদায়ে মনত ৰাখিব যে যিসকলে চেষ্টা কৰে তেওঁলোক হাৰিব নোৱাৰে। আপুনি নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ সকলো প্ৰচেষ্টা আপোনাৰ হৃদয়েৰে কৰি সফলতা লাভ কৰিব।

আপোনাৰ বিৰোধীসকল কৰ্মক্ষেত্ৰত সক্ৰিয় হ’ব পাৰে। অতি সাৱধান হ’ব। জীৱিকাৰ দিশত চেষ্টা কৰি থকা লোকসকলে অলপ অপেক্ষা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত মনটো অলপ দুখী হ’ব। কিয়নো মেৰামতি আদিত অধিক টকা খৰচ হ’ব পাৰে। আদালতত চলি থকা গোচৰবোৰ নিষ্পত্তি কৰা উচিত। যিকোনো কাগজ বহুত পঢ়ি স্বাক্ষৰ কৰিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত এক সচেতন পদক্ষেপ লওক। অন্যথা আপুনি সামাজিক কুখ্যাতিৰ চিকাৰ হ’ব পাৰে। আপুনি কঠিন সময়ত আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে থাকিব। এই সপ্তাহত ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে অতি সাৱধান হ’ব। খোৱাৰ বিষয়ে একেবাৰে অসাৱধান নহ’ব।

মীন ৰাশি- চয়তানৰ কামহে দ্ৰুত। মীন ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত এই কথা ভালদৰে মনত ৰখা উচিত। কাৰ্যালয় হওক বা পৰিয়াল হওক, আপুনি কেৱল পৰিৱেশটো চাইহে কিছু পদক্ষেপ ল’ব। যদি আপুনি আপোনাৰ চাকৰিত পৰিৱৰ্তন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, তেন্তে সাৱধানে সিদ্ধান্ত লওক ।

এই সপ্তাহত কাৰোবাৰ কাৰ্যত ওলমি থকা পৰিহাৰ কৰক। সপ্তাহৰ মাজভাগত বুদ্ধিমত্তাৰে আঁচনি এখনত ধন বিনিয়োগ কৰিলে আকাংক্ষিত লাভালাভ থাকিব পাৰে। অৱশ্যে, এনে কৰাৰ আগতে শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব। যদি কাম কৰিলে উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, তেন্তে কোনো সহজ পদক্ষেপ নল’ব।

প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা লোকসকলে এই সপ্তাহত ভাল খবৰ পাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত যিকোনো খৰখেদা পৰিহাৰ কৰক আৰু ভাবি-চিন্তি পদক্ষেপ লওক। পৰিয়ালৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে মন চিন্তিত হ’ব। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button