ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ১ নৱেম্বৰৰ পৰা ৭ নৱেম্বৰলৈকে

photo-2021-10-17-09-31-10

মেষ ৰাশি- নৱেম্বৰৰ প্ৰথম সপ্তাহটোৱে মেষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সুখ কঢ়িয়াই আনিছে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে প্ৰিয়জনক লগ পোৱাটো আনন্দদায়ক হ’ব। সুবিধাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বস্তুবোৰৰ বাবে ধন ব্যয় কৰা হ’ব। বাহনৰ সুখ প্ৰাপ্ত কৰা হ’ব। পৰিয়ালটোৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব।

কামৰ ক্ষেত্ৰত ইতিমধ্যে চলি থকা সমস্যাবোৰ হ্ৰাস হ’ব। বন্ধুবৰ্গৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব। ব্যৱসায়ত আশা কৰা লাভ হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কোনো সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন ল’ব। ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে সজাগ হ’ব।

ব্যক্তিগত উচ্চাকাংক্ষা নকৰিব। অন্যথা আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব লগীয়া হ’ব পাৰে। পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্ক বৃদ্ধি হ’ব।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহত বৃষ ৰাশিৰ লোকে স্বাস্থ্য আৰু সম্পদ দুয়োটাৰ ভাল যত্ন ল’ব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে অপ্ৰয়োজনীয় বস্তুবোৰত আয়তকৈ অধিক খৰচ কৰিলে অৰ্থনৈতিক উদ্বেগ বৃদ্ধি হ’ব। আপুনি সৰু কামবোৰতো বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। অৱশ্যে, আপুনি ইয়াক আপোনাৰ নিজৰ বিবেচনাত সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

সামগ্ৰিকভাৱে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ওচৰলৈ সুখ আহিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত উৎসৱৰ ভাগৰ অব্যাহত থাকিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত খাদ্যৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিব। আসক্তিৰ পৰা আঁতৰি থাকক আৰু সাৱধানে গাড়ী চলাওক। কিছুমান বাধা থকা স্বত্বেও ব্যৱসায় নিজৰ গতিত অব্যাহত থাকিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কবোৰে এক ইতিবাচক ৰূপ ল’ব আৰু প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহিত কৰিব। পত্নীৰ সৈতে সম্প্ৰীতি আৰু মৰম বৃদ্ধি হ’ব।

মিথুন ৰাশি- নৱেম্বৰৰ প্ৰথম সপ্তাহত মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ কামৰ বিষয়ে যথেষ্ট ব্যস্ততা থাকিব। তথাপিও, যদি আকাংক্ষিত কামটো সম্পূৰ্ণ নহয়, মনত কিছু অসন্তুষ্টি থাকিব যে আপুনি অধিক কাম ভালদৰে কৰিব পাৰিলেহেঁতেন।

এই সপ্তাহত সকলোকে আপোনাৰ মনৰ বিষয়ে কোৱা পৰিহাৰ কৰিব। অন্যথা আন কোনোবাই ইয়াৰ সুবিধা ল’ব পাৰে। ধনৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎসবোৰ অন্বেষণ কৰিব লাগিব। ব্যৱসায়ত কোনো বিপদাশংকা লোৱা পৰিহাৰ কৰিব।

স্বাস্থ্যৰ সমস্যা উপেক্ষা নকৰিব। পাকস্থলী আৰু হাড়ৰ সৈতে সম্পৰ্কিত দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ উদ্ভৱ হ’ব পাৰে। প্ৰেমে সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। আপুনি কঠিন সময়ত প্ৰেম সংগীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। পত্নীৰ সৈতে এক বিষয়ত কাজিয়া হ’ব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- নৱেম্বৰৰ প্ৰথম সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে শুভ হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব ভ্ৰমণ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। অৰ্থনৈতিক ক্ষেত্ৰত কৰা প্ৰচেষ্টাত সফল হ’ব। জমা হোৱা ধন বৃদ্ধি হ’ব।

ব্যৱসায়ৰ সন্দৰ্ভত এটা নতুন পৰিকল্পনা কৰা হ’ব পাৰে। যেতিয়া এজন মৰমৰ সদস্য ঘৰলৈ আহিব, তেতিয়া সুখৰ পৰিৱেশ থাকিব। যুৱকসকলে আনন্দ কৰাৰ বহুতো সুযোগ পাব। অৱশ্যে, ইয়াৰ মাজতে যিকোনো কথাৰ বাবে অধৈৰ্য্যতা বাঢ়িব পাৰে।

বেছিভাগ সময়তে মহিলাসকলে ধৰ্মীয় কাম কৰিব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব। পাৰস্পৰিক সুখ আৰু সহযোগিতামূলক আচৰণ বৃদ্ধি পাব।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহটো সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’ব। এই সপ্তাহটো স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তিত হ’ব। সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পিছতহে কামত সফলতা অৰ্জন কৰা হ’ব।

এই সময়ত দীঘলীয়া দূৰত্বৰ ভ্ৰমণত যোৱা পৰিহাৰ কৰিব। যদি ভূমি, নিৰ্মাণ সম্পৰ্কীয় যিকোনো বিষয়ত বিভ্ৰান্তি হয়, সিদ্ধান্তটো কিছু সময়ৰ বাবে পিছুৱাই দিয়া ভাল হ’ব। প্ৰয়োজন হ’লে যাত্ৰাৰ সময়ত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰী দুয়োটাৰ যথেষ্ট যত্ন ল’ব।

উপাৰ্জনৰ বিভিন্ন উৎস থাকিব। কিন্তু উপাৰ্জনতকৈ ব্যয়ৰ আধিক্য থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিবা এটাক লৈ প্ৰেম সংগীৰ সৈতে বিবাদ হ’ব পাৰে। আপুনি কঠিন সময়ত আপোনাৰ পত্নীৰ সমৰ্থন পাব।

কন্যা ৰাশি- নৱেম্বৰৰ প্ৰথম সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’ব। যদি আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰে আৰু সময়মতে কাম কৰে, তেন্তে ভাল ফল পাব। গোপন শত্ৰুসকলে আপোনাৰ দুৰ্বলতাৰ সুযোগ ল’বলৈ চেষ্টা কৰিব। এই সময়ত আৱেগৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হোৱা কোনো সিদ্ধান্ত নল’ব। প্ৰিয়জনক অতি চিন্তা কৰি প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ক। অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

সামাজিক কাৰ্যকলাপৰ প্ৰতি আপোনাৰ আগ্ৰহ বৃদ্ধি হ’ব। যেতিয়া এটা দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ উদ্ভৱ হ’ব, তেতিয়া মন চিন্তিত হ’ব পাৰে। সুবিধাৰ বাবে ধন খৰচ কৰা হ’ব। ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভালাভ থাকিব। অৱশ্যে ব্যৱসায়ত কোনো বিপদাশংকা লোৱা পৰিহাৰ কৰিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধানে পদক্ষেপ ল’ব। অন্যথা আপুনি সমস্যাত পৰিব পাৰে। স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজত প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি থাকিব।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি আনন্দ আৰু উত্তেজনাৰ সপ্তাহ হ’ব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। আপুনি প্ৰিয়জনৰ পৰা এটা ডাঙৰ উপহাৰ পাব পাৰে। নিযুক্তিৰ সন্মান বৃদ্ধি হ’ব। জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব। আপুনি সামাজিক কামত অংশগ্ৰহণ কৰিব। সন্মান বৃদ্ধি হ’ব।

বিৰোধীসকলে আপোনাৰ ক্ষতি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ বৌদ্ধিক শক্তিৰে তেওঁলোকৰ ষড়যন্ত্ৰ বিফল কৰিব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত ক্লান্তি অনুভৱ কৰিব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ভূমি, নিৰ্মাণ সম্পৰ্কীয় এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সমস্যা সমাধান হ’লে আপুনি সকাহ অনুভৱ কৰিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ভুল বুজাবুজি আঁতৰ হ’ব। ইজনে সিজনৰ ওপৰত বিশ্বাস বৃদ্ধি পাব আৰু আৱেগিক আসক্তি বৃদ্ধি পাব। দাম্পত্য জীৱনত এক সুখী পৰিৱেশ থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- আপুনি এই সপ্তাহত উত্তেজিত হৈ জ্ঞান হেৰুওৱা পৰিহাৰ কৰা উচিত। কেৰিয়াৰ হওক বা ব্যৱসায় হওক, কোনো সিদ্ধান্ত খঙত নল’ব। আপুনি এই সপ্তাহত ব্যৱসায়ত বহুতো উত্থান-পতন দেখিব। ইয়াৰ বিষয়ে চিন্তা নকৰিব আৰু ইয়াক ব্যৱসায়ৰ অংশ হিচাপে গণ্য কৰিব। আৰু ব্যৱসায়ৰ বিপদাশংকা পৰিহাৰ কৰিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ কাৰ্য পৰিকল্পনা গোপনে ৰাখিব। আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব। এই সময়ছোৱাত অত্যাধিক ব্যস্ততা আৰু চাপপূৰ্ণ পৰিস্থিতিৰ বাবে আপুনি শাৰীৰিক আৰু মানসিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লগা হ’ব পাৰে।

কৰ্মৰত মহিলাসকল অধিক ব্যস্ত হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কই আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। কঠিন সময়ত পত্নীৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে সম্প্ৰীতি থাকিব।

ধনু ৰাশি- এই সপ্তাহটো ধনু ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অতি ব্যস্ততাপূৰ্ণ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কাম কৰা আৰু লক্ষ্য পূৰণ কৰাৰ বিষয়ে চিন্তা থাকিব। শান্ত মন আৰু ধৈৰ্য্যৰে কাম কৰিলে আপোনাৰ সকলো অসুবিধা সহজ হ’ব। সমস্যাৰ সময়ত আপোনাৰ বন্ধুসকল যথেষ্ট সহায়ক হ’ব।

পৰিৱৰ্তিত সময়ত যিকোনো ধৰণৰ অৱহেলা পৰিহাৰ কৰিব। অন্যথা লোকচান হ’ব পাৰে। আপোনাৰ আহাৰৰ বিশেষ যত্ন লওক আৰু আপোনাৰ ৰুটিন সঠিক ৰাখক। বাহন অতি সাৱধানে চলাওক। আঘাতৰ সম্ভাৱনা আছে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ধনৰ লেনদেনত সাৱধান হ’ব আৰু অতি সাৱধানে টকা খৰচ কৰিব। অন্যথা ভৱিষ্যতে অৰ্থনৈতিক অসুবিধা হ’ব পাৰে।

প্ৰেম সংগীয়ে কঠিন সময়ত আপোনাৰ লগত থাকিব। প্ৰেমত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব। আপোনাৰ পত্নী আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে ভাল সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অস্থিৰ হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আকাংক্ষিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ নহ’লে কিছু মানসিক চাপ থাকিব। ঘৰত আৰু বাহিৰত কাৰো সৈতে তৰ্ক কৰা পৰিহাৰ কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কামৰ বোজা বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। শ্ৰেষ্ঠ বন্ধুসকলৰ পৰা সহযোগিতাৰ সম্ভাৱনাও কম হ’ব।

আপোনাৰ আচৰণ ইতিবাচক কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে ভাল সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিব। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল। প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভুল বুজাবুজি আঁতৰ হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈও পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱনত পাৰস্পৰিক প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি বৃদ্ধি হ’ব। অৱশ্যে মনটো পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়েও কিছু চিন্তিত হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে নৱেম্বৰৰ প্ৰথম সপ্তাহত স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিব লাগিব। পৰিৱৰ্তিত বতৰত যিকোনো ধৰণৰ অৱহেলা আপোনাৰ বাবে ফান্দত পৰিণত হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ সমস্যা উপেক্ষা কৰিলে দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ হ’ব পাৰে।

বিতৰ্কৰ সলনি সংলাপৰ জৰিয়তে সম্পৰ্কৰ মধুৰতা সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। সঁচাকৈয়ে এই সপ্তাহত উদ্বেগ ত্যাগ কৰি ধ্যান কৰাৰ প্ৰয়োজন আছে। আপোনাৰ কাম কৰাৰ শৈলী অধিক আকৰ্ষণীয় কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

নিজকে বিশ্বাস কৰক আৰু সমস্যাবোৰ বাঢ়িবলৈ নিদিব। ব্যয় সম্পৰ্কে সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এটা নতুন আঁচনি প্ৰস্তুত কৰা হ’ব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কত প্ৰেম সংগীৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব। বৈবাহিক জীৱন সুখকৰ হ’ব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত মনৰ পৰা হৃদয়ৰ সিদ্ধান্ত ল’ব লাগিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে স্বাস্থ্য সুখ মজলীয়া হৈ থাকিব। তেনে ক্ষেত্ৰত আপুনি কামৰ বিষয়ে অলপ মানসিক চাপৰ অৱস্থাত থাকিব পাৰে।

অত্যাধিক কামৰ বাবে ভাগৰ লাগিব। ভূমি, নিৰ্মাণ সম্পৰ্কীয় ক্ষেত্ৰত যদি দুখোজ আগবাঢ়ি যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে, এখোজ পিছুৱাওক। তেনে কৰিবলৈ কুণ্ঠাবোধ নকৰিব। ব্যৱসায়ত বৃহৎ বিনিয়োগ কৰাৰ পূৰ্বে শুভাকাংক্ষীসকলৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো নিশ্চিত কৰিব।

বেছিভাগ সময়তে মহিলাসকলে ধৰ্মীয় কাম কৰিব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তৃতীয় ব্যক্তি এজনৰ হস্তক্ষেপে কিছু অসুবিধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আলোচনাৰ জৰিয়তে সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক আৰু ইজনে সিজনৰ ওপৰত বিশ্বাস বজাই ৰাখক। বৈবাহিক জীৱন সুখকৰ হ’ব।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button