অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ৮ আগষ্টৰ পৰা ১৪ আগষ্টলৈ

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে সপ্তাহটো মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়তো আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব, এই সময়ছোৱাত ব্যস্ততাৰ বাবে আপুনি নিজৰ বা পৰিয়ালৰ বাবে সময় উলিয়াব নোৱাৰিব। সঠিক খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিন নাথাকিলে স্বাস্থ্যজনিত কিছুমান সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা সকলৰ বাবে এই সময় অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগলৈকে কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পোৱা যায়। এই সময়ছোৱাত নিয়োজিত লোকসকলে ক্ষেত্ৰখনৰ জ্যেষ্ঠ আৰু জুনিয়ৰৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সম্পত্তি আৰু আদালতৰ সৈতে জড়িত বিবাদৰ বাবে আদালতলৈ যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত চৰকাৰী বিভাগৰ সৈতে জড়িত বিষয়বোৰতো অসুবিধা হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত, তেন্তে এই সময়ছোৱাত ধনৰ বিষয়ত সাৱধান হওক আৰু যিকোনো পৰিকল্পনা বা ব্যৱসায়ত বুদ্ধিমত্তাৰে বিনিয়োগ কৰক। এই সপ্তাহত প্ৰেমৰ সংগীৰ বাধ্যবাধকতাবোৰ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। দাম্পত্য জীৱনত সুখ থাকিব। জীৱন সংগীৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। যাৰ ফলত বহু সমস্যা আপুনি সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হব।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে অতি মংগলপূৰ্ণ বুলি প্ৰমাণিত হ’বলৈ গৈ আছে।

ঘৰত শুভ কামেৰে সপ্তাহটো আৰম্ভ হ’ব, য’ত আত্মীয়ই সহায় লাভ কৰিব। এই সময়ত কোনো তীৰ্থস্থানলৈ যোৱাটোও সম্ভৱ। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত ধন খৰচ কৰিব। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা মাটি, অট্টালিকা বা বাহন কিনাৰ কথা ভাবি আহিছে, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ সপোন বাস্তৱায়িত হ’ব পাৰে।

সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি ঘৰ-বাহিৰৰ লোকৰ সহায় লাভ কৰিব, যাৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ কামত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি পৰিয়ালৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিওৱাত সফল হ’ব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা আৰু সফলতাৰ বাবে আপোনাৰ পৰিয়ালে আপোনাৰ শলাগ ল’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ জৰিয়তে আনতকৈ উন্নত প্ৰদৰ্শন দেখুৱাব, যাৰ বাবে জ্যেষ্ঠসকলে আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব।

আপুনি হয়তো এটা ডাঙৰ পদবী বা আনকি এটা ডাঙৰ দায়িত্বও পাব পাৰে। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল। সংগীৰ সৈতে সুখদায়ক সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। সপ্তাহৰ শেষত আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে ভ্ৰমণৰ বাবে ওলাই যাব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো জীৱনৰ লগত জড়িত সকলো ধৰণৰ সমস্যাৰ সমাধান হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব।

বিশেষ কথাটো হ’ল সেয়া কেৰিয়াৰেই হওক বা ব্যৱসায়েই হওক বা জীৱনৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ কামনাই হওক, আপুনি ঘৰৰ বাহিৰৰ সকলোৰে পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন দেখিব। নিয়োজিত লোকসকলে হয়তো সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে এটা ডাঙৰ সুযোগ পাব।

এই সময়ছোৱাত সমাজত আপোনাৰ সন্মান আৰু মৰ্যাদা বৃদ্ধি পাব। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলে সপ্তাহৰ মাজভাগত লাভ কৰিব পাৰিব বহু প্ৰত্যাশিত পদটো। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ জীৱনৰ সৈতে জড়িত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। পেছাদাৰীভাৱে চালে ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বিগত সময়ত যিকোনো আঁচনিত কৰা বিনিয়োগে আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে।

ক্ষমতা-শাসনৰ সৈতে জড়িত বিষয়ত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। সপ্তাহটোৰ শেষলৈকে আপুনি শিশুৰ ফালৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব, যিয়ে আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি কৰিব। আপোনাৰ স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব, কিন্তু ঘৰৰ এজন বৃদ্ধ সদস্যৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে কষ্ট কৰি সময় পৰিচালনা কৰিব লাগিব। নহ’লে সুযোগ হেৰুৱাব পাৰে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে যিকোনো কামৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাৰ সময়ত আনৰ পৰিৱৰ্তে নিজৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব লাগিব, নহ’লে ফলাফল আপোনাৰ বিপৰীত হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি হয়তো আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰত অধিক দৌৰিব লাগিব, যদিও বিষয়টো আপোনাৰ পক্ষত অহাৰ পিছত আপুনি অতি শিথিলতা অনুভৱ কৰিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ আপোনজনৰ সৈতে সম্পৰ্ক অতি উষ্ণ হ’বলৈ গৈ আছে। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ মাজত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন দেখিবলৈ পাব। এই সময়ছোৱাত কোনোবা বন্ধু, শুভাকাংক্ষী বা প্ৰেমৰ সংগীৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ যিকোনো ডাঙৰ সমস্যা সমাধান কৰিব পাৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি ক্ষমতা আৰু চৰকাৰৰ পৰা পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। বহিঃৰাজ্যৰ সৈতে জড়িত ব্যৱসায় কৰাসকলে লাভ কৰিব আকাংক্ষিত সুবিধা। লক্ষ্যমুখী কাম কৰা সকলৰ বাবে এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু ক্ষেত্ৰখনত তেওঁলোকৰ কামৰ শলাগ লোৱা হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত যদি প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত বিভাজন হৈছিল, তেন্তে এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত ভুল বুজাবুজি আঁতৰি যাব আৰু আকৌ এবাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হোৱা দেখা যাব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। ঋতুজনিত ৰোগৰ প্ৰতি সজাগ থাকক।

সিংহ ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণি সিংহ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে।

এই সময়ছোৱাত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা ভ্ৰমণ সুখদায়ক, সফল আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ফলপ্ৰসূ লোকৰ সৈতে যোগাযোগ হ’ব আৰু ভৱিষ্যতে লাভজনক আঁচনিৰ বাবে তেওঁলোকৰ সৈতে কাম কৰাৰ সুযোগ থাকিব। বহিঃৰাজ্যত কৰ্মৰত সকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত আপুনি এটা ডাঙৰ চুক্তি লাভ কৰিব পাৰে।

নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত এজন বন্ধুৰ সহায়ত আপোনাৰ আত্মীয়ৰ লগত হোৱা ভুল বুজাবুজি আঁতৰ হ’ব আৰু আকৌ এবাৰ তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হব। অভিভাৱককে ধৰি সকলো জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ সম্পূৰ্ণ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব।

সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে আপোনাৰ বাবে অলপ ব্যস্ততাপূৰ্ণ আৰু ক্লান্তিকৰ হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি হয়তো পৰিয়ালৰ কিছু ডাঙৰ দায়িত্বৰ বোজাত পৰিব পাৰে। এই সকলোবোৰৰ মাজতে ঋতুভিত্তিক বা যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানে শাৰীৰিক কষ্ট দিব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। বিবাহিত জীৱনো সুখী হৈ থাকিব।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহত কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে।

এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰতিপক্ষৰ সৈতে অত্যন্ত সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন। তেওঁলোকে আপোনাৰ চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োকে আপোনাৰ বিৰুদ্ধে উচটনি দিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে বা আপোনাৰ লক্ষ্যৰ পৰা বিচ্যুত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ ওপৰত অলপ বেছি কামৰ বোজা আহিব, যাৰ ফলত আপুনি শাৰীৰিক আৰু মানসিক ক্লান্তিৰ সন্মুখীন হ’ব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া আৰু ক্লান্তিকৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত ভাতৃ-ভগ্নীৰ সৈতে মতানৈক্য হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সমাধানত ঘৰৰ এজন বয়োজ্যেষ্ঠ ব্যক্তিয়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব। এই সময়ত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনাৰ পৰা আঁতৰিব পাৰে।

যিসকল ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত, যিসকলে কিবা এটা পদ বা গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্বৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, তেওঁলোকৰ অপেক্ষা অলপ বেছি বাঢ়িব পাৰে। সপ্তাহৰ শেষত ব্যৱসায়ীসকলে হয়তো নিজৰ প্ৰতিযোগীসকলক কঠোৰ প্ৰতিযোগিতা দিব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো স্বাভাৱিক হ’বলৈ গৈ আছে। প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অতি সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহত তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাসকলে কথা কোৱাত সাৱধান হ’ব লাগিব। কাৰণ আপোনাৰ কথাই আপোনাৰ হ’বলগীয়া কোনো কামত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

এনে অৱস্থাত পৰিয়ালৰ লগত জড়িত কোনো সমস্যাই হওক বা কৰ্মস্থলীৰ লগত জড়িত কোনো সমস্যাই হওক, সেয়া দূৰ কৰাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ মত সাৱধানে ৰাখক।

যদি আপুনি যোৱা সপ্তাহত কোনো সমস্যাৰ বাবে চিন্তিত আছিল, তেন্তে ই এই সপ্তাহতো থাকিব আৰু ইয়াৰ সমাধানৰ বাবে আপুনি কিছু সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু নিজৰ বস্তু দুয়োটাৰে যথেষ্ট যত্ন ল’ব লাগিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কৰ্মস্থলীত কাৰো লগত ধেমালি নকৰিব বা এনে আচৰণ নকৰিব, যাৰ ফলত আপোনাৰ বাবে বহুত অসুবিধাৰ সৃষ্টি হ’ব।

এই সময়ছোৱাত যিকোনো কাম কৰাৰ সময়ত নিজৰ প্ৰতিপত্তিৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰাৰ সময়ত কোনো জ্যেষ্ঠৰ কথাবোৰক আওকাণ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক, নহ’লে পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত উদ্ভৱ হোৱা ভুল বুজাবুজিৰ ফলত প্ৰেমৰ সংগী আৰু আপোনাৰ মাজৰ দূৰত্ব বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহে বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে বহুত সুখ কঢ়িয়াই আনিছে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি এটা ডাঙৰ সাফল্য লাভ কৰিব পাৰে, যিয়ে সমাজত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। এই সময়ছোৱাত ঘৰত সুবিধাৰ সৈতে জড়িত বস্তু আনিবলৈ পৰিকল্পনা কৰা হ’ব। আপোনজনৰ পৰাও এটা ডাঙৰ ছাৰপ্ৰাইজ গিফ্ট লাভ কৰিব পাৰে। নিয়োজিত লোকসকলক আকাংক্ষিত স্থানলৈ বদলি বা পদোন্নতি কৰাটো সম্ভৱ।

উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস থাকিব, যাৰ বাবে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা ভাল হ’ব। কোনো এখন আঁচনিত পূৰ্বতে কৰা বিনিয়োগে লাভ কঢ়িয়াই আনিব। যদি আদালতত কোনো গোচৰ চলি আছে, তেন্তে সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত যেতিয়া শিশুৰ ফালৰ সৈতে জড়িত কোনো ডাঙৰ চিন্তা আঁতৰোৱা হ’ব তেতিয়া আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত অগ্ৰগতি হ’ব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে নতুন পৰিকল্পনা কৰা হ’ব। দূৰ-দূৰণিৰ অঞ্চললৈ যাতায়ত কৰাটোও এই ক্ষেত্ৰত সম্ভৱ।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক আৰু তীব্ৰ হৈ পৰিব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। আপুনিও হয়তো এই সপ্তাহত পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পাব। যাৰ লগত হাঁহিৰ সৈতে সময় কটাব পাৰিব আৰু পুৰণি স্মৃতিবোৰ পুনৰ জীপাল কৰিব পাৰিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাতে যথেষ্ট মনোযোগ দিব লাগিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে খাদ্য-পানীয়ৰ প্ৰতি অৱহেলাৰ বাবে বা যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানৰ ফলত আপুনি শাৰীৰিক বিষৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি স্বাস্থ্যৰ সৈতে সম্পৰ্ক বজাই ৰখাতো মনোনিৱেশ কৰিব লাগিব।

যদি পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত মিল নাথাকে, তেন্তে তেওঁৰ লগত তৰ্ক-বিতৰ্ক কৰাৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁক এৰাই চলাই ভাল হ’ব। সৰু সৰু কথাবোৰক গুৰুত্ব নিদিয়াটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব, নহ’লে হয়তো অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে অপমানিত হব পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি অতিৰিক্ত ব্যস্ত হৈ পৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি সময় আৰু শক্তি দুয়োটাকে পৰিচালনা কৰি নিজৰ কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে তেওঁলোকৰ কষ্টৰ সম্পূৰ্ণ ফল লাভ কৰিব।

সপ্তাহৰ শেষলৈকে তেওঁলোকে হয়তো কিছুমান ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব। ঘৰুৱা মহিলাৰ বেছিভাগ সময় ধৰ্মীয় কামত পাৰ হ’ব। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল। কঠিন সময়ত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগী হ’ব আপোনাৰ ঢাল। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ মহান সাফল্যই আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। সঠিক খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিন বজাই ৰাখক।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত কষ্ট আৰু সাধনাৰ পূৰ্ণ ফল পাবলৈ গৈ আছে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে বিগত সময়ত কৰা উন্নত কামৰ বাবে ক্ষেত্ৰখনত সন্মানিত হ’ব পাৰে। চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰসকলে আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰা দেখা যাব। এই সপ্তাহত আপুনি ব্যৱসায়ত বিপুল লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। হাতত যি দিব তাতেই উপকৃত হ’ব, কিন্তু কামৰ সমান্তৰালভাৱে স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও যত্ন ল’ব লাগিব। ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ প্ৰতি বিশেষভাৱে সচেতন হওক।

সপ্তাহৰ মাজভাগত তীৰ্থস্থানলৈ যাত্ৰা কৰাটো সম্ভৱ। যোৱা সপ্তাহৰ পৰা যিবোৰ ঘৰুৱা সমস্যাই আপোনাক আমনি কৰি আহিছে, সেইবোৰৰ সমাধান এই সপ্তাহতে ওলাই আহিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাৰ্জনৰ নতুন উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে লাভ কৰিব ভাল খবৰ।

সপ্তাহটোৰ শেষত আপোনজনৰ সৈতে এক সুখকৰ সাক্ষাৎ হ’ব, যাৰ সহযোগত আপুনি লাভাৱাম্বিতও হব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে আপোনাৰ প্ৰেমৰ ওপৰত নিজৰ সন্মতিৰ মোহৰ মাৰিব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰাত যাব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণি কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব পাৰে।

অৱশ্যে বুদ্ধি, বিচক্ষণতা আৰু সাহসেৰে প্ৰতিটো প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰিব। বিশেষ কথাটো হ’ল যিকোনো অসুবিধাৰ পৰা ওলাই আহিবলৈ আপুনি আপোনাৰ ভাল বন্ধু-বান্ধৱী আৰু আত্মীয়ৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব কাৰণ তেওঁলোকে আপোনাৰ ভাবমূৰ্তি কলংকিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত ভূমি নিৰ্মাণৰ বিষয়ত আদালতলৈ অহা-যোৱা কৰিবলগীয়া হব পাৰে। সপ্তাহটোৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে অলপ সকাহ পাব। এই সময়ত ঘৰত কিছু শুভ কাম কৰা হ’ব, য’ত আপোনজনৰ লগত ভাল সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব। যিসকলে বহুদিন ধৰি নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত পৰিৱৰ্তন আনিবলৈ চিন্তা কৰি আহিছে, তেওঁলোকে যিকোনো ঠাইৰ পৰাও ভাল অফাৰ পাব পাৰে। কিন্তু যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত তেওঁলোকে নিজৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰিব লাগিব।

পেছাগতভাৱে এই সময় আপোনাৰ বাবে অতি অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। ব্যৱসায়তো আপুনি আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। যদি আপুনি সৰু সৰু সমস্যাবোৰ এৰি দিয়ে, তেন্তে আপোনাৰ স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকা সকলৰ বাবে অত্যন্ত শুভ প্ৰমান হবলৈ গৈ আছে।

মৰম আৰু ভাগ্য গোটেই সপ্তাহটো একেলগে থাকিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে নিজেই আপুনি কিছু ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰিব পাৰে, যাৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি হ’ব। ব্যৱসায়িক বিষয়সমূহ অনুকূল হৈ থাকিব আৰু সন্তোষজনক বৃদ্ধি দেখা যাব। বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা টকাও অভাৱনীয়ভাৱে ওলাই আহিব।

কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি বন্ধু আৰু শুভাকাংক্ষীৰ সহায়ত আগতীয়াকৈ নিজৰ লক্ষ্যত উপনীত হ’ব পাৰিব। নিয়োজিত লোকসকলক তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে সন্মানিত কৰিব পাৰে। শিশু পক্ষৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ কৃতিত্ব আপোনাৰ সন্মানৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি নিৰ্জন ঠাইলৈ গৈ শান্তিত সময় কটাব যেন অনুভৱ কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি হঠাতে দূৰ যাত্ৰাত যাব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মন ধৰ্ম, আধ্যাত্মিকতা আৰু সামাজিক কামত নিয়োজিত হ’ব। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনালোকৰ বাবে অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ অনুভূতি প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে সেয়া সম্ভৱ হব পাৰে। একে সময়তে অতীতৰ পৰা চলি অহা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কবোৰো তীব্ৰতৰ হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

Related Articles

Back to top button