ৰাষ্ট্ৰীয়অসমীয়া

নৃত্য শিল্পী স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে গ্ৰেপ্তাৰী পৰোৱানা জাৰি আদালতৰ

স্বপ্না চৌধুৰীয়ে তেওঁৰ নৃত্যৰে মানুহৰ হৃদয় জয় কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। কিন্তু তেওঁ এনে এটা কাম কৰিলে, যাৰ বাবে লক্ষ্ণৌৰ এখন আদালতে নৃত্যশিল্পী তথা গায়িকা স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে গ্ৰেপ্তাৰী পৰোৱানা জাৰি কৰে।

জানিব পৰা মতে, স্বপ্নাৰ বিৰুদ্ধে এটা অনুষ্ঠান বাতিল কৰা আৰু দৰ্শকক টকা ঘূৰাই নিদিয়াৰ অভিযোগ আছে।

107871456-3261818207173712-3202464772887791258-n

অতিৰিক্ত মুখ্য ন্যায়িক দণ্ডাধীশ শান্তনু ত্যাগীয়ে হাৰিয়ানাৱী নৃত্যশিল্পী আৰু গায়িকা স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে গ্ৰেপ্তাৰী পৰোৱানা জাৰি কৰি গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি নোহোৱালৈকে আৰক্ষীক ব্যৱস্থা ল’বলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে।

গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি ২২ নৱেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ’ব।

আৰক্ষীৰ সূত্ৰ অনুসৰি, স্বপ্না চৌধুৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হ’ব আৰু আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হ’ব। কিয়নো আদালতে এই বিষয়ত স্বপ্নাৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ আৰোপ কৰিব লাগিব, সেয়েহে তেওঁৰ বাবে আদালতত হাজিৰ হোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

208175777-357035639113369-2246837290434449219-n

খবৰ অনুসৰি, গোচৰটোত এজাহাৰ দাখিল কৰাৰ পিছত স্বপ্নাই অভিযোগটো খাৰিজ কৰিবলৈ আবেদন কৰিছিল, যাক খাৰিজ কৰা হৈছিল।

উল্লেখ্য যে স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে ৰুজু কৰা গোচৰটো প্ৰায় ৪ বছৰ পুৰণি। দৰাচলতে, স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে ২০১৮ চনৰ ১৪ অক্টোবৰত আৰক্ষী থানাত এটা অভিযোগ দাখিল কৰা হৈছিল।

অভিযোগ কৰা হৈছিল যে সংগঠনটোৱে ১৩ অক্টোবৰত লক্ষ্ণৌৰ স্মৃতি উপভানত আবেলি ৩ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ এটা অনুষ্ঠান পৰিচালনা কৰিছিল। সেই অনুষ্ঠানলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছিল স্বপ্না চৌধুৰীক। কিন্তু স্বপ্না অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত হোৱা নাছিল।

240120899-395025848647681-1230176367350469078-n

অনুষ্ঠানটোত আয়োজক সমিতিয়ে অভিযোগ কৰে যে দৰ্শকে ৩০০-৪০০ টকা পৰিশোধ কৰি অনুষ্ঠানটোৰ টিকট ক্ৰয় কৰিছিল। স্বপ্না চৌধুৰীৰ অনুষ্ঠান চাবলৈ হাজাৰ হাজাৰ লোক উপস্থিত হৈছিল।

কিন্তু যেতিয়া স্বপ্না চৌধুৰী নিশা ১০ বজাৰ ভিতৰত অহা নাছিল, দৰ্শকে হুলস্থুল সৃষ্টি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। হুলস্থূলৰ পিছতো মানুহৰ ধন ঘূৰাই দিয়া হোৱা নাছিল।

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button