ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ৯-১৫ মে’লৈকে

মেষ ৰাশিঃ সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটোৱাৰ সম্ভাৱনা অধিক হ’ব। আপোনাৰ মাতৃৰ প্ৰতি আপোনাৰ ভক্তি আৰু মৰম বাঢ়িব। এই সময়ছোৱাত সম্পত্তিৰ পুৰষ্কাৰ লাভ কৰিব পাৰে।

শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সময়ছোৱাত লাভান্বিত হ’ব কিয়নো তেওঁলোকে পৰীক্ষাত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব। তেওঁলোকে অধ্যয়নত অধিক আগ্ৰহী হ’ব আৰু কাৰিকৰী বিষয়ত অধিক ভাল কৰিব পাৰিব। আপোনাৰ সন্তানে তেওঁলোকৰ বাছনি কৰা ক্ষেত্ৰত সফল হ’ব।

যিসকলে প্ৰতিযোগিতাত লাভান্বিত হ’ব বিচাৰে তেওঁলোকে অধিক প্ৰচেষ্টা কৰিব লাগিব। আপোনাৰ কোম্পানীয়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ গতি লাভ কৰিব আৰু আপুনি সপ্তাহটোৰ শেষ অংশত আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপুনি ভাল লাভ কৰিব, আৰু আপোনাৰ বিদেশী বাণিজ্য বৃদ্ধি হ’ব।

বৃষ ৰাশিঃ আপুনি সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে এটা চমু ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ পৰিয়াল বা বন্ধুবৰ্গক চাবলৈ সুযোগ পাব, যি আপোনাক আনন্দ আৰু শান্তভাৱ আনিব। আপুনি দৈনন্দিন চিন্তাৰ পৰা মুক্ত হ’ব আৰু আপোনাৰ ভাতৃ-ভগ্নীসকলক সহায় কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

আপোনাৰ সহকৰ্মীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক কৰ্মক্ষেত্ৰত বিকশিত হ’ব। আপোনাৰ মাতৃৰ স্বাস্থ্য উন্নত হ’ব। আপুনি আৰ্থিকভাৱে লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে। আপুনি সপ্তাহটোৰ মাজভাগত আপোনাৰ সন্তানৰ সৈতে অধিক সময় অতিবাহিত কৰিব।

প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে অধ্যয়ন কৰা শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ উদ্দেশ্য পূৰণ কৰাত প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। উদ্ভৱ হোৱা কিছুমান অপ্ৰত্যাশিত উদ্বেগৰ মোকাবিলা কৰিবলৈ আপুনি সপ্তাহটোৰ সমাপ্তিৰ বাবে অতিৰিক্ত কাম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশিঃ সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে পাৰিবাৰিক বিষয়বোৰে আপোনাক ব্যস্ত ৰাখিব। আপুনি ঘৰত কিছুমান অত্যাৱশ্যকীয় কাম কৰিব লাগিব, যি আপোনাৰ পাৰিবাৰিক সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিব। আপোনাৰ সহকৰ্মী আৰু উৰ্ধতন বিষয়াৰ সৈতে যিকোনো ভুল বুজাবুজি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, সেয়েহে সতৰ্ক হ’ব আৰু আপোনাৰ আচৰণ ভাল কৰিব।

আপুনি আপোনাৰ মাতৃৰ সৈতে সময় কটাব। ধনৰ ক্ষেত্ৰত, আপুনি আপোনাৰ সঞ্চয় বৃদ্ধি কৰাত ভাগ্যৱান আৰু সফল হ’ব। আপুনি আপোনাৰ কিছুমান ঋণ ঘূৰাই দিব পাৰিব, যি আপোনাক সান্ত্বনা প্ৰদান কৰিব।

এই সময়ছোৱা শিশুৰ বিকাশৰ বাবে লাভজনক হ’ব। তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ বাছনি কৰা কেৰিয়াৰত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব।

কৰ্কট ৰাশিঃ আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস আৰু যিকোনো পৰিস্থিতি বুজি পোৱাৰ সামৰ্থ্য সপ্তাহটোৰ গোটেই সময়ছোৱাত বৃদ্ধি হ’ব। ই আপোনাৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিব, যি আপোনাক লাভান্বিত কৰিব।

আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ধন বেংকত ৰাখি বা স্থিৰ জমা স্থাপন কৰি সুৰক্ষিত কৰিলে আপোনাক বিত্তীয় পুৰষ্কাৰ প্ৰদান কৰিব পাৰে। পৰিয়ালত অধিক শান্তি আৰু পাৰস্পৰিক স্নেহ থাকিব। আপোনাৰ ভাতৃ-ভগ্নীৰ স্বাস্থ্যৰ সমস্যা থাকিব পাৰে।

ব্যৱসায় বা আনন্দৰ বাবে হওক, চমু ভ্ৰমণ কৰাটো আপোনাৰ বাবে এক ভাল মুহূৰ্ত। আপুনি আপোনাৰ সন্তানক অনুপ্ৰেৰিত আৰু ব্যস্ত ৰাখিবলৈ তেওঁলোকৰ সৈতে কিছু অতিৰিক্ত সময় অতিবাহিত কৰিব লাগিব। আপোনাৰ বিবাহ দৃঢ় আৰু সহায়ক হৈ থাকিব।

সিংহ ৰাশিঃ যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যয়ৰ এক অপ্ৰত্যাশিত বৃদ্ধি লক্ষ্য কৰে তেন্তে আপোনাৰ বিত্তীয় অৱস্থা কিছু টান হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ কামৰ শাৰীত অধিক পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব, আৰু আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ অংশ হিচাপে দূৰৱৰ্তী স্থানলৈ ভ্ৰমণ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে চিন্তিত হ’ব পাৰে। কিছুমান পাৰিবাৰিক বিবাদ হ’ব পাৰে। আপুনি ধৈৰ্য্য ধৰিব লাগিব আৰু এই ক্ষেত্ৰত বস্তুবোৰ নিষ্পত্তি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আৰু ঘৰত অপ্ৰয়োজনীয় চাপ আৰু ভুল বুজাবুজি হ্ৰাস কৰিবলৈ, এক সক্ৰিয় ৰণনীতিৰ প্ৰয়োজন।

সপ্তাহটোৰ শেষলৈ আপোনাৰ আত্ম-নিশ্চয়তা উন্নত হ’ব। আপুনি আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে ইতিবাচক সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিব।

কন্যা ৰাশিঃ আপোনাৰ নিজৰ প্ৰচেষ্টাৰ ফলস্বৰূপে এই সপ্তাহত আপোনাৰ যথেষ্ট পৰিমাণৰ ধন লাভ কৰিব। যি আপোনাৰ বিত্তীয় স্থিতি শক্তিশালী কৰিব। আপুনি সন্তুষ্ট হ’ব আৰু আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপুনি আপোনাৰ মালিকৰ সৈতে ইতিবাচক সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলিব, যি আপোনাক আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত সহায় কৰিব।

আপোনাৰ ৰণনীতিয়ে আপোনাক লাভান্বিত কৰিব আৰু আপোনাক ব্যৱসায়ত সফল হোৱাত সহায় কৰিব। লাভালাভ থকা স্বত্বেও আপুনি এই সময়ছোৱাত কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ বাছনি কৰা উচিত নহয়।

আপোনাৰ পৰিয়ালকো ভাল ব্যৱহাৰ আৰু সন্মান কৰা হ’ব। কেতিয়াবা আপোনাৰ ভাতৃ-ভগ্নীৰ মাজত কিছু পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ কথোপকথন স্পষ্ট আৰু স্বচ্ছভাৱে বজাই ৰাখে তেন্তে সংযোগটো উন্নত হ’ব।

তুলা ৰাশিঃ এই সপ্তাহত আপোনাৰ কামৰ বোজা বৃদ্ধি হ’ব আৰু আপোনাক আন এটা বিভাগলৈ স্থানান্তৰ কৰা হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনত সন্তুষ্ট থাকিব। উদ্যোগৰ পৰা লাভৰ আশাব্যঞ্জক লক্ষণ আছে। আপোনাৰ চকু বা নিদ্ৰাহীনতাৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।

আপোনাৰ ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব আৰু ইয়াৰে কিছুমান ব্যয় অনুৎপাদক হ’ব পাৰে আৰু যাৰ বাবে আপুনি সময়ৰ আগতে পৰিকল্পনা কৰা নাই। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ বিৰোধীসকলৰ ওপৰত চকু ৰখাটো এটা ভাল ধাৰণা হ’ব পাৰে।

সপ্তাহটোৰ শেষলৈ, আপুনি এটা লক্ষ্যৰ ওপৰত এক দৃঢ় বাছনি কৰিব পাৰে, যি আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ সফলতাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব। এই সময়খিনি ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা মধ্যমীয়া হ’ব।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ আপুনি কামৰ বাবে দীঘলীয়া ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে, যি লাভজনক হ’ব। আপুনি এনে এটা স্থানলৈও যাব পাৰে, যিয়ে আপোনাক আভ্যন্তৰীণ শান্তি আৰু সতেজ শক্তি প্ৰদান কৰিব। আপুনি কোনো মানসিক চাপ অনুভৱ নকৰিব।

আপুনি অধিক মনোযোগেৰে কাম কৰিব, যাৰ ফলত যথেষ্ট পৰিণাম হ’ব। সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় সমস্যাবোৰে আপোনাক ব্যস্ত ৰাখিব। উদ্যোগীসকলে তেওঁলোকৰ সামগ্ৰীৰ লাইনবোৰ সম্প্ৰসাৰিত কৰিব পাৰে আৰু নতুন গ্ৰাহক বিচাৰিব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱনত এক পৰিপূৰ্ণতাৰ অনুভৱ হ’ব।

আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে আপোনাক সমৰ্থন কৰিব যি আপোনাক সুখ প্ৰদান কৰিব। সপ্তাহটোৰ শেষত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব আৰু এক সন্তুলিত আহাৰ খাব লাগিব। বাহিৰৰ খাদ্য খোৱা পৰিহাৰ কৰিব।

ধনু ৰাশিঃ সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি পাৰিবাৰিক কাৰ্যকলাপৰ ওপৰত অধিক মনোযোগ দিব। আপোনাৰ মনত ধাৰণাবোৰ গুঞ্জৰিত হ’ব, সেয়েহে এই সময়ছোৱাত কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। কিছুমান অপৰিকল্পিত ব্যয় থাকিব পাৰে যিয়ে আপোনাৰ বিত্তৰ ওপৰত চাপ পেলায়।

আপুনি আপোনাৰ কামত মনোযোগ দিবলৈ অক্ষম হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰদৰ্শন ক্ষতিগ্ৰস্ত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ভাতৃ-ভগ্নী আপোনাৰ বাবে থাকিব। আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহিত কৰিব। যদি আপোনাৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত হয় তেন্তে ই আপোনাক সহায় কৰিব।

আপুনি এক অবাঞ্ছিত ছুটি ল’বলৈ বাধ্য হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অসুবিধা হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ধাৰণা আৰু আৱেগ শ্বেয়াৰ কৰোঁতে, আপুনি লাহে লাহে আৰু সাৱধানে কথা পাতিব লাগে।

মকৰ ৰাশিঃ বহুতো উৎসৰ পৰা লাভৰ ফলত সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ বিত্তীয় উন্নতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ ব্যৱসায়িক অংশীদাৰ আৰু আপোনাৰ এক সুখী সংযোগ থাকিব, যি আপোনাৰ কোম্পানীক উন্নতি কৰাত সহায় কৰিব।

ইতিবাচক ধাৰণাবোৰে আপোনাৰ মনত ক্ৰিয়া কৰিব আৰু আপুনি কিবা নতুন চেষ্টা কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। কিছুমান বিকাশ হ’ব পাৰে যিয়ে কিছু চাপ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আপুনি অকলে সময় কটোৱা পৰিহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত আৰু ইয়াক আপোনাৰ বন্ধু বৰ্গ আৰু প্ৰিয়জনৰ সৈতে কটাব লাগে।

এই সময়ত ধন বিনিয়োগ কৰাটো ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে। সপ্তাহটো আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে আপোনাৰ মনোযোগ বৃদ্ধি হ’ব, আৰু আপুনি অমীমাংসিত দায়িত্ব পালন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। পাৰিবাৰিক জীৱন আনন্দদায়ক হ’ব।

কুম্ভ ৰাশিঃ আপুনি যিকোনো সংঘৰ্ষ পৰিহাৰ কৰা উচিত, কিয়নো অৰ্থহীন মতবিৰোধৰ ফলত আপোনাৰ মানসিক শান্তি ধ্বংস হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ পৰিৱেশ অৱনমিত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ এক কৌতূহলী মানসিকতা থাকিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিস্থিতি উন্নত হ’ব।

আপোনাৰ বৃত্তিত আপোনাক নতুন সম্ভাৱনা দিয়া হ’ব। আপুনি আপোনাৰ সংগী বৃদ্ধি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব আৰু এনে কৰাত সফল হ’ব। আপোনাৰ স্বাস্থ্য উন্নত হ’ব আৰু আপুনি এই সময়ত এটা ঘৰ ক্ৰয় কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। আপুনি দূৰৱৰ্তী স্থানলৈ যাত্ৰা কৰিব পাৰে।

পৰিয়ালৰ সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ পৰিৱেশে আপোনাক আনন্দ প্ৰদান কৰিব, যাৰ ফলত আপুনি কিছুমান সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰিব। আপুনি আপোনাৰ পিতৃৰ যত্ন ল’ব লাগিব কিয়নো তেওঁ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাত ভুগি থাকিব পাৰে।

মীন ৰাশিঃ আপুনি এই সপ্তাহত আপোনাৰ সন্তানক বিশেষভাৱে ভাল পাব আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে সময় কটাবলৈ ভাল পাব। আপোনাৰ উপাৰ্জনো বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। যদি আপুনি চাকৰি স্থানান্তৰ কৰিব বিচাৰে, আপুনি এই সপ্তাহত এটা নতুন অফাৰ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে বা আপোনাৰ বিদ্যমান কামত স্থানান্তৰৰ বিষয়ে আলোচনা হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি এজন শিক্ষাৰ্থী, আপুনি আপোনাৰ অধ্যয়নত সফল হ’বলৈ প্ৰয়োজনীয় প্ৰচেষ্টা কৰিব। আপুনি আপোনাৰ বিৰোধীসকলক অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা বৃদ্ধি হ’ব আৰু আপোনাৰ প্ৰদৰ্শন উন্নত হ’ব।

আপুনি এই সময়ত কোনো নতুন আইনী বিষয় অনুসৰণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব। আপোনাৰ ব্যৱসায়িক অংশীদাৰীত্ব শিলৰ দৰে হ’ব পাৰে। পৰিস্থিতিৰ অৱনতি নকৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button