ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ৮ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৪ নৱেম্বৰলৈকে

photo-2021-10-17-09-31-10

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো এক সুখী সপ্তাহ হ’ব। কেতিয়াবা অৱশ্যে কিছু চিন্তাও থাকিব। যদি আপোনাৰ কাম সহজে কৰা হয়, তেন্তে কৰা কামত বাধা থাকিব পাৰে। আপুনি সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে এটা নতুন আঁচনিত কাম কৰিব পাৰিব। কিন্তু যদি অংশীদাৰীত্বত কোনো কাম কৰিব, বস্তুবোৰ স্পষ্ট ৰাখিব আৰু ধনৰ লেনদেনত সাৱধান হ’ব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত কিবা এটাৰ বিষয়ে এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সৈতে তৰ্ক হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কামত কিছুমান বাধা আৰু স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা থাকিব পাৰে। আপুনি ঋতুগত ৰোগত ভুগিব পাৰে। আপোনাৰ আহাৰৰ বিশেষ যত্ন ল’ব।

প্ৰেমসম্পৰ্কত এখোজ আগুৱাই যাওক। প্ৰেম সংগীৰ জীৱনত অত্যধিক হস্তক্ষেপ নকৰিব, অন্যথা আপোনাৰ সম্পৰ্ক নষ্ট হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন স্বাভাৱিক হ’ব।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহত ব্যৱসায় তুলনামূলকভাৱে লাভজনক নহ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱসায়ত মন্দাৱস্থা হ’ব পাৰে। অৱশ্যে যদি কোনো চৰকাৰী কাম দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে আবদ্ধ হৈ থাকে, ই কিছু গতি লাভ কৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত কোনো অৱহেলা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা গোপন শত্ৰুসকলে আপোনাক অপমানিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে।

সপ্তাহটোৰ মাজভাগত এটা পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ বাবে মন অলপ বিচলিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত ভাতৃ-ভগ্নীসকলৰ পৰা কম সমৰ্থন লাভ কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত খৰখেদা পৰিহাৰ কৰিব আৰু প্ৰেম সংগীৰ অনুভূতিক উপেক্ষা কৰা পৰিহাৰ কৰিব।

নতুন বিবাহিত দম্পতীয়ে এই সপ্তাহত কিছু ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। পত্নীৰ সৈতে মৰম আৰু সম্প্ৰীতি অব্যাহত থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এটা চমু ভ্ৰমণ সম্ভৱ।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ পৰিকল্পনা কাকো প্ৰকাশ কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। অন্যথা বিৰোধীসকলে আপোনাৰ পৰিকল্পনাৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে উৎসৱৰ ক্লান্তি অব্যাহত থাকিব।

ঋতুগত ৰোগে আপোনাৰ স্বাস্থ্যকো প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ চাকৰিৰ পৰিৱৰ্তনৰ কথা ভাবি আছে, অতি সাৱধানে পদক্ষেপ লওক, নহলে সমস্যা হ’ব পাৰে। চাকৰিৰ বাবে ভ্ৰমণ কৰা লোকসকলে অলপ অপেক্ষা কৰিব লাগিব।

পৰিয়ালৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে মন চিন্তিত হ’ব। যদি আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্কক বিবাহলৈ ৰূপান্তৰ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, আপুনি ইয়াত বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব। বৈবাহিক জীৱন সুখকৰ হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলে তেওঁলোকৰ জীৱনশৈলী উন্নত কৰিব লাগিব। অনিয়মীয়া ৰুটিন আৰু আহাৰৰ অসাৱধানতাই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে অতি সাৱধান হ’ব। আপুনি এই সপ্তাহত অত্যধিক আৱেগিকতা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। খঙত কোনো সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা আপুনি যথেষ্ট কষ্ট পাব পাৰে।

পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ মন অধ্যয়নৰ পৰা আঁতৰাই আনিব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে কিছু ভাল খবৰ থাকিব পাৰে।

আপুনি কিছুমান শুভ কামত যোগদান কৰাৰ সুযোগ পাব। তুচ্ছ বস্তু পৰিহাৰ কৰিলে প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু বৈবাহিক জীৱনত সুখ-শান্তি বৰ্তি থাকিব।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহত সময় আৰু ধন পৰিচালনা কৰিব লাগিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কিছুমান স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। এই ক্ষেত্ৰত প্ৰথমে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিয়ক আৰু সময়মতে আপোনাৰ কাম চম্ভালিবলৈ চেষ্টা কৰক। অন্যথা কৰা কামটো আবদ্ধ হ’ব পাৰে। ঘৰ মেৰামতি বা সুবিধাৰ বাবে আশা কৰাতকৈ অধিক ধন খৰচ কৰিলে মন চিন্তিত হ’ব।

কৰ্মক্ষেত্ৰত গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব আৰু আপোনাৰ গোপন কাৰোবাক সুৰক্ষা দিয়া পৰিহাৰ কৰিব। বিশেষকৈ প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত যথেষ্ট সতৰ্কতাৰে আগবাঢ়ি যাওক আৰু ইয়াক প্ৰদৰ্শন কৰা পৰিহাৰ কৰক। আপুনি কঠিন সময়ত আপোনাৰ পত্নীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব।

সপ্তাহটোৰ শেষৰফালে সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান আনন্দদায়ক খবৰ থাকিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত বন্ধু আৰু পৰিয়ালৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। ভাতৃ-ভগ্নীসকলে পৰিয়ালৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপোনাক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰিব। কামৰ ক্ষেত্ৰত কনিষ্ঠ আৰু জ্যেষ্ঠসকলক আপোনাৰ প্ৰকল্পটো সম্পূৰ্ণ কৰাত সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা কৰা দেখা যাব।

দীৰ্ঘদিনীয়া সমস্যা এটা সমাধান হ’লে আপুনি যথেষ্ট সকাহ অনুভৱ কৰিব পাৰে। আপুনি সপ্তাহটোৰ মাজভাগত এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিক লগ পাব, যাৰ জৰিয়তে আপুনি আপোনাৰ সপোনবোৰ পূৰণ কৰিবলৈ এটা ডাঙৰ পদক্ষেপ ল’ব পাৰিব। সন্তানৰ ফালৰ পৰাও কিছু ভাল খবৰ আহিব।

প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে বহুত ভাগ্যৱান প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাক প্ৰস্তাৱ দিয়াৰ কথা ভাবি আছিল, ই এক বিষয় হৈ পৰিব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে হাঁহি হাঁহি সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত আনৰ কথাত গুৰুত্ব দিয়া পৰিহাৰ কৰিব লাগে। অন্যথা ধন আৰু সন্মান দুয়োটা হেৰুৱাব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত কামৰ বোজা অলপ বাঢ়িব পাৰে আৰু গোপন শত্ৰুসকলে আপোনাৰ ক্ষতি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। অৱশ্যে আপুনি ধৈৰ্য্য আৰু বিবেচনা কৰি সকলো প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

সামান্য বাধাৰ পিছতো আপোনাৰ ব্যৱসায় ভালদৰে কাম কৰি থাকিব। অৱশ্যে, অৰ্থনৈতিক সমস্যা সমাধানৰ বাবে আপুনি এই সপ্তাহত উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎসৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিব লাগিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভাল সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। বৈবাহিক জীৱনত সুখ আৰু সম্প্ৰীতি বৃদ্ধি হ’ব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে নতুন সুযোগ আনিছে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে ভাল খবৰ থাকিব পাৰে। নিবনুৱা সকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি চেষ্টা কৰি অহা চাকৰি পাব পাৰে। ব্যৱসায়ত লাভৰ যথেষ্ট সম্ভাৱনা আছে। হঠাতে এটা ডাঙৰ কথা হ’ব পাৰে।

এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ উপস্থিতিত সম্পত্তিৰ বিবাদ সমাধান কৰা হ’ব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি কৰা হ’ব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা লোকসকলে কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। সপ্তাহটোৰ শেষলৈ সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান ভাল খবৰ পাব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱনত সুখী হৈ থাকিব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো সুখ আৰু সৌভাগ্য দুয়োটাৰে সপ্তাহ। এই সপ্তাহত শ্ৰেষ্ঠ বন্ধুসকলৰ সৈতে উদযাপন কৰাৰ বহুতো সুযোগ থাকিব। আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি পাব। জ্যেষ্ঠসকলে আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰিব।

যেতিয়া বজাৰত স্তব্ধ হৈ থকা ধন ওলাই আহে, তেতিয়া ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে যথেষ্ট সকাহ অনুভৱ কৰিব। আদালত সম্পৰ্কীয় গোচৰবোৰ সমাধান কৰিবলৈ বিৰোধীৰ সৈতে একমত হ’ব পাৰে। আপুনি ভূমি, ভৱন ক্ৰয় আৰু বিক্ৰী সম্পৰ্কীয় এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি পাব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এটা ভাল মুহূৰ্ত অতিবাহিত কৰাৰ সুযোগ থাকিব।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’ব। কেতিয়াবা আপুনি দেখিব যে আপোনাৰ কাম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে কৰা হৈছে আৰু আপুনি কেতিয়াবা আপোনাৰ কামত বাধা দেখিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ ওপৰত হঠাতে হোৱা ডাঙৰ ব্যয়ে বাজেটত খেলিমেলি কৰিব পাৰে। যেনে- ঘৰ মেৰামতি কৰা ইত্যাদি আপুনি আপোনাৰ পকেটতকৈ বেছি খৰচ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। ঘৰৰ এজন বৃদ্ধ সদস্যৰ বিষয়ে মন চিন্তিত হ’ব।

উদ্যোগ সম্বন্ধীয় বিষয়ত অপ্ৰয়োজনীয় খৰধৰ হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত যেতিয়া আপুনি কিবা এটাৰ পৰা মুকলি হ’ব, তেতিয়া আপুনি বহুত অকলশৰীয়া অনুভৱ কৰিব পাৰে।

অৱশ্যে, এনে সময়ত পত্নী বা প্ৰেম সংগীক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰা হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এক ডাঙৰ সকাহ হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে দীৰ্ঘদিনীয়া সমস্যা এটা সমাধান হোৱাত আপুনি যথেষ্ট সকাহ অনুভৱ কৰিব। আপোনাৰ উন্নত প্ৰচেষ্টাই গুৰুত্বপূৰ্ণ কামবোৰত সফলতা লাভ কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি আত্মবিশ্বাসেৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব আৰু আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব উন্নত হোৱা দেখিব।

সপ্তাহটোৰ মাজভাগত আপুনি মাংগলিক কাম এটাত যোগদান কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। জীৱিকাৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টা সাৰ্থক প্ৰমাণিত হ’ব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালৰ এজন মৰমৰ সদস্যৰ আগমনে পৰিয়ালটোলৈ সুখ কঢ়িয়াই আনিব।

আপুনি এই সময়ত এজন পুৰণি বন্ধুকো লগ পাব পাৰে। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় ধেমালিত অতিবাহিত হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব আৰু বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত ওচৰৰ সুবিধাবোৰৰ বাবে দূৰ-দূৰণিৰ ক্ষতি কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। আঁচনি বা ব্যৱসায়ত বৃহৎ ধন বিনিয়োগ কৰাৰ পূৰ্বে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ সৈতে পৰামৰ্শ কৰা উচিত হ’ব। এই সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ বিষয়াৰ আচৰণ কেতিয়াবা কোমল আৰু কেতিয়াবা গৰম দেখা যাব। অৱশ্যে, কামৰ ক্ষেত্ৰত কনিষ্ঠ আৰু জ্যেষ্ঠ দুয়োকে একেলগে সহযোগ কৰা ভাল হ’ব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আত্মীয়ৰ বিবাহৰ খবৰে ঘৰত সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব। কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ সুযোগ থাকিব। যদি আপুনি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবি আছে, সকলোৰে সৈতে এক উন্নত সম্পৰ্কৰ সৈতে আগবাঢ়ি যাওক।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত খৰখেদা পৰিহাৰ কৰিব আৰু আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ অনুভূতি আৰু বাধ্যবাধকতাক উপেক্ষা নকৰিব। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button