ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপোনাৰ দিনটােৰ ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ৪ ডিচেম্বৰ, শনিবাৰ

মেষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা সুখৰ দিন হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰতো আজি আপুনি বৃহৎ ধন লাভৰ বাবে সুখী হ’ব। আজি পৰিয়ালত কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম কৰাৰ আগতে আপুনি আপোনাৰ ভাতৃৰ সৈতে আলোচনা কৰিব লাগিব। সন্তানৰ বিবাহৰ বিষয়ে আজি পৰিয়ালত আলোচনা কৰা হ’ব পাৰে। যদি কিবা এটাত পত্নীৰ সৈতে তৰ্ক হৈছিল, ই আজি শেষ হ’ব। আপুনি আজি সন্ধিয়া আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ আশীৰ্বাদত এখন নতুন বাহন ক্ৰয় কৰিব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে নীতিৰে পৰিপূৰ্ণ দিন হ’ব। আজি আপোনাৰ শত্ৰুসকলে চাকৰিত কিছু খেলিমেলি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব, কিন্তু আপুনি ইয়াক এৰাই চলিব লাগিব। আজি যদি আপুনি এটা নতুন চাকৰি আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, ই ভৱিষ্যতে আপোনাক যথেষ্ট লাভালাভ প্ৰদান কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ অগ্ৰগতি দেখি সুখী হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ সকলো কাম সোনকালে সমাপ্ত কৰিব আৰু সময়মতে আপোনাৰ ঘৰলৈ ৰাওনা হ’ব, যি পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক সন্তুষ্ট কৰিব। সৰু ল’ৰা ছোৱালীবোৰক আজি আপোনাৰ সৈতে আনন্দ কৰা দেখা যাব।

মিথুন ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা স্বাভাৱিক দিন হ’ব। আজি ব্যৱসায় খণ্ডত সফলতাৰ সম্ভাৱনা আছে। কিন্তু আপুনি সেই বিষয়াসকলক চিনাক্ত কৰিব লাগিব আৰু তেওঁলোকৰ ওচৰলৈ যাব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি তেওঁলোকৰ সুবিধা ল’ব পাৰিব অন্যথা আপোনাৰ বিৰোধীসকলে আপোনাৰ পৰা তেওঁলোকৰ সুবিধা ল’ব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ প্ৰগতি সম্পৰ্কীয় কিছুমান কঠোৰ বাতৰি শুনিব, যি আপোনাক সুখী নকৰিব। আজি আপুনি সন্ধিয়া বাহন ব্যৱহাৰ কৰোঁতে সাৱধান হ’ব লাগিব, অন্যথা আপোনাৰ ধন ব্যয় হ’ব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে ইতিবাচক ফলাফল আহিব। আজি যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত এটা চুক্তি চূড়ান্ত কৰে, ই ভৱিষ্যতে আপোনাৰ বাবে ভাল লাভালাভ আনিব। কিন্তু আপুনি ইয়াক আপোনাৰ জ্ঞান আৰু বিবেকেৰে চূড়ান্ত কৰিব লাগিব। যদি আপোনাক কাৰোবাৰ দ্বাৰা বিপথে পৰিচালিত কৰা হয়, আপোনাৰ ক্ষতিও হ’ব পাৰে। আজি প্ৰেমিক সকলে তেওঁলোকৰ সংগীৰ সৰু ভুলবোৰ উপেক্ষা কৰিব লাগিব, অন্যথা তেওঁলোকৰ মাজত ডাঙৰ হুলস্থুল হ’ব পাৰে। আপুনি আজি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে সন্ধিয়াটো ফুৰিবলৈ কটাব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সিংহ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা অতি ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ লাভত সন্তুষ্ট হ’ব। আপোনাৰ সাহস আৰু ধৈৰ্য্যৰ বাবে আপোনাৰ শত্ৰুসকলেও আজি বিফল হ’ব, কিন্তু আজি আপুনি আন কাৰোবাৰ সম্পৰ্কত আপোনাৰ সময় অপচয় কৰিব নালাগে। যদি আপুনি এনে কৰে, ই আপোনাৰ বাবে সমস্যা সৃষ্টি কৰিব পাৰে। আজি আপুনি সাংসাৰিক সুখৰ উপায়ৰ বাবেও কিছু ধন ব্যয় কৰিব, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ কথা মনত ৰাখি এইটো কৰিব লাগিব।

কন্যা ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ দিনটোৰ কিছু সময় দৰিদ্ৰ আৰু বৃদ্ধসকলৰ সেৱাত অতিবাহিত কৰিব আৰু লগতে আপোনাৰ ধনৰ কিছু অংশ বহুতো ধৰ্মীয় আৰু সামাজিক অনুষ্ঠানত ব্যয় কৰিব। কিন্তু আজি আপোনাৰ কিছুমান ব্যৱসায়িক প্ৰতিদ্বন্দী আপোনাৰ মুৰৰ বিষ হৈ থাকিব, যি আপোনাক বিচলিত কৰিব। যদি ব্যক্তিগত খণ্ডৰ চাকৰিয়াল সকলে তেওঁলোকৰ চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবি আছে, তেওঁলোকে এতিয়া এইটো অলপ সময়ৰ বাবে বন্ধ কৰক। যদি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে আপোনাৰ তৰ্ক হৈছে, তেন্তে সেইটোও আজি সমাপ্ত হ’ব পাৰে।

তুলা ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে কঠিন দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ভাতৃসকলৰ বিবাহৰ বাবে প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত থাকিব, যাৰ ফলত অধিক দৌৰিব। কিন্তু আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ কিছুমান শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব, কিয়নো তেওঁলোকে আজি আপোনাৰ কোনো চুক্তি সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা নকৰিব। আজি আপুনি অত্যাধিক সুখী নহ’বলৈ আৰু কাকো প্ৰতিশ্ৰুতি নিদিবলৈ সাৱধান হ’ব লাগিব। অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আজি আপোনাৰ পত্নী আৰু সন্তানৰ স্বাস্থ্যত হোৱা অশান্তিৰ বাবে আপোনাৰ কিছু সমস্যা হ’ব।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মধ্যমীয়া লাভজনক দিন হ’ব। প্ৰেমিকসকলে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যদি তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ সংগীক পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে পৰিচয় কৰাই নিদিয়ে। আজি আপোনাক কাৰ্যালয়ত কিবা এটা অৰ্পণ কৰা হ’ব পাৰে, যি আপোনাৰ অতি প্ৰিয় হ’ব, যি আপোনাক কাৰ্যালয়ত যথেষ্ট সুখী অনুভৱ কৰাব। আজি আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃক তীৰ্থযাত্ৰালৈ লৈ যাব পাৰে। কিন্তু আপুনি তাত তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি মনোযোগ দিব লাগিব।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

ধনু ৰাশি- আজিৰ দিনটো শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে প্ৰশংসাৰ দিন হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলে উচ্চ শিক্ষাৰ পথ প্ৰশস্ত কৰিব। অত্যধিক ব্যস্ততাৰ বাবে আপুনি নিজৰ বাবে সময় উলিয়াবলৈয়ো বিফল হ’ব। যাৰ ফলত কিছুমান ঋতুগত ৰোগ হ’ব পাৰে। যদি এনে হয়, আপুনি সেইবোৰ পৰিহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত। যদি আজি আপোনাৰ খঙাল স্বভাৱৰ বাবে পৰিয়ালৰ এজন সদস্যই কষ্ট পায়, তেন্তে আপুনি নিৰৱ হৈ থকা ভাল। সন্ধিয়া আপুনি বিবাহ, নামকৰণ আদি অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিবলৈ সুযোগ পাব।

মকৰ ৰাশি- আপোনাৰ কিছুমান সহকৰ্মীয়ে আজি কৰ্মৰত লোকসকলৰ কামত ব্যাঘাত জন্মাবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। আপুনি ইয়াক এৰাই চলিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগিব, অন্যথা আপুনি আপোনাৰ কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা এটা কথা শুনিব লগীয়া হ’ব পাৰে। যি আপোনাৰ প্ৰগতিত বাধা দিব পাৰে। সন্ধিয়া আপুনি আজি এক সামাজিক অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব, যাৰ বাবে আপোনাৰ কিছু টকাও ব্যয় হ’ব। যদি ঘৰ, দোকান আদি সম্পৰ্কীয় আপোনাৰ যিকোনো গোচৰ আদালতত চলি আছে, আজি এজন জ্যেষ্ঠ বিষয়াৰ সহায়ত ইয়াক সমাধান কৰিব পাৰিব আৰু সিদ্ধান্তটো আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক বিশেষ সাফল্যৰ দৰে হ’ব, কিয়নো চৰকাৰী চাকৰিয়াল সকলে আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি অপেক্ষা কৰি থকা পদোন্নতিৰ দৰে ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। আজি ঘৰত এগৰাকী মহিলাৰ সহায়ত কাজিয়া হ’ব পাৰে, য’ত আপোনাৰ সমস্যা হ’ব। আজি আপুনি সন্ধিয়া আপোনাৰ এজন পুৰণি বন্ধুক লগ কৰিবলৈ আহিব পাৰে। যদি শিক্ষাৰ্থীসকলে আজি তেওঁলোকৰ যিকোনো ফলাফলৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, আজি আহিব পাৰে।

মীন ৰাশি- আজি আপোনাৰ ভাগ্যৰ বাবে সম্পূৰ্ণ সমৰ্থনৰ দিন হ’ব। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকলে গোটেই দিনটো বিক্ষিপ্ত লাভৰ সুযোগ লাভ কৰি থাকিব। তথাপিও আপুনি আপোনাৰ ব্যয় বিচাৰি উলিয়াবলৈ সক্ষম হ’ব। যদি আজি আপোনাৰ কোনো সমস্যা আছে, আপুনি বাহিৰলৈ যাব লাগিব, অন্যথা আপোনাৰ সমস্যা বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো আপোনাৰ বাবে অতি লাভজনক হ’ব। যদি আপুনি আজি কাৰোবাৰ বাবে উপহাৰ এটা ক্ৰয় কৰে, আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ কথা মনত ৰাখি এইটো কৰক।

লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button