অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৮ নৱেম্বৰৰ পৰা ৪ ডিচেম্বৰলৈ

মেষ ৰাশি- এই সপ্তাহে মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে শুভকামনা কঢ়িয়াই আনিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰাই কামত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। কেৱল জুনিয়ৰেই নহয় চিনিয়ৰসকলেও কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰতি দয়ালু হ’ব। এই সময়ত এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ আপোনাৰ বাবে অতি উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। মাটি বা পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি বিক্ৰী বা ক্ৰয়ৰ লগত জড়িত যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা সম্ভৱ হয়। যাত্ৰাটো সুখদায়ক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময় ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময় মাৰ্কেটিং আৰু কমিচনত কাম কৰা লোকসকলৰ বাবেও উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহটোৰ শেষত পিতৃৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰিব। অবিবাহিত লোকৰ বিবাহ এই সপ্তাহতে ঠিক কৰিব পাৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থকা লোকসকলৰ আত্মীয়ই তেওঁলোকক বিয়াৰ বাবে সেউজ সংকেত দেখুৱাব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। সপ্তাহৰ শেষত বন্ধু-বান্ধৱ বা পৰিয়ালৰ সৈতে তীৰ্থযাত্ৰা কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঋতুভিত্তিক বা দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ পুনৰ উত্থানৰ বাবে আপুনি শাৰীৰিক আৰু মানসিক সমস্যাত ভুগিব পাৰে। যদি আপোনাৰ স্বাস্থ্যই সমৰ্থন নকৰে, তেন্তে আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম বাকী থাকিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি আড়ম্বৰপূৰ্ণভাৱে খৰচ কৰাৰ অভ্যাস এৰাই চলিব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ বাজেট নষ্ট হ’ব পাৰে।

এই সময়ত জল্পনা-কল্পনা, লটাৰী বা আন কোনো বিপদজনক আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। ভাগ্যৰ দ্বাৰা সম্পূৰ্ণৰূপে সমৰ্থন নোহোৱাৰ বাবে ব্যৱসায়ীসকলে প্ৰতিযোগীৰ পৰা কঠোৰ প্ৰতিযোগিতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। আৰ্থিকভাৱে এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অস্থিৰ হ’ব। কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম কৰিবলৈ এই সপ্তাহত আপুনিও আপোনাৰ সঞ্চিত ধন খৰচ কৰিব লাগিব।

এই সময় শ্ৰমিক মহিলাৰ বাবে অলপ কঠিন হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত প্ৰেম প্ৰকাশ কৰিব বিচাৰে তেন্তে এতিয়াই অনুকূল সময়ৰ বাবে অপেক্ষা কৰা উচিত আৰু যদি আপুনি ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত আছে, তেন্তে আপুনি সাৱধানে আগবাঢ়ি যোৱা উচিত। তিতা-মিঠা বিবাদৰ সৈতে বিবাহিত জীৱন স্বাভাৱিক হ’ব।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহে মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে মংগল আৰু শুভকামনা কঢ়িয়াই আনিছে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে শিশুৰ লগত জড়িত কিছু ভাল খবৰ শুনা যায়, যাৰ ফলত সমাজত আপোনাৰ সন্মান বাঢ়িব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ চিনিয়ৰসকলে আপোনাৰ প্ৰতি দয়ালু হ’ব। বহু প্ৰতীক্ষিত বদলি বা পদোন্নতি পূৰণ কৰিব পাৰিব।

যদি আপুনি জীৱিকাৰ বাবে চেষ্টা কৰি আছে, তেন্তে আপুনি আকাংক্ষিত চাকৰিটো পাব পাৰে। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ প্ৰস্তুতিত নিয়োজিত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি মাটি আৰু ঘৰ ক্ৰয়-বিক্ৰয় কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহতে আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি বহুদিনৰ মূৰত কোনোবা প্ৰিয় বন্ধু বা পৰিয়ালৰ সদস্যক লগ পাব আৰু তেওঁৰ সৈতে সুখকৰ মুহূৰ্ত কটাবলৈ সুযোগ পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক তীব্ৰ হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো অলপ অস্থিৰ হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে সৰু সৰু কামৰ বাবে আপুনি অধিক দৌৰিব লাগিব। ঘৰৰ যিকোনো মহিলা সদস্যৰ স্বাস্থ্যও আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত যদি আপোনাৰ চিনিয়ৰৰ সমৰ্থন নাপায় তেন্তে আপুনি অলপ বিচলিত হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগ আৰু খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি অতি সাৱধান হ’ব লাগিব, নহ’লে আপুনি শাৰীৰিক বিষত ভুগিব পাৰে।

এনে বস্তু খাদ্য-পানীয় সেৱন নকৰিব, যাৰ বাবে পেটৰ সমস্যা হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ীসকলে কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। মন্দাৱস্থা আৰু বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা ধনক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব।

যদি কোনো পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি বা কোনো ঘৰুৱা বিবাদ চলি আছে, তেন্তে আদালতলৈ নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ জৰিয়তে নিষ্পত্তি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক, নহ’লে বহুদিন চিন্তা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক সুদৃঢ় কৰি ৰাখিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। কঠিন সময়ত পত্নীৰ সমৰ্থনে আপোনাক শক্তি প্ৰদান কৰিব।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহ সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে শুভ। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰা আপোনাৰ পৰিকল্পিত সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব, যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ ভিতৰত এক বেলেগ উৎসাহ আৰু আত্মবিশ্বাস দেখিব। বিশেষ কথাটো হ’ল এই সপ্তাহত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু বন্ধু দুয়োজনেই আপোনাক বহুত সহায় কৰিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত এটা ডাঙৰ কথা হ’ব, যাৰ ফলত ভৱিষ্যতে ডাঙৰ লাভ হ’ব। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদসমূহ এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত সমাধান কৰা হ’ব। এই সময়খিনি শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট, সম্পত্তি আৰু কমিচনত কাম কৰাসকলৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত ঘৰত কিছু শুভ কাম কৰিব পৰা যায়, যাৰ বাবে পৰিয়ালত সুখৰ পৰিবেশ গঢ়ি উঠিব।

পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। যদি আপুনি কোনো নিয়োগ বা কোনো নতুন চুক্তিৰ বাবে চেষ্টা কৰি আছে, তেন্তে সপ্তাহৰ শেষলৈকে আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক তীব্ৰতৰ হৈ পৰিব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত কটাবলৈ সুযোগ থাকিব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। সপ্তাহৰ শেষত পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহটো বিগত সপ্তাহতকৈ কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অধিক শুভ আৰু উপকাৰী হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে হঠাতে কিবা এটা ডাঙৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে, কিন্তু সেই প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব আপুনি দৃঢ়তাৰে আৰু নিজৰ দায়িত্ববোৰ ভালদৰে পালন কৰিব। বিশেষ কথাটো হ’ল এই কামটো কৰি থাকোঁতে আপুনি আপোনাৰ শুভাকাংক্ষী আৰু বন্ধুসকলৰ সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰিব।

সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত যাত্ৰাবোৰ আশা কৰা ধৰণে ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা ফলপ্ৰসূ হ’ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ আৰ্থিক দিশটো অতি শক্তিশালী হ’ব। নিয়োজিত লোকসকল অতিৰিক্ত উপাৰ্জনৰ উৎস হৈ পৰিব আৰু সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি পাব। কোনো এখন আঁচনিত পূৰ্বতে কৰা বিনিয়োগে বিপুল সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে।

সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত যেতিয়া শিশুটিৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ চিন্তা নাইকিয়া হ’ব তেতিয়া আপুনি সকাহৰ হুমুনিয়াহ কাঢ়িব। এই সপ্তাহটো প্ৰেমৰ বাবে অতি শুভ। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি বাঢ়িব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। ঘৰৰ জ্যেষ্ঠ সদস্যসকলৰ পূৰ্ণ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ বাবেও অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কৰ্মক্ষেত্ৰত পদোন্নতিৰ সম্ভাৱনা থাকিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবি থকাসকলে হয়তো ভাল সুযোগ পাব। এই সপ্তাহত আপুনি ঋণ, ৰোগ আৰু শত্ৰুৰ ওপৰত জয়ী হ’ব পাৰিব।

আপোনাৰ বুজাবুজিৰে আপুনি আপোনাৰ শত্ৰু আৰু বিৰোধীৰ সকলো কৌশল অসফল বুলি প্ৰমাণ কৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত সামাজিক-ধৰ্মীয় কাম-কাজৰ লগত জড়িত হোৱাৰ সুযোগ আহিব। সমাজত আপোনাৰ সন্মান বাঢ়িব। ব্যৱসায়ৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাও এই সময় আপোনাৰ বাবে অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা ফলপ্ৰসূ হ’ব।

কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত যাত্ৰাবোৰ সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বিদেশী কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ত অহা বাধাবোৰ দূৰ হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। পৰিয়ালৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা সপ্তাহৰ শেষলৈকে সম্ভৱ।

বৃশ্চিক ৰাশি- যদি এই সপ্তাহত বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে নিজৰ সময় আৰু ধন পৰিচালনা কৰিবলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে তেওঁলোকে আশা কৰাতকৈ অধিক সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। পৰিকল্পিত কাম সম্পূৰ্ণ কৰাত আৰু জীৱনৰ লগত জড়িত প্ৰত্যাহ্বানসমূহৰ সন্মুখীন হোৱাত আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধুসকলৰ সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰিব। আপুনি কৰ্মৰত হওক বা ব্যৱসায় কৰক, আপোনাৰ বুদ্ধিমত্তা, বিবেচনা আৰু সাহসৰ বলত আপুনি আপোনাৰ পৰিকল্পিত সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব আৰু আশা কৰা ধৰণৰ লাভ পাব।

যিসকলে অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰে তেওঁলোকে ব্যৱসায়ত অভাৱনীয় লাভ আৰু অগ্ৰগতি দেখিব পাৰে। আদালতত চলি থকা গোচৰবোৰত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে বৈঠক হ’ব, যাৰ সহায়ত শাসকীয় চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত আবদ্ধ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব।

এই সপ্তাহত প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সম্পৰ্ক মধুৰ হ’ব। এজন সংগীয়ে অবিবাহিত লোকৰ জীৱনত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। অবিবাহিত সকলৰ বিবাহ ঠিক কৰিব পাৰে। পৰিয়ালত মৰম আৰু সম্প্ৰীতিৰ সৃষ্টি হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত কটাবলৈ সুযোগ পাব।

ধনু ৰাশি- এই সপ্তাহত ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে নিজৰ বুজাবুজিৰে সঠিক সময়ত সকলো কাম শেষ কৰিব পাৰিব। এই সপ্তাহটো নিয়োজিত লোকৰ বাবে ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আপোনাৰ প্ৰমোচন বা ট্ৰেন্সফাৰ বহুদিনৰ পৰা স্থবিৰ হৈ আছে, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছাৰ বাটত অহা সকলো বাধা আঁতৰি যাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত চক্ৰান্ত কৰা বিৰোধী পৰাজিত হ’ব।

যিসকলে কমিচন বা ঠিকাভিত্তিক কাম কৰে, তেওঁলোকে আশা কৰাতকৈ অধিক সফলতা আৰু লাভ অৰ্জন কৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত হঠাতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰাত যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাটো উপভোগ্য, উপকাৰী আৰু সম্পৰ্ক বিস্তাৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

মাটি আৰু অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। সমাজত সুনাম বৃদ্ধি পাব। সপ্তাহৰ শেষত আপুনি কিবা এটা শুভ কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে সম্পূৰ্ণ অনুকূল। আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো আগৰ সপ্তাহতকৈ অধিক শুভ আৰু অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ সহায়ত ভাতৃ-ভগ্নীৰ লগত চলি থকা মতানৈক্যৰ সমাধান হ’ব। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি লাভ কৰিব।

যিসকলে বহিঃৰাজ্যত কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায় কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে, তেওঁলোকৰ বাটত অহা বাধাবোৰ আঁতৰোৱা দেখা যাব। নিয়োজিত লোকসকলে সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু ডাঙৰ কৃতিত্ব লাভ কৰিব পাৰে, যাৰ বাবে ক্ষেত্ৰখনত আপোনাৰ সন্মান বাঢ়িব। আমদানি-ৰপ্তানি ব্যৱসায়ীসকলে এই সপ্তাহত অভাৱনীয়ভাৱে লাভ অৰ্জন কৰিব পাৰে।

ব্যৱসায়টোক আগুৱাই নিয়াৰ পৰিকল্পনা ফলপ্ৰসূ হ’ব। সপ্তাহৰ শেষত পৰিয়ালটোৰ সৈতে কোনো পৰ্যটনস্থলীলৈ ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত উদ্ভৱ হোৱা ভুল বুজাবুজি দূৰ হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলক অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলে নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত যিসকল লোকে আপোনাৰ কামত প্ৰায়ে বাধাৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে, তেওঁলোকৰ লগত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। এই সপ্তাহত ঘৰৰ বাহিৰত থকা মানুহৰ সৰু সৰু কথাবোৰক আওকাণ কৰাটোৱেই ভাল হ’ব৷

সপ্তাহৰ মাজভাগত হঠাতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰাত যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু আপোনাৰ সামগ্ৰী দুয়োটাৰে প্ৰতি বহুত গুৰুত্ব দিব লাগিব। এই সপ্তাহত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকল পঢ়া-শুনাৰ পৰা বিচলিত হ’ব পাৰে। শ্ৰমিক মহিলাসকলে ঘৰ আৰু কৰ্মৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত অসুবিধা পাব পাৰে।

যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত, তেন্তে এই সময়ছোৱাত যিকোনো বিপদজনক আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধানে আগবাঢ়ি যাওক আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ বাধ্যবাধকতা আৰু অনুভৱ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। কিবা এটাক লৈ আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে হোৱা বিবাদ আপোনাৰ মানসিক চাপৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হ’ব পাৰে।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ পৰিকল্পিত কাম এই সপ্তাহতে সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব, যাৰ বাবে তেওঁলোকৰ ভিতৰত এক বেলেগ উৎসাহৰ সৃষ্টি হ’ব। যিকোনো কাৰ্য্য পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ কৰাত অংশীদাৰৰ সম্পূৰ্ণ সহায় থাকিব। চাকৰিয়ালৰ উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস থাকিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি পাব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে বিলাসীতাৰ লগত জড়িত বস্তুত বিপুল পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব পাৰে। বহু প্ৰত্যাশিত বস্তুটো পোৱাৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশ সৃষ্টি হ’ব। এই সপ্তাহটো আই টি খণ্ডৰ সৈতে জড়িত লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ আৰু প্ৰগতিশীল। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলেও হঠাতে এটা ডাঙৰ পদ বা গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে।

এই সপ্তাহৰ শেষলৈকে আপোনাৰ বিবাহ ঠিক হ’ব পাৰে। কোনো বিশেষ ব্যক্তিয়ে অবিবাহিত লোকৰ জীৱনত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। শেহতীয়া বন্ধুত্ব প্ৰেমৰ সম্পৰ্কলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। আনহাতে যিসকলে ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত আছে, তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

Related Articles

Back to top button