ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৫ অক্টোবৰৰ পৰা ৩১ অক্টােবৰলৈকে

photo-2021-10-17-09-31-10

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কিছুমান প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ বক্তব্য আৰু আচৰণত আপোনাৰ যথেষ্ট নিয়ন্ত্ৰণ থাকিব লাগিব। কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ৰ কিছুমান অসুবিধাই মনটো অলপ দুখী কৰি তুলিব। অবাঞ্ছিত স্থানলৈ স্থানান্তৰ বা বৰ্ধিত কামৰ বোজাই মনটোক অসন্তুষ্ট কৰি তুলিব।

ব্যৱসায়ত আবদ্ধ হৈ থকা ধন ওলাই আহিবলৈ আপুনি যথেষ্ট সংগ্ৰাম কৰিব লাগিব। উদ্যোগৰ বিষয়বোৰ সাৱধানে স্পৰ্শ কৰক। যদি সম্ভৱ হয়, আদালতৰ বাহিৰত বিবাদবোৰ নিষ্পত্তি কৰক। শাৰীৰিক প্ৰয়োজনীয়তাৰ বাবে পকেটতকৈ অধিক টকা ব্যয় হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছু ভাল খবৰ থাকিব পাৰে। ঘৰত প্ৰিয়জনৰ আগমনে সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব। এই সপ্তাহত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছুমান ভুল বুজাবুজি হ’ব পাৰে। যিটো এটা বিষয় হৈ পৰিব। যদি আপুনি বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ জৰিয়তে সেইবোৰ সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে, তেন্তে ভাল হ’ব। কঠিন সময়ত পত্নীৰ সমৰ্থন অব্যাহত থাকিব।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’ব। সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধ সময় অনুকূল। বন্ধুসকলৰ সহায়ত গুৰুত্বপূৰ্ণ কামবোৰ সফল হ’ব। হঠাতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰাবোৰো সংক্ষিপ্ত কৰা হ’ব। যাত্ৰা মনোৰম আৰু লাভজনক হ’ব।

চাকৰিয়াল সকল তেওঁলোকৰ বিষয়াসকলৰ ওচৰত থাকিব আৰু তেওঁলোকৰ সম্পূৰ্ণ সুবিধা ল’বলৈ সক্ষম হ’ব। কিন্তু দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত অধিক সতৰ্ক হ’ব লাগিব। কিয়নো আপোনাৰ বিৰোধীসকল এই সময়ত সক্ৰিয় হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ ক্ষতি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। এগৰাকী মহিলাৰ সৈতে তৰ্ক কৰা পৰিহাৰ কৰিব।

কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত আপুনি ব্যস্ত থাকিব। কিন্তু এই সকলোবোৰৰ মাজত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সমস্যাবোৰ উপেক্ষা নকৰিব। প্ৰেম বা বৈবাহিক সম্পৰ্কৰ সৈতে সৎ হ’ব, অন্যথা ই আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে এক ডাঙৰ বিবাদৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। অবিবাহিত লোকৰ বিয়া হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত শৰীৰৰ গুৰুত্ব ৰাখিব লাগিব। সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ ব্যস্ত কামৰ সময়সূচীৰ মাজত শৰীৰৰ বাবে কিছু সময় উলিয়াব লাগিব। স্বাস্থ্যৰ সমস্যাবোৰ উপেক্ষা নকৰিব। নিবনুৱাসকল জীৱিকাৰ বিষয়ে চিন্তিত হ’ব। যাৰ বাবে তেওঁলোকে অলপ অপেক্ষা কৰিব লাগিব।

ডাঙৰ ব্যৱসায়ীসকলৰ তুলনাত ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকলে কিছুমান বাধাৰ পৰা লাভান্বিত হ’ব। অংশীদাৰীত্বত ব্যৱসায় কৰা সকলে ধনৰ বিষয়ত সক্ৰিয় পদক্ষেপ লোৱা উচিত। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় আনন্দ কৰি অতিবাহিত হ’ব।

সপ্তাহটোৰ শেষত ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লওঁতে আপুনি আপোনাৰ ভাতৃ-ভগ্নী বা পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। সপ্তাহটোৰ শেষত আপুনি আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ পৰা এটা ডাঙৰ আচৰিত উপহাৰ পাব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰেমসংগী কঠিন সময়ত আপোনাৰ বাবে যথেষ্ট সহায়ক হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ মন স্থিৰ কৰি সিদ্ধান্ত লোৱা উচিত। বিবেচনা কৰি কামৰ সম্পূৰ্ণ কৌশল ব্যৱহাৰ কৰিব। বিশেষকৈ ধনৰ লেনদেন কৰোঁতে সাৱধান হ’ব, অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কাৰোবাৰ কবলত পৰাৰ সলনি আপুনি আপোনাৰ কাম নিজে কৰিব লাগিব। অন্যথা আপুনি মন আৰু ধন দুয়োটাতে ভুগিব লগীয়া হ’ব পাৰে। তাৰ মাজতে মনত কিবা অজ্ঞাত ভয় থাকিব পাৰে। চাকৰিয়াল সকলৰ বাবে সময় মধ্যম। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে কেৱল কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

ইফাল সিফাল বস্তুবোৰত জড়িত হোৱাৰ পৰিৱৰ্তে, যদি আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্যত মনোনিৱেশ কৰে, সফলতা নিশ্চিতভাৱে আহিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন সুখকৰ হ’ব আৰু কঠিন সময়ত পত্নীৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো চিন্তিত হ’ব।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহটো সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এটা প্ৰত্যাহ্বানমূলক সপ্তাহ হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে মনটো প্ৰিয়জনৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে চিন্তিত হ’ব। এই ক্ষেত্ৰত অত্যাধিক দৌৰাৰ বাবে আপুনি মন আৰু শৰীৰ দুয়োটাৰে পৰা ভাগৰ অনুভৱ কৰিব। অৱশ্যে, এই সকলোবোৰৰ মাজত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন ল’বলৈ নাপাহৰিব।

কামৰ ক্ষেত্ৰত নতুন দায়িত্ব পোৱাটোৱে কামৰ বোজা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, আপোনাৰ সহকৰ্মীৰ সহায়ত আপুনি ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা সকলে কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। বিদেশত কাম কৰা সকলে বহুত লাভ কৰাৰ সুযোগ পাব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত যিকোনো ভুল বুজাবুজি পৰিহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব, অন্যথা সম্পৰ্ক নষ্ট হ’ব পাৰে। আপুনি প্ৰেম সংগীৰ অনুভূতি আৰু বাধ্যবাধকতা বুজিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগিব। পত্নীৰ সৈতে কাজিয়া হ’ব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহটো কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’ব। এটা ডাঙৰ কাম সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বন্ধুৰ সহায়ত সফল হ’ব। স্বাস্থ্য সমস্যাৰ বিষয়ে মন বিচলিত হ’ব। নতুন ৰোগৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ বা দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগৰ উদ্ভৱ হোৱাৰ বাবে আপুনি কষ্ট অনুভৱ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত খাদ্য আৰু পৰিষ্কাৰ পৰিচ্ছন্নতাৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব।

অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব আৰু ধনো লাভজনক হ’ব। কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত প্ৰগতি হ’ব। উপাৰ্জনৰ তুলনাত ব্যয়ৰ পৰিমাণ অতিৰিক্ত হ’ব। সুবিধাসমূহৰ বাবে অধিক ধন ব্যয় হ’ব।

জীৱন সম্পৰ্কীয় যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰাৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি আপোনাৰ পত্নী আৰু পৰিয়ালৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভাল সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটোৱে সুখ কঢ়িয়াই আনিছে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ত এক ডাঙৰ সফলতা থাকিব পাৰে। আপুনি ভৱিষ্যতে এজন কাৰ্যকৰী ব্যক্তিৰ জৰিয়তে লাভৰ পৰিকল্পনাৰ ওপৰত কাম কৰাৰ সুযোগ পাব।

যেতিয়া উদ্যোগ সম্বন্ধীয় বিষয়ত বিবাদ নিষ্পত্তি হ’ব, তেতিয়া যথেষ্ট সকাহ পাব। কামৰ ক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োৰে পৰা সহযোগিতা থাকিব। ব্যৱসায়ীসকলে ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ কৰিব। ৰঙীন ৰাসায়নিক পদাৰ্থ আৰু ঔষধৰ ব্যৱসায় কৰা সকলৰ সময় অনুকূল।

যিকোনো কামত খৰখেদা কৰা পৰিহাৰ কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। অৱশ্যে, এই দিশত এক সচেতন পদক্ষেপ লওক আৰু যিকোনো খৰখেদা পৰিহাৰ কৰক। সপ্তাহৰ শেষত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে নতুন সুযোগৰ দুৱাৰ মুকলি কৰিবলৈ গৈ আছে। আনকি এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ জীৱনত কোনো অসুবিধা বা সমস্যা থাকিলেও নিশ্চিত হ’ব যে আপুনি ইয়াতো কিছু লাভা পাব।

সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱসায়ত কিছু ব্যস্ততা থাকিব। যেতিয়া বজাৰত আৱদ্ধ ধন ওলাই আহিব, তেতিয়া আপুনি স্বস্তিৰ নিশ্বাস পেলাব। চাকৰিয়াল সকলে প্ৰগতিৰ বাবে নতুন সুযোগ পাব। ভূমি, ভৱন ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীৰ পৰা লাভান্বিত হ’ব। মহিলাসকলৰ বেছিভাগ সময় ঘৰৰ সজ্জা তৈয়াৰত অতিবাহিত হ’ব। ঘৰৰ এজন মৰমৰ সদস্যৰ বিয়া ঠিক হোৱাৰ বাবে সুখৰ পৰিৱেশ থাকিব।

যদি আপুনি কাৰোবাক প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ দিয়াৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত এই সপ্তাহত আপোনাৰ সেই কাৰ্যত সফল হ’ব। বেছিভাগ সময়তে মহিলাসকলে ধৰ্মীয় কাম কৰিব লাগিব। ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে সজাগ হ’ব।

ধনু ৰাশি- আশা কৰা অনুসৰি কষ্টৰ ফল নোপোৱাৰ বাবে ধনু ৰাশিৰ লোকসকল এই সপ্তাহত দুখী হ’ব। চাকৰিয়াল লোকসকলৰ কামৰ বোজা বৃদ্ধি হ’ব। আপুনি সময়মতে ভাল বন্ধুৰ সহায় ল’ব নোৱাৰিব। আপুনি সময়মতে কাম কৰিবলৈ আৰু সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব।

ব্যৱসায়ত ধন বিনিয়োগ কৰোতে সাৱধান হ’ব আৰু ওচৰৰ লাভৰ বাবে দূৰ-দূৰণিৰ লোকচান পৰিহাৰ কৰিব। লাহে লাহে গাড়ী চলাওক আৰু কামৰ বাবে যোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ সামগ্ৰীৰ যত্ন লওক, অন্যথা আপুনি বৃথা কষ্টত ভুগিব লগা হ’ব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক হওক বা পাৰিবাৰিক বিষয় হওক, সৰু সৰু কথাৰ বিবাদ পৰিহাৰ কৰক। স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাবোৰো উপেক্ষা কৰা পৰিহাৰ কৰিব। ব্যস্ত কামৰ সময়ৰ মাজত আপোনাৰ শৰীৰ সুস্থ ৰাখিবলৈ ধ্যান, যোগ আৰু ব্যায়াম কৰিব। আপোনাৰ মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহত মকৰ ৰাশিৰ লোকে জীৱিকাৰ দিশত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। যোৱা সপ্তাহৰ তুলনাত এই সপ্তাহটোৱে কামত সফলতা আৰু কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ৰ প্ৰগতি কঢ়িয়াই আনিছে। আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ আপোনাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ চেষ্টা কৰা উচিত।

দলীয় কাম-কাজত সফলতাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাব। আৱদ্ধ কামবোৰ এজন কাৰ্যকৰী ব্যক্তিৰ সহায়ত সম্পূৰ্ণ কৰা হ’ব। কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবে সময় অনুকূল। আপুনি আদালতৰ গোচৰত সকাহ পাব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত উৎসৱ আদিৰ প্ৰস্তুতিৰ বিষয়ে ব্যস্ততা আৰু শাৰীৰিক ভাগৰ থাকিব।

এই সময়ছোৱাত হাড় সম্পৰ্কীয় ৰোগ উদ্ভৱ হ’ব পাৰে। সেয়েহে অতি সাৱধানে কাম কৰক আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন লওক। ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে বিশেষভাৱে সজাগ হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু প্ৰেম সংগী সকলক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰা হ’ব। বৈবাহিক জীৱনত সুখী হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকল সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কিবা এটাৰ দ্বাৰা বিচলিত হ’ব। ব্যৱসায়ত কোনো মন নাথাকিব। দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰীৰ যত্ন ল’ব, অন্যথা আপুনি অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে ভুগিব লগা হ’ব পাৰে।

কাগজ এখনত স্বাক্ষৰ কৰোতে খৰখেদা পৰিহাৰ কৰিব। সাৱধানে ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব। যদি আপুনি কিবা এটাৰ বিষয়ে বিভ্ৰান্ত হয়, তেন্তে সেই সিদ্ধান্ত কেইদিনমান পিছুৱাই দিয়া ভাল। ব্যৱসায়ীসকলে বজাৰত আৱদ্ধ থকা ধন উলিওৱাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব।

বিপণন, কলচেণ্টাৰ আদিত কাম কৰা লোকসকলৰ ওপৰত অতিৰিক্ত চাপ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত এটা সৰু কথা ডাঙৰ বিষয় হ’ব পাৰে। শান্ত মনেৰে যোগাযোগ কৰিলে বিষয়টো সমাধান হ’ব। মন পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে চিন্তিত হ’ব।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহত যিকোনো কাম কৰোতে মীন ৰাশিৰ লোকসকলে খৰখেদা পৰিহাৰ কৰিব। অন্যথা কৰা কামবোৰো নষ্ট হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়বোৰে ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ কৰিব। অৱশ্যে, ব্যৱসায়ীসকলে বিপদাশংকা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব।

চাকৰিয়াল সকলৰ সুবিধা বৃদ্ধি হ’ব। নতুন ঠাইত কাম আগবঢ়াব পাৰে, কিন্তু এই দিশত অতি সাৱধানে পদক্ষেপ ল’ব। বিদেশত কাম কৰা লোকসকলে লাভৰ সুযোগ পাব। কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবে সময় অনুকূল। পত্নীৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব।

সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে পৰিয়ালত কিছুমান শুভ কাম সম্ভৱ। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে আপোনাৰ প্ৰেম গ্ৰহণ কৰিব পাৰে আৰু ই বিবাহলৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে। ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে সজাগ হোৱাৰ প্ৰয়োজন হ’ব।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button