অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১৪ অক্টোবৰ, শুকুৰবাৰ

মেষ ৰাশি- বেংকিং খণ্ডত কৰ্মৰত সকলৰ বাবে আজি এটা ভাল দিন হ’বলৈ গৈ আছে। তেওঁ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ যিকোনো আত্মীয়ৰ লগত সমস্যা হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ জ্যেষ্ঠ সদস্যসকলৰ লগতো কথা পাতিব। এটা লক্ষ্য লৈ কাম কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে কামটো সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। কথাৰ মাধুৰ্যতাই আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব, গতিকে কাৰোবাৰ লগত কথা পাতি থাকোঁতে সাৱধান হওক।

বৃষ ৰাশি- আজি সন্মান বৃদ্ধি হ’ব। জীৱনশৈলীত কিছু পৰিৱৰ্তন কৰিব লাগিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত ভাল কৰ্মৰ বাবে পৰিচিত হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ মন সুখী হ’ব আৰু মানুহ আপোনাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ’ব। নিজৰ আত্মসন্মানৰ বাবে যিকোনো ব্যক্তিৰ লগত কাজিয়া কৰিব পাৰে, কিন্তু তেওঁক আঘাত পাবলৈ নিদিব। শক্তিশালী আৰ্থিক অৱস্থাৰ বাবে আজি আপোনাৰ মনটো সুখী হব। ৰাজনীতিত কাম কৰা লোকসকলে নিজৰ বিশ্বাসযোগ্যতা চৌদিশে বিয়পাই দিব পাৰিব। ব্যৱসায় কৰা সকলে যদি কিছুমান ডাঙৰ প্ৰচেষ্টা হাতত লয়, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে সফল হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

মিথুন ৰাশি- কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰাৰ সময়ত জ্যেষ্ঠ জনৰ পৰামৰ্শ লওক। ভুল বুজাবুজি সৃষ্টি হোৱাৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰাখক। ঘৰলৈ অতিথিৰ আগমণ ঘটিব পাৰে। আজি উপাৰ্জন বৃদ্ধি হ’ব ঠিকেই, কিন্তু অধিক ব্যয়ে আপোনাৰ বাজেট ঘাটি কৰিব পাৰে। ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত সকলে আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। শিশুৰ পৰা ভাল খবৰ লাভ কৰিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- আজি ব্যৱসায় কৰা সকলে যিকোনো লেনদেন অতি সাৱধানে কৰিব লাগিব। আপোনাৰ যিকোনো অতীতৰ ভুলৰ বাবে আপুনি অশান্তিত পৰিব, যাৰ বাবে আপুনি কৰ্মস্থলীত থকা বিষয়াসকলৰ ওচৰত ক্ষমা খুজিব লাগিব পাৰে। আপুনি হয়তো আপোনাৰ সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান হতাশাজনক খবৰ লাভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ চিন্তাধাৰা সলনি কৰিব লাগিব। দাম্পত্য জীৱন সুখৰ হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সিংহ ৰাশি- আজি কৰ্মসংস্থাপন বিচৰা সকলৰ প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব আৰু তেওঁলোকৰ মাজত কিছু নতুন শক্তিৰ সঞ্চাৰ হ’ব। পৈত্তৃক সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় বিবাদ হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপুনি নিজৰ সামৰ্থ অনুযায়ী কাম পাব। আজি পৰিয়ালৰ যিকোনো সদস্যৰ সৈতে মনোমালিন্য ঘটিব পাৰে। পত্নীৰ পৰা সমৰ্থন লাভ কৰিব। স্বাস্থ্যৰ যতন লওক।

কন্যা ৰাশি- মানসিকভাৱে শক্তিশালী অনুভৱ কৰিব। আপোনাৰ কিছুমান দীৰ্ঘম্যাদী পৰিকল্পনা আগবাঢ়ি যাব, কিন্তু কৰ্মক্ষেত্ৰত আপুনি কিছুমান বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। দীঘলীয়া যাত্ৰাত যাব পাৰে। পৰিয়ালত সদ্ভাৱ থাকিব। ভুল বুজাবুজিবোৰ আলোচনাৰ মাধ্যমৰে সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। নতুন পৰিকল্পনাৰে ব্যৱসায় আগবঢ়াই নিব পাৰে। বন্ধুৰ সহায় লাভ কৰিব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

তুলা ৰাশি- কৰ্মৰ জৰিয়তে আজি আনৰ পৰা প্ৰশংসা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। পুৰণি ভুলৰ বাবে আজি আপুনি কোনো কাৰণত অনুশোচনা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। বিত্তীয় পৰিস্থিতি কিছু দুৰ্বল হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়িক কাৰণত আজি আপুনি ভ্ৰমণ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। অৱশ্যে এই ভ্ৰমণ ক্লান্তিকৰ প্ৰমাণিত হ’ব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যই আজি চিন্তিত কৰিব পাৰে। আনৰ প্ৰৱঞ্চনাৰ বলি হোৱাৰ পৰা সাৱধান থাকক।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজি আপুনি হয়তো আপোনাৰ সন্তানৰ কেৰিয়াৰক লৈ চিন্তা কৰিব পাৰে। আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ ইতিবাচক চিন্তাধাৰাৰ সুবিধা ল’ব, কিন্তু আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সচেতন হ’ব লাগিব। দীৰ্ঘদিনীয়া আৰ্থিক সমস্যা আজি উপাৰ্জনৰ নতুন মাধ্যমেৰে দূৰ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। অৱশ্যে ধনৰ লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত আজি আপুনি সাৱধান হোৱা প্ৰয়োজন। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ী সকলৰ বাবে আজিৰ দিনটো শুভ।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

ধনু ৰাশি- আজিৰ দিনটো চাকৰিৰ লগত জড়িত লোকসকলৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’বলৈ গৈ আছে। যদি তেওঁলোকে ক্ষেত্ৰখনত নতুন কিবা এটা শিকিবলৈ সুযোগ পায়, তেন্তে নিশ্চয়কৈ শিকিব। ব্যক্তিগত জীৱনত যদি কিবা এটা সমস্যাই আপোনাক আগুৰি আছিল, তেন্তে আজি আপুনি তাৰ পৰা মুক্তি পাব। পাৰিবাৰিক সম্পৰ্কত সমন্বয় বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক। পত্নীৰ পৰামৰ্শত আজি গুৰুত্ব দিয়াটো আপোনাৰ বাবেই লাভজনক হ’ব।

মকৰ ৰাশি- শৈক্ষিক ক্ষেত্ৰত আজি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে সুনাম অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰি থকা কোনো কাম আজি সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব যাৰ ফলত আপুনি স্বস্তিৰ উশাহ ল’ব। আধ্যাত্মিকতাৰ প্ৰতি আপোনাৰ আগ্ৰহ বৃদ্ধি পাব। নেটৱৰ্কিং কাম কৰা সকলৰ বাবে দিনটো শুভ। অত্যাধিক খৰছৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখক। বস্ত্ৰাদি উপহাৰ লাভ কৰিব পাৰে। ভ্ৰমণৰ সুযোগ লাভ কৰিব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কুম্ভ ৰাশি- কৰ্মক্ষেত্ৰত কষ্ট হ্ৰাস পাব। বিত্তীয় পৰিস্থিতি পূৰ্বৰ তুলনাত আজি উন্নত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ সৈতে আজি মনোমালিন্য ঘটিব পাৰে। পত্নীৰ সৈতে আজি কিছু সুখৰ মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিব। খৰখেদাকৈ কোনো সিদ্ধান্ত নল’ব অন্যথা নিজৰেই বিপদ হ’ব পাৰ। কাৰোবাক বিশ্বাস কৰাৰ পূৰ্বে ব্যক্তিজনৰ বিষয়ে ভালদৰে জানি লওক।

মীন ৰাশি- দিনটো আনন্দৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব। ঘৰত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান সম্পন্ন হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ সৈতে আজি ক’ৰবালৈ ফুৰিবলৈ যোৱাৰো পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। আৰামদায়ক সামগ্ৰীত আজি আপোনাৰ ব্যয় বৃদ্ধি পাব পাৰে। যিসকলে নতুনকৈ ঘৰ বা বাহন ক্ৰয়ৰ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছিল, তেওঁলোকৰ সপোন পূৰণ হ’ব পাৰে। অৱশ্যে ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ী সকলৰ বাবে আজি লাভ সীমিত হ’ব।

Related Articles

Back to top button