ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২১ নৱেম্বৰৰ পৰা ২৭ নৱেম্বৰলৈ

মেষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাসকলৰ বাবে অতি ব্যস্ততাপূৰ্ণ হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ সৈতে জড়িতভাৱে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাটো অতি ক্লান্তিকৰ আৰু আশা কৰাতকৈ কম ফলপ্ৰসূ হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ প্ৰতি বহুত গুৰুত্ব দিব লাগিব।

সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে ঋতুভিত্তিক ৰোগ বা দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানৰ বাবে আপুনি শাৰীৰিক আৰু মানসিকভাৱে বিকাৰগ্ৰস্ত হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত যাত্ৰাৰ সময়ত খাদ্য-পানীয়ৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি ক্ষেত্ৰখনৰ কামত সম্পূৰ্ণ মনোনিৱেশ কৰিব লাগিব, নহ’লে কিবা ভুলৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ বছৰ খঙৰ বলি হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বীসকলো সক্ৰিয় হ’ব।

মাটি আৰু সম্পত্তিৰ লগত জড়িত যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ মতামত ল’বলৈ নাপাহৰিব। সপ্তাহটোৰ শেষলৈকে আপুনি আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে, তেনে ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ ধন পৰিচালনা কৰাটো ভাল হ’ব। এই সপ্তাহত প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সমন্বয় কিছু হ্ৰাস পাব পাৰে। যিকোনো ভুল বুজাবুজি আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। বিবাহিত জীৱনত পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে মংগল আৰু শুভকামনাৰে ভৰা হব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ বাবে কৰা প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। এই সময় ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ পাব আৰু ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা ফলপ্ৰসূ হ’ব।

এই সময়ত আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বীক তীব্ৰ প্ৰত্যাহ্বান জনাবলৈ সক্ষম হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলে ক্ষেত্ৰখনত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবি থকাসকলে নতুন সুযোগ পাব। আদালতত চলি থকা গোচৰটোত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। এজন বিশেষ ব্যক্তিৰ সহায়ত আপোনাৰ দীৰ্ঘদিনীয়া চৰকাৰী কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। আকাংক্ষিত স্থানত বদলি বা পদোন্নতিৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশ সৃষ্টি হ’ব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত কিবা এটা সম্পৰ্কে মতানৈক্য হ’ব পাৰে। অৱশ্যে অভিভাৱক বা যিকোনো জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ সহায়ত সকলো ভুল বুজাবুজি অতি সোনকালে দূৰ হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা থাকিব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখকৰ সময় কটাব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। সৰু সৰু সমস্যা এৰিলে সামগ্ৰিক স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

মিথুন ৰাশি- সতীৰ্থ আৰু শুভাকাংক্ষীৰ পৰা সময়মতে সহায় নোপোৱাৰ বাবে এই সপ্তাহত মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকল হতাশ হৈ থাকিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৱল ব্যক্তিগত জীৱনতে নহয়, কৰ্মক্ষেত্ৰতো হঠাৎ কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বিৰোধীয়ে আপোনাক নিৰাশ কৰিবলৈ আপোনাৰ কামত বাধা দিব পাৰে। চিনিয়ৰসকলেও আপোনাৰ দ্বাৰা কৰা কষ্ট আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমক আওকাণ কৰিব পাৰে।

আশা কৰা ধৰণে কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত সফলতা লাভ নকৰাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অলপ বিচলিত হ’ব। ঘৰ মেৰামতি কৰাত বা সুবিধাৰ সৈতে জড়িত কিবা এটা ক্ৰয় কৰাত পকেটৰ পৰা অধিক ধন খৰচ কৰিলে আপোনাৰ বাজেট বেয়া হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ধনৰ লেনদেন কৰাৰ সময়ত ব্যৱসায়ীসকলে সাৱধান হ’ব লাগিব।

এই সময়ত যিকোনো আঁচনিত চিন্তা কৰিহে ধন বিনিয়োগ কৰক। সপ্তাহৰ শেষত বহু দূৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যদিও এই যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীয়ে কঠিন সময়ত অতি সহায়কাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। তিতা-মিঠা বিবাদেৰে বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে শুভকামনাৰে ভৰা হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে শুভাকাংক্ষীৰ সহায়ত পৰিকল্পিত কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োজনেই আপোনাৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ দয়ালু হ’ব। চাকৰিজীৱীৰ উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। সমাজত সন্মান আৰু প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি পাব। অতীতত কৰা কিছু কামৰ বাবে আপোনাক সন্মানিত কৰিব পাৰে।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ প্ৰস্তুতিত নিয়োজিত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। বহিঃৰাজ্যত ব্যৱসায় কৰাসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এনে লোকে এটা ডাঙৰ দায়িত্ব পাব পাৰে। যদি আপুনি বিদেশত কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ চেষ্টা কৰিছে, তেন্তে এই দিশত কৰা প্ৰচেষ্টাত আপুনি যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব পাৰে।

যদি আপুনি কাৰোবাক প্ৰেম প্ৰস্তাৱ দিয়াৰ কথা ভাৱি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি সফল হ’ব পাৰে। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক তীব্ৰতৰ হৈ পৰিব। সপ্তাহৰ শেষত পৰিয়ালৰ সৈতে দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ যাত্ৰা সম্ভাৱনা হ’ব পাৰে। ইয়াৰ মাজতে আপুনি কিবা এটা শুভ কাৰ্যসূচীত অংশগ

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত ভাগ্যৰ পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি এটা ডাঙৰ প্ৰজেক্টত কাম কৰাৰ সুযোগ পাব। শাসকীয় চৰকাৰৰ লগত জড়িত লোকে এটা ডাঙৰ স্থিতি পাব পাৰে। শিশুৰ ফালৰ পৰা কিছু ভাল খবৰ পোৱা যাব, যাৰ ফলত সমাজত আপোনাৰ সন্মান বাঢ়িব।

এই সকলোবোৰ সুখদায়ক কাকতলীয়া কাণ্ডৰ মাজত আপুনি নিজৰ আচৰণৰ ওপৰত কিছু নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিব লাগিব। সফলতাৰ উৎসাহত আপুনি অহংকাৰ আৰু আনক অপমান কৰাটো পৰিহাৰ কৰিব লাগে, নহ’লে আপোনাৰ নিজৰ শুভাকাংক্ষীয়ে আপোনাৰ পৰা আঁতৰি যাব পাৰে। এই সময়ত অধৈৰ্য্যতা আৰু আৱেগৰ সোঁতত বোৱাই নিয়াটোও এৰাই চলিব লাগিব।

ব্যৱসায়ীসকলে কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাটো এৰাই চলিব লাগে, নহ’লে সম্ভাৱ্য লাভ লোকচানলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ শেষত আপুনি স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ পাব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহে কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে মংগল আৰু সফলতা কঢ়িয়াই আনিছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত যাত্ৰা শুভ আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত ব্যৱসায়টো আগুৱাই নিয়াৰ সুযোগ আহিব। যিসকলে চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেওঁলোকে নতুন সুযোগ পাব। আয়ৰ অতিৰিক্ত উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব আৰু সঞ্চিত সম্পদ বৃদ্ধি পাব।

এই সপ্তাহটো শ্ৰমিক মহিলাৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। কেৰিয়াৰৰ লগত জড়িত ডাঙৰ সফলতাই আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰ আৰু পৰিয়ালত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। অবিবাহিত সকলৰ বিবাহ ঠিক কৰিব পাৰে। সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত যেতিয়া শিশুটিৰ সৈতে জড়িত ডাঙৰ চিন্তাটো নোহোৱা হৈ যাব তেতিয়া আপুনি সকাহ লাভ কৰিব।

এই সময় ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত লাভজনক আঁচনি এখনত যোগদান কৰাৰ সুযোগ আহিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত অহা বাধাবোৰ দূৰ হ’ব। আত্মীয়ই আপোনাৰ প্ৰেমত বিবাহৰ মোহৰ মাৰিব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত কটাবলৈ সুযোগ থাকিব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অলপ ব্যস্ততাপূৰ্ণ হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে মাটি-নিৰ্মাণৰ সৈতে জড়িত বিবাদ সমাধান কৰিবলৈ বা পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি ল’বলৈ আদালতলৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ বিৰোধীয়ে আপোনাৰ কামক ভেঙুচালি কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰ কৰিব পাৰে, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ সহায়ত সেইবোৰ বিফল কৰিব পাৰিব।

এই সময়ছোৱাত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনাৰ পৰা বিচলিত হ’ব পাৰে। যদি আপুনি কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে চেষ্টা কৰিছে, তেন্তে ইয়াক পাবলৈ অলপ বেছি সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে এই সময়ছোৱাত ধনৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। বিশেষকৈ যিসকলে অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰে। যদি আপুনি যিকোনো আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক।

শ্বেয়াৰ, বেটিং, লটাৰী আদিৰ পৰা আঁতৰি থাকক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কোনো কথাক লৈ পৰিয়াল, ভতৃ-ভগ্নীৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আলোচনাৰ সহায় লওক আৰু কঠোৰ শব্দ ব্যৱহাৰ নকৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত চিন্তা বৃদ্ধি পাব। প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব। আপুনি বিবাহিত জীৱনত আপোনাৰ পত্নীৰ সম্পূৰ্ণ সুখ আৰু সহযোগিতা লাভ কৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহত বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে নিজৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু বিবেচনাৰ সহায়ত নিজৰ সকলো কাম ভালদৰে আৰু সময়মতে কৰিব পাৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি সৌভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব, যাৰ সহায়ত আপুনি যিকোনো ক্ষেত্ৰতে যিকোনো প্ৰচেষ্টাত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব আৰু সমাজত আপোনাৰ সন্মান বাঢ়িব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কিছুমান বিশেষ কামৰ বাবে কৰ্মক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠজনৰ পৰা প্ৰশংসা লাভ কৰিব পাৰে।

আপোনাৰ প্ৰতিভালৈ চাই আপুনিও কিবা এটা ডাঙৰ দায়িত্ব বা পদবী লাভ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহটো ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। দল আৰু সমাজত তেওঁৰ মৰ্যাদা বৃদ্ধি পাব। তেওঁ চৰকাৰৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ পদবী লাভ কৰিব পাৰে। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা ভাবি আছিল, তেওঁলোকৰ ইচ্ছা এই সপ্তাহতে পূৰণ হ’ব পাৰে।

বিশেষ কথাটো হ’ল এই কামটো কৰি থাকোঁতে আপুনি আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অৱহেলা নকৰিব, নহ’লে ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ চিকাৰ হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহটো প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ সময় আৰু ধন দুয়োটা পৰিচালনা কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত কাইলৈৰ বাবে কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম পিছুৱাই দিয়াৰ ভুল নকৰিব, নহ’লে আপোনাৰ কৰা কাম নষ্ট হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বিৰোধীয়ে আপোনাক অপ্ৰয়োজনীয় কথাত আবদ্ধ কৰি ৰখাৰ ষড়যন্ত্ৰ কৰিব পাৰে, এনে পৰিস্থিতিত মানুহৰ সৰু সৰু কথাবোৰত জড়িত হোৱাৰ পৰিৱৰ্তে সেইবোৰক আওকাণ কৰক।

লগতে নিজৰ পৰিকল্পনা আনৰ আগত প্ৰকাশ কৰাটোও এৰক। ব্যৱসায়ীসকলে এই সপ্তাহত প্ৰতিযোগীৰ পৰা কঠোৰ প্ৰতিযোগিতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কেৰিয়াৰ হওক বা ব্যৱসায়, এই সপ্তাহত আপুনি ওচৰৰ লাভৰ সপক্ষে দূৰৈৰ লোকচান এৰাই চলিব লাগে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত হঠাতে হোৱা ডাঙৰ খৰচৰ বাবে আপোনাৰ বাজেট বিঘ্নিত হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ যিকোনো সদস্যৰ স্বাস্থ্যক লৈ মন চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব। একে সময়তে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক প্ৰদৰ্শনৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে সামাজিক মানহানিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু প্ৰচেষ্টাক আওকাণ কৰিব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অলপ বিচলিত হৈ থাকিব। কৰ্মৰত মহিলাসকলে কাম আৰু ঘৰৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

এই সময়ত মাটি আৰু গৃহৰ সৈতে জড়িত বিবাদেও আপোনাৰ সমস্যা বৃদ্ধি কৰিব। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি বা ক্ৰয় কৰা মাটিৰ সৈতে জড়িত বিষয়টো নিষ্পত্তি কৰিবলৈ আপুনি হয়তো আদালতলৈ যাব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি নিজাববীয়াকৈ আপোনাৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰিব লাগিব, কিয়নো শুভাকাংক্ষীৰ সমৰ্থন কম হ’ব। এনে পৰিস্থিতিত ভাগ্যৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে সঠিক দিশত কাম কৰক।

সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টাত কিছু সফলতা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা যাত্ৰা লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপ্তাহত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধান পদক্ষেপ লোৱাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। আৱেগৰ দ্বাৰা এনে কোনো পদক্ষেপ নল’ব, যাৰ বাবে আপুনি পিছত অনুতাপ কৰিব লাগিব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ পৰিব।

কুম্ভ ৰাশি- যদি এই সপ্তাহত কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে নিজৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু বিবেচনাৰ সঠিক ব্যৱহাৰ কৰে, তেন্তে তেওঁলোকে নিজৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত আশা কৰাতকৈ অধিক সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। যদি আপুনি কোনো ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত, তেন্তে যিকোনো ডাঙৰ চুক্তি সম্পন্ন কৰাৰ সময়ত বা ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধুসকলৰ পৰামৰ্শ লওক আৰু ওচৰৰ লাভত দূৰৈৰ লোকচান কৰাটো এৰক।

যদি আপুনি এজন কৰ্মৰত ব্যক্তি তেন্তে নিজৰ ইগ’ এৰক আৰু সকলোৰে সৈতে একেলগে কাম কৰক। আপোনাৰ প্ৰজেক্টটো সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ যদি আপুনি এখোজ পিছুৱাই যাবলগীয়া হয় অৰ্থাৎ কাৰোবাক চাতুৰী কৰিবলৈ, তেন্তে সেয়াও কৰক আৰু সুযোগৰ সম্পূৰ্ণ সুবিধা লওক।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱা সকলৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ মাজতে তেওঁলোকে কিছু ডাঙৰ খবৰ পাব পাৰে। যিসকলে চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবি আছিল তেওঁলোকে নতুন আৰু উন্নত সুযোগ পাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত শক্তি থাকিব। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত ভাল সমন্বয় হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত জীৱনৰ লগত জড়িত কোনো ডাঙৰ পদক্ষেপ লোৱাৰ আগতে দহবাৰ চিন্তা কৰিব লাগিব। খৰখেদাকৈ কোনো কাম কৰাটো পৰিহাৰ কৰক, নহ’লে লাভৰ সলনি লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। যদি আপুনি কোনো মাটি বা গৃহ ক্ৰয় কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব খোজে, তেন্তে ইয়াৰ সৈতে জড়িত সকলো কাগজ-পত্ৰ সঠিকভাৱে কৰক আৰু কোনো কাগজত সঠিকভাৱে নপঢ়াকৈ চহী নকৰিব।

বিভ্ৰান্তিৰ ক্ষেত্ৰত বা কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰক। যদি আপুনি কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত আছে, তেন্তে হয়তো ইয়াৰ বাবে অলপ বেছি সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত নিয়োজিত লোকসকলে অতিৰিক্ত কামৰ বোজাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে বা তেওঁলোকক অবাঞ্চিত দায়িত্ব অৰ্পণ কৰা হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত শিশুৰ লগত জড়িত চিন্তাও আপোনাৰ মানসিক অশান্তিৰ এটা প্ৰধান কাৰণ হৈ পৰিব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ প্ৰেম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে খৰখেদা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে সঠিক সুযোগৰ বাবে অপেক্ষা কৰা উচিত। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটো ভালকৈ ৰাখিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক সন্মান কৰক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পত্নীৰ সৈতে চুটি বা দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ যাত্ৰা সম্ভৱ হব পাৰে।

Related Articles

Back to top button