অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ১৪ নৱেম্বৰৰ পৰা ২০ নৱেম্বৰলৈ

মেষ ৰাশি- এই সপ্তাহত মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাই নিজৰ স্বাস্থ্যৰ বহুত যত্ন ল’ব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ দুৰ্বল স্বাস্থ্যই পৰিকল্পিত কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাটত বাধা আহিব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঋতুভিত্তিক বা যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানৰ বিষয়ে সজাগ হ’ব লাগে, নহ’লে শাৰীৰিক বিষৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত জীৱনৰ যিকোনো হঠাৎ অপ্ৰীতিকৰ ঘটনা আপোনাৰ চিন্তাৰ ডাঙৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে।

ঘৰ সজোৱা বা মেৰামতি আদি কামত আপুনি পকেটৰ পৰা অধিক ধন খৰচ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ বাজেট বিকল হ’ব পাৰে। কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ত অক্লান্ত পৰিশ্ৰম আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ অন্তত আকাংক্ষিত ফলাফল নোপোৱাৰ বাবে মন চিন্তিত হৈ থাকিব। কিন্তু এই পৰিস্থিতি বেছি দিন নাথাকিব আৰু সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ সফলতাৰ বাধাবোৰ এটা এটাকৈ আঁতৰোৱা দেখা যাব।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে সাজু হোৱা সকলৰ বাবে এইবাৰ কঢ়িয়াই আনিব কিছু ডাঙৰ খবৰ। সাংবাদিকতা, লেখা আৰু গৱেষণা ইত্যাদি কৰা সকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ বিষয়ে কোনো ধৰণৰ ভুল বুজাবুজিৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগিব, নহ’লে গঢ় লৈ উঠা সম্পৰ্কটো ভাঙিব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন সুখী কৰি ৰাখিবলৈ হ’লে পত্নীৰ প্ৰয়োজন আৰু অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব।

বৃষ ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণিত বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে কিছু উদ্বেগজনক হ’ব পাৰে। প্ৰতিটো পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পন্ন হ’ব, যাৰ বাবে আপোনাৰ ভিতৰত প্ৰচণ্ড উৎসাহ আৰু আত্মবিশ্বাসৰ সৃষ্টি হ’ব। এই সময় শ্ৰমিক মহিলাৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। ঘৰ-বাহিৰ উভয়তে তেওঁৰ সন্মান বাঢ়িব। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু প্ৰচেষ্টা মানুহে শলাগ ল’ব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব আৰু ব্যৱসায়টোক আগুৱাই নিয়াৰ দিশত কৰা সকলো প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব।

বিশেষ কথাটো হ’ল এই কামটো কৰি থাকোঁতে আপুনি বন্ধুৰ লগতে পৰিয়ালৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। অৱশ্যে এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ পৰিকল্পনাসমূহ গোপন কৰি ৰাখিব লাগিব আৰু ধনৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাৰ সময়ত বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। কাৰোবাক অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাৰ ভুল নকৰিব, নহ’লে লাভতকৈ বেছি লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সফলতাৰ উৎসাহত কাৰোবাৰ লগত বেয়া আচৰণ বা অহংকাৰ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক, নহ’লে নিজৰ পৰা আঁতৰি থাকিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কবোৰো বিবাহলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহত মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু শত্ৰুৰ প্ৰতি অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে যিসকল লোকে আপোনাক সদায় বিপথে পৰিচালিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে তেওঁলোকৰ লগত অত্যন্ত সাৱধান হ’ব লাগে। এই সময়ছোৱাত অপ্ৰয়োজনীয় বিতৰ্কত লিপ্ত হোৱাৰ পৰিৱৰ্তে নিজৰ কামত মন দি কোনো গাফিলতি নোহোৱাকৈ নিজৰ কামবোৰ উন্নত ধৰণেৰে কৰা উচিত।

সপ্তাহৰ মাজভাগত হয়তো পৰিয়ালৰ কোনোবা প্ৰিয় সদস্যৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। অৱশ্যে স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও যথেষ্ট যত্ন ল’ব লাগিব। কিছুমান পুৰণি ৰোগৰ উত্থানৰ বাবে মানসিক আৰু শাৰীৰিক বিষ হ’ব পাৰে। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকে নিজৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ আকাংক্ষিত ফল লাভ কৰিব পাৰে।

ভূমি, নিৰ্মাণৰ লগত জড়িত বিবাদ কোনো ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত সমাধান কৰা হ’ব। দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’লে আপুনি সকাহ লাভ কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। উত্থান-পতনেৰে ভৰা জীৱনত জীৱন সংগীয়ে পাব সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ দিশত কৰা সকলো প্ৰচেষ্টা সম্পূৰ্ণ সফল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বিদেশৰ সৈতে জড়িত ব্যৱসায়ীসকলে অভাৱনীয় সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰি আছিল, তেন্তে আপুনি ভাল সুযোগ পাব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিয়ালটোৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব। এই সময়ছোৱাত জীৱনৰ লগত জড়িত যিকোনো সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি অলপ বেছি দৌৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িতভাৱে আপুনি দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণৰ সময়ত স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন লওক আৰু ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বাবে সজাগ হওক।

এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাহনখন সাৱধানে চলাওক কাৰণ দুৰ্ঘটনাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই সপ্তাহটো প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত মধ্যমীয়া হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত যিকোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰাৰ পূৰ্বে সচেতন হওক, নহ’লে সামাজিক মানহানি আৰু অপ্ৰয়োজনীয় বিপদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন সুখী কৰি ৰাখিবলৈ পত্নীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহে সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে বহু সুখ কঢ়িয়াই আনিছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰৰ এজন প্ৰিয় সদস্যৰ সৈতে জড়িত শুভ তথ্য লাভ কৰা হ’ব, যাৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশ সৃষ্টি হ’ব। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি মাটি, অট্টালিকা আদি ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ চেষ্টা চলাইছিল তেওঁলোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে তেওঁলোকৰ চুক্তি সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু তাত তেওঁলোকেও আকাংক্ষিত লাভ পাব।

বিদেশত কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ বাবে চেষ্টা কৰা লোকসকলে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত যাত্ৰাসমূহ সফল আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যিসকল লোকে দীৰ্ঘদিন ধৰি নিজৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা ভাবি আছিল। এই সপ্তাহত তেওঁৰ পৰিকল্পনা সঁচা হোৱা দেখা যাব। বিশেষ কথাটো হ’ল এই কামটো কৰিলে আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰিব।

সপ্তাহৰ শেষত আপুনি আৰাম বা ঘৰ সজোৱাৰ বস্তুত বিপুল পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত অতি শুভ হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাক প্ৰপ’জ দিবলৈ ভাবিছিল, তেন্তে তেনে কৰিলে আপোনাৰ কথা স্পষ্ট হ’ব। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক তীব্ৰতৰ হৈ পৰিব। বিবাহিত জীৱনত আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত কটাবলৈ সুযোগ পাব।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত বহু দূৰ বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ ভাগৰুৱা আৰু আশা কৰাতকৈ কম লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব, যাৰ বাবে মনটো অলপ দুখী হৈ থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কামৰ সন্দৰ্ভত বছৰ খং ভোগ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময় শ্ৰমিক মহিলাৰ বাবে অলপ কঠিন হ’ব পাৰে। তেওঁলোকে হয়তো নিজৰ কাম আৰু ঘৰৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত অসুবিধা পাব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত হঠাতে কিছুমান ডাঙৰ খৰচৰ আগমনৰ বাবে আপোনাৰ বাজেট বেয়া হ’ব পাৰে। অৱশ্যে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ সহায়ত আপুনি এই সকলোবোৰ সমস্যা দূৰ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগী বা জীৱন সংগী এই কঠিন সময়ত ছাঁৰ দৰে আপোনাৰ কাষত থিয় দিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপুনি যিকোনো ঋতুভিত্তিক বা দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগত আক্ৰান্ত হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত শৰীৰৰ প্ৰতি একেবাৰেই অসাৱধান নহ’ব, নহ’লে চিকিৎসালয়লৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কক বিবাহলৈ ৰূপান্তৰিত কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে হয়তো আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ অনুমোদনৰ বাবে অলপ বেছি সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অতি ভাগ্যৱান হ’ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ সম্পূৰ্ণ ফল পাব। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত বদলি বা পৰিৱৰ্তনৰ কথা ভাবি আছিল, তেওঁলোকৰ ইচ্ছা এই সপ্তাহতে পূৰণ হ’ব পাৰে। উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস সৃষ্টি হব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি পাব।

এই সপ্তাহটো ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত লোকসকলৰ বাবে বিশেষভাৱে উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপ্তাহত এটা ডাঙৰ পদ লাভ কৰিব পাৰে। যাৰ বাবে তেওঁলোকৰ সন্মান আৰু প্ৰভাৱ বৃদ্ধি পাব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত যাত্ৰা শুভ আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত হঠাতে কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ কাৰ্যসূচী বা ঘনিষ্ঠ বন্ধু বা পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে পিকনিকৰ কাৰ্যসূচী হ’ব পাৰে।

যদি পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত বিবাদ হৈছিল, তেন্তে কোনো জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ সহায়ত ভুল বুজাবুজি দূৰ হ’ব আৰু আপোনাৰ সম্পৰ্ক পুনৰ শুদ্ধ পথত আহিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটা দিশতে যথেষ্ট গুৰুত্ব দিব লাগিব। এই কথাটো ভালদৰে বুজি লওক যে ব্যক্তিগত জীৱন হওক বা কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়েই হওক, আপোনাৰ কথাই কথাবোৰ ভাল কৰি তুলিব আৰু আপোনাৰ কথাই কথাবোৰ নষ্ট কৰিব। ভুলকৈও অহংকাৰ বা খঙত কাৰোবাৰ বাবে ভুল শব্দ ব্যৱহাৰ নকৰিব, নহলে পিছত অনুতাপ কৰিব লাগিব।

যদি আপুনি এই সপ্তাহত নিজৰ অভ্যাস নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ীসকলে কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পূৰ্বে এবাৰ নিজৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰা পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব। যিকোনো আঁচনি আদিত যোগদান কৰাৰ আগতে বা যিকোনো কাগজত চহী কৰাৰ আগতে সেইখন ভালদৰে পঢ়ি বুজি লওক, নহ’লে এটা সৰু ভুল পিছত আপোনাৰ বাবে সমস্যা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত জ্ঞান হেৰুৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে অপমানিত হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বিশেষকৈ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ এই কথা মনত ৰাখিব। একেদৰে বৈবাহিক জীৱনটো ভাল কৰি ৰাখিবলৈ সৰু সৰু কথাবোৰক গুৰুত্ব নিদিব আৰু পত্নীৰ অনুভৱ আৰু প্ৰয়োজনীয়তা বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক।

ধনু ৰাশি- এই সপ্তাহটো পূৰ্বৰ সপ্তাহতকৈ ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অধিক শুভ আৰু উপকাৰী হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰাই আপুনি জীৱনৰ প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে মানুহৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন দেখিব, যাৰ বাবে আপোনাৰ সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োজনেই আপোনাৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ দয়ালু হ’ব। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰি আছিল, তেওঁলোকে এই সপ্তাহত আকাংক্ষিত সুযোগ পাব পাৰে। সম্ভৱ যে আপুনি আপোনাৰ জন্মভূমিৰ পৰা বহু দূৰৈত ক’ৰবাত এই কৰ্মসংস্থাপন পাব পাৰে।

এই সপ্তাহত আপুনি আৰামৰ সৈতে জড়িত কিবা এটা কিনিব পাৰিব, যিটো আপুনি বহুদিনৰ পৰা ল’বলৈ ভাবি আছিল। এই সময়ছোৱাত ঘৰৰ সজ্জা বা মেৰামতি আদি কামত পকেটৰ পৰা অধিক ধন খৰচ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত মহিলাৰ বেছিভাগ সময় ধৰ্মীয় আৰু শুভ কাৰ্যসূচীত কটাব। বহিঃৰাজ্যৰ সৈতে জড়িত কাম বা ব্যৱসায় কৰা সকলে সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত বিশেষ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব।

প্ৰেম সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহত আপুনি অতি সাৱধানে আগবাঢ়িব লাগিব। বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে আলাপৰ পৰা প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে যিকোনো ধৰণৰ ভুল বুজাবুজিৰ পৰা আঁতৰি থাকিব আৰু আপোনাক উচটনি দিবলৈ চেষ্টা কৰা মানুহৰ পৰা উপযুক্ত দূৰত্ব বজাই ৰাখক। পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব। অৱশ্যে আপুনি নিজেও ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ প্ৰতি সচেতন হ’ব লাগিব।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অলপ ব্যস্ততাপূৰ্ণ হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব পাৰে। যাৰ বাবে আপুনি অতিৰিক্ত কষ্ট কৰিব লাগিব। কেৰিয়াৰ হওক বা ব্যৱসায়, ইয়াত সংগ্ৰাম কৰাৰ পিছতহে সফলতা লাভ কৰাৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই। এনে পৰিস্থিতিত আপোনাৰ কোনো কামতে অসাৱধান নহব, আনৰ ওপৰত এৰি দিয়াৰ ভুলও নকৰিব। এই সকলোবোৰৰ লগতে স্বাস্থ্যৰ ভালদৰে যত্ন লওক আৰু ৰুটিন আৰু খাদ্যাভ্যাস সঠিকভাৱে ৰাখক, নহ’লে পেটৰ সমস্যাও হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে ইয়াৰ সৈতে জড়িত যিকোনো সিদ্ধান্ত ভালদৰে চিন্তা কৰি লওক, নহ’লে পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কিছু সকাহ হ’ব। এই সময়ত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব।

অৱশ্যে লাভৰ ওপৰত ব্যয়ৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। সপ্তাহৰ শেষত শিশুটিৰ লগত জড়িত কিছু ভাল খবৰ পোৱা যাব, যাৰ বাবে আপোনাৰ সন্মান বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আপোনাক কঠিন সময়ত শক্তি প্ৰদান কৰিব।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ সংবেদনশীলতাৰ বাবে দীৰ্ঘদিন ধৰি যিবোৰ কামৰ বাবে চেষ্টা কৰি আহিছে, সেইবোৰ সকলোখিনি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। বিশেষ কথাটো হ’ল আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধুসকলে ইয়াত অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ বাবে অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় আদিত আকাংক্ষিত সফলতা আৰু লাভ অৰ্জন কৰিব।

কৰ্মক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰিব নিয়োজিত লোকে। একে সময়তে তেওঁলোকৰ বাবে আয়ৰ নতুন উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব। নিবনুৱা লোকে এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপন লাভ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত নতুন আঁচনি বা ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ কৰাৰ সুযোগ পাব, কিন্তু তেনে কৰাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক।

এই সময়ত আৱেগেৰে বা খৰখেদাকৈ কঢ়িয়াই লৈ ফুৰি কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায় বা ঘৰুৱা-পৰিয়ালৰ লগত জড়িত কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ নকৰিব। সপ্তাহৰ শেষত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কক বিবাহলৈ ৰূপান্তৰিত কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে এই দিশত প্ৰচেষ্টা চলাই সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহ সুখকৰ হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰৰ এজন প্ৰিয় সদস্যৰ সাফল্যৰ বাবে সুখৰ পৰিবেশ সৃষ্টি হ’ব। যিসকলে বহিঃৰাজ্যত কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায় কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেওঁলোকৰ বাটত অহা সমস্যাবোৰ অতিক্ৰম কৰা হ’ব। যদি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত বিবাদ হৈছিল, তেন্তে কোনো জ্যেষ্ঠৰ সহায়ত সেই বিবাদ দূৰ কৰা হ’ব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় যাত্ৰা এটা লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু আপোনাৰ সন্মান আৰু প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বলত নিজৰ সুনাম গঢ়ি তুলিব পাৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত চৰকাৰ-চৰকাৰৰ লগত জড়িত লোকসকলে কিছু ডাঙৰ দায়িত্ব পাব পাৰে। এই সময় আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনৰ বাবেও অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

এই সময়ছোৱাত আপুনি মাংগলিক কৰ্মত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব। বহুদিনৰ মূৰত আপোনজনক লগ পোৱা সম্ভৱ। অবিবাহিত লোকৰ বিবাহ এই সপ্তাহতে ঠিক কৰিব পাৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থকাসকলৰ বাবে আত্মীয়ই তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কক গ্ৰহণ কৰি বিবাহৰ ওপৰত নিজৰ অনুমোদন দিব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

Related Articles

Back to top button