fbpx
ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৫ জুলাইৰ পৰা ৩১ জুলাইলৈ

মেষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মেষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া ভ্ৰমণ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাটো ক্লান্তিকৰ হৈ আশা কৰা ধৰণে অনুকূল ফল নাপালে মনটো অলপ হতাশ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক ব্যস্ত হবলগীয়া হব পাৰে। আপুনি হয়তো আপোনাৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ অধিক শ্ৰম আৰু সময় দিব লাগিব। সময়মতে চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ সমৰ্থন নোপোৱাৰ বাবে মনটো অলপ দুখী হৈ থাকিব।

ব্যৱসায়ীসকলে এই সময়ছোৱাত কোনোবা এটা পৰিকল্পনাত নিজৰ ধন বুদ্ধিমত্তাৰে বিনিয়োগ কৰিব লাগে। এই সপ্তাহত হঠাতে হোৱা ডাঙৰ খৰচৰ বাবে আপোনাৰ বাজেট অলপ বেয়া হ’ব পাৰে। মেষ ৰাশিৰ ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলৰ এই সপ্তাহত মানুহে নিজৰ খাদ্যাভ্যাস আৰু স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব।

সপ্তাহৰ শেষত আপুনি শাৰীৰিক বা ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বলি হ’ব পাৰে। যদি কিবা কাৰণত প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত বিবাদ হয়, তেন্তে বাৰ্তালাপৰ জৰিয়তে নিজেই সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আনৰ ওপৰত ভৰসা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে পৰিস্থিতি বেয়া হ’ব পাৰে। কঠিন সময়ত পত্নীৰ কাষত থিয় হৈ আপুনি সকাহ অনুভৱ কৰিব। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে পৰিয়ালৰ সৈতে তীৰ্থস্থানলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণি বৃষ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত আপুনি সেই ঘৰুৱা সমস্যাবোৰৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব যিবোৰ বিগত সময়ছোৱাত আপোনাৰ বাবে এটা ডাঙৰ সমস্যাৰ কাৰণ হৈ আহিছে। নিয়োগৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ থাকিব। অৰ্থনৈতিক অৱস্থা শক্তিশালী হ’ব।

নিয়োজিত লোকসকলৰ উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস লাভ কৰিব। হঠাৎ লাভ পোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। ক’ৰবাৰ পৰা আবদ্ধ হৈ থকা বা ধাৰলৈ দিয়া ধন ঘূৰাই পাব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ কামত কিছুমান বাধা আহিব পাৰে, কিন্তু আপুনি নিজৰ বুজাবুজিৰে সেইবোৰ অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰি আছে, তেন্তে আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ আগতে আৰ্থিক অৱস্থা স্পষ্ট কৰাটো ভাল হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সংগীৰ লগত সুখৰ সময় পাৰ কৰিব। প্ৰেমৰ সংগীৰ পৰাও এটা ছাৰপ্ৰাইজ গিফ্ট লাভ কৰিব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

মিথুন ৰাশি- মিথুন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো অলপ ব্যস্ততাপূৰ্ণ হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায় আগুৱাই নিয়াৰ নতুন সুযোগ পাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত পুৰণি বস্তুৰে নতুন কামৰ পিছত লগাত কিছু অসুবিধা হ’ব পাৰে, কিন্তু অৱশেষত আপোনাৰ ভাল বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ পৰা পোৱা সহায়ৰ দ্বাৰা আপুনি সেই কাম কৰিব পাৰিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ব্যৱসায়ীসকলে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে নিশ্চিতভাৱে নিজৰ কাগজ সম্পৰ্কীয় কথাবোৰ সঠিকভাৱে ৰাখিব লাগিব। যদি আদালতত মাটি, অট্টালিকা বা পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত কোনো বিষয় চলি আছে, তেন্তে ইয়াক আৰু অলপ বেছিকৈ চলাবলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত যিকোনো ধৰ্মীয়-সামাজিক কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব।

এই সময়ছোৱাত এনে কামৰ প্ৰতি আপোনাৰ সক্ৰিয়তা আৰু সহযোগিতাৰ বাবে মানুহে আপোনাক বিশেষভাৱে সন্মান কৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত ভাল সমন্বয় থাকিব। কঠিন সময়ত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীয়ে ছাঁৰ দৰে আপোনাৰ কাষত থিয় দিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। ঘৰৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ পৰিব। শিশুৰ ফালৰ লগত জড়িত যিকোনো কথাই আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহটো সফলতাপূৰ্ণ আৰু সৌভাগ্যশীল হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰা আপোনাৰ কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হোৱা দেখা যাব, যাৰ ফলত আপোনাৰ ভিতৰত এক বেলেগ উৎসাহ আৰু শক্তি থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত থকা চিনিয়ৰসকলে আপোনাৰ কামত সম্পূৰ্ণ সন্তুষ্ট আৰু সুখী হ’ব। আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলেও আপোনাক সকলো ধৰণৰ সহায় কৰা দেখা যাব।

এই সপ্তাহটো ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত সকলৰ বাবে এক আশীৰ্বাদ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। যিকোনো ডাঙৰ পোষ্ট বা দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়-সম্পৰ্কীয় ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু আশা কৰাতকৈ অধিক সফল হ’ব। পৰিয়ালটোত থাকিব মৰম আৰু সম্প্ৰীতি। যদি আপুনি বহুদিন ধৰি ভূমি-গৃহ বা বাহন ক্ৰয়ৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলৰ সফলতাৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনালোকৰ বাবে অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। কাৰোবাৰ লগত থকা বন্ধুত্বই প্ৰেমলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। একে সময়তে অতীতৰ পৰা চলি অহা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটোত তীব্ৰতা আহিব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুবিধা থাকিব। সুখেৰে ভৰপূৰ হ’ব বিবাহিত জীৱন।

সিংহ ৰশি- সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধ এই ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে আনন্দকৰ হব।

যিসকলে বহিঃৰাজ্যৰ সৈতে জড়িত ব্যৱসায় কৰে বা বিদেশলৈ গৈ নিজৰ কেৰিয়াৰ বা বিদেশত পঢ়া-শুনা কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে তেওঁলোকৰ বাবে সপ্তাহৰ আৰম্ভণি অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰিয়ালৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা আপোনাৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত সমস্যাসমূহ সমাধান কৰাৰ লগতে আপুনি বয়সস্থ আৰু কম বয়সীয়া উভয়ৰে সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব।

আপুনি কৰা কামবোৰ পৰিয়াল আৰু সমাজত স্বীকৃতি পাব। যদি আপুনি ব্যৱসায়ত আছে তেন্তে কোনোবা আঁচনি বা ব্যৱসায়ৰ বাবে অতীতত বিনিয়োগ কৰা ধনৰ ফলত ডাঙৰ লাভ হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত স্বাস্থ্য দ্ৰুত অগ্ৰগতিৰ ক্ষেত্ৰত বাধা হৈ পৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি হয়তো কোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগ বা ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ উত্থানত ভুগিব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি কেৱল আপোনাৰ স্বাস্থ্যই নহয়, আপোনাৰ সম্পৰ্কৰো সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব লাগিব। শিশুৰ ফালৰ লগত জড়িত কোনো সমস্যাৰ আওকান কৰাৰ ভুল নকৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটো শক্তিশালী কৰি তুলিবলৈ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। সুখেৰে আগবাঢ়িব আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাসকলে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ বিৰুদ্ধে ষড়যন্ত্ৰ কৰা সেইসকল লোকৰ পৰা অতি সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন।

এই সপ্তাহত আনৰ ওপৰত ভৰসা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে নিজৰ সময়ত নিজৰ কাম কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। যদি আপুনি অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰি আছে, তেন্তে আপুনি আনক অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাটো এৰাই চলিব লাগে, নহ’লে আপুনি ডাঙৰ আৰ্থিক লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

ক্ষেত্ৰখনত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ পৰা আকাংক্ষিত সমৰ্থন নাপালে মনটো অলপ দুখী হৈ থাকিব। এই সময়ছোৱাত নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস থাকিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি আবদ্ধ হৈ থকা চৰকাৰ আৰু চৰকাৰৰ লগত জড়িত কামবোৰ এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত সম্পূৰ্ণ হোৱা দেখা যাব। পূৰ্বতে যিকোনো আঁচনিত বিনিয়োগ কৰা ধনৰ পৰা যদি ডাঙৰ লাভ হয়, তেন্তে আপোনাৰ আৰ্থিক সমস্যাবোৰ বহু পৰিমাণে আঁতৰ হোৱা দেখা যাব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত উদ্ভৱ হোৱা ভুল বুজাবুজি দূৰ হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব। সম্ভৱ যে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও আপোনাৰ প্ৰেমত বিবাহৰ মোহৰ মাৰিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। এই সপ্তাহত নিজৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি ভালদৰে যত্ন লওক আৰু ইয়াৰ লগত জড়িত কোনো সমস্যাক আওকাণ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে সপ্তাহটো কিছু অসুবিধাৰে আৰম্ভ হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ লগত হোৱা কাজিয়াৰ বাবে আপুনি বিচলিত হৈ থাকিব। এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত অভিভাৱকৰ সহায়ৰ অভাৱত আপোনাৰ মনটো হতাশ হৈ পৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰতো কামৰ বোজা অধিক হ’ব, যাৰ বাবে আপুনি ইয়াৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু সময় দিব লাগিব।

এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ীসকলে নিজৰ ব্যৱসায়ত কোনো ধৰণৰ ৰিস্ক লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হৈ বহু দূৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হয়, তেন্তে আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু বস্তু দুয়োটাৰে বিশেষ যত্ন ল’ব লাগে, নহ’লে আপুনি ধন আৰু শৰীৰ দুয়োটাৰে সৈতে জড়িত সমস্যাত পৰিব পাৰে। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক সফলতাৰ বাবে অধিক কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। হঠাৎ হোৱা দুৰ্যোগৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ হয়তো কাৰোবাৰ পৰা ধাৰ ল’ব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তৃতীয় ব্যক্তিৰ প্ৰৱেশে হেঙাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। কিন্তু প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত এনে কোনো বিষয় সমাধান কৰাৰ সময়ত বিবাদতকৈ বাৰ্তালাপৰ সহায় কৰক। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব আৰু কঠিন সময়ত আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আপোনাক সহায় কৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ বাবে এই সপ্তাহটো মধ্যমীয়া হব। এলাহ আৰু অহংকাৰৰ পৰা আতৰি থাকক।

যদি আপুনি কাইলৈৰ বাবে কামবোৰ পিছুৱাই দিয়াৰ প্ৰৱণতা গ্ৰহণ কৰে, তেন্তে আপুনি সুযোগ হেৰুৱাব আৰু আপুনি হয়তো বহু সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব তাক পাবলৈ। একেদৰে আনৰ লগত কথা পাতি থাকোঁতে নিজৰ কথা-বতৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰক আৰু আনজনক ধেমালি কৰিও অপমান নকৰিব, নহ’লে আপোনাৰ কথাবোৰ নষ্ট হ’ব পাৰে।

যদি আগতে আপুনি কোনো ধৰণৰ আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি ইয়াৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব। ইয়াত আপোনাৰ বন্ধুৱে গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব। ব্যৱসায়ত ব্যৱসায়ীসকলে আকাংক্ষিত লাভ পাব, কিন্তু যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা ভাবিছে তেন্তে আপুনি কোনো ধৰণৰ ৰিস্ক লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। পৰিয়ালৰ ভিতৰত থকা ভুল বুজাবুজিৰ বাবে যি তিক্ত পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হৈছিল, সেই তিক্ত পৰিবেশ দূৰ হ’ব।

আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰত যদিও সিদ্ধান্তটো এতিয়াও আপোনাৰ পক্ষত নাহিবও পাৰে, তথাপিও আপোনাৰ পক্ষত কথাবোৰ স্পষ্টকৈ দেখা যাব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ লগত জড়িত যিকোনো বিভ্ৰান্তি সমাধান কৰাৰ সময়ত বিবাদৰ সলনি সংলাপৰ সহায় লওক। এই কামত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৱে আপোনাৰ সহায়ক হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে এই সপ্তাহত মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে, য’ত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত অগ্ৰগতি দেখা যাব, ভৱিষ্যতে নতুন প্ৰত্যাহ্বান আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। উদাহৰণস্বৰূপে, চাকৰিটোত আকাংক্ষিত পদোন্নতি পোৱাৰ পিছত, আপোনাৰ সুবিধা হ্ৰাস পোৱা আৰু দায়িত্ব বৃদ্ধি হোৱাৰ পিছত বা আনকি ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ পোৱাৰ পিছতো আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ থাকিব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত শিশু পক্ষৰ লগত জড়িত যিকোনো বাতৰিয়ে আপোনাৰ সুখ আৰু সন্মান বৃদ্ধি কৰা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এজন বিশেষ ব্যক্তিৰ সহায়ত চৰকাৰী ফাইলত আবদ্ধ হৈ থকা কামবোৰ আগবাঢ়ি যাব। আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়ত বিৰোধী পক্ষই আদালতৰ বাহিৰত বিষয়টো নিষ্পত্তি কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিব পাৰে বা সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত তেন্তে আপুনি সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ৰিস্কি বিনিয়োগ এৰাই চলিব লাগে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি টকাৰ লগত জড়িত বিষয়বোৰত কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে আপুনি ডাঙৰ আৰ্থিক আঘাতৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। যদি আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত আছে, সাৱধান নহ’লে অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱনটো সুখী কৰিবলৈ হ’লে ব্যস্ততম সময়ত পত্নীৰ বাবে কিছু সময় উলিয়াওক আৰু তেওঁৰ অনুভৱক সন্মান কৰক।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত সময় আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাৰে বিশেষ যত্ন লব লাগিব।

এই সপ্তাহত অপ্ৰয়োজনীয় কামত সময় খৰচ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে তাক পৰিচালনা কৰি জীৱনৰ লগত জড়িত গুৰুত্বপূৰ্ণ কামবোৰ চম্ভালিবলৈ খৰচ কৰা উচিত। একেদৰে নতুন সম্পৰ্কৰ সন্ধানত পুৰণি সম্পৰ্কবোৰক অৱহেলা কৰাটো পৰিহাৰ কৰা উচিত।

এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত সেইসকল লোকৰ পৰা অতি সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন যিয়ে আপোনাক অপ্ৰয়োজনীয় কামত নিয়োজিত কৰি আপোনাৰ লক্ষ্যত উপনীত হোৱাত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰে। এনে অৱস্থাত চিনিয়ৰ হওক বা জুনিয়ৰ হওক, দুয়োটাৰে সৰু সৰু কথাবোৰক গুৰুত্ব দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক। যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় আগবঢ়াই নিয়াৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে ইয়াৰ সৈতে জড়িত কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্য বা শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব আৰু ওচৰৰ লাভত দূৰৰ লোকচান কৰাৰ ভুল নকৰিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সময় আপোনাৰ পক্ষত দেখা দিব। এই সময়ছোৱাত নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস থাকিব। ভতৃ-ভগ্নীৰ লগত মৰম আৰু সম্প্ৰীতি পৰিয়ালটোতো দৃশ্যমান হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থাকিব তীব্ৰতা। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব, যদিও পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাই এই সপ্তাহত আকাংক্ষিত ফল লাভ কৰিব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কোনো প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত পাৰিবাৰিক সমস্যা সমাধান হ’লে আপুনি বহুত সন্তুষ্টি অনুভৱ কৰিব। যদি কোনো বিষয় সন্দৰ্ভত আদালতত বিবাদ চলি আছে, তেন্তে আদালতৰ বাহিৰত ঐকমত্যৰে নিষ্পত্তি কৰিব পাৰে। একেদৰে চৰকাৰ আৰু চৰকাৰৰ লগত জড়িত অন্যান্য কামতো আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা আৰু সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে।

কৰ্মক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠসকলে আপোনাৰ কামত সহায় কৰাই নহয়, আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰাও দেখা যাব। পাইকাৰী বিক্ৰেতাসকলৰ তুলনাত খুচুৰা বিক্ৰেতাসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো অধিক অনুকূল দেখা গৈছে। সপ্তাহৰ মাজভাগত হঠাতে আপোনজনৰ আগমনৰ বাবে সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। এই সময়ছোৱাত ঘৰতে ধৰ্মীয় কামো কৰিব পাৰে। পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে লাভ কৰিব পাৰে এটা ভাল খবৰ।

স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো স্বাভাৱিক হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ মৰম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে তেনে সেয়া সম্ভৱ হব পাৰে। একে সময়তে অতীতৰ পৰা চলি অহা সম্পৰ্কবোৰতো পাৰস্পৰিক প্ৰেম আৰু বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মীন ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে সৰু সৰু বাধাৰ মাজতো চিন্তাশীল কাম সম্পূৰ্ণ হোৱা দেখা যাব। কিছুদিনৰ পৰা আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা বেয়া হৈ আছিল, এই সপ্তাহত কিছু উন্নতি দেখা যাব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাৰ্জনৰ নতুন উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব। যিকোনো চৰকাৰী বা ব্যক্তিগত সংস্থাত আৱদ্ধ হৈ থকা ধন অভাৱনীয়ভাৱে লাভ কৰিব।

কৰ্মক্ষেত্ৰত আপুনি নিজৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু সামৰ্থ্যৰ বলত আনক পতিয়ন নিয়াব পাৰিব। কিন্তু কৰ্মক্ষেত্ৰত তুচ্ছ বিষয়ত জড়িত হৈ পৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি মনত ৰাখিব লাগিব যে আপোনাৰ কথাই পাৰ্থক্য আনিব আৰু আপোনাৰ কথাই পৰিস্থিতি আৰু বেয়া কৰি তুলিব পাৰে। এনে অৱস্থাত কথা-বতৰাৰ সময়ত ধৈৰ্য্য ধৰিব আৰু কাকো এনে প্ৰতিশ্ৰুতি নিদিব যিটো ভৱিষ্যতে পূৰণ কৰাত অসুবিধা পাব। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত অতিৰিক্ত ধন খৰচ কৰিব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত ভূমি, গৃহ নিৰ্মাণ বা বাহনৰ সৈতে জড়িত এটা ডাঙৰ সপোন পূৰণ কৰিব পাৰে। এই সময়ত যিকোনো ধৰ্মীয় বা আধ্যাত্মিক কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। যদি আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত আছে তেন্তে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীয়ে আপোনাক এটা ডাঙৰ ছাৰপ্ৰাইজ উপহাৰ দিব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব।

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please deactivate AdBlocker to support us!