ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপোনাৰ দিনটােৰ ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১১ ডিচেম্বৰ, শনিবাৰ

photo-2021-10-17-09-31-10-2

মেষ ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ কামৰ ক্ষেত্ৰত অতি সক্ৰিয় হ’ব আৰু আপোনাৰ তত্বাৱধানত সকলোবোৰ কৰিব। যি আপোনাৰ শত্ৰুসকলক আপোনাৰ চকুৰ পৰা পলাই যোৱাত বাধা দিব। সেয়েহে আজি আপোনাৰ কোনো কাম নষ্ট নহ’ব। যিসকলে চাকৰি বিচাৰি আছে তেওঁলোকে আজি কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। যি তেওঁলোকক সুখী কৰিব। পাৰিবাৰিক ব্যৱসায় কৰা লোকসকলে আজি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থাও উন্নত হ’ব। সন্ধিয়াৰ সময়ত আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ হঠাৎ অৱনতি হোৱাৰ বাবে আপুনি অলপ বিচলিত হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

বৃষ ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে সচেতন হ’ব লাগিব। যদি আপোনাৰ কোনো ৰোগ আছে, আপুনি যোগৰ আশ্ৰয় লৈ ইয়াক আঁতৰ কৰিব পাৰে। সেয়েহে ঔষধৰ পৰামৰ্শ লোৱা অব্যাহত ৰাখিব। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে এক ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত যোগদান কৰিব পাৰে। য’ত আপোনাৰ কিছু ধনো খৰচ হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ সাংসাৰিক আনন্দৰ উপায়ৰ বাবে কিছু ধন খৰচ কৰাৰ কথাও ভাবিব। কিন্তু আজি আপুনি আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ কথা মনত ৰাখি ব্যয় কৰিব লাগিব। অন্যথা ভৱিষ্যতে আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থাৰ বাবে আপুনি ভুগিব লগা হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা ব্যস্ত দিন হ’ব। আজি আপোনাৰ ব্যস্ত সময়সূচীৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ বাবে সময় উলিয়াবলৈ বিফল হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ সন্তানে আপোনাৰ ওপৰত খং কৰিব পাৰে। যদি এনে হয়, আপুনি তেওঁলোকক সৈমান কৰিবলৈ যথাসাধ্য চেষ্টা কৰিব লাগিব। আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কিছুমান শত্ৰু থাকিব, যি আপোনাৰ বন্ধু হিচাপেও আপোনাৰ চাৰিওফালে থাকিব পাৰে, সেয়েহে আজি আপুনি তেওঁলোকক চিনাক্ত কৰিব লাগিব। ব্যৱসায় কৰা লোকসকলে আজি যিমান আশা কৰিছিল, সিমান টকা লাভ নকৰিব। সেয়েহে তেওঁলোকৰ মন অলপ বিচলিত হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কৰ্কট ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এক আনন্দদায়ক সময় অতিবাহিত কৰিব। যি আজি আপোনাক মানসিক শান্তি প্ৰদান কৰিব। আজি যদি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্ক আছিল, আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সেই সমস্যাবোৰ সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আজি পাৰিবাৰিক ব্যৱসায়ত আপোনাক আপোনাৰ পত্নীৰ পৰামৰ্শৰ প্ৰয়োজন হ’ব। তেতিয়াহে আপুনি আপোনাৰ পৰিকল্পনা সফল কৰিব পাৰিব।

সিংহ ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ বিৰোধীসকলকো সক্ৰিয় দেখিব। যি আপোনাক আচৰিত কৰিব। আপুনি তেওঁলোকক দেখি আচৰিত হ’ব। কিন্তু আপুনি আপোনাৰ কামত মনোনিৱেশ কৰিব, অন্যথা আপুনি তেওঁলোকৰ সমালোচনা ৰক্ষা কৰি থাকিব আৰু আপোনাৰ কাম ৰৈ থাকিব পাৰে। সন্ধিয়া আপুনি আজি আপোনাৰ মাতৃৰ সৈতে কৰবালৈ যাব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ চিন্তাবোৰ চিন্তাকৰি কাৰোবাৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিব লাগিব। কিয়নো তেওঁলোকে আজি আপুনি কোৱা কথাবোৰৰ সুবিধা ল’ব পাৰে। সেয়েহে আজি আপুনি কাকো কিবা কোৱাৰ আগতে চিন্তা কৰাটো নিশ্চিত কৰিব। প্ৰেমিকসকল আজি এক নতুন শক্তিৰে সঞ্চাৰিত হ’ব আৰু তেওঁলোকৰ মাজত প্ৰেম গভীৰ হ’ব।

কন্যা ৰাশি- আজিৰ দিনটো শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। যদি শিক্ষাৰ্থীসকলে নতুন পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তি কৰিব বিচাৰে, আজি তেওঁলোকৰ বাবে এইটো এটা ভাল দিন হ’ব। আজি শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ গুৰুসকলৰ লাভ কৰিব, যি তেওঁলোকক সুখী কৰিব। যদি আপুনি আজি কাৰোবাৰ নিৰ্দেশত আপোনাৰ ধন বিনিয়োগ কৰে, ই আপোনাৰ বাবে অসুবিধাজনক হ’ব পাৰে। সেয়েহে আজি আপুনি আপোনাৰ ধন আপোনাৰ বুদ্ধি আৰু বিবেকেৰে বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি নকৰে, ভৱিষ্যতে আপোনাৰ সেই ধন ডুব যাব পাৰে।

তুলা ৰাশি- আজি যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কিছু পৰিৱৰ্তন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, ই আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে আপোনাৰ পিতৃৰ পৰামৰ্শ ল’ব পাৰে। যদি আপুনি এনে কৰে, ই আপোনাৰ বাবে লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আজি আপোনাৰ পৰিয়ালত বিবাদ হয়, আপুনি ইয়াক এৰাই চলিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত। অন্যথা আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভাঙি যাব পাৰে। যদি আপুনি আজি কাৰোবাৰ পৰা টকা ধাৰ লোৱাৰ কথা ভাবি আছে, কিছু সময়ৰ বাবে বন্ধ কৰক।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

বৃশ্চিক ৰাশি- আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে মিলা-মিছা কৰাত অসুবিধা হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন মৰমৰ সদস্যৰ সৈতে তৰ্ক হ’ব পাৰে। আনকি আপুনি আজি ইয়াত ভাল আৰু বেয়া শুনিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ বক্তব্যৰ মধুৰতা বজাই ৰাখিব লাগিব। কৰ্মচাৰী সকলে আজি কিছুমান ভাল খবৰ পাব, যি তেওঁলোকৰ মন সুখী কৰিব, কিন্তু পাৰিবাৰিক অসুবিধাৰ বাবে আপুনি অলপ বিচলিত হ’ব।

ধনু ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা শুভ দিন হ’ব। আজি আপোনাৰ ঘৰত এটা ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান হ’ব পাৰে, য’ত পৰিয়ালৰ সকলো সদস্যক একেলগে দেখা যাব। কিন্তু তাত আপুনি মন কৰিব লাগিব যে আপুনি কাৰোবাক অসন্তুষ্ট কৰা কাকো একো নকয়। সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ বক্তব্য নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি আজি কোনো প্ৰতিষ্ঠান, বেংক আদিৰ পৰা ধাৰ লোৱাৰ কথা ভাবি আছে, আপুনি সহজেই বিচাৰি পাব। যিসকলে নিযুক্তি বিচাৰি আছে তেওঁলোক আজি হতাশ হ’ব, যি তেওঁলোকক বিচলিত কৰি ৰাখিব।

মকৰ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক উদ্যমী দিন হ’ব। আজি আপুনি যিয়েই নকৰক, আপুনি ইতিবাচক ফলাফল পাব, কিন্তু যদি আপুনি আপোনাৰ মনলৈ নেতিবাচক চিন্তা আহিবলৈ দিয়ে, সেইবোৰ বন্ধ হ’ব পাৰে। আজি আপোনাৰ এজন বন্ধু আপোনাক সন্ধিয়া লগ কৰিবলৈ আহিব পাৰে। আজি আপোনাৰ কোনো আত্মীয়ৰ সৈতে তৰ্ক হ’ব পাৰে, য’ত আপুনি আপোনাৰ বক্তব্য নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। যদি পিতৃৰ কোনো বেদনা থাকে, তেন্তে আজি তেওঁৰ দুখ-কষ্টও বৃদ্ধি পাব পাৰে। যদি এনে হয়, আপুনি চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব। অন্যথা ভৱিষ্যতে দুখ-কষ্ট আৰু বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ সাৱধান হোৱাৰ দিন হ’ব। আজি আপুনি ধনৰ সৈতে লেনদেন কৰাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হ’ব লাগিব। যদি আপুনি এনে নকৰে, আপুনি ভৱিষ্যতে এক ডাঙৰ ঋণত পৰিব পাৰে। কিয়নো যদি আপুনি আজি কাৰোবাক যথেষ্ট ধন ধাৰ দিয়ে, আপোনাৰ সেই টকা ডুব যাব পাৰে। সেয়েহে আপুনি আজি টকা লেনদেন কৰাৰ আগতে আপোনাৰ ভাতৃৰ সৈতে আলোচনা কৰিব লাগিব। বিদেশত কাম কৰা লোকসকলে আজি কিছু ভাল খবৰ পাব। বিবাহযোগ্য সকলৰ বাবে ভাল প্ৰস্তাৱ আহিব, যিবোৰ পৰিয়ালৰ সদস্যই অনুমোদন কৰিব পাৰে

মীন ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে লাভজনক দিন হ’ব। আজি আপোনাক আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰা দেখা যাব আৰু আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে চুক্তিটো চূড়ান্ত কৰিব। য’ত আপুনি আপোনাৰ আত্মীয় বা বন্ধুবৰ্গৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে আপোনাৰ উন্নত সম্পৰ্ক থাকিব, যি আপোনাক সুখী কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ ওচৰত আপোনাৰ ইচ্ছা প্ৰকাশ কৰিব পাৰে, যি আপোনাৰ মনৰ বোজা পাতল কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত লাভ কৰি সুখী হ’ব আৰু আপোনাৰ দৈনন্দিন প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাৰ বাবে কিছু ধন ব্যয় কৰিব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

photo-2021-10-17-09-31-10

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button