ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ বুধবাৰ, ৯ ফেব্ৰুৱাৰী

মেষ- কোনো নতুন কামত হাত দিয়াৰ পূৰ্বে ভালকৈ বিচাৰ কৰি লওক। একপক্ষীয় প্ৰেমে আপোনাক নিৰাশ কৰিব পাৰে। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস বিচাৰি পাব পাৰে। দূৰ ভ্ৰমণৰ যোগ আছে। স্থগিত হৈ থকা কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। সৰু সমস্যাবোৰে আপোনাক আগুৰি ধৰিব। ভূমি আৰু ভৱনৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। অৰ্থনৈতিক বিষয়ত অতিৰিক্ত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰা প্ৰয়োজন।

বৃষ- আজি ভাগ্য আপোনাৰ সৈতে থাকিব। বিবাহিত জীৱন সুখী হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰত, আজি আপুনি দুগুণ লাভালাভ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে সাৱধানে চিন্তা কৰা ভাল। আজি, বিদেশ ভ্ৰমণৰ যোগ আছে। যিসকল নিযুক্তি প্ৰাপ্ত তেওঁলোকে পদোন্নতিৰ লগতে আৰু কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। এই ৰাশিচিহ্নৰ মহিলাসকলে আজি বজাৰ কৰিবলৈ যাব পাৰে। সূৰ্যক জল আগবঢ়াব। সকলো ইচ্ছা পূৰণ কৰা হ’ব। আজিৰ দিনটো প্ৰেমিকৰ বাবে সুখেৰে পৰিপূৰ্ণ দিন হ’ব।

মিথুন- পত্নীৰ ক্ষেত্ৰত অপ্ৰয়োজনীয় চিন্তা পৰিহাৰ কৰক। ব্যৱসায়ী সকলৰ বাবে আজি শুভ দিন। ৰিয়েল ইষ্টেটৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিনিয়োগে আপোনাক ভাল লাভ দিব। আপোনাৰ কথা আনৰ ওপৰত আৰোপ নকৰিব – বিবাদ পৰিহাৰ কৰিবলৈ আনে কি কয় মনোযোগেৰে শুনক। সন্তোষজনক ফলাফল পাবলৈ, পৰিকল্পিত ভাৱে কাম কৰক। আপুনি কাৰ্যালয়ৰ সমস্যা সমাধানত মানসিক চাপৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন সুখৰ হব।

কৰ্কট- আজি চাকৰি আৰু ব্যৱসায়ত কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফলত লাভান্বিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আজি আপুনি কিছু চাপত থাকিব। অলপ ধৈৰ্য্য ধৰক। আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে ইতিবাচক সিদ্ধান্ত ল’ব। পৰিয়ালৰ পৰা সমৰ্থন লাভ কৰিব। অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি শক্তিশালী হ’ব পাৰে। ব্যয় অধিক হ’ব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্ক ভাল হ’ব। স্বাস্থ্য ভাল হ’ব। পুৰণি বন্ধুৰ সংগ লাভ কৰিব।

সিংহ- আজি আপোনাৰ পৰিয়ালত সুখ বৃদ্ধি হ’ব। শিশুৰ শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত অগ্ৰগতি সম্ভৱ। পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্য আজি বহুত ভাল হ’ব। আপুনি তেওঁলোকৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰিব বুলিও আশা কৰা হৈছে। আজিৰ দিনটো ব্যৱসায়ৰ বাবে এটা ভাল দিন। এজন সঙ্গীৰ সৈতে আপুনি পাহাৰীয়া স্থানলৈ যাব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হব। সম্পত্তি ক্ৰয় কৰাৰ সুযোগ আছে। আজি আপোনাৰ মন শান্ত ৰাখিব।

কন্যা- আজিৰ দিনটো এক বিশেষ দিন, কিয়নো সুস্বাস্থ্যই আপোনাক কিবা অসাধাৰণ কৰাৰ ক্ষমতা প্ৰদান কৰিব। আজি আপুনি শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব আৰু এইটো সম্ভৱ যে হঠাতে আপুনি নেদেখা লাভালাভ পাব। আত্মীয়সকলে আপোনাৰ উদাৰ প্ৰকৃতিৰ সুবিধা ল’বলৈ চেষ্টা কৰিব। সাৱধান হ’ব, অন্যথা আপুনি পিছত প্ৰতাৰিত অনুভৱ কৰিব। উদাৰতা এক পৰিমাণে ভাল, কিন্তু যদি ই ইয়াৰ সীমা অতিক্ৰম কৰে, ই এক সমস্যা হৈ পৰে। আজি আপুনি গ্ৰহণ কৰা কোনো সিদ্ধান্ত ভৱিষ্যতে লাভদায়ক প্ৰমাণিত হব। আপুনি লগ পোৱা যিকোনো লোকৰ বাবে নম্ৰ আৰু বিনম্ৰতা বৰ্তাই ৰাখক।

তুলা- আজি আপুনি শৈক্ষিক কামত সফলতা লাভ কৰিব। আজিৰ দিনটো আনন্দ আৰু সুখেৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব। সম্পৰ্কত কিছু উত্থান-পতন থাকিব পাৰে। আজি, আপোনাৰ শত্ৰুসকলে আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। আজি কাৰো সৈতে আপোনাৰ ৰণনীতি ভাগ বতৰা নকৰিব। কাকো অত্যাধিক বিশ্বাস নকৰিব। আপুনি ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপত সফলতা লাভ কৰিব। ধৰ্ম্মীয় কাৰ্য্যত বিশ্বাস বৃদ্ধি পাব পাৰে। হঠাতে ধন লাভ ৰ সম্ভাৱনা আছে। কৰ্মক্ষেত্ৰত অত্যাধিক চাপৰ বাবে পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তা আৰু আকাংক্ষাবোৰ উপেক্ষা নকৰিব।

বৃশ্চিক- শিক্ষাৰ্থীসকলে সফলতাৰ বাবে অলপ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমেও ৰং আনিব। ঘৰৰ আৰামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছুমান নতুন সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ সম্ভাৱনাও আছে। অবিবাহিত লোকসকলৰ বাবে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ আহিব পাৰে। কাৰ্যালয়ত কাম কৰা লোকসকল আপোনাৰ বাবে সহায়ক হ’ব। দুখীয়াক আজি পাৰিলে অন্ন দান কৰক। মানসিক শান্তি থাকিব। যিকোনো নতুন কাম আৰম্ভ কৰাৰ আগতে এক পুংখানুপুংখ অনুসন্ধান কৰিব।

ধনু- ঘৃণা দূৰ কৰিবলৈ সংবেদনশীলতাৰ প্ৰকৃতি গ্ৰহণ কৰক, কিয়নো ঘৃণাৰ জুই অতি শক্তিশালী আৰু শৰীৰৰ লগতে মনকো প্ৰভাৱিত কৰে। মনত ৰাখিব যে বেয়া ভালতকৈ অধিক আকৰ্ষণীয় যেন লাগে, কিন্তু ইয়াৰ কেৱল বেয়া প্ৰভাৱ পৰে। আজি ব্যয় বৃদ্ধি পাব। বিশেষকৈ যদি আপুনি আনৰ ওপৰত খৰচ কৰা বন্ধ নকৰে। আজি আপুনি কেৱল অচিনাকি লোকৰ পৰাই নহয় বন্ধুবৰ্গৰ পৰাও সাৱধান হ’ব লাগিব। আজি সঠিক সিদ্ধান্ত লওঁতে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হব পাৰে।

মকৰ- আজি আপুনি আপোনাৰ কাম সম্পৰ্কীয় যাত্ৰাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাব। এই যাত্ৰাই আপোনাক সফলতা আনিব। আজি আপুনি নতুন পৰিকল্পনা কৰিব। টকা পোৱাটো সম্ভৱ। যুৱক সকলে লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰিব লাগিব। নতুন সম্পৰ্কবোৰে ভাগ্য কোৱাত সহায়ক হ’ব আৰু প্ৰতিভাৰ শক্তিৰ ওপৰত কামৰ ক্ষেত্ৰত এক বিশেষ পৰিচয় সৃষ্টি কৰিব। আপোনাৰ কোনো শাৰীৰিক সমস্যা নথকাৰ বাবে নিজৰ সৈতে ধৈৰ্য্য ধৰক। বিশেষকৈ যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ সমস্যাবোৰ আনৰ পৰা লুকুৱাই ৰাখে। আপুনি আপোনাৰ পৰাজয়ৰ পৰা কিছু শিক্ষা ল’ব লাগিব, কিয়নো আজি আপোনাৰ হৃদয়ৰ কথা ক’লেও লোকচান হ’ব পাৰে।

কুম্ভ- আজিৰ দিনটো ভাল হ’ব। আজি এটা নতুন প্ৰকল্পত আপোনাৰ শক্তি ৰাখক, আপুনি দুগুণ লাভালাভ পাব। যদি আপুনি এজন চৰকাৰী বিষয়া, তেন্তে আপোনাৰ বদলিৰ যোগ আছে। কিন্তু চিন্তা নকৰিব, বদলি আকাংক্ষিত স্থানত হ’ব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি বিদেশত কাম কৰিব বিচাৰিছে, তেন্তে আজিৰ দিনটো অনুকূল হ’ব। দিনটো সম্পত্তি ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে লাভজনক হ’ব। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে সাৱধান হওক। গৰুক সন্ধিয়া পিঠা খুৱাওক। সুখ আৰু সৌভাগ্য বৃদ্ধি হ’ব।

মীন- আজি আপুনি জীৱন উপভোগ কৰিবলৈ নিজকে এক আৰামদায়ক আৰু নিখুঁত মেজাজত পাব। দিনটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত অৰ্থনৈতিক লাভালাভ হ’ব। আপোনাৰ গোপনীয় তথ্য আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰাৰ আগতে সাৱধানে চিন্তা কৰক। যদি সম্ভৱ হয়, ইয়াক পৰিহাৰ কৰক, কিয়নো এই বস্তুবোৰ বাহিৰত বিয়পি পৰাৰ আশংকা আছে। আপোনাৰ খ্যাতি বৃদ্ধি পাব আৰু আপুনি সহজে আন লিংগৰ লোকসকলক আপোনাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত কৰিব। কেৰিয়াৰৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা আৰম্ভ কৰা যাত্ৰাটো কাৰ্যকৰী হ’ব। কিন্তু এনে কৰাৰ আগতে আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ পৰা অনুমতি ল’ব লাগিব, অন্যথা তেওঁলোকে পিছত আপত্তি কৰিব পাৰে। এজন উকীলৰ ওচৰলৈ গৈ আইনী পৰামৰ্শ লোৱাৰ এইটো এটা ভাল দিন। আজি আপোনাৰ সঙ্গীৰ ওপৰত একো কৰিবলৈ হেঁচা নিদিব, অন্যথা সম্পৰ্কত দূৰত্ব বৃদ্ধি পাব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button