অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ৭ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩ নৱেম্বৰলৈ

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো প্ৰথমাৰ্ধত অতি অনুকূল আৰু সমৃদ্ধিশালী হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত কিছু ভাল তথ্য পাব, যাৰ বাবে পৰিয়ালত সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপোনালোকে শুভকামনাৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকাসকলে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়ত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে।

ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত সকলে উচ্চ পদবী লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত আপোনাৰ কামৰ ডাঙৰ বাধা আঁতৰি যাব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে ধনৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ প্ৰতিও গুৰুত্ব দিব লাগিব।

কৰ্মক্ষেত্ৰত নিয়োজিত লোকসকলে প্ৰতিপক্ষৰ পৰা সজাগ হ’ব লাগে। এই সময়ত অন্ধভাৱে আনক বিশ্বাস কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি বাঢ়িব। বিবাহ জীৱনতো সুখী হৈ থাকিব। স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ খাদ্য আৰু দৈনন্দিন কাম-কাজৰ বিশেষ যত্ন লওক।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িতভাৱে আপুনি দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাটো সুখদায়ক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলিব, যাৰ সৈতে ভৱিষ্যতে লাভজনক পৰিকল্পনাত যোগদান কৰাৰ সুযোগ পাব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ প্ৰতি আপোনাৰ দৃষ্টিভংগী ইতিবাচক হ’ব।

আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কষ্টৰে সকলো কাম ভালদৰে সম্পন্ন কৰিব। যাতে আপোনাৰ চিনিয়ৰসকলে সুখী হৈ আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰে। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে তেওঁলোকৰ শিক্ষকৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। অবিবাহিত লোকৰ বিবাহ এই সপ্তাহতে ঠিক কৰিব পাৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এজন প্ৰিয় সদস্যৰ আগমনৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশ সৃষ্টি হ’ব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি মাটি, অট্টালিকা বা বাহন কিনাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে।

এই সপ্তাহত ঘৰুৱা মহিলাসকলৰ বেছিভাগ সময় ধৰ্মীয় কামত কটাব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ প্ৰেম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত তেনে কৰাটো আপোনাৰ কাম হ’ব পাৰে। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক তীব্ৰতৰ হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহত স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাৰে যথেষ্ট যত্ন লোৱাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি কাৰোবাৰ লগত মত বিনিময় কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ কথা-বতৰা আৰু খংৰ ওপৰত সম্পূৰ্ণ নিয়ন্ত্ৰণ ল’ব লাগিব। মনত ৰাখিব যে কেৱল আপোনাৰ কথাই এটা কথা বুজাব আৰু কেৱল আপোনাৰ কথাই এটা কথা বুজাব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰুৱা বিবাদৰ বাবে আপোনজনৰ লগত বিভাজনৰ সম্ভাৱনা থাকে।

পৰিয়াল আৰু পৰিয়ালৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আত্মীয়ৰ সহযোগিতাৰ অভাৱত মনটো অলপ দুখী হৈ থাকিব। পৰীক্ষাৰ প্ৰস্তুতিত নিয়োজিত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনাত ভাগৰি পৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত কৰ্মৰত লোকসকলৰ কামৰ অতিৰিক্ত বোজা থাকিব পাৰে। প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত সপ্তাহটোৰ শেষৰ অংশ কিছু শিথিল হ’ব। ইয়াৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধুসকলৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব, যাৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ আবদ্ধ কামটো আগুৱাই নিবলৈ সফল হ’ব।

এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে ব্যৱসায়ত আশা কৰাতকৈ কম লাভ পাব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছু বাধা আহিব পাৰে। প্ৰেমৰ সংগী লগ হ’ব নোৱাৰিলে মনটো অস্থিৰ হৈ থাকিব। আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱন সুখী কৰি ৰাখিবলৈ আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ প্ৰতি সৎ হওক আৰু বিবাহ বহিৰ্ভূত প্ৰেমৰ পৰা আঁতৰি থাকক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ঋতুভিত্তিক বা যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানৰ বাবে শাৰীৰিক বিষ হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে মংগল আৰু সৌভাগ্যৰে ভৰপূৰ। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ পৰিকল্পিত সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। যাৰ বাবে আপোনাৰ ভিতৰত এক বেলেগ উৎসাহ আৰু আত্মবিশ্বাস থাকিব, কিন্তু আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস যাতে গৌৰৱলৈ পৰিণত নহয় তাৰ বাবে আপুনি অতি যত্ন ল’ব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ আপোনজনে আপোনাৰ পৰা সঠিক দূৰত্ব বজাই ৰাখিব পাৰে। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলৰ বাবে সপ্তাহৰ আৰম্ভণি শুভ আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

এই সময়ছোৱাত আপুনি ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ পাব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ক আগুৱাই নিয়াৰ দিশত কাম কৰিব। বিশেষ কথাটো হ’ল ইয়াত আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়াল উভয়ৰে সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। ইয়াৰ ভিতৰত এনে ঠাইত আৰ্থিক বিনিয়োগ কৰিব পাৰিব, যাৰ ফলত ভৱিষ্যতে ভাল ফলাফল পোৱা যাব। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদ সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সমাধান কৰিব পৰা যাব।

কেৰিয়াৰ বা বিদেশত পঢ়া-শুনাৰ বাটত অহা সমস্যাবোৰ দূৰ হ’ব৷ এই সপ্তাহত কৰ্কট ৰাশিৰ কাৰোবাৰ লগত বন্ধুত্ব প্ৰেমৰ সম্পৰ্কলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে, আনহাতে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক তীব্ৰতৰ হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। যদি সৰু সৰু সমস্যা বাদ দিয়া যায়, তেন্তে স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহত পৰিকল্পিত সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব পাৰে। মাটি, অট্টালিকা বা বাহন ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি ক্ষেত্ৰখনত যৎপৰোনাস্তি চেষ্টা কৰিব। আপোনাৰ কামৰ অগ্ৰগতি আৰু অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা গোটেই সপ্তাহটো অক্ষত থাকিব।

এই সময় ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবেও অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা টকাবোৰ অভাৱনীয়ভাৱে ওলাই আহিলে এই সপ্তাহত আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। যদি আপুনি কিছুদিনৰ পৰা কোনো পৰিকল্পনা বা কামৰ সন্দৰ্ভত নিজকে দ্বিধাদ্বন্দ্বত পেলাইছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি সঠিক সিদ্ধান্ত লৈ ইয়াৰ পৰা ওলাই আহিব পাৰিব। কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত ঘূৰি ফুৰাসকলে হয়তো সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এটা ভাল সুযোগ পাব।

আকাংক্ষিত স্থানলৈ বদলিৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত অতি শুভ হ’ব। সকলো বাধা আঁতৰি যাব আৰু প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহত কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকল ঘৰ-বাহিৰ উভয়তে অতি ব্যস্ত হৈ পৰিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ অতিৰিক্ত কামৰ বোজা থাকিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে পৰা আশা কৰা ধৰণৰ সহায়ৰ অভাৱত মনটো অলপ দুখী হ’ব। কিন্তু এই পৰিস্থিতি বেছি দিন নাথাকিব আৰু আপুনি নিজৰ দক্ষতাৰে সকলো কাম চম্ভালিব পাৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ব্যক্তিগত কাম বা ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হঠাতে বহু দূৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

যাত্ৰাৰ সময়ত আপুনি নিজৰ সামগ্ৰী আৰু খাদ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগে, নহ’লে আৰ্থিক আৰু শাৰীৰিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ঘৰৰ এজন বয়োজ্যেষ্ঠৰ সহায়ত পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত হোৱা ভুল বুজাবুজি দূৰ হ’ব।

দীৰ্ঘদিন ধৰি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবি থকা সকলে এটা ভাল সুযোগ পাব পাৰে। এই সপ্তাহত প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধানে এখোজ আগবাঢ়ক, নহ’লে সামাজিক কলংকৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন সুখী কৰি ৰাখিবলৈ পত্নীৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অতি অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে নিজেই ভূমি নিৰ্মাণৰ বিবাদৰ সমাধান হ’লে বা পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি পোৱাৰ বাধা আঁতৰ হ’লে আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত নিজৰ শ্ৰেষ্ঠখিনি দিব পাৰিব। বিশেষ কথাটো হ’ল এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰি আছিল, তেওঁলোকে লাভ কৰিব আকাংক্ষিত সুযোগ।

ব্যৱসায়ীসকলৰ ধন সম্পৰ্কীয় বিষয়সমূহো সমাধান হ’ব, কিন্তু ধনৰ লেনদেন কৰাৰ সময়ত তেওঁলোকে বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত বৃদ্ধি পাব আয়ৰ উৎস। যদি আপোনাৰ ধন যিকোনো চৰকাৰী আঁচনিত আবদ্ধ হৈ থাকে, তেন্তে তাৰ ৰচিদত অহা বাধাবোৰ আঁতৰি যাব।

এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত ভাই-ভনীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। শিশুৰ লগত জড়িত যিকোনো কৃতিত্বই আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক মজবুত হ’ব। আত্মীয়ই আপোনাৰ প্ৰেমক গ্ৰহণ কৰি বিবাহৰ বাবে সেউজ সংকেত দিব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে শুভ হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি নিজকে শাৰীৰিকভাৱে অতি শক্তিশালী আৰু মানসিকভাৱে সুস্থ বুলি বিবেচনা কৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিকল্পিত কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব, যাৰ বাবে আপোনাৰ ওপৰত প্ৰচণ্ড আস্থা থাকিব। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত আশা কৰা ধৰণৰ অগ্ৰগতি দেখা যাব।

যিকোনো আঁচনি বা বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা ধন অভাৱনীয়ভাৱে ওলাই আহিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি আপোনাৰ কামৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োটাৰে সমৰ্থন লাভ কৰিব লাগিব। এই সময়ত কোনো কাম খৰখেদাকৈ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ বাবে সপ্তাহটোৰ শেষৰ অৰ্ধটো অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকে হয়তো এটা ডাঙৰ পদ বা গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব পাব। সমাজত আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। পৰিয়ালৰ যিকোনো ডাঙৰ সমস্যা সমাধান কৰাৰ বাবে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে আপোনাক প্ৰশংসা কৰিব। মাৰ্কেটিং আৰু কমিচনৰ কাম কৰাসকলৰ বাবেও এই সময় অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক মজবুত হৈ থাকিব আৰু বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

ধনু ৰাশি- সপ্তাহটোৰ প্ৰথমাৰ্ধত ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে কিছু ব্যস্ততা আহিব। এই সময়ছোৱাত পাৰিবাৰিক দায়িত্ব পালন কৰিবলৈ অলপ বেছিকৈ দৌৰিব লাগিব পাৰে। ভূমি নিৰ্মাণ বা আন কোনো বিবাদৰ সৈতে জড়িতভাৱে আপুনি আদালতলৈ দৌৰিব লাগিব পাৰে। যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি বিত্তীয় বিষয়ত কোনো ধৰণৰ ৰিস্ক লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰে, তেন্তে কথাবোৰ পৰিষ্কাৰ কৰি আগবাঢ়ি যোৱাটো ভাল হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ বহু দূৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত স্বাস্থ্য আৰু বস্তু দুয়োটাৰে সম্পূৰ্ণ যত্ন লওক। এই সময়ছোৱাত নিয়োজিত লোকসকলে তেওঁলোকৰ ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে সৈতে উন্নত সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিব লাগিব।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে সফলতাৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ প্ৰেম সংগীৰ অনুভৱ আৰু বাধ্যবাধকতাক আওকাণ নকৰিব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো হয়তো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো আগৰ সপ্তাহৰ তুলনাত মংগল আৰু সৌভাগ্যৰে ভৰপূৰ হব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ যিকোনো ডাঙৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো সুখী হ’ব। এই সময়ছোৱাত নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাৰ্জনৰ উৎস থাকিব। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত বিচৰণ কৰি আছিল, তেওঁলোকে আকাংক্ষিত সুযোগ পাব পাৰে। এই সময় পৰিয়ালৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰাও আপোনাৰ বাবে অনুকূল হ’ব।

পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপুনি পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ঘৰৰ সজ্জাৰ কামত বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব পাৰে। আৰামৰ লগত জড়িত যিকোনো বস্তু কিনাৰ সপোন পূৰণ হ’ব। ঘৰত আপোনজনৰ আগমনৰ ফলত সুখৰ পৰিবেশ গঢ়ি উঠিব।

এই সময়ত হঠাৎ পিকনিক-পাৰ্টি বা পৰ্যটনস্থলী ভ্ৰমণৰ কাৰ্যসূচী বনাব পাৰে। এই সপ্তাহত বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বৃদ্ধি পাব। বন্ধুত্ব প্ৰেমৰ সম্পৰ্কলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটোও মজবুত হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে বন্ধুৰ সহায়ত পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত পিতৃৰ বিশেষ সহায় আৰু সমৰ্থন লাভ কৰিব। কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ বাবে কৰা প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু আকাংক্ষিত ফলাফল প্ৰদান কৰিব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ বেছিভাগ সময় সামাজিক-ধৰ্মীয় কাম-কাজত কটাব। ইয়াৰ মাজতে হঠাৎ কোনো তীৰ্থস্থানলৈ যাত্ৰাৰ কাৰ্যসূচী বনাব পৰা যায়। যাত্ৰাটো সুখদায়ক আৰু আধ্যাত্মিক অনুভূতি প্ৰদানকাৰী হ’ব। সপ্তাহৰ শেষৰ অংশটো শ্ৰমিক মহিলাৰ বাবে অলপ কঠিন হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকে নিজৰ ঘৰ আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰৰ মাজত সমন্বয় স্থাপনৰ ক্ষেত্ৰত কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

সপ্তাহটোৰ শেষত বহুদিনৰ পৰা আপোনজনক লগ পোৱাৰ লগে লগে পুৰণি স্মৃতিবোৰ সতেজ হৈ পৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ বহু সুযোগ থাকিব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহত মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে কৰা প্ৰচেষ্টা আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ সম্পূৰ্ণ ফল লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰাই আপুনি শুভকামনাৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। যদি আদালতত কোনো গোচৰ চলি আছে, তেন্তে সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে বা বিৰোধীয়ে আদালতৰ বাহিৰত আপোনাৰ সৈতে নিষ্পত্তি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। নতুন নতুন অঞ্চলত জীৱিকা সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা কৰা হ’ব।

ব্যৱসায়ত আপুনি আকাংক্ষিত লাভ পাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োজনেই আপোনাৰ প্ৰতি দয়ালু হ’ব, যাতে আপোনাৰ সকলো কাম সময়মতে সহজে সম্পূৰ্ণ হয়। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাৰ্জনৰ উৎস হৈ পৰিব। বিগত সময়ত ব্যৱসায়ত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সুবিধা লাভ কৰিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ শেষলৈকে তেওঁলোকে হয়তো কিছু ভাল খবৰ পাব। এই সময়ত আপুনি পৰিয়াল বা বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে কোনো পৰ্যটনস্থলী ভ্ৰমণৰ কাৰ্যসূচী বনাব পাৰে। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ প্ৰেম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত তেনে কৰাৰ কথা ক’ব নোৱাৰিব। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটোও মজবুত হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব আৰু জীৱন সংগীৰ সৈতে সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব।

Related Articles

Back to top button