ৰাষ্ট্ৰীয়অসমীয়া

বাছৰ সৈতে ট্ৰাকৰ ভয়াৱহ সংঘৰ্ষ, অগ্নিদগ্ধ হৈ তিনিজনৰ মৃত্যু

নিউজ ডেস্ক। এক ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা। পথত থকা কণ্টেইনাৰত মিনি বাছে খুন্দা মৰাৰ ফলত জ্বলি উঠে বাছ। যাৰ ফলত বাছখনত আৱদ্ধ হৈ পৰা তিনিজন লোক জীৱন্তে অগ্নিদগ্ধ হৈ মৃত্যুবৰণ কৰে।

আনহাতে অগ্নিদগ্ধ হৈ আহত হয় আন চাৰিজন।

vlcsnap-2021-11-05-17h41m08s449

এই ঘটনা শুক্ৰবাৰে পুৱা প্ৰায় ৫ বজাত সংঘটিত হয় মধ্য প্ৰদেশৰ গুনা জিলাৰ বৰখেদা গাঁৱৰ ৪৬ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত।

জানিব পৰা মতে, সংঘৰ্ষটো ইমানেই গুৰুতৰ আছিল যে বাছখনৰ আধা অংশ পাত্ৰটোত প্ৰৱেশ কৰিছিল। ইয়াৰ লগে লগে বাছখনত জুই লাগে। য’ত তিনিজন লোক জীৱিত অৱস্থাত জ্বলি যায় আৰু চাৰিজন যাত্ৰী আংশিকভাৱে জ্বলি যায়।

guna-accident-bus-container-256

তেওঁলোকক জিলা চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল, য’ত তেওঁলোকক প্ৰাথমিক চিকিৎসাৰ পিছত ঘূৰাই পঠোৱা হৈছিল। বাছখনত ২৭ জন যাত্ৰী আছিল, যিয়ে ইন্দোৰৰ পৰা মথুৰালৈ গৈ আছিল।

লগতে চাওকঃ ফটকাৰ মােনা লৈ স্কুটিত উঠি ঘৰমুৱা যাত্ৰা পিতা-পুত্ৰৰ, ঘটিল শােকাৱহ ঘটনা

মহানগৰ আৰক্ষী পৰিদৰ্শক ৰবি গুপ্তাই কয় যে, ইন্দোৰৰ পৰা কেইটামান পৰিয়ালে বৃহস্পতিবাৰে-শুক্ৰবাৰে নিশা গোবৰ্ধন পূজাৰ বাবে মথুৰালৈ গৈ আছিল। ৰাতিপুৱা প্ৰায় ৫ বজাত ৪৬ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত গুনা জিলাৰ চাঞ্চৌদা আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ বৰখেদা গাঁৱৰ ওচৰত পথত এটা পাত্ৰত মিনি বাছখনে পিছফালৰ পৰা খুন্দা মাৰে।

সংঘৰ্ষটো ইমানেই তীব্ৰ আছিল যে বাছখনৰ আধা অংশ পাত্ৰটোত খুন্দা মাৰিছিল। য’ত বাছখনত জুই লাগিছিল, যাৰ ফলত চিঞৰ-বাখৰ হৈছিল।

ইয়াৰ লগে লগে যাত্ৰীসকলে বাছৰ পৰা নামিবলৈ আৰম্ভ কৰে। কিন্তু বাছখনত তিনিজন লোক আৱদ্ধ হৈ পৰে। যিসকল বাছখনত জ্বলি গৈ মৃত্যুমুখত পৰে।

G0

জুই ইমানেই তীব্ৰতৰ আছিল যে কেৱল তেওঁলোকৰ কংকালহে বাকী আছিল। মৃত সকলক দূৰ্গা শৰ্মা (১৩), ৰোহিত শৰ্মা (১৯) আৰু মাধোৰ শৰ্মা (২০) বুলি চিনাক্ত কৰা হয়।

উল্লেখ্য যে খবৰ পোৱাৰ পিছত চাঞ্চৌদা আৰক্ষী থানা আৰু বিনাগঞ্জ আউটপ’ষ্ট আৰক্ষী ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয় আৰু অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীক মাতি আনে। কিন্তু জুই লগাৰ সময়ত বাছখন সম্পূৰ্ণৰূপে জ্বলি যায়।

তাৰ পিছত চাৰিজন আহত লোকক ততাতৈয়াকৈ জিলা চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হয়। অৱশ্যে আঘাত কম হোৱাৰ বাবে তেওঁলোকক প্ৰাথমিক চিকিৎসাৰ পিছত চানচৌদালৈ ঘূৰাই পঠোৱা হয়। বাছখনৰ চালকজন টোপনি যোৱাৰ বাবেই এই শোকাৱহ দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হোৱা বুলি সন্দেহ কৰিছে আৰক্ষীয়ে।

লগতে চাওকঃ এক আজব পৰম্পৰা! সপোন পূৰণ হ’বলৈ ‘গাে মাতা’ অহাৰ পথত পৰি দিয়ে যুৱক

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button