অসমীয়াৰাষ্ট্ৰীয়

সংসদ ভৱনৰ সন্মুখত আঁঠুৱা তৰি মুকলি আকাশৰ তলত নিশা অতিবাহিত কৰিলে ৫ নিলম্বিত সাংসদে…

নিউজ ডেস্কঃ মূল্যবৃদ্ধিক লৈ সদনত আলোচনা বিচাৰি নিলম্বিত হোৱা বিৰোধী সাংসদৰ ৫০ ঘণ্টীয়া প্ৰতিবাদে কঁপাইছে সংসদ ভৱনৰ চৌহদ।

নিলম্বিত ৫ গৰকী সাংসদে বৃহস্পতিবাৰে নিশা সংসদ ভৱনৰ মহাত্মা গান্ধীৰ প্ৰতিমূৰ্তিৰ ওচৰতে আঁঠুৱা তৰি মুকলি আকাশৰ তলতে পাৰ কৰে ৰাতিটো। প্ৰতিবাদকাৰী সাংসদসকলে মোডী-শ্বাহৰ বিৰুদ্ধে হিন্দী চিনেমাৰ গীতৰ সুৰত দিয়ে শ্ল’গান।

image 291

তৃণমূলৰ সাংসদ ডেৰেক অ’ব্ৰায়েনে নিশা ১ বজাত টুইটাৰত সাংসদ সকলৰ নিশাৰ প্ৰতিবাদৰ এখন ফটোও শ্বেয়াৰ কৰে। য’ত তেওঁ লিখিছে, “এয়া নিশা ১বজাৰ ছবি। অবিৰাম দিন-ৰাতি ৫০ ঘণ্টা ধৰ্ণা এতিয়াও চলি আছে। ১২ ঘণ্টা বাকী আছে।’’

image 290

ইফালে মূল্যবৃদ্ধি সন্দৰ্ভত আলোচনা বিচাৰি নিলম্বিত হোৱা ২৭ জন সাংসদৰ নিলম্বন বাতিল কৰিবলৈ আহ্বান জনায় তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ সাংসদগৰাকীয়ে।

প্ৰতিবাদী সাংসদ সকলে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ২০১৪ চনত সংসদত উপস্থিত হোৱাৰ সময়ত দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতিৰ কথাও মনত পেলাই দিয়ে।

সংসদ ভৱনৰ বাহিৰত নিশাৰ প্ৰতিবাদত অংশ লয় আম আদমী পাৰ্টিৰ সাংসদ সঞ্জয় সিং, তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ শান্তনু সেন, দোলা সেন, আবিৰ ৰঞ্জন বিশ্বাস, আৰু ডেৰেক অ’ব্ৰাইনৰ লগতে টিআৰএছৰ ৰবিচন্দ্ৰ বাদ্দিৰাজুৱে। ডিএমকে আৰু বাওঁপন্থী দলৰ একাংশ নেতাইও অংশ লয় এই প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত।

image 292

আনহাতে নিশা প্ৰতিবাদকাৰী সাংসদে মাছ আৰু তন্দুৰী চিকেন খোৱাক লৈ সৰৱ হৈ পৰিছে শাসকীয় বিজেপি। গান্ধীৰ প্ৰতিমূৰ্তিৰ তলত আমিষ ভোজন কৰাক লৈ আপত্তি প্ৰদৰ্শন কৰে বিজেপিৰ মুখপাত্ৰ শ্বেহজাদ পুনাৱালাই।

Related Articles

Back to top button