অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ৩ অক্টোবৰৰ পৰা ৯ অক্টোবৰলৈ

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো আগৰ সপ্তাহতকৈ অধিক শুভ আৰু অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায় আদিৰ সন্দৰ্ভত কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। একে সময়তে আপুনি নিজৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও গুৰুত্ব দিব লাগিব, নহ’লে সোণালী সুযোগ হেৰুৱাব পাৰে। বিশেষকৈ ঋতুভিত্তিক ৰোগবোৰ আপোনাৰ অসুবিধাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে।

এইবোৰ অসুবিধাৰ মাজতো আপুনি এই সপ্তাহত ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ অৰ্জন কৰিব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। ভাল বন্ধুৰ সৈতে শুভকামনা পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা সময় অতি শুভ। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। পৰিয়ালৰ কোনো প্ৰিয় সদস্যৰ লগত জড়িত ডাঙৰ ডাঙৰ চিন্তাবোৰ আঁতৰি গ’লে আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত শিশুৰ ফালৰ পৰা কিছুমান সুখকৰ খবৰ পাব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ পৰা লাভ কৰিব পাৰে এটা ছাৰপ্ৰাইজ গিফ্ট। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে শুভকামনা কঢ়িয়াই আনিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে যিকোনো ডাঙৰ সমস্যা হ’লে ভাল বন্ধুৰ সহায়ত সেয়া দূৰ কৰিব পাৰিব। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধান কৰি আছিল, তেওঁলোকৰ সন্ধান সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু তেওঁলোকে এটা ভাল সুযোগ পাব। বজাৰত হঠাতে হোৱা উত্থানৰ ফলত ব্যৱসায়ীসকল উপকৃত হ’ব। অতীতত কৰা বিনিয়োগো আপোনাৰ লাভৰ এক ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব।

সঞ্চিত সম্পদ বৃদ্ধি হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত যিকোনো মাংগলিক বা ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। বহুদিনৰ পিছত এজন প্ৰিয় ব্যক্তিক দেখা পাব পাৰে। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। শিশুৰ লগত জড়িত যিকোনো ভাল খবৰ আপোনাৰ সুখ আৰু সন্মানৰ এক ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত চিনিয়ৰসকলে আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি এটা ডাঙৰ পোষ্ট বা গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম সম্পৰ্কীয় দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰিব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।অবিবাহিত লোকৰ বিবাহ ঠিক কৰিব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো কিছু প্ৰত্যাহ্বানজনক হব পাৰে।

অৱশ্যে সন্মুখৰ সমস্যা আপুনি অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে নিজেই আদালত সম্পৰ্কীয় যিকোনো বিষয়ৰ সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে বা বিৰোধীসকলে নিজেই আপোনাৰ লগত নিষ্পত্তিৰ বাবে উদ্যোগ ল’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সম্পৰ্কত কৰা যাত্ৰাই আকাংক্ষিত সফলতা দিব।

সমাজত আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। প্ৰভাৱশালী লোকৰ সৈতে চিনাকি হ’ব, যাৰ সহায়ত ভৱিষ্যতে লাভৰ আঁচনিসমূহত যোগদান কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত মাটি আৰু অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ পৰা লাভ হ’ব। যদি আপুনি বিদেশত কাম কৰাৰ কথা ভাবিছিল বা কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ ভাবিছিল, তেন্তে ইয়াত অহা বাধাবোৰ আঁতৰি যাব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ঘৰ মেৰামতি বা সুবিধাৰ সৈতে জড়িত কামত অতিৰিক্ত ধন খৰচ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা এখন বাহন লোৱাৰ কথা চিন্তা কৰি আহিছে তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত মিলনত কিছু অসুবিধা হ’ব পাৰে। কামৰ ব্যস্ততাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ পত্নী বা পৰিয়ালৰ প্ৰতি কম গুৰুত্ব দিব পাৰিব। এগৰাকী বৃদ্ধা মহিলাৰ স্বাস্থ্যক লৈও মনটো চিন্তিত হৈ পৰিব। কিন্তু আপুনি নিজেও পেটৰ লগত জড়িত সমস্যাত ভুগিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহত কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে, য’ত আপোনজনৰ লগত থকা হোৱা ভুল বুজাবুজি আঁতৰ হ’ব, তাত ঋতুভিত্তিক অসুস্থতাৰ বাবে শাৰীৰিক আৰু মানসিক কষ্ট হ’ব পাৰে। দুৰ্বল স্বাস্থ্যৰ বাবে আপোনাৰ চিন্তাৰ কাম বাকী থাকিব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো চিন্তিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত শ্ৰমিক মহিলাসকলে ঘৰ আৰু কৰ্মৰ মাজত ভাৰসাম্য সামঞ্জস্য স্থাপন কৰাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব।

অৱশ্যে সপ্তাহৰ মাজভাগৰ পৰা আপুনি কিছু সফলতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। মন্থৰ গতিৰে হ’লেও নিজৰ লক্ষ্যৰ দিশে আগবাঢ়িব পাৰিব। বিশেষ কথাটো হ’ল আপোনাৰ কামৰ লগত জড়িত বাধাবোৰ আঁতৰি যাব, য’ত আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। যেতিয়া সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব তেতিয়া আপোনাৰ ভিতৰত আত্মবিশ্বাস, উৎসাহ আৰু শৌৰ্য্য বৃদ্ধি পাব।

যিসকলে কিবা কাৰণত অসুস্থতাত ভুগি আছিল, তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ধৰ্মীয়-সামাজিক কামত অংশগ্ৰহণ কৰি্ব পাৰে। সমাজত আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। এই সময়ছোৱাত আপুনি যিকোনো ধৰ্মীয় বা পৰ্যটনস্থলীলৈ ভ্ৰমণলৈও যাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। আপুনি ভালপোৱা সংগী কঠিন সময়ত আপোনাৰ শক্তি হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্যৰ ভালদৰে যত্ন লওক।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত অতি সাৱধানে পদক্ষেপ লৈ আগবাঢ়িব লাগিব, নহ’লে আপুনি সমস্যাত পৰিব লাগিব পাৰে।

কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰতিপক্ষৰ প্ৰতি সচেতন হওক আৰু সৰু সৰু কথাবোৰক আওকাণ কৰক। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আঘাত পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, গতিকে লাহে লাহে গাড়ী চলাব লাগে আৰু খৰখেদাকৈ কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।

এই সময়ছোৱাত অসাৱধানতা বা অনিয়মীয়া ৰুটিনৰ বাবে কিছুমান দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ প্ৰতিও অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰৰ বাবে হয়তো আৰু অলপ বেছিকৈ দৌৰিব লাগিব। এনে ক্ষেত্ৰত কোনো ধৰণৰ চৰ্টকাট বা মিছা কথাৰ আশ্ৰয় গ্ৰহণ নকৰিব, নহ’লে ভৱিষ্যতে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে আপোনাৰ বাবে অলপ সকাহ হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। তিতা-মিঠা বিবাদৰ মাজত আপোনাৰ প্ৰেম আৰু অধিক শক্তিশালী হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

পৰিকল্পিত কামটো সময়মতে সম্পূৰ্ণ নহ’লে আপোনাৰ স্বভাৱত কিছু খিংখিঙীয়া হৈ পৰিব। এই সপ্তাহত নিকট লাভৰ বাবে দূৰৰ ক্ষতি কৰাৰ পৰা হাত সাৰিব লাগিব। যিকোনো ক্ষেত্ৰতে আইন উলংঘা কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ লগতে অপমানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধতকৈ পিছৰটো অলপ ভাল হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত আপুনি কিছু পৰিমাণে ভাগ্যৰ সমৰ্থন লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত কিছু অগ্ৰগতি দেখিব। ক্ষমতা-চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত কামত অহা বাধাসমূহ আঁতৰোৱা হ’ব। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলে গুৰুত্বপূৰ্ণ পদবী লাভ কৰিব পাৰে। সমাজত সুনাম বাঢ়িব। ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত লোকসকলে লাভৰ বাহিৰে কম পাব।

যিসকলে অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰে তেওঁলোকে এই সময়ছোৱাত ধনৰ লেনদেন কৰাৰ সময়ত সাৱধান হ’ব লাগে। বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ এই সপ্তাহত বৃদ্ধি পাব। পত্নীৰ অনুভৱক ভুলতো আওকান নকৰিব। দাম্পত্য জীৱনত থকা জটিলতা দূৰ হব। এই সপ্তাহত অবিবাহিত সকলে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰে।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহৰ বেছিভাগ সময় নিজৰ আত্মীয়ৰ সৈতে সম্পৰ্ক পুনৰুজ্জীৱিত কৰি কটাব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে যিকোনো শুভ অনুষ্ঠানত আত্মীয়ৰ সৈতে সাক্ষাৎ হ’ব। হঠাতে প্ৰিয় বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে ওচৰতে বা বহু দূৰলৈ যাত্ৰা কৰাৰ এটা প্ৰগ্ৰেম বনাব পাৰে। যিসকলে বিদেশী সম্পৰ্কীয় কামৰ ব্যৱসায় কৰে, তেওঁলোকে সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। ভূমি, নিৰ্মাণৰ সৈতে জড়িত কাম কৰা লোকসকলৰ বাবেও এই সময় অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে।

ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় সমস্যা সমাধান হ’ব। বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা ধন অভাৱনীয়ভাৱে ওলাই আহিব। কিন্তু এই সকলোবোৰ ইতিবাচক ফলাফলৰ মাজতে পকেটৰ পৰা অধিক ধন খৰচ কৰাৰ বাবে আৰ্থিক চিন্তাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত এই সপ্তাহত যিমান পাৰে খৰছ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক। সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি হয়তো আপোনাৰ প্ৰতিযোগীক এটা কঠিন প্ৰতিযোগিতা দিব লাগিব। এই সময়ত আপুনি হয়তো এটা বিশেষ কামৰ বাবে অধিক দৌৰিব লাগিব, যাৰ বাবে আপুনি শাৰীৰিকভাৱে ভাগৰুৱা হৈ থাকিব। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটো ভালদৰে বজাই ৰাখিব বিচাৰে, তেন্তে আপুনি আপোনাৰ আপোনজনৰ বাবে আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াব লাগিব। তিতা-মিঠা বিবাদেৰে সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব, নহ’লে পৰিয়ালৰ সদস্যজনৰ সৈতে বিবাদ হ’ব পাৰে।

আপোনাৰ তিক্ত বাক্যৰ বাবেই হয়তো কোনোবা প্ৰিয়ই আপোনাৰ পক্ষ এৰি যাব পাৰে। একেদৰে আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰাত আপোনাৰ কথা আৰু আচৰণে ডাঙৰ ভূমিকা পালন কৰিব।

এনে অৱস্থাত মানুহৰ সৰু সৰু কথাবোৰক গুৰুত্ব নিদিয়াই ভাল। সপ্তাহৰ মাজভাগত নিয়োজিত লোকসকলৰ ওপৰত কিছু গুৰুত্বপূৰ্ণ কামৰ অতিৰিক্ত বোজা থাকিব পাৰে। ইয়াৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ আপুনি অকলে কাম কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত এনে কোনো কাম নকৰিব, যাৰ ফলত আপোনাৰ সুনাম নষ্ট হ’ব। এই সময়ত বাহনখন সাৱধানে চলাব লাগে আৰু যিকোনো কাগজ সঠিকভাৱে পঢ়ি বুজি পোৱাৰ পিছতহে চহী কৰিব লাগে।

এই সময়ছোৱাত হয়তো ঘৰৰ এজন বৃদ্ধ ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছুমান ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সংগীক লগ পাবলৈ বা কথা পাতিব নোৱাৰিলে আপোনাৰ মনটো অস্থিৰ হৈ থাকিব। অৱশ্যে আপোনাৰ এগৰাকী মহিলা বন্ধুৱে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটোক পুনৰ ট্ৰেকত অনাত অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

ধনু ৰাশি- জীৱনৰ লগত জড়িত গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকল বিভ্ৰান্ত হৈ থাকিব।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাবে সঠিক আৰু ভুলৰ মাজৰ পৰা এটা বাছনি কৰাটো অতি কঠিন হ’ব। এনে অৱস্থাত কোনো আত্মবিশ্বাসী ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰক বা কিছু সময়ৰ বাবে কামবোৰ পিছুৱাই দিয়ক। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ কান্ধত কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব আহিব পাৰে, কিন্তু সেইটো পূৰণ কৰিবলৈ সময় পৰিচালনা কৰিব নোৱাৰাৰ বাবে আপুনি অতিশয় বিচলিত হ’ব কাৰণ এই সময়ছোৱাত ঘৰুৱা সমস্যাইও আপোনাৰ মূৰত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিব।

পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি ৰাপ কমি যাব পাৰে। যদি আপুনি পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে তেন্তে আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। একেদৰে আপোনাৰ ব্যৱসায়েই হওক বা অফিচৰ কামেই হওক, আন এজনৰ আস্থাত এৰি দিয়াটো লোকচানৰ চুক্তি বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আপুনি আপোনাৰ বছে আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰাটো বিচাৰে, তেন্তে আপোনাৰ কোনো কামৰ প্ৰতি অসাৱধান নহ’ব আৰু সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

যদি আপোনাৰ প্ৰেমিক সংগীৰ সৈতে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বেয়া হৈ গৈছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত সেই বাধা দূৰ হব। কঠিন সময়ত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগী প্ৰতি মুহূৰ্তত আপোনাৰ লগত থিয় হৈ থকা দেখা যাব। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্ত কটাব।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ এই সপ্তাহত কিছু সমস্যা হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনজনৰ সৈতে ঘটা মতানৈক্যই অকলশৰীয়া অনুভৱ কৰাব পাৰে। ইয়াৰ বাবেই আপোনাৰ স্বভাৱত খং আৰু বিৰক্তি দেখা যাব। নিজৰ ভিতৰত আত্মবিশ্বাস আৰু উৎসাহৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব। কিন্তু ধৈৰ্য ধৰাটো আপোনাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয়।

সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ বাবে শুভ ফল পোৱা যাব। এই সময়ত আপোনালোকে পাব সৌভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন। বজাৰত আৱদ্ধ হৈ থকা ধন লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা ভ্ৰমণৰ পৰা আকাংক্ষিত ধন লাভ কৰিব। যদি আপুনি মাটি, অট্টালিকা বা বাহন লোৱাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে ইয়াৰ সৈতে জড়িত যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ মতামত ল’ব লাগিব।

স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ হৈয়েই আছে। এনে অৱস্থাত স্বাস্থ্য আৰু খাদ্যৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন লওক। আৱেগ-অনুভূতিৰ মাজত বোৱাই প্ৰেম সম্পৰ্কে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। পত্নীৰ লগত ভাল সম্পৰ্ক থাকিব।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহে কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলক মিশ্ৰিত ফল প্ৰদান কৰিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই যাত্ৰা ক্লান্তিকৰ যদিও পৰিপূৰ্ণ আৰু চিন্তাশীল কামেৰে পুৰস্কাৰদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিষয়ৰ বাবে আপুনি হয়তো অধিক দৌৰিব লাগিব। পৈত্তৃক সম্পত্তি আহৰণত কিছু বাধা আহিব পাৰে।

যদি আপুনি কৰ্মসংস্থাপন বিচাৰিছে বা আপোনাৰ বদলিৰ বাবে চেষ্টা কৰি আছে, তেন্তে ইয়াৰ বাবে আপুনি হয়তো আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ আপোনালোকৰ বাবে সকাহ হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাও উন্নত হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। বন্ধুৰ সহায়ত আপুনি ঘৰুৱা সমস্যা দূৰ কৰিব পাৰিব।

পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে যিকোনো ধৰ্মীয় বা মাংগলিক কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। এই সময়ত ঘৰত নতুন কিবা এটা অহাৰ বাবে পৰিয়ালত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। শিশু পক্ষৰ যিকোনো ডাঙৰ সাফল্যই আপোনাৰ সন্মানৰ কাৰণ হৈ পৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। বিবাহিত জীৱনত থাকিব মৰম আৰু সম্প্ৰীতি।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ বাবে মঙ্গল আৰু সৌভাগ্যৰে ভৰা হ’ব এই সপ্তাহ।

যদি আপুনি কিছুদিনৰ পৰা আপোনাৰ ঘৰ বা কৰ্মস্থলীৰ লগত জড়িত সমস্যাৰ বাবে চিন্তিত হৈ আছে, তেন্তে তাৰ সমাধান এই সপ্তাহত ওলাব। ক্ষমতাৰ সৈতে জড়িত আবদ্ধ হৈ থকা কামবোৰ এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত সম্পূৰ্ণ হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলৰ কাম-কাজ সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ মাজত এক সুকীয়া উৎসাহ আৰু আত্মবিশ্বাস দেখা যাব। মানুহে আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায় বা অফিচৰ কামৰ বাবে দীঘলীয়া যাত্ৰা কৰিব লগা হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত নিজৰ বস্তু আৰু স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন লওক, নহ’লে আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ চিকাৰ হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ পাব। কিন্তু এই সময়ছোৱাত যিকোনো ক্ষেত্ৰতে নভৱাকৈয়ে বিনিয়োগ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।

এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ বিভিন্ন উৎসৰ পৰা টকা আহিব কিন্তু তাৰ তুলনাত ব্যয়ও অধিক হব। গতিকে, আপুনি আপোনাৰ অপচয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰা উচিত। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাত আকাংক্ষিত ফলাফল পাবলৈ কষ্ট কৰিব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থাকিব তীব্ৰতা। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

Related Articles

Back to top button