ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

জানক বছৰৰ শেষৰটো সপ্তাহৰ আপোনাৰ ৰাশিফল

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ এই সপ্তাহটো বেছিভাগ বন্ধু আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে সুখী সময় অতিবাহিত কৰা হ’ব। অৱশ্যে, আপুনি আপোনাৰ এই সুখবোৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সময় নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। বছ চাকৰিয়াল সকলৰ প্ৰতি সদয় হ’ব আৰু কনিষ্ঠসকলেও যথেষ্ট সহায় কৰিব। তথাপিও কামৰ বোজা থাকিব পাৰে। তেনে ক্ষেত্ৰত, আপুনি আপোনাৰ শৰীৰৰ লগতে কামৰ যত্ন ল’ব লাগিব।

নতুন আঁচনি এখনত ধন বিনিয়োগ কৰোঁতে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ সৈতে আলোচনা কৰাটো নিশ্চিত কৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত দীঘলীয়া দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, ধেমালি কৰোঁতে বা পাৰ্টি কৰোঁতে আপোনাৰ বাজেটৰ যত্ন ল’ব অন্যথা আপুনি পিছত আৰ্থিক অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বৃদ্ধি হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ প্ৰতি প্ৰেম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবি আছে, আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ এটা সুখৰ মুহূৰ্ত থাকিব।

বৃষ ৰাশি- সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে প্ৰিয়জনৰ সৈতে এক সাক্ষাৎ হ’ব। দীৰ্ঘদিনৰ পিছত এজন মৰমৰ বন্ধুৰ সৈতে সময় কটোৱাটো আনন্দদায়ক হ’ব আৰু পুৰণি স্মৃতিবোৰ সতেজ হ’ব। এই গোটেই সপ্তাহটোত আপোনাৰ বন্ধু বৰ্গ আৰু আত্মীয়সকলৰ সৈতে আনন্দ কৰাৰ যথেষ্ট সুযোগ থাকিব। কিন্তু এই ধেমালিৰ সময়ত, নিশ্চিত কৰিব যাতে হাঁহি বিঘিনিলৈ পৰিৱৰ্তিত নহয়, অন্যথা ই ৰং ভাঙিব পাৰে।

আপোনাৰ আহাৰৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব, অন্যথা আপুনি চিকিৎসকৰ কাষ চাপিব পাৰে। কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ ফালৰ পৰা যিকোনো অৱহেলা অত্যধিক হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত নতুন ধাৰণাবোৰক মুক্ত মন আৰু গতিৰে আদৰণি জনাব লাগিব, তেতিয়াহে ভৱিষ্যতে লাভ প্ৰাপ্ত কৰা সম্ভৱ হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি অবাঞ্ছিত কামৰ সন্দৰ্ভত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব ভ্ৰমণ কৰিব লগা হ’ব পাৰে।

প্ৰেম সংগীৰ প্ৰয়োজনীয়তা আৰু বাধ্যবাধকতাবোৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিবলৈ যত্ন ল’ব লাগিব। মনটো পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তিত হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এক মিশ্ৰিত সপ্তাহ হ’ব। এজন কাৰ্যকৰী ব্যক্তিৰ সহায়ত সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে প্ৰাপ্ত সহযোগিতাই আপোনাৰ উৎসাহ দুগুণ কৰিব। আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কনিষ্ঠ আৰু জ্যেষ্ঠসকলৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। মানুহে আপোনাৰ উন্নত কামৰ প্ৰশংসা কৰিব। অৱশ্যে, ইয়াৰ সৈতে আপুনি আপোনাৰ গোপন শত্ৰুসকলৰ প্ৰতি সতৰ্ক হোৱাটো অব্যাহত ৰাখিব লাগিব।

অলপ অসাৱধানতা আপোনাৰ অসুবিধাৰ এটা মুখ্য কাৰণ হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ মাজভাগত আপুনি কোনো বিশেষ প্ৰচেষ্টা অবিহনে সহজে আনৰ মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ পৰা দূৰত্বই আপোনাক ভাল অনুভৱ কৰাব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আনন্দদায়ক সময় অতিবাহিত কৰাৰ পিছত আপুনি ভাগ্যৱান অনুভৱ কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ধনৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলৰ যত্নৰে কাম কৰা দিন। ঘৰত বা বাহিৰত অলপ অসাৱধানতাই আপুনি সৃষ্টি কৰা কাম নষ্ট কৰিব পাৰে। কোনো কাম পিছুৱাই নিদিব, অন্যথা অহা সফলতা আঁতৰি যাব পাৰে। চুক্তিবদ্ধ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত লটাৰী পাব পাৰে। সময়মতে কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ চাপ থাকিব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত এজন নিৰ্দিষ্ট ব্যক্তি বা আটাইতকৈ মৰমৰ ব্যক্তিয়ে আকাংক্ষিত উপহাৰ পাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি পাব। অবিবাহিত লোকৰ বিবাহৰ বিষয়ে আলোচনা হ’ব পাৰে।

কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবে সময় অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব। ঘৰত আৰু বাহিৰত বস্তুবোৰ পৰিচালনা কৰাত কিছু অসুবিধা হ’ব। অৱশ্যে, এই সকলোবোৰৰ মাজত পত্নীৰ সমৰ্থন থাকিব। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় আনন্দ কৰি অতিবাহিত হ’ব।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ বক্তব্য আৰু আচৰণৰ ওপৰত সম্পূৰ্ণ নিয়ন্ত্ৰণ প্ৰয়োগ কৰিব লাগিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ মুখৰ পৰা ওলাই অহা শব্দ এটা আপোনাক ফান্দত পেলাব পাৰে। ঘৰত হওক বা কামত হওক, সৰু সৰু বস্তুবোৰ উপেক্ষা কৰা ভাল। ব্যৱসায়ত কম সময়ৰ বিনিয়োগ এক লাভজনক চুক্তি হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে।

আনহাতে, অংশীদাৰীত্বত কাম কৰা সকলে নিশ্চিতভাৱে এক পদক্ষেপ আগবঢ়াব লাগিব। এনে লোকসকলে ধনৰ হিচাপ সঠিকভাৱে ৰাখিব লাগে। বিদেশত কাম কৰা সকলৰ বাবে সময় ভাল।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিবলৈ, আপুনি আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ বাধ্যবাধকতাক উপেক্ষা কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। যদি কিবা এটাৰ ওপৰত পত্নীৰ সৈতে বিবাদ থাকে, এটা সৰু উপহাৰে সম্পৰ্ক ভাল কৰাত সহায় কৰিব। আপোনাৰ আহাৰৰ যত্ন ল’ব আৰু নিচা পৰিহাৰ কৰিব।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত সম্পূৰ্ণ ভাগ্য লাভ কৰিব। আপুনি এই সপ্তাহত কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায় দুয়োটাতে অপ্ৰত্যাশিত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ দায়িত্ববোৰ ভালদৰে পালন কৰিব, যি আপোনাক প্ৰশংসা কৰিব। সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছু আনন্দদায়ক খবৰ আহিব।

সপ্তাহটোৰ মাজভাগত, আপুনি হঠাতে এটা ধৰ্ম্মীয় স্থানলৈ যাত্ৰা কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে। অৱশ্যে, যাত্ৰাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰী দুয়োটাৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কাৰোবাক টকা ধাৰ দিয়া পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা আপোনাৰ ধন ৰৈ যাব পাৰে।

প্ৰেম সংগীৰ সৈতে এটা আনন্দদায়ক মুহূৰ্ত কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। মানুহে আপোনাৰ আদৰ্শক প্ৰশংসা কৰিব। ঘৰত প্ৰিয়জনৰ আগমনে হাঁহিৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ স্বাস্থ্য বেয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ ফলত শ্ৰেষ্ঠ বন্ধুৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰাত ব্যৰ্থ হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত, আপুনি কাম বা ব্যৱসায়ত অতি ব্যস্ত থাকিব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ অতিৰিক্ত দায়িত্ব থাকিব পাৰে।

প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে অধ্যয়নৰ পৰা মন হেৰুৱাব পাৰে। সপ্তাহটোৰ মাজভাগত কিবা এটাৰ বিষয়ে ভাতৃ-ভগ্নীৰ সৈতে মতবিৰোধ হ’ব পাৰে। অৱশ্যে, পিতৃ-মাতৃৰ সমৰ্থন আপোনাৰ সৈতে থাকিব।

যদি আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিব বিচাৰে, আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ প্ৰশংসা কৰাত কৃপণ নহ’ব আৰু তেওঁক উপলক্ষত তেওঁৰ পচন্দৰ উপহাৰ দিব। বৈবাহিক জীৱনত মধুৰতা থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহত নিজকে জনসাধাৰণৰ আগত ভালদৰে উপস্থাপন কৰাৰ প্ৰচেষ্টা সফল প্ৰমাণিত হ’ব। আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত নিজকে আত্মবিশ্বাসেৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োৰে পৰা সহযোগিতা থাকিব। ব্যৱসায়ত আপোনাৰ বিনিয়োগ আৰু ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনা গোপন ৰাখিব, অন্যথা বিৰোধীসকলে আপোনাৰ পৰিকল্পনাৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনো বিভ্ৰান্তি সমাধান কৰোঁতে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত অধিক খৰখেদা আৰু প্ৰেম সংগীৰ জীৱনত অধিক হস্তক্ষেপ নিশ্চিতভাৱে সঠিক নহয়। আপোনাৰ প্ৰেমক চিন্তা কৰি আগুৱাই নিয়ক আৰু ইয়াক সম্পাদন কৰক।

বৈবাহিক জীৱনত মধুৰতা বজাই ৰাখিবলৈ আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে আপোনাৰ কিছু সময় উলিয়াব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্য আৰু সময়ৰ প্ৰতি অধিক মনোযোগ দিব লাগিব। অলসতা ত্যাগ কৰক আৰু সময়মতে আপোনাৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক, অন্যথা আপুনি অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপুনি কেৱল সময় পৰিচালনা কৰিহে আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপুনি যিমানে বস্তুবোৰ পৰিহাৰ কৰিব, সিমানেই আপোনাৰ সফলতা হ’ব।

আপুনি এই সপ্তাহত খাদ্যৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিব লাগিব। বিশেষকৈ ভজা খাদ্য পৰিহাৰ কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি হঠাতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব ভ্ৰমণ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰি ৰাখিবলৈ আপোনাৰ প্ৰেম সংগীক কোনো ধৰণে বিশ্বাস হেৰুৱাবলৈ নিদিব। যদি আপুনি পত্নীৰ সামান্য প্ৰয়োজনীয়তাৰ যত্ন লয়, বৈবাহিক জীৱন অতি মধুৰ হৈ পৰিব।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত কামৰ ক্ষেত্ৰত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। বিৰোধীসকলে আপোনাৰ কামত ব্যাঘাত জন্মাব পাৰে। মনটো অলপ চিন্তিত হ’ব, কিয়নো ব্যৱসায়ত প্ৰত্যাশিত লাভ কৰিবলৈ সক্ষম নহ’ব। কাৰোবাক অত্যাধিক বিশ্বাস কৰা পৰিহাৰ কৰিব আৰু আপোনাৰ বিত্তীয় ব্যৱস্থাপনা কাম বন্ধু বা আত্মীয়ক অৰ্পণ নকৰিব, নিজে কৰিব, অন্যথা আপুনি ভুগিব লগা হ’ব পাৰে।

কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবে সময় অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তৃতীয় ব্যক্তি এজনৰ হস্তক্ষেপৰ ফলত কিছুমান ভুল বুজাবুজি হ’ব পাৰে, যাক আপুনি বিতৰ্কৰ পৰিৱৰ্তে যোগাযোগৰ পৰা আঁতৰাবলৈ চেষ্টা কৰে।

বিবাহিত লোকসকলৰ মন পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে চিন্তিত হ’ব। গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত অতি সাৱধান হ’ব, অন্যথা আঘাত প্ৰাপ্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহত ভালদৰে জনা যাব আৰু কাম পিছুৱাই দিয়াৰ প্ৰৱণতা এৰাই চলিব লাগিব। এই সপ্তাহত আনৰ ওপৰত আপোনাৰ মতামত জাপি দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে মানুহৰ কথা মনোযোগেৰে শুনা আৰু সিদ্ধান্ত লোৱাটো লাভজনক হ’ব। প্ৰায় কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়িক সুবিধাবোৰত দূৰ-দূৰণিৰ লোকচান পৰিহাৰ কৰিব।

যিকোনো অনুষ্ঠানত উপভোগ কৰোঁতে খাদ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব, অন্যথা আপুনি চিকিৎসালয়লৈ যাব লগীয়া হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিব বিচাৰে, প্ৰেম সংগীৰ বাধ্যবাধকতাবোৰ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে আপোনাৰ পত্নীৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন লওঁক।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ আত্মীয় বা শ্ৰেষ্ঠ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে সময় কটোৱাৰ বহুতো সুযোগ পাব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি দীঘলীয়া সময়ৰ পিছত প্ৰিয়জনক লগ পাব। এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ সৈতে কৰবাত বনভোজ বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণৰ ব্যৱস্থা কৰিব পাৰে। যিসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ত সফলতাৰ পথত আছে, তেওঁলোকৰ ইচ্ছা সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধৰ ভিতৰত পূৰণ হ’ব পাৰে।

ৰাজনীতিৰ ক্ষেত্ৰত নতুন দায়িত্বৰ সৈতে এটা ডাঙৰ পদ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধটো ঘৰুৱা মহিলাসকলৰ বাবে ব্যস্ত বিষয় হৈ থাকিব। এই সময়ছোৱাত শাৰীৰিক আৰু মানসিক ভাগৰ অব্যাহত থাকিব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি পাব। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে এটা ভাল দিন বা সন্ধিয়া কটোৱাৰ সুযোগ পাব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button