অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১৯ জুন, দেওবাৰ

মেষ ৰাশি- আপোনাৰ স্বাস্থ্য সম্পূৰ্ণ ভাল নহ’ব। চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ বা ঔষধ সেৱন কৰাৰ সম্ভাৱনা নুই কৰিব নোৱাৰি। যথেষ্ট জিৰণি লওক। ধেমালিৰে কোৱা কথাবোৰত কাকো সন্দেহ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক নিয়ন্ত্ৰণত ৰখা আৰু তেওঁলোকৰ কথা নুশুনাৰ প্ৰৱণতাই অপ্ৰয়োজনীয় যুক্তিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে আৰু আপুনিও সমালোচনাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। আজি প্ৰিয়জনৰ পৰা আঁতৰি থকাৰ দুখে আপোনাক কষ্ট দিব। আপোনাৰ যোগাযোগ আৰু কাম কৰাৰ ক্ষমতা ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰিয়ালৰ লোকৰ লগত কিছু অসুবিধা হ’ব পাৰে। কিন্তু দিনটোৰ শেষত আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ সমস্যাবোৰৰ যত্ন ল’ব।

বৃষ ৰাশি- আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম বন্ধুৰ সহায়ত সম্পূৰ্ণ হ’ব। অফিচৰ কামত আপুনি আজি বহুতো প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব, ধৈৰ্য্যৰে সিদ্ধান্ত ল’লে তেতিয়া নিশ্চয় সফলতা লাভ কৰিব। আজি আপুনি নিজৰ লক্ষ্য পূৰণৰ বাবে নতুন নতুন পৰিকল্পনা কৰিব। কেৰিয়াৰ উন্নত কৰাৰ নতুন সুযোগ বিচাৰি পাব পাৰে। পতি-পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্কত মধুৰতা থাকিব। আজি পাৰিবাৰিক জীৱনত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। সৰু ল’ৰা-ছোৱালীক কলম উপহাৰ দিয়ক, কামত সফলতা লাভ কৰিব।

মিথুন ৰাশি- বন্ধুৰ পৰা পোৱা বিশেষ প্ৰশংসা সুখৰ কাৰণ হৈ পৰিব। যিকোনো ডাঙৰ নতুন ধাৰণাই আপোনাক আৰ্থিক সুবিধা দিব। ঘৰত অফিচৰ ষ্ট্ৰেছ আনিব নালাগে। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সুখৰ অন্ত পৰিব পাৰে। অফিচত সমস্যাৰ সন্মুখীন হোৱা আৰু ঘৰতে পাৰিবাৰিক জীৱন উপভোগ কৰা ভাল। কোনোবা আকৰ্ষণীয় ব্যক্তিক লগ পোৱাৰ প্ৰবল সম্ভাৱনা আছে। আজি বুদ্ধিমানৰূপে খোজ দিয়াৰ প্ৰয়োজন আছে– য’ত হৃদয়ৰ সলনি মগজু বেছিকৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

কৰ্কট ৰাশি- আজি আপোনাৰ দিনটো ব্যস্ততাৰে ভৰি পৰিব। আজি আপুনি কিবা এটা ফাংচনলৈ যাব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগী আৰু সন্তানৰ পৰা বহুত মৰম পাব। ধাৰলৈ দিয়া টকা ঘূৰাই পাব পাৰে। ছুটিৰ দিনত পৰিয়ালৰ সদস্যই আপোনাক কিবা এটা বা আনটো কৰিবলৈ বাধ্য কৰিলে খং কৰাটো স্বাভাৱিক। কিন্তু শান্ত হৈ থকাটোৱে আপোনাৰ বাবে উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ কথাবোৰ গুৰুত্বসহকাৰে লব। আজি আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে কিছুমান সুন্দৰ মুহূৰ্ত কটাব পাৰিব। আজি আপুনি এজন প্ৰিয় শিক্ষকক লগ পাব পাৰে, আপুনি বহুত সুখী অনুভৱ কৰিব। ঘৰৰ পৰা ওলাই যাওঁতে অভিভাৱকৰ আশীৰ্বাদ লওক, দিনটো ভাল হব।

সিংহ ৰাশি- আজিৰ দিনটোত ব্যস্ততা থকাৰ পিছতো আপোনাৰ স্বাস্থ্য সম্পূৰ্ণ সুস্থ হৈ উঠিব। হঠাৎ লাভ বা জল্পনা-কল্পনাই আৰ্থিক অৱস্থা শক্তিশালী কৰিব। জেদী আচৰণ এৰক আৰু সেইটোও বিশেষকৈ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে। নহ’লে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ কোনোবা এজনৰ মাজৰ সম্পৰ্কত বিভাজন হ’ব পাৰে। নিজৰ আবেগক নিয়ন্ত্ৰণ কৰক, নহ’লে ই আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিপন্ন কৰিব পাৰে। যিসকলে আপোনাক ভুল পথত লৈ যাব পাৰে বা আপোনাৰ বাবে ক্ষতিকাৰক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পৰা তথ্য দিব পাৰে, তেওঁলোকৰ ওপৰত চকু ৰাখক। মানসিক শান্তি অতি প্ৰয়োজনীয় -ইয়াৰ বাবে আপুনি নিৰ্জন ঠাই, নৈৰ পাৰ বা মন্দিৰলৈ যাব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- আজি আপোনাৰ দিনটো ঠিকেই থাকিব। আজি আপুনি হয়তো কিছুমান সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। এগৰাকী মহিলা বা কৰ্মৰত মহিলাৰ ফালৰ পৰা এটা সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে মানসিক চাপ সম্ভৱপৰ। আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ কামত কিছু বাধা আহিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ লগত ভাল মুহূৰ্ত পাৰ কৰিব। আজি ছুটীত মাল্টিপ্লেক্সলৈ গৈ ভাল চিনেমা এখন চোৱাতকৈ ভাল কি হ’ব পাৰে। আজি আপোনাৰ কিছু মধুৰ স্মৃতি মনত পেলাই ভাল লাগিব।

তুলা ৰাশি- পত্নীৰ লগত কাজিয়া কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। এটা বৃহৎ গোটত অংশগ্ৰহণ কৰাটো আপোনাৰ বাবে আকৰ্ষণীয় বুলি প্ৰমাণিত হ’ব, যদিও আপোনাৰ খৰচ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। আপোনালোকে এনেধৰণৰ প্ৰজেক্ট আৰম্ভ কৰিব লাগে যিয়ে গোটেই পৰিয়ালটোলৈ সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনিব। আপোনাৰ প্ৰেয়সীৰ মৰমলগা আচৰণে আপোনাক বিশেষ অনুভৱ কৰাব; এই মুহূৰ্তবোৰ সম্পূৰ্ণ উপভোগ কৰক। যিসকলে আপোনাক ভুল পথত লৈ যাব পাৰে বা আপোনাৰ বাবে ক্ষতিকাৰক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পৰা তথ্য দিব পাৰে, তেওঁলোকৰ ওপৰত চকু ৰাখক।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজি আপুনি পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পাব। আজি এই ৰাশিৰ সম্পত্তি ব্যৱসায়ী সকলৰ বাবে এটা উপকাৰী দিন হ’বলৈ গৈ আছে। আজি বতৰৰ পৰিৱৰ্তনৰ বাবে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ কিছু উত্থান-পতন হ’ব পাৰে। আজিও অধিক পানী খাই থাকক। আজি আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ পৰা এটা উপহাৰ পাব পাৰে, আপোনাৰ সম্পৰ্কত মিঠাই থাকিব। বিবাহিত জীৱনৰ বহু উপকাৰো আছে আৰু আজিয়েই পাব পাৰিব। ঘৰত এজোপা তুলসী গছ ৰোপণ কৰক, ঘৰত সুখ শান্তি ৰৈ যাব।

ধনু ৰাশি- ব্যস্ত ৰুটিন থকাৰ পিছতো স্বাস্থ্য ভাল হ’ব। কিন্তু চিৰদিনৰ বাবে সত্য বুলি বিশ্বাস কৰাৰ ভুল নকৰিব। নিজৰ জীৱন আৰু স্বাস্থ্যক সন্মান কৰক। আপোনাক আকৰ্ষণ কৰা বিনিয়োগ আঁচনিসমূহৰ ওপৰত গভীৰভাৱে চকু ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক, কোনো পদক্ষেপ লোৱাৰ আগতে বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক। আপোনাৰ যোগাযোগৰ দক্ষতা ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

মকৰ ৰাশি- আজিৰ দিনটোত ব্যক্তিত্ব বঢ়াবলৈ ভাল দিন। আজি আপুনি এজন সন্মানীয় ব্যক্তিক লগ পোৱাৰ সুযোগ পাব পাৰে। ঠিকাদাৰে আজি টকা পাব। পত্নীৰ সহায়ত আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব। আজি পাৰ্টিলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰি, য’ত দূৰৰ আত্মীয়কো লগ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা আৰু নিষ্ঠাৰ শলাগ ল’ব।

কুম্ভ ৰাশি- আজি আপোনাৰ বাবে শক্তিৰে ভৰা দিন নহয় আৰু সৰু সৰু কথাত খং উঠিব। কেৱল বুদ্ধিমান বিনিয়োগেই ফলপ্ৰসূ হ’ব -গতিকে আপোনাৰ কষ্টোপাৰ্জিত ধন বুদ্ধিমানৰূপে বিনিয়োগ কৰক। আপোনাৰ হাস্যৰসময়ী স্বভাৱটোৱে আপোনাৰ চৌপাশৰ পৰিৱেশটো সুখদায়ক কৰি তুলিব। প্ৰেমত সফলতাৰ সপোন বাস্তৱায়িত কৰাত কাৰোবাক সহায় কৰক। পথত অনিয়ন্ত্ৰিতভাৱে গাড়ী চলাব নালাগে আৰু অপ্ৰয়োজনীয় ৰিস্ক লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আপোনাৰ পত্নীৰ লগত সম্পৰ্ক মধুৰ হ’ব।

মীন ৰাশি- বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে আজি এটা মজাৰ দিন, বিদেশ ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰিব। এই ৰাশিৰ ব্যৱসায়িক শ্ৰেণীটোৱে আজি হঠাতে কিছু ডাঙৰ লাভ অৰ্জন কৰিব পাৰে। পিতৃৰ পৰা আৰ্থিক সহায় থাকিব, আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হব। আজি পাৰিবাৰিক পৰিবেশটো ভাল হৈ থাকিব। বহুদিনৰ পিছত আপুনি যথেষ্ট সুখৰ মুহূৰ্ত উপভোগ কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ পিছত আপুনি অতি শান্ত আৰু সতেজ অনুভৱ কৰিব।

Related Articles

Back to top button