ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপোনাৰ দিনটােৰ ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ৯ ডিচেম্বৰ, বৃহস্পতিবাৰ

photo-2021-10-17-09-31-10-2

মেষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে আন দিনতকৈ ভাল হ’ব। আজি শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ মনোযোগ বৃদ্ধি হোৱা যেন অনুভৱ কৰিব। যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ মন অধ্যয়নৰ আগ্ৰহ বাঢ়িব। যদি পৰিয়ালত কাজিয়া হৈছিল, ই আজি সমাপ্ত হ’ব। যি আপোনাক মানসিক শান্তি প্ৰদান কৰিব। আনকি আজি আপোনাৰ চাকৰিতো আপোনাৰ শত্ৰুসকলে আপোনাৰ উজ্জ্বলতা আৰু বীৰত্ব দেখি আপোনাক পৰাজিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। কিন্তু আজি কিছুমান সমস্যা বিচলিত হৈ থাকিব, যিটো নিষ্ফল হ’ব। আপুনি আজি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ সেৱাত সন্ধিয়াটো কটাব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

বৃষ ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ দিনটোৰ বেছি সময় আনৰ কামত কটাব নালাগে। কিয়নো আজি আপোনাৰ ওচৰত বহুতো কাম থাকিব, যি আপোনাক চিন্তিত কৰি তুলিব। সেয়েহে আজি আপুনি আনৰ কাম শেষ কৰাৰ আগতে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ প্ৰতি মনোযোগ দিব লাগিব। আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্য, যি আপোনাৰ অতি প্ৰিয়, তেওঁৰ পৰা আপুনি প্ৰয়োজনৰ সময়ত সহায় নাপায় আজি বিচলিত হ’ব। সন্ধিয়াৰ সময়ত আজি আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। সন্তানে আজি সামাজিক কাম কৰা দেখি আনন্দিত হ’ব।

মিথুন ৰাশি- আজি আপোনাৰ ভাল ফলাফল আহিব। যদি আপুনি অংশীদাৰীত্বত ব্যৱসায় এটা চলাবলৈ ভাবিছে, তাৰ বাবে আজি এটা ভাল দিন হ’ব আৰু যদি আপুনি আজি যিকোনো স্থানত বিনিয়োগ কৰে, ইয়াক আন্তৰিকতাৰে কৰক। কিয়নো ই ভৱিষ্যতে আপোনাক যথেষ্ট লাভ প্ৰদান কৰিব। আপুনি আজি এজন পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে, যি কিছুমান তিক্ত শিক্ষাও আঁতৰ কৰিব। যদি পত্নীৰ সৈতে কোনো বিবাদ হৈছিল, ই আজি সমাপ্ত হ’ব আৰু আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ফুৰিবলৈ যাব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালত আপোনাৰ সৰু ল’ৰা-ছোৱালীৰ উচ্চাকাংক্ষা পূৰণ কৰিবলৈ কিছু ধন ব্যয় কৰিব।

কৰ্কট ৰাশি- আজি আপুনি কাৰোবাৰ পৰা সন্মান লাভ কৰিব। আজিৰ দিনটো সামাজিক খণ্ডৰ লোকসকলৰ বাবে অলপ অসুবিধাজনক হ’ব, কিয়নো তেওঁলোকে কৰা কামৰ পৰা লাভালাভৰ অভাৱৰ বাবে তেওঁলোক অলপ বিচলিত হ’ব। কিন্তু আজি যদি আপুনি বিনিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, তেন্তে আপোনাৰ মন মুকলি কৰক, কিয়নো আপুনি নিশ্চিতভাৱে ইয়াত যথেষ্ট লাভালাভ পাব। আজি আপুনি আপোনাৰ ঘৰ আদি ৰং কৰাৰ কথাও ভাবিব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সিংহ ৰাশি- আজিৰ দিনটো শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। কিয়নো আজি শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ গুৰু আৰু তেওঁলোকৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব, য’ত তেওঁলোকে অধ্যয়নৰ অসুবিধাবোৰৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াবলৈ সক্ষম হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ বুদ্ধি আৰু বিবেকেৰে এটা নতুন আৱিষ্কাৰ কৰিব পাৰে। যি আপোনাৰ ব্যৱসায়ক অধিক উচ্চতালৈ লৈ যাব। আজি আপুনি বিদেশত বাস কৰা এটা পৰিয়ালৰ পৰা কিছু ভাল খবৰ শুনিব। আজি প্ৰেম জীৱনত কিছু পৰিৱৰ্তন হ’ব, যি আপোনাক অলপ বিচলিত কৰি ৰাখিব। আজি সন্ধিয়া আপোনাৰ ওচৰলৈ অহা এজন বন্ধু থাকিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক আনন্দদায়ক অভিজ্ঞতা হ’ব। আপুনি সুখী হ’ব যে আপোনাৰ সন্তানৰ বিবাহৰ সমস্যা আজি সমাধান হ’ব। যদি আপুনি নতুন ঘৰ, মাটি, বাহন আদি কিনিব বিচাৰে, আজি আপুনি সেইটোও কৰিব পাৰিব। যদি প্ৰেমিক সকলে আজি ইজনে সিজনক মিছা কয়, তেন্তে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কত তৰ্ক হ’ব পাৰে। সেয়েহে আপুনি মিছা কোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। আজি আপুনি আপোনাৰ মাতৃৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহিত কৰিব। যি তেওঁৰ মনকো সুখী কৰিব।

তুলা ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপুনি আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনত ব্যস্ত থাকিব। আপুনি আজি এক সুন্দৰ সম্পৰ্কত ভাগ ল’ব পাৰে। যদি কাৰোবাৰ সৈতে তৰ্ক হয়, আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে পৰামৰ্শ কৰিব লাগিব আৰু ইয়াক আঁতৰাবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগিব। আজি আপুনি বাহিৰৰ লোকক আপোনাৰ ঘৰুৱা বিষয়ত হস্তক্ষেপ কৰাত বাধা দিব লাগিব। অন্যথা তেওঁ পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ নষ্ট কৰিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানক এটা নতুন ব্যৱসায় কৰাৰ কথা ভাবিব পাৰে। আপুনি আজি সন্ধিয়া অলপ উত্তেজনা অনুভৱ কৰিব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

বৃশ্চিক ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে তিক্ততাক মিঠালৈ পৰিৱৰ্তন কৰাৰ কলা শিকিব লাগিব। তেতিয়াহে আপুনি মানুহৰ পৰা আপোনাৰ কাম সম্পন্ন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। কিয়নো আজি আপুনি কাৰোবাৰ বিষয়ে বেয়া অনুভৱ কৰিলেও আপুনি ইয়াক নীৰৱে শুনি ভাল হ’ব। আপোনাক আজি চাকৰিত আপোনাৰ পচন্দৰ কাম আৱণ্টন কৰা হ’ব পাৰে। যি আপোনাক সুখী কৰিব। আপুনি আজি কোনো পৈতৃক সম্পত্তি পাই সুখী নহ’ব। আজি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে তৰ্ক-বিতৰ্কৰ বাবে আপুনি অলপ বিচলিত হ’ব।

ধনু ৰাশি- আজিৰ দিনটো শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে এক সুখৰ দিন হ’ব। কিয়নো তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ এটা পৰীক্ষাৰ ফলাফলত সুখী হ’ব আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও তেওঁলোকৰ সৈতে সুখী হ’ব। তেওঁলোকৰ প্ৰগতিৰ ফলত তেওঁলোকৰ বাবে এটা অনুষ্ঠান হ’ব পাৰে। আজি আপুনি সামাজিক কাৰ্যসূচীৰ বাবে কিছুমান লোকক লগ কৰিব পাৰে। সন্ধিয়া আপুনি আজি পূজা-পাঠ আদি কৰিব পাৰে। অৱশ্যে আপোনাৰ বাবে সমস্যা সৃষ্টি হ’ব পাৰে, সেয়েহে আপোনাৰ জ্ঞান আৰু বিবেকেৰে সিদ্ধান্ত লওঁক।

মকৰ ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ বৰ্ধিত ব্যয়ৰ দ্বাৰা অসুবিধাত পৰিব আৰু সেইবোৰৰ বিষয়ে চিন্তা কৰি থাকিব। আজি আপুনি সঞ্চয় আঁচনি এখনৰ মাজেৰে যাব লাগিব। যদি আপুনি নকৰে, আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি বিফল হ’ব পাৰে। বৰ্ধিত ব্যয়ৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰকৃতি আজি কিছু পৰিমাণে খিংখিঙীয়া হ’ব পাৰে। যাৰ ফলত আপোনাৰ মাতৃৰ সৈতে তৰ্ক হ’ব পাৰে। যদি এনে হয়, আপুনি ইয়াত আপোনাৰ বক্তব্যৰ মধুৰতা বজাই ৰাখিব লাগিব, অন্যথা আপোনাৰ সম্পৰ্ক তিক্ত হ’ব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে লাভজনক দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ লাভালাভত সুখী হ’ব আৰু যদি আপুনি আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যক টকা ধাৰ দিয়ে, আপুনি ইয়াত আপোনাৰ পিতৃৰ সৈতে আলোচনা কৰিব লাগিব। যদি ভাতৃ-ভগ্নীসকলৰ সৈতে কোনো বিবাদ হয়, তেন্তে আজি ই শেষ হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ দৈনন্দিন প্ৰয়োজনীয়তাৰ বাবে কিছু ক্ৰয় কৰিব পাৰে। য’ত আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ বাবেও কিছু বজাৰ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ সন্তানক ভ্ৰমণলৈ লৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, অলপ সময়ৰ বাবে চিন্তা কৰিব।

মীন ৰাশি- আজি আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ বিষয়ে আপোনাৰ কিছু চিন্তা থাকিব। যাক আপুনি অতিক্ৰম কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। কিন্তু আপুনি আজি অলপ বিফল হ’ব। যদি আপুনি আজি এটা নতুন চাকৰি বিচাৰি আছে, আপোনাৰ বাবে সেইটো পোৱাটোও কঠিন হ’ব। সেয়েহে আপুনি পুৰণি চাকৰিটোত থাকিব। আজি আপুনি আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ কিছুমান নীতি প্ৰস্তুত কৰাত আত্মীয় এজনৰ পৰা সহায় বিচাৰিব পাৰে। আজি আপুনি কামৰ বাবে কাকো কোনো পৰামৰ্শ দিব নালাগে। যদি আপুনি এনে কৰে, ই ভৱিষ্যতে আপোনাৰ বাবে সমস্যা হৈ পৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ কঠোৰ আচৰণৰ বাবে আপুনি অলপ বিচলিত হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

photo-2021-10-17-09-31-10

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button