ৰাষ্ট্ৰীয়

৬৫ খন ভাৰতীয় কোম্পানীৰ চিমকাৰ্ডসহ সীমান্তত বাংলাদেশী যুৱকক গ্ৰেপ্তাৰ…

৬৫ খন ভাৰতীয় কোম্পানীৰ চিমকাৰ্ডসহ সীমান্তত বাংলাদেশী যুৱকক গ্ৰেপ্তাৰ

বিভিন্ন টেলিকোম কোম্পানীৰ ৬৫ খন চিমকাৰ্ড আৰু ভিঅ’আইপি ব্যৱসায়িক সঁজুলিসহ ভাৰত-বাংলাদেশ সীমান্তৰ দিনাজপুৰৰ হিলীত গ্ৰেপ্তাৰ হ’ল এজন যুৱক।

সন্ত্ৰাসবাদ বিৰোধী আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অপৰাধ গোট (চিটিটিচি)য়ে এক অভিযান চলাই ৰুবেল হুছেইন (৩৩) নামৰ এজন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

জানিব পৰা মতে, অভিযানকাৰী দলটোৱে শুকুৰবাৰে বিয়লি হিলীৰ উত্তৰ বাসুদেৱপুৰ অঞ্চলৰ জনৈক ৰেজাউল কৰিম নামৰ এজন ব্যক্তিৰ ঘৰৰ তৃতীয় মহলাত অভিযান চলাই অভিযুক্তজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। ধৃত ৰুবেল হুছেইন চান্দপুৰ জিলাৰ ফৰিদগঞ্জ আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত চিৰকা গাঁৱৰ আৰমাদ মিজিৰ পুত্ৰ বুলি জানিব পৰা গৈছে।

হাকিমপুৰ আৰক্ষী থানাৰ আৰক্ষী অধীক্ষক জুৱেল ৰাণাই কয়, “পাহাৰীয়া সীমান্ত অঞ্চলত অবৈধ ভিঅ’আইপি ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে এক গোপন খবৰৰ পিছত আৰক্ষীয়ে উত্তৰ বাসুদেৱপুৰ গাঁৱৰ ৰেজাউল কৰিম নামৰ এজন ব্যক্তিৰ ঘৰৰ তৃতীয় মহলাত অভিযান চলাইছিল।

তাৰ পৰা ৰুবেলক ৫১২ পোৰ্টৰ দুটা চিম বক্স, এটা ডুৱেল ব্ৰেণ্ড ৰিপিটাৰ, এটা প্লাষ্টিক এণ্টেনা, দুটা এণ্টেনাযুক্ত টিপি লিংক ৰাউটাৰ, ভাৰতীয় মোবাইল ফোন অপাৰেটৰ বিএছএনএল কোম্পানীৰ 60 টা চিম, ভোডাফোন কোম্পানীৰ পাঁচটা চিমৰ সৈতে জব্দ কৰা হয়। তেওঁ অবৈধভাৱে মোবাইল চিম সংগ্ৰহ কৰি আৰু চৰকাৰী ৰাজহ এৰাই ভিঅ’আইপি ব্যৱসায় চলাই আছিল।’

তেওঁ লগতে কয়, “তেওঁক অপৰাধটোৰ বাবে বাংলাদেশ দূৰসংযোগ নিয়ন্ত্ৰণ আইনত গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে। অভিযুক্তজনক দিনাজপুৰ আদালতলৈ প্ৰেৰণ কৰা হ’ব।’

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button