অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ১০ অক্টোবৰৰ পৰা ১৬ অক্টোবৰলৈ

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ ধন আৰু মন দুয়োটাৰে যত্ন লব লাগিব।

ঘৰতেই হওক বা বাহিৰতেই হওক, কেৱল নিজৰ স্বেচ্ছাচাৰীতা চলোৱা আৰু আনৰ পৰামৰ্শক আওকাণ কৰাটো এৰক। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু বস্তু দুয়োটাতে মনোযোগ দিয়াৰ যথেষ্ট প্ৰয়োজন হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগত ভুগিব পাৰে।

সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে ধনৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। কামটো আনৰ হাতত এৰি দিয়াৰ ভুল নকৰিব, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে হয়তো পঢ়া-শুনা কৰি ভাগৰি পৰিব পাৰে। ব্যয়ৰ অতিৰিক্ততাৰ বাবে মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব। শ্ৰমিক মহিলাসকলে ঘৰ আৰু কাৰ্যালয়ৰ মাজত সমন্বয় ৰক্ষা কৰাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। কঠিন সময়ত আপোনাৰ কাষত সকলো সময়তে থিয় দিব পত্নীয়ে।

বৃষ ৰাশি- বৃষ ৰাশিৰ ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলৰ এই সপ্তাহত জীৱনত আগবাঢ়ি যোৱাৰ উন্নত সুযোগ পাব।

কিন্তু মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ আচৰণ আৰু স্বাস্থ্য দুয়োটাই ইয়াক হেৰুৱাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ স্বভাৱত দেখা যাব খিংখিঙীয়া। আপোনাৰ অভদ্ৰ আচৰণৰ বাবে আপোনাৰ ওপৰত আনৰ খং উঠিব পাৰে।

ব্যৱসায়ীসকলে হয়তো এই সপ্তাহত নিজৰ প্ৰতিযোগীসকলক কঠোৰ প্ৰতিযোগিতা দিব লাগিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত আয় কম হ’ব আৰু খৰচ বেছি হ’ব। অসাৰ দৌৰা আৰু অতিৰিক্ততা বৃদ্ধি পাব। হঠাতে ঘৰ, বাহন আদি মেৰামতিৰ কামত অধিক ধন খৰচ কৰিব পাৰে। এই সময়ত বাহনখন অতি সাৱধানে চলোৱাৰ সময়ত আঘাত পোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। কাৰোবাক টকা ধাৰে দিয়াৰ আগতে বা যিকোনো আঁচনিত টকা বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে বহুত চিন্তা কৰক, নহ’লে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিব লাগিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ঘৰত সম্পূৰ্ণ হ’ব পাৰে মাংগলিক কাৰ্য। দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ তীৰ্থযাত্ৰাও সম্ভৱ। এই সময়ত শিশু ফালৰ পৰা কিছু সুখদায়ক খবৰ লাভ কৰিব পাৰে। তৃতীয় ব্যক্তিৰ প্ৰৱেশৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰেম সম্পৰ্কত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত হোৱা কোনো ধৰণৰ ভুল বুজাবুজি বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ জৰিয়তে আঁতৰাবলৈ চেষ্টা কৰক। বিবাহিত জীৱন সুখী কৰিবলৈ হ’লে পত্নী-পতিৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো শুভ আৰু সৌভাগ্যৰে ভৰা।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি হয়তো জীৱনত আগবাঢ়ি যোৱাৰ এক ডাঙৰ সুযোগ পাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত ইষ্ট-বন্ধুৰ সহায়ত আপুনি আটাইতকৈ ডাঙৰ লক্ষ্য সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব, কিন্তু সফলতাৰ পথত আগবাঢ়ি যোৱাৰ সময়ত নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব।

এনে অৱস্থাত আনৰ সন্মুখত নিজৰ কোনো পৰিকল্পনা প্ৰকাশ বা প্ৰশংসা কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। যদি আপুনি বিদেশত আপোনাৰ কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায় স্থাপন কৰাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহৰ শেষলৈকে আপুনি ইয়াৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ পাব পাৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ অৰ্জন কৰিব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব আৰু ইয়াত আপুনি পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগতে বন্ধু-বান্ধৱীৰ পৰাও সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অতি ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপ্তাহত বিবাহোপযুক্ত সকলে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত ঋণ আৰু একত্ৰীকৰণ দুয়োটাৰে পৰা হাত সাৰিবলগীয়া হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কোনো ধৰণৰ দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগ পুনৰ উত্থান হোৱাৰ বাবে বা ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বলি হোৱাৰ বাবে আপুনি শাৰীৰিক বিষৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ত আপুনি আপোনাৰ দৈনন্দিন কাম-কাজ আৰু খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব, নহ’লে আপুনি চিকিৎসালয়লৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে।

নিয়োজিত লোকসকলে কাইলৈৰ বাবে নিজৰ কাম পিছুৱাই দিয়া বা আন কাৰোবাৰ ওপৰত এৰি দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে কামত কোনো ডাঙৰ লেপচ হোৱাৰ বাবে বছৰ খঙৰ বলি হ’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ বিৰোধীৰ প্ৰতি সাৱধান হ’ব লাগিব কাৰণ তেওঁলোকে আপোনাৰ কাম নষ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।
.
আশা কৰা ধৰণে যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব, কিন্তু এই সময়ছোৱাত অতি সাৱধানে কিবা এটাত ধন বিনিয়োগ কৰক আৰু তেনে কৰাৰ আগতে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হ’ব। যিকোনো সমস্যা দূৰ কৰাত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীয়ে আপোনাক বহুত সহায় কৰা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। মাতৃৰ স্বাস্থ্যক লৈ হয়তো মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহটো সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অতি ব্যস্ত হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে চাকৰি বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত দীঘলীয়া দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ত ঘৰৰ যিকোনো সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে চিন্তিত হব পাৰে। ভূমি বা নিৰ্মাণৰ সৈতে জড়িত বিষয়ৰ বাবে আদালতলৈ যাব লাগিব পাৰে। জীৱনৰ লগত জড়িত সকলো সমস্যা সমাধান কৰি দায়িত্ব পালন কৰাৰ সমান্তৰালভাৱে স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব, নহ’লে স্বাস্থ্যৰ দুৰ্বলতাৰ বাবে হয়তো সোণালী সুযোগ হেৰুৱাব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু ডাঙৰ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। বিশেষ কথাটো হ’ল আপুনি পোৱা প্ৰজেক্টটো সম্পূৰ্ণ কৰাত জুনিয়ৰ আৰু চিনিয়ৰ দুয়োটাই সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আৰামৰ সৈতে জড়িত কিবা এটা কিনিবলৈ বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব পাৰে। এই সময়ত মাটি, অট্টালিকা বা বাহনৰ সৈতে জড়িত সপোন পূৰণ কৰিব পাৰে।

সম্পত্তি বা কমিছনৰ কাম কৰা সকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আদালতৰ সৈতে জড়িত কোনো বিষয়ত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ সময় কটাব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহটো কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কোনো এক ভাল খবৰ লাভ কৰিব পাৰে। কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ডাঙৰ কৃতিত্ব পাব পাৰে। কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰা লোকসকলে আকাংক্ষিত সুযোগ পাব, আনহাতে ইতিমধ্যে কাম কৰাসকলে নতুন ঠাইৰ পৰা পদোন্নতি বা ডাঙৰ অফাৰ লাভ কৰিব পাৰিব।

বহিঃৰাজ্যৰ সৈতে জড়িত ব্যৱসায় কৰাসকলে লাভ কৰিব অভাৱনীয় লাভ। শ্ৰমিক মহিলাৰ বাবে এই সময় অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। অবিবাহিত লোকৰ বিবাহ ঠিক কৰিব পাৰে। ঘৰৰ এজন সদস্যৰ মহান সফলতা বা সাফল্যই হ’ব আপোনাৰ সমগ্ৰ পৰিয়ালৰ সুখৰ কাৰণ। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলে হয়তো সপ্তাহৰ মাজভাগত কিবা এটা ডাঙৰ দায়িত্ব বা পদবী লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত বাকী থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ঘৰৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ পত্নীক আপোনাৰ লগত থিয় হৈ থকা দেখা যাব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাস আৰু দৈনন্দিন কাম-কাজৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন লওক, নহ’লে আপুনি পেটৰ লগত জড়িত ৰোগৰ বলি হ’ব পাৰে।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত ওচৰৰ লাভত দূৰৰ লোকচান কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে।

কৰ্মক্ষেত্ৰত যিকোনো কামৰ বাবে চৰ্টকাট গ্ৰহণ কৰাটো এৰক, নহ’লে ৰেডিমেড কামৰ অৱনতিও হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনিও আপোনাৰ বছৰ ক্ষোভৰ বলি হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কামবোৰ সাৱধানে কৰিব লাগিব আৰু আপুনি গোপন শত্ৰুৰ পৰা বিশেষভাৱে সজাগ হ’ব লাগিব।

কাৰোবাৰ প্ৰভাৱত কোনো কাম নকৰিব, যাৰ বাবে পিছত বিপদৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। বিশেষকৈ কোনো ক্ষেত্ৰতে মিছা সাক্ষ্য দিয়াৰ ভুল নকৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰা সুখদায়ক হ’ব আৰু আকাংক্ষিত সফলতা দিব। যাত্ৰাৰ সময়ত কোনো প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে সাক্ষাৎ হ’লে ভৱিষ্যতে লাভজনক পৰিকল্পনাত যোগদান কৰাৰ কাৰণ হ’ব।

এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ভাল সমন্বয় দেখা যাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হৈ পৰিব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্ত কটাব পাৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহত কিছুমান প্ৰত্যাহ্বান আহিব পাৰে, যিবোৰ অতিক্ৰম কৰিবলৈ তেওঁলোকে অতিৰিক্ত প্ৰচেষ্টা আৰু কষ্ট কৰিব লাগিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰৰ কোনো বৃদ্ধ সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ সন্দৰ্ভত চিকিৎসালয়লৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ত মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে দৌৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এনে বিবাদসমূহ আদালতলৈ নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে পাৰস্পৰিক সন্মতিৰে নিষ্পত্তি কৰাটো ভাল হ’ব।

নিয়োজিত লোকসকলৰ ওপৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ ব্যস্ততা বৃদ্ধি পাব আৰু আগতে কৰা পৰিকল্পনাটো নষ্ট হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত শিশুৰ লগত জড়িত যিকোনো চিন্তাই আপোনাৰ মানসিক চাপৰ সৃষ্টি কৰিব। যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে এই দিশত কোনো পদক্ষেপ লোৱাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক।

এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত বাকী থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছু বাধাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হৈ থাকিব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে হয়তো এই সপ্তাহত বহুত দৌৰিব লাগিব নিজৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাটো ক্লান্তিকৰ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব যদিও সফলতা কঢ়িয়াই আনিব। এই সপ্তাহত আপুনি কেৱল সময় আৰু শক্তিয়ে নহয়, পৰিকল্পিত কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ ধনো পৰিচালনা কৰিব লাগিব, নহ’লে আপুনি ঋণ বিচৰাৰ হেঁপাহৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

ব্যৱসায় অলপ লেহেমীয়া হৈ থাকিব পাৰে আৰু বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা ধনখিনি ক্লিয়াৰ কৰাতো অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত পঢ়া-শুনা কৰা, লিখা-মেলা কৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মনটো হয়তো পঢ়া-শুনা কৰি ভাগৰি পৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় যিকোনো সমস্যাও আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত অলপ সকাহ হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ যোগাযোগৰ মূলধন লাভ কৰিব পাৰিব আৰু চৰকাৰ-চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত বিষয়ত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ শেষত আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। কঠিন সময়ত প্ৰেম সংগী হব আপোনাৰ সহায়।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহত মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ অলপ উত্থান-পতন হ’বলৈ গৈ আছে।

এই সপ্তাহত কেতিয়াবা আপোনাৰ কামবোৰ অতি সহজে কৰা দেখা যাব, আৰু কেতিয়াবা অতি সহজ যেন লগা কামটোৰ বাবে আপুনি হয়তো অধিক দৌৰিব লাগিব। কিন্তু এই সকলো পৰিস্থিতিৰ মাজতে আপোনাৰ বন্ধু আৰু আত্মীয়ই প্ৰতিটো খোজতে আপোনাক সহায় কৰা দেখা যাব।

ব্যৱসায়ীসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ কাগজ সম্পৰ্কীয় বস্তুবোৰ পৰিপাটি কৰি ৰাখিব লাগিব, নহ’লে তেওঁলোকে অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। যদি আপুনি বিদেশত আপোনাৰ কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে, তেন্তে এই সপ্তাহৰ শেষলৈকে আপুনি কিছুমান ভাল খবৰ পাব পাৰিব। আপোনাৰ এই ইচ্ছা পূৰণত যিবোৰ বাধা আহি আছিল, সেইবোৰ সকলো আঁতৰ হ’ব বন্ধুৰ সহায়ত।

যদি আপুনি যিকোনো ভূমি বা গৃহ ক্ৰয়-বিক্ৰয় কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে তেনে কৰাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ মতামত লওক, নহ’লে আপুনি লোৱা এটা ভুল সিদ্ধান্ত পিছলৈ আপোনাৰ অনুশোচনাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ জ্ঞান আৰু বিচক্ষণতাৰে দীৰ্ঘদিনীয়া সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ ভিতৰত এক বেলেগ উৎসাহ আৰু শক্তি দেখা যাব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মক্ষেত্ৰত কোনো বিশেষ কামৰ বাবে আপোনাৰ শলাগ ল’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ চিনিয়ৰসকলৰ সন্মুখত আপোনাৰ পৰিকল্পনাসমূহ উন্নতভাৱে উপস্থাপন কৰিব পাৰিব। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত চৰকাৰ-চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত বাকী থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ীসকলে যিকোনো আঁচনি বা ব্যৱসায়ত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত সাৱধান হ’ব লাগিব, নহ’লে পিছত আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে হঠাতে প্ৰিয় বন্ধু বা পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে পৰ্যটনস্থলীলৈ যাত্ৰা কৰাৰ কাৰ্যসূচী এটা বনাব পাৰে। যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু আনন্দদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ত শিশু পক্ষৰ লগত জড়িত যিকোনো সাফল্যই আপোনাৰ সন্মান আৰু প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি কৰিব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত সৌভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। দীৰ্ঘদিন ধৰি বিচৰণ কৰি থকা নিবনুৱা লোকে পাব আকাংক্ষিত কৰ্মসংস্থাপন। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি লাভ কৰাত থকা বাধাসমূহ দূৰ হ’ব। আদালতৰ সৈতে জড়িত কোনো বিষয়ত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে।

কৰ্মক্ষেত্ৰত পদোন্নতি আৰু আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিব। বিশেষ কথাটো হ’ল চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়েই লক্ষ্য পূৰণৰ ক্ষেত্ৰত নিজৰ সম্পূৰ্ণ সহায় আগবঢ়াব। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা ঘৰ বা বাহন কিনাৰ কথা ভাবি আহিছে, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। নিয়োজিত লোকসকল উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব যদিও আয়তকৈ ব্যয় অধিক হৈ থাকিব। সপ্তাহৰ শেষত আপুনি আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত বিপুল পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি এটা ডাঙৰ প্ৰজেক্টত কাম কৰাৰ সুযোগ পাব। যিসকল ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে, তেওঁলোকে পাব ভাল খবৰ। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা বৃদ্ধি পাব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

Related Articles

Back to top button