অসমঅসমীয়া

ডিচেম্বৰত নিবনুৱাক চৰকাৰৰ ‘এপ্ৰিল ফুল’! Job Mela ক লৈ উত্তাল সামাজিক মাধ্যম

নিউজ ডেস্ক। ৰাজ্যত ভয়াৱহ ৰূপ ধাৰণ কৰিছে নিবনুৱা সমস্যাই। এই কথা পুনৰ প্ৰমাণিত হ’ল বৃহস্পতিবাৰে ৰাজ্যজুৰি অনুষ্ঠিত হােৱা ‘নিয়ােগ মেলা’ত।

এটা চাকৰিৰ বাবে হাহাকাৰ কৰিছে ৰাজ্যৰ লাখ লাখ নিবনুৱাই।

Unemployed-young-Boys-Girls-during-the-JOB-FAIR-JOB-MELA-under-the-skill-Employment-Entrepreneurship

পুৱাৰে পৰা ৰাজ্যৰ বিভিন্ন জিলাত অনুষ্ঠিত এই নিয়ােগ মেলাসমূহত দেখা গ’ল চাকৰি প্ৰত্যাশী হাজাৰ-হাজাৰ যুৱক-যুৱতীৰ দীঘলীয়া শাৰী।

সামাজিক মাধ্যমসমূহত থকা চৰকাৰী হেণ্ডেল তথা বাতৰি কাকতত প্ৰকাশিত বিজ্ঞাপনৰ পাছতে হাতত বায়’ডাটা লৈ এই নিয়ােগ মেলাস্থলীত ভিৰ কৰে চাকৰি প্ৰত্যাশীয়ে।

কিন্তু একাাধিক মেলা স্থলীতে দেখা গ’ল চাকৰি প্ৰত্যাশীৰ অভাৱনীয় ভিৰ তথা উদ্যােক্তাৰ খামখেয়ালি।

কােনাে কােনাে ঠাইত মূল্যহীন কাগজৰ দৰে মাটিত পৰি ৰ’ল শ শ বায়ে’ডাটা।

ইতিমধ্যে সামাজিক মাধ্যমত এনে একাধিক ফটাে তথা ভিডিঅ’ ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

চাকৰি মেলাৰ নামত সৃষ্টি হােৱা এনে অভাৱনীয় পৰিস্থিতিৰ বাবে সামাজিক মাধ্যমৰ জৰিয়তে ক্ষােভ উজাৰিছে বিভিন্ন লােকে।

এই নিয়ােগ মেলা চৰকাৰী নে বেচৰকাৰী চাকৰিৰ বাবে, তাকে লৈও সৃষ্টি হ’ল বিভ্ৰান্তিৰ। বহু লােকে নিয়ােগ মেলাক ভেঁকোভাওনা আখ্যা দিয়ে।

একাংশই এই চাকৰি মেলাক নিবনুৱাৰ বাবে ডিচেম্বৰ মাহত চৰকাৰী এপ্ৰিল ফুল আখ্যা দিয়ে।

একাংশই আকৌ চাকৰি প্ৰত্যাশীৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ ভিডিঅ’ও সামাজিক মাধ্যমত শ্বেয়াৰ কৰিছে।

দূৰ-দূৰণিৰ পৰা নিবনুৱা যুৱক-যুৱতীয়ে নিয়ােগ মেলাস্থলীলৈ আহি অতি কষ্টৰে জমা দিয়া এনে নথি-পত্ৰ পৰিত্যক্ত অৱস্থাত প্ৰত্যক্ষ কৰি নিৰাশ হৈ পৰিছে চাকৰি প্ৰত্যাশী।

নিবনুৱা যুৱক যুৱতীৰ চাকৰি দিব নােৱাৰিলেও অন্ততঃ বায়’ডাটাসমূহক সন্মান দিয়াটাে উচিত বুলি বিভিন্নজনে সামাজিক মাধ্যমত ক্ষােভ উজাৰিছে।

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button