ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপোনাৰ দিনটােৰ ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ৫ ডিচেম্বৰ, দেওবাৰ

photo-2021-10-17-09-31-10-2

মেষ ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ বুদ্ধি আৰু জ্ঞান ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি শক্তিশালী কৰাৰ বাবে সকলো দুৱাৰ মুকলি কৰিব। যি আপোনাক আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সকলো সদস্যৰ আশা-আকাংক্ষা পূৰণ কৰাত সহায় কৰিব। কিন্তু ব্যৱসায়িক লোকসকলে আজি কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰিব নালাগে, অন্যথা তেওঁলোকক প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ সকলো সমস্যা আপোনাৰ দক্ষতাৰে সহজে সমাধান কৰিব। আপুনি আজি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ আশীৰ্বাদ পাব। যদি আপোনাৰ দীৰ্ঘদিন ধৰি কোনো মানসিক চাপ আছিল, ই আজি এক সকাহ দিব।

বৃষ ৰাশি- আজি আপোনাৰ নিজৰ কামৰ প্ৰতি আপোনাৰ কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি হ’ব। আনকি কামৰ ক্ষেত্ৰতো আজি আপুনি আপোনাৰ কাম আৰু আপোনাৰ সামগ্ৰী দুয়োটাৰ যত্ন ল’ব লাগিব, অন্যথা আপুনি লোকচানত থাকিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এক ভূমি সমস্যাৰ বিষয়ে আপোনাৰ পিতৃ আৰু আপোনাৰ ভাতৃসকলৰ সৈতে আলোচনা কৰিব পাৰে। আজি সামাজিক খণ্ডত কাম কৰা লোকসকলে কিছুমান সামাজিক সন্মিলনত উপস্থিত থকাৰ সুযোগ পাব। আজি আপুনি সন্ধিয়া আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কাৰোবাৰ ঘৰলৈ যাব পাৰে। আজি চাকৰিত আপুনি এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত কিছু ভাল খবৰ শুনিব।

মিথুন ৰাশি- আজিৰ দিনটো শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। যদি তেওঁলোকে বিদেশত পঢ়িবলৈ পৰীক্ষা দিছে, তেওঁলোক আজি সফল হ’ব পাৰে। কিন্তু আজি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কাৰো পৰা বেছি প্ৰত্যাশা থাকিব নালাগে, কিয়নো সেই প্ৰত্যাশাবোৰ পূৰণ নহলে আপোনাৰ সমস্যা হ’ব। সন্ধিয়াৰ সময়ত আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে দেৱ দৰ্শনলৈ যাব পাৰে। আজি আপোনাৰ মনটোৱে কিছুমান দৈনিক প্ৰয়োজনীয়তা ক্ৰয়ৰ বাবেও পূৰণ কৰিব, কিন্তু আপুনি অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰতি মনোযোগ দিব লাগিব।

কৰ্কট ৰাশি- আজি আপুনি উদ্যমী অনুভৱ কৰিব। আনকি কামৰ ক্ষেত্ৰতো আজি আপোনাক এনে এটা কাম অৰ্পণ কৰা হ’ব, য’ত আপুনি আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে থাকিব লাগিব। যাৰ সহায়ত আপুনি সন্ধিয়াৰ ভিতৰত কামটো সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব আৰু আপোনাৰ বিষয়াসকলৰ চকুৰ মণি হ’ব পাৰিব। আপুনি কেৱল আজি গ্ৰহণ কৰা কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব আৰু আঁতৰি যাব, যি আপোনাৰ মনোবল বৃদ্ধি কৰিব। আজি যদি আপুনি আপোনাৰ ধন বৃদ্ধি কৰিবলৈ কৰবাত বিনিয়োগ কৰে, ই আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব। যদি আপোনাৰ পুত্ৰ আৰু কন্যাৰ শিক্ষাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কোনো সমস্যা আছে, তেন্তে সেইটোও আজি সমাধান কৰিব পাৰিব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সিংহ ৰাশি- আজি আপোনাৰ ইতিবাচক ফলাফল আহিব। আজি যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কাৰোবাক অংশীদাৰ কৰিব লগা হয়, ইয়াৰ বাবে সম্পূৰ্ণ জ্ঞান ৰাখি কৰক, অন্যথা তেওঁ ভৱিষ্যতে আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে। আজি আপোনাৰ কিছুমান নতুন ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি অলপ বিচলিত হ’ব। আজি পৰিয়ালৰ সৰু ল’ৰা-ছোৱালীয়ে আপোনাক কিছুমান পৰামৰ্শ বিচাৰিব পাৰে, যিটো আপুনি পূৰণ কৰিব। যদি আপোনাৰ পিতৃৰ চকুৰ সমস্যা আছে, তেন্তে আজি ই বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। সেয়েহে চিকিৎসাৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো নিশ্চিত কৰিব।

কন্যা ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা ব্যস্ত দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে নতুন আৱিষ্কাৰ কৰাত ব্যস্ত থাকিব, যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ কিছুমান কাম আৰু পিছুৱাব পাৰে। কিন্তু আপুনি মনোযোগ দিব লাগিব। যদি কোনো আইনী কাৰ্য্য হয়, আপুনি ইয়াক বেছি সময় পিছুৱাব নালাগে, অন্যথা ই আপোনাৰ বাবে কিছু সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। যদি আপুনি আজি এটা সম্পত্তি ক্ৰয় আৰু বিক্ৰী কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, ইয়াৰ স্বাধীনতাৰ স্থাৱৰ দিশবোৰ পৰীক্ষা কৰক আৰু কেৱল আপোনাৰ পৰিয়ালৰ বিষয়ে সদস্যসকলৰ পৰামৰ্শৰ সৈতেহে মোকাবিলা কৰক। প্ৰেমিক সকলে আজি তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব।

তুলা ৰাশি- আজি আপোনাৰ গঠনমূলক ফলাফল আহিব। আজি আপুনি আপোনাৰ মনলৈ ভুল চিন্তা অহা বন্ধ কৰিব লাগিব আৰু যদি আপোনাৰ কাৰোবাৰ সৈতে তৰ্ক হয়, আপুনি আজি ইয়াক সমাপ্ত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগিব। আজি আপুনি বিচৰা চাকৰি পোৱাটোৱে আপোনাৰ সহকৰ্মীৰ মনোভাৱ নষ্ট কৰিব পাৰে। আজি আপুনি পৰিয়ালৰ সদস্য এজনৰ স্থানত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে এটা মাংগলিক অনুষ্ঠানতো উপস্থিত থাকিব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মধ্যমীয়া ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে এটা কলা শিকিব লাগিব। যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ তিক্ততাক মিঠাইলৈ পৰিৱৰ্তন কৰাৰ কলা চেষ্টা কৰিব লাগিব। আনকি আজি কাৰোবাৰ বিষয়ে বেয়া অনুভৱ কৰিলেও, আপুনি তেওঁৰ ওপৰত খং কৰিব নালাগিব, তেতিয়াহে আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰিব পাৰিব। আজি কোনো সমস্যা থাকিলেও, আপুনি সাহসেৰে ইয়াৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি ইয়াক আঁতৰাবলৈ সক্ষম হ’ব। আপুনি আজি সন্ধিয়া আপোনাৰ পত্নীক বজাৰ কৰিবলৈ লৈ যাব পাৰে। কিন্তু আপুনি আপোনাৰ উপাৰ্জন মনত ৰাখি ব্যয় কৰিব লাগিব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

ধনু ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ দিন হ’ব। আজি আপুনি সন্তানৰ শিক্ষাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছু চিন্তাত বিচলিত হ’ব, কিন্তু চাকৰিয়াল সকলে আজি দৰমহা বৃদ্ধিৰ দৰে কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। যদি আজি আপোনাৰ ঘৰত চাকৰি আৰু কাম বা বিতৰ্ক আছে, আপুনি আপোনাৰ বক্তব্যৰ মধুৰতা বজাই ৰাখিব লাগিব। কিয়নো ই আপোনাক সন্মান দিব অন্যথা আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভাঙি যাব পাৰে। আজি আপুনি সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে আপোনাৰ হৃদয় আৰু মন দুয়োটাৰে কথা শুনিব লাগিব আৰু কাৰো কথাত সোমাব নালাগিব।

মকৰ ৰাশি- আপোনাৰ ব্যৱসায় আজি অলপ লেহেম হ’ব। ই আপোনাক অলপ উদ্বিগ্ন কৰি তুলিব, কিন্তু আজি যদি আপুনি আপোনাৰ পিতৃৰ সৈতে পৰামৰ্শ কৰি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত নতুন পৰিৱৰ্তন কৰে, ই আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব। আজি আপোনাৰ কামৰ ক্ষেত্ৰত অসুবিধাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে তৰ্ক কৰিব পাৰে, কিন্তু আপুনি এইটো কৰিব নালাগে। যদি তেওঁ খং কৰে, তেওঁলোকক সৈমান কৰিবলৈ আপোনাৰ যথাসাধ্য চেষ্টা কৰক। আজি আপুনি আপোনাৰ কামত কিছু উদ্ভাৱন আনিবলৈ চেষ্টা কৰিব। আপুনি আজি সন্ধিয়া কিছুমান তিক্ত কথা শুনিব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা স্বাভাৱিক দিন হ’ব। আজি আপুনি ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে বিভ্ৰান্ত হ’ব, যি আপোনাক বিচলিত কৰিব। সেয়েহে আপুনি এজন মৰমৰ বন্ধুৰ পৰামৰ্শ ল’ব, যি আপোনাক ভাল পৰামৰ্শ দিব। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ পত্নীক এটা নতুন ব্যৱসায় কৰাবলৈ বিচাৰে, এইটো তেওঁৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। আজি কামৰ ক্ষেত্ৰত পৰিৱৰ্তন হ’ব। কিন্তু আপুনি ইয়াক চিনাক্ত কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি সেইবোৰৰ পৰা লাভান্বিত হ’ব পাৰিব। আজি আপুনি ধৰ্ম কৰ্মৰ কামতো বৃহৎ পৰিমাণে অংশগ্ৰহণ কৰিব, যাৰ সুবিধা আপুনি নিশ্চিতভাৱে ল’ব।

মীন ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে বাকী দিনতকৈ ভাল দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ মনলৈ নেতিবাচক চিন্তাবোৰ অহা বন্ধ কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি আপোনাৰ সকলো কাম সহজে সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। আজি ব্যৱসায় কৰা লোকসকলে নগদ ধনৰ অভাৱৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ কিছু অসুবিধা হ’ব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ বাবেও কিছু টকাৰ ব্যৱস্থা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আজি আপুনি কাৰোবাক পৰামৰ্শ দিয়াৰ আগতে ভাবিব লাগিব যে আপোনাৰ পৰামৰ্শ তেওঁৰ বাবে ক্ষতিকাৰক নহয়। আপুনি আজি কাৰোবাৰ পৰা এটা উপহাৰ পাব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

photo-2021-10-17-09-31-10

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button