ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

২২-২৮ নৱেম্বৰলৈকে জানক আপোনাৰ সপ্তাহটোৰ ৰাশিফল

photo-2021-10-17-09-31-10

মেষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মেষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অস্থিৰ হ’ব। এনে পৰিস্থিতিত যিকোনো বিপদাশংকাৰ কাম পৰিহাৰ কৰিব লাগে। ওচৰৰ সুবিধাবোৰত দূৰৱৰ্তী লোকচানৰ সম্ভাৱনা আছে। আপোনাৰ লক্ষ্যত মনোযোগ দিয়ক আৰু আনৰ দ্বাৰা বিপথে পৰিচালিত হোৱা পৰিহাৰ কৰক।

আদালতৰ গোচৰটো বাহিৰত নিষ্পত্তি কৰা হ’লে ভাল হ’ব। পাৰিবাৰিক সমস্যা সমাধান কৰোঁতে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব। আৱেগৰ দ্বাৰা আঁতৰি নাযাব আৰু ভৱিষ্যতে আপুনি পূৰণ কৰিবলৈ কঠিন অনুভৱ কৰা প্ৰতিশ্ৰুতি দিব।

প্ৰেমসম্পৰ্কৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিষয়বোৰত এক সচেতন পদক্ষেপ লওক। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে পত্নীৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে সাৱধান হ’ব।

বৃষ ৰাশি- বৃষ ৰাশিৰ স্থানীয় লোকসকলে এই সপ্তাহত সম্পৰ্ক আৰু স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। কাম হওক বা পৰিয়াল হওক কথা-বতৰাই কাম কৰিব। যদি সুবিধা বা ঘৰুৱা তত্বাৱধান আদিৰ বাবে অধিক ধন খৰচ কৰা হয়, তেন্তে ধনৰ বাজেট খেলিমেলি হ’ব পাৰে। অৱশ্যে পৰিয়ালৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ সহায়ে ধন আৰু মনৰ সমস্যা সমাধান কৰাত সহায় কৰিব।

যদি আপুনি এই সপ্তাহত কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়িক সমস্যাৰ বিষয়ে বিভ্ৰান্ত অনুভৱ কৰে, ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সলনি ইয়াক কিছু সময়ৰ বাবে পিছুৱাই দিয়ক।

মনটো অলপ অস্থিৰ হৈ পৰিব, কিয়নো আপুনি প্ৰেম সংগীক লগ পাব নোৱাৰে। স্বাস্থ্যৰ সমস্যা উপেক্ষা নকৰিব অন্যথা দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ এটা উদ্ভৱ হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এটা ব্যস্ত সপ্তাহ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কামৰ বোজা হঠাতে বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে এটা মাংগলিক কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। দীঘলীয়া সময়ৰ পিছত আপুনি প্ৰিয়জনক লগ পাই সুখী হ’ব।

যুৱকসকলে এটা আনন্দৰ সময় অতিবাহিত কৰিব। কেৰিয়াৰ ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত প্ৰগতি হ’ব। এজন কাৰ্যকৰী ব্যক্তিৰ সহায়ত লাভৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে।

প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ওপৰত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব। প্ৰেম সংগীৰ সৈতে এটা আনন্দদায়ক সময় অতিবাহিত কৰক। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলে আৱেগৰ দ্বাৰা আঁতৰি গৈ এই সপ্তাহত কোনো সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। আপোনাৰ লক্ষ্য বাৰে বাৰে সলনি কৰা পৰিহাৰ কৰক। অন্যথা সফলতা আপোনাৰ পৰা আঁতৰি যাব পাৰে। যদি আপুনি অংশীদাৰীত্বত ব্যৱসায় কৰে, ধনৰ সমস্যা পৰিষ্কাৰ কৰক। অন্যথা আপুনি বিবাদৰ সৈতে লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব লগীয়া হ’ব পাৰে।

পাইকাৰী বিক্ৰেতাতকৈ খুচুৰা বিক্ৰেতাসকলৰ বাবে সময় ভাল। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কিবা এটাক লৈ ভাতৃ-ভগ্নীৰ সৈতে পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। সংলাপৰ জৰিয়তে বস্তুবোৰ সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক আৰু পাৰ্থক্যবোৰ পাৰ্থক্যলৈ পৰিৱৰ্তন হ’বলৈ নিদিব।

যদি আপুনি কাৰোবাক প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ দিব বিচাৰে, এই সপ্তাহত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত ই এক বিষয় হৈ পৰিব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হ’ব।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহত বিশৃংখলতা স্বত্বেও কাম সোনকালে সম্পূৰ্ণ হ’ব। এজন জ্যেষ্ঠ বা আধ্যাত্মিক ব্যক্তিৰ সহায়ত যেতিয়া এটা পাৰিবাৰিক সমস্যা সমাধান হ’ব, তেতিয়া আপুনি যথেষ্ট সকাহ অনুভৱ কৰিব। কামৰ ক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠৰ সহায়ত সময়মতে লক্ষ্য পূৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

বিদেশত কাম কৰা সকলৰ বাবে বহুতো লাভালাভ থাকিব। কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ত লেহেম হ’ব, কিন্তু প্ৰগতি হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি পাব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে বিবাহত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত বাধা দিব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব। সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান আনন্দদায়ক খবৰ আহিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলে তেওঁলোকৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত এই সপ্তাহত আগবাঢ়িব। যদি আপুনি চাকৰি পৰিৱৰ্তনৰ কথা ভাবি আছে, আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ পৰামৰ্শ এবাৰ ল’বলৈ নাপাহৰিব। অতি উৎসাহেৰে সিদ্ধান্ত নল’ব, যি পিছত আপোনাৰ বাবে ফান্দ হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিয়ালৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে মন চিন্তিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত ঘৰ মেৰামতি আদিত পকেটৰ পৰা অধিক টকা খৰচ কৰিলে আপোনাৰ বাজেট অলপ খেলিমেলি হ’ব পাৰে।

সপ্তাহটোৰ শেষলৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰী দুয়োটাৰ যত্ন ল’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু অন্তৰংগতা বৃদ্ধি পাব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো আশাতকৈ তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অধিক সুখী আৰু লাভজনক হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে প্ৰিয়জন আহিলে ঘৰত সুখৰ পৰিৱেশ থাকিব। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। আপুনি এটা ধৰ্মীয় বা শুভ অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব।

এজন জ্যেষ্ঠ আৰু প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত উপাৰ্জন আৰু লাভৰ নতুন উৎস সৃষ্টি হ’ব। ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে বহু প্ৰতীক্ষিত পদ পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে।

আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এটা ধৰ্মীয় স্থানলৈ যোৱা সম্ভৱ। মাতৃৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত উত্তেজিত হৈ জ্ঞান হেৰুওৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। কেৰিয়াৰৰ যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে সাৱধানে চিন্তা কৰক। যদি আপুনি এখোজ পিছুৱাই যোৱাৰ পিছত দুখোজ আগবাঢ়ি যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, আপোনাৰ পদক্ষেপটো পিছুৱাবলৈ দ্বিধা নকৰিব।

আদালতলৈ নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে পাৰস্পৰিক আলোচনাৰ জৰিয়তে উডিগৰ সমস্যা সমাধান কৰা ভাল।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত এৰা ধৰা কৰি চলিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বা পাৰিবাৰিক সম্পৰ্ক সমাধান কৰোঁতে আনৰ অনুভূতিক উপেক্ষা নকৰিব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো বহু প্ৰতীক্ষিত সপোনবোৰ পূৰণ কৰাৰ বাবে অত্যন্ত শুভ প্ৰমাণিত হ’ব। দীৰ্ঘদিন ধৰি নিবনুৱা হৈ থকা লোকসকলৰ জীৱিকাৰ সপোন পূৰণ হ’ব। ব্যৱসায়ে প্ৰত্যাশিত লাভ প্ৰাপ্ত কৰিব। চুক্তিত কাম কৰা সকলে এটা ডাঙৰ কাম পাব পাৰে।

কামৰ ক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োৰে পৰা সহযোগিতা থাকিব। আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰা হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হ’ব।

আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ফুৰিবলৈ এটা কাৰ্যসূচী থাকিব পাৰে। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় আনন্দ কৰি অতিবাহিত হ’ব।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অলপ অস্থিৰ প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কিছুমান পাৰিবাৰিক সমস্যাই আপোনাক যথেষ্ট সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত ভাতৃ-ভগ্নীসকলৰ সমৰ্থনৰ অভাৱে মনটো অলপ দুখিত কৰি তুলিব।

বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ পৰা যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। লাভৰ দিশৰ পৰা ব্যৱসায়ত যথেষ্ট উত্থান-পতন হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সমস্যা সমাধান বিচাৰি থাকোঁতে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব।

খঙতে খৰখেদাকৈ সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব, যাৰ বাবে আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া নহয়। আপুনি কঠিন সময়ত আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে থাকিব।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে কামৰ ক্ষেত্ৰত নতুন প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। অৱশ্যে, জ্যেষ্ঠসকলৰ সহায়ত আৰু আপোনাৰ দক্ষতাৰ দ্বাৰা আপুনি সেইবোৰ অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। যদি আদালত সম্পৰ্কীয় গোচৰবোৰ বাহিৰত নিষ্পত্তি কৰা হয়, তেন্তে আদালতে স্বস্তিৰ নিশ্বাস পেলাব।

ব্যৱসায়ত টকা বিনিয়োগ কৰোঁতে শুভাকাংক্ষীৰ মতামত ল’বলৈ নাপাহৰিব। ওচৰৰ লাভালাভৰ বাবে দূৰৱৰ্তী ক্ষতি পৰিহাৰ কৰিব। বিশেষকৈ সেইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে আপোনাৰ পৰিকল্পনাবোৰ প্ৰকাশ কৰা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা আপোনাৰ বিৰোধীসকলে সমস্যা সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তৃতীয় ব্যক্তি এজনৰ প্ৰৱেশ বা হস্তক্ষেপে কিছু বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। বস্তুবোৰ সাৱধানে সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক, অন্যথা যিবোৰ সমাধান হৈছে সেইবোৰো বেয়া হ’ব পাৰে। মনটো পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তিত হ’ব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটোৱে সুখ আৰু সৌভাগ্য দুয়োটাকে একত্ৰিত কৰিছে। আপুনি নিজৰ ভিতৰত এটা ইতিবাচক শক্তি পাব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে প্ৰিয়জনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ভাল খবৰ শুনা যাব।

কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ত এটা আকাংক্ষিত মনোভাৱ থাকিব। নিবনুৱা সকলে চাকৰি পাব। বন্ধু বা প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি এজনৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিন ধৰি আৱদ্ধ হৈ থকা কামটো দ্ৰুত হ’ব। ব্যৱসায়ত যোৱা সপ্তাহতকৈ অধিক লাভ আৰু বিকাশ দেখিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ভুল বুজাবুজি আঁতৰ হ’ব। পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু প্ৰেম বৃদ্ধি হ’ব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব।

Related Articles

12 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button