অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১৮ জুন, শনিবাৰ

মেষ ৰাশি- আজি আপোনাৰ বাবে খৰচেৰে ভৰি পৰিব। খৰচ বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে আপুনি চিন্তিত হ’ব, গতিকে আপুনি এটা সঞ্চয় পৰিকল্পনাৰ মাজেৰে যাব লাগিব। আগতে যদি আপোনাৰ শাৰীৰিক বিষ হৈছিল, তেন্তে আজি বাঢ়িব পাৰে। যদি আছে, তেন্তে আপুনি চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব। আপুনি আপোনাৰ মনৰ কিছুমান কথা পিতৃৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিব, তাৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ বহুতো সমস্যাৰ সমাধান পাব। কোনো অচিনাকি ব্যক্তিৰ সৈতে অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰাটো আপুনি ক্ষতিকাৰক বুলি বিবেচনা কৰিব। আপুনি হয়তো কোনো আইনী বিষয়ত ভাল খবৰ শুনিব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- আজি আপোনালোকৰ বাবে বহুত ফলপ্ৰসূ হ’বলৈ গৈ আছে। সাংসাৰিক সুখ ভোগ কৰাৰ উপায় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ বাবে আপোনাৰ মানসিক চাপ বাঢ়িব। আপুনি পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কিছুমান শুভ উৎসৱত অংশগ্ৰহণ কৰিব, য’ত আপুনি কিছুমান প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিক লগ পাব। আপুনি আপোনাৰ মাতৃ পক্ষৰ মানুহৰ লগত মিলনৰ বাবে মাতৃক লৈ যাব পাৰে আৰু আপোনাৰ বিষয়ে কোৱাটো ভাল হ’ব, নহ’লে কিবা এটাত বেয়া লাগিব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- আজি আপোনালোকৰ বাবে ব্যস্ততাপূৰ্ণ দিন হ’ব। আপুনি গোটেই দিনটো দৌৰাত ব্যস্ত থাকিব, কিন্তু তথাপিও আপোনাৰ একো নহ’ব। যদি আপুনি যিকোনো ব্যক্তি, প্ৰতিষ্ঠান আদিৰ পৰা ঋণ ল’ব বিচাৰে তেন্তে সহজে পাব। শিশুটিত কিছু শাৰীৰিক বিষ হ’ব, যাৰ বাবে আপুনি চিন্তিত হ’ব। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ উচ্চাকাংক্ষা পূৰণ কৰাত আপুনি সফল হ’ব। আজি আপোনাৰ বাবে প্ৰগতিৰ বহুতো পথ মুকলি হ’ব আৰু বিক্ষিপ্ত লাভৰ সুযোগ থাকিব। অবিবাহিত মানুহৰ জীৱনত কিছু বিবাদ হ’ব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- আজি আপোনালোকৰ বাবে উপকাৰী হব। পূজা, ভজন, কীৰ্তন আদি পৰিয়ালত আয়োজন কৰিব পাৰি। আজি আপুনি পৰিয়ালৰ এজন সদস্যক দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰিব। পত্নীয়ে নতুন চাকৰি পাব পাৰে। প্ৰেম জীৱন কটোৱা মানুহে আজি সাৱধান হ’ব লাগিব, কাৰণ তেওঁলোকৰ কথাত কোনোবাই তেওঁলোকৰ সংগীক ফান্দত পেলাব পাৰে। আপুনি নতুন আঁচনি এখনত বিনিয়োগ কৰাৰ কথাও ভাবিব, যিটো আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব। বিগত সময়ত কৰা যিকোনো ভুলৰ বাবে আপুনি অনুশোচনা কৰিব।

সিংহ ৰাশি- আজি আপোনালোকৰ বাবে কিছু বিভ্ৰান্তিকৰ দিন হ’ব। আপুনি হয়তো কিছুমান নতুন কাম পাব, যাৰ ফলত আপোনাৰ মনত কিছু বিভ্ৰান্তি থাকিব। ভাতৃৰ স্বাস্থ্যত কিছু শাৰীৰিক অসুবিধা হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি দৌৰাত ব্যস্ত থাকিব। যদি যাত্ৰাত যাব লগা হয়, তেন্তে কিছু সময়ৰ বাবে পিছুৱাই দিয়ক, নহলে চুৰিৰ আশংকা থাকে। যদি আপোনাৰ কোনো বন্ধুৱে আপোনাক কোনো ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে বুজাই দিয়ে, তেন্তে সেই বিষয়ে ক্ষিপ্ৰ সিদ্ধান্ত লোৱাটো ক্ষতিকাৰক হ’ব।

কন্যা ৰাশি- আজি আপোনাৰ প্ৰভাৱ আৰু মহিমা বৃদ্ধি পাব। যদি আপুনি শহুৰেকৰ পৰিয়ালৰ কাৰোবাক টকা ধাৰে দিছিল, তেন্তে সেইটো আপোনাক ঘূৰাই দিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ সঞ্চয় বৃদ্ধি পাব। আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীক ক’ৰবাত পিকনিকলৈ লৈ যাব পাৰে। আপোনাৰ টকা খৰচ কৰাৰ আগতে ভৱিষ্যতৰ বাবেও কেইদিনমানৰ বাবে সঞ্চয় কৰাটো ভাল হ’ব। যিসকলে ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় ভ্ৰমণলৈ যাব, তেওঁলোকৰ শৌৰ্য্য বৃদ্ধি পাব। যদি পৰিয়ালৰ ব্যৱসায়ত দীৰ্ঘদিনীয়া মন্দাৱস্থা আছে, যদি আপুনি কোনো ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লয়, তেন্তে আপুনি অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ ল’লে ভাল হ’ব।

তুলা ৰাশি- আজি আপোনাৰ বাবে কিছু মানসিক টেনচন আনিব। শিশুৰ কেৰিয়াৰক লৈ আপুনি চিন্তিত হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শও ল’ব পাৰে। যদি পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যই আপোনাক পৰামৰ্শ দিয়ে, তেন্তে সেইবোৰ শুনি বুজি পোৱাটোৱেই ভাল হ’ব। আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কথা-বতৰাত ৰাতিটো কটাব আৰু চলি থকা যিকোনো বিতৰ্কৰ অন্ত পেলাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কাজিয়াৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, য’ত আপুনি মৌন হৈ থকাটো ভাল হ’ব।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজি চাকৰিটোত কাম কৰা মানুহখিনিৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব, কাৰণ কৰ্মক্ষেত্ৰত তেওঁলোকে দিয়া পৰামৰ্শবোৰ আদৰণীয় হ’ব আৰু তেওঁলোকক কিছুমান প্ৰিয় কাম নিযুক্তি দিয়া হ’ব, যিয়ে তেওঁলোকৰ সহকৰ্মীসকলক বিচলিত কৰিব পাৰে। যদি কোনো বিৰূপ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়, তেন্তে তাত ধৈৰ্য্য ধৰিব লাগিব। খৰখেদাকৈ কিবা এটা কিনিব নালাগে যিটো পিছত আপুনি হয়তো অনুশোচনা কৰিব। নতুন বাহন এখন কিনিবলৈ গৈ আছে তেন্তে একেখিনিৰ বাবে মাক-দেউতাকক লগত লৈ যোৱাটো ভাল। আপোনাৰ তিক্ত কথাত পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যই বিৰক্ত হ’ব পাৰে, যিটো আপুনি বুজাব লাগিব।

ধনু ৰাশি- আজি আপোনাৰ কামত কিছুমান বাধাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, গতিকে সাৱধান হ’ব লাগিব, কাৰণ আপোনাৰ নিজৰ কোনোবাই আপোনাক ঠগিব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ বাবে চাকৰিৰ প্ৰস্তাৱ আহিব পাৰে, যাৰ বাবে পৰিয়ালৰ পৰিৱেশটো সুখদায়ক হ’ব। যিসকলৰ বিবাহযোগ্য বয়সৰ, তেওঁলোকৰ বাবেও হয়তো এটা উন্নত সুযোগ আহিব পাৰে। আপোনাৰ সন্তানৰ বৃদ্ধি পোৱা কিছুমান খৰচ আপুনি পৰীক্ষা কৰিব লাগিব, নহ’লে ভুল দিশত আগবাঢ়িব পাৰে। আপোনাৰ আদালত সম্পৰ্কীয় যিকোনো বিষয় বিবাদত থাকিব।

মকৰ ৰাশি- আজি আপোনাৰ বাবে মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ হ’ব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে যেন কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পিছতহে সফলতা লাভ কৰে। মাক-দেউতাকক তীৰ্থস্থানলৈ লৈ যোৱাটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। আপোনাৰ যিকোনো শত্ৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ পদোন্নতিৰ ক্ষেত্ৰত বাধা হৈ পৰিব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অসুখী হৈ থাকিব। আপুনিও যিকোনো চৰকাৰী আঁচনিৰ সুবিধা পাব, কিন্তু যদি আপুনি কাৰোবাৰ পৰা ধাৰ লোৱাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে কিছু সময় অপেক্ষা কৰক, নহ’লে নমাবলৈ অসুবিধা পাব।

কুম্ভ ৰাশি- আজি আপোনালোকৰ বাবে অনুকূল ফল কঢ়িয়াই আনিব। ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে উন্নতিৰ বিশেষ সুযোগ লাভ কৰিব আৰু তেওঁলোকে কৰা কামৰ বাবেও তেওঁলোকক সন্মানিত কৰা হ’ব। আৰ্থিক অৱস্থা আগৰ তুলনাত ভাল হ’ব, কাৰণ আপুনি আপোনাৰ ধন ব্যৱসায়ত আবদ্ধ কৰি ৰাখিব পাৰে। যদি আপোনাৰ ভাই-ভনীসকলৰ লগত কিবা বিবাদ হৈছিল, তেন্তে আপুনি সংলাপৰ জৰিয়তে সমাধান কৰিব লাগিব। অংশীদাৰিত্ব ব্যৱসায়ত আপুনি কিছুমান সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব, গতিকে কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস নকৰিব।

মীন ৰাশি- আজি আপোনালোকৰ বাবে উপাৰ্জনৰ সামৰ্থ্য বৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনিব। বিদেশত পঢ়িব বিচৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে লাভ কৰিব পাৰে এটা সোণালী সুযোগ। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সচেতন হ’ব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় কিবা এটা সমস্যা হ’ব পাৰে। আপুনি উপযুক্ত আৰু সুনামধন্য লোকক লগ পোৱাৰ সুযোগ পাব, যিয়ে আপোনাক উপকৃত কৰিব। ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ নোপোৱাৰ বাবে ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকল অলপ চিন্তিত হ’ব। আপুনি প্ৰয়োজনীয় কিছুমান সামগ্ৰীৰ বাবেও বজাৰ কৰিব পাৰে। লাইফ পাৰ্টনাৰৰ সৈতে চলি থকা চুক্তিৰ অন্ত পৰিব।

Related Articles

Back to top button