ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

২০-২৬ ডিচেম্বৰলৈকে চাওক আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত কামত সফলতা পাবলৈ অধিক পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। অৱশ্যে, আপুনি আগৰ দৰে আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰি থাকিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিন ধৰি লাগি থকা কাম এটা সম্পূৰ্ণ হ’ব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি কাইলৈ আজিৰ কাম পিছুৱাই দিয়া পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। কামৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োৰে পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰিব। বকেয়া ধন ব্যৱসায়ত প্ৰাপ্ত হ’ব পাৰে। শিক্ষাৰ্থী শ্ৰেণীয়ে প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। বেছিভাগ সময়তে মহিলাসকলে ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ মাজেৰে যাব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব।

প্ৰেমৰ সংগীয়ে আপোনাৰ অসুবিধাবোৰ হ্ৰাস কৰিব। পত্নীৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। আপোনাৰ আহাৰৰ বিশেষ যত্ন ল’ব অন্যথা পেটৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো তেওঁলোকৰ লক্ষ্যৰ ফালে আগবাঢ়িবলৈ ধৈৰ্য্য আৰু সংযমৰ সপ্তাহ হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কিছুমান স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা থাকিব পাৰে। ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে সম্পূৰ্ণ সতৰ্ক হ’ব। ঘৰ আৰু বাহিৰত সৰু সৰু বস্তুৰ ওজন নকৰিব। পাৰিবাৰিক শান্তি বজাই ৰাখিবলৈ আপোনাৰ বক্তব্য নিয়ন্ত্ৰণ কৰক, অন্যথা আপুনি নিষ্ফল বিবাদত লিপ্ত হ’ব পাৰে।

সন্তানৰ দিশটোৰ বিষয়ে কিছু উদ্বেগ উত্থাপন হ’ব। মনটো পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তিত হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত দুৰ্ঘটনাজনিত সাক্ষাতৰ ফলত বৌদ্ধিক শিথিলতা হ’ব পাৰে। ইয়াৰ মাজতে লুকাই থকা শত্ৰুসকলৰ পৰা সাৱধান হওঁক। অৱশ্যে এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰি থাকিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত এক সচেতন পদক্ষেপ লওক আৰু আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ ব্যক্তিগত জীৱনত অত্যাধিক হস্তক্ষেপ পৰিহাৰ কৰক, অন্যথা যি কৰা হয় সেয়া অধিক বেয়া হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত ফলাফল আনিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে নিযুক্তিত কিছু অসুবিধা হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত স্থানান্তৰ আৰু কৰ্মস্থানৰ পৰিৱৰ্তনৰ বাবেও যোগ প্ৰস্তুত হৈছে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়িক শ্ৰেণীয়ে কিছু লোকচান আৰু ব্যয়ৰ ভয় কৰিব। কিন্তু লাভালাভবোৰ প্ৰাপ্ত কৰা অব্যাহত থাকিব।

এটা ডাঙৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়িক সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব। অৰ্থনৈতিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সময়টো আপোনাৰ বাবে অলপ দুৰ্বল হ’ব পাৰে। এই ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ খৰচ চিন্তা কৰি কৰক আৰু ধনৰ লেনদেন কৰিবলৈ সাৱধান হওঁক।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছুমান বাধা থাকিব পাৰে। মনটো অলপ দুখী হ’ব, কিয়নো আপুনি প্ৰেম সংগীক লগ কৰিব পৰা নাই। পত্নী আৰু সন্তানৰ সুখ স্বাভাৱিক হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি- সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলে কিছু বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। কিন্তু সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধটো বাবে এক মনোৰম আৰু সফল হ’ব। এটা নিৰ্দিষ্ট কামত সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে একেলগে ওলাই যাব লাগিব আৰু লুকাই থকা শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব। কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলে সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব ভ্ৰমণ কৰিব লগা হ’ব পাৰে।

যাত্ৰাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰী দুয়োটাৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। অৱশ্যে ভ্ৰমণে কেৱল আপোনাক লাভান্বিত নকৰে, লগতে নতুন সম্পৰ্ক সৃষ্টি কৰিব। ভূমি, অট্টালিকা, বাহন আদি সম্পৰ্কীয় বিষয়ত সফলতাৰ ভাল লক্ষণ আছে। সপ্তাহটোৰ ফল শিক্ষাৰ্থী শ্ৰেণীৰ বাবে মজলীয়া হ’ব।

সপ্তাহটোৰ ফল মহিলা আৰু চাকৰিয়াল সকলৰ বাবে স্বাভাৱিক হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব। প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি হ’ব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কোনো বস্তুক লৈ প্ৰিয়জন বা বন্ধুৰ সৈতে বিবাদ বা মতবিৰোধ হ’ব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰতো বহুতো কাম থাকিব। এই সময়ছোৱাত কেৱল কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু প্ৰচেষ্টাৰ জৰিয়তে ধন উপাৰ্জন কৰা সম্ভৱ হ’ব।

লাভৰ তুলনাত ব্যয়ৰ অতিৰিক্ত পৰিমাণ থাকিব। আপোনাৰ বিৰোধীসকল সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সক্ৰিয় হ’ব আৰু আপোনাৰ স্থিতি আৰু খ্যাতি ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। গোপন শত্ৰুসকলৰ প্ৰতি অতি সাৱধান হোৱাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। যেতিয়া আপুনি কঠিন সময়ত প্ৰেম সংগীক লগ পাব, তেতিয়া আপুনি ভাল অনুভৱ কৰিব।

আপুনি স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাবোৰ উপেক্ষা কৰা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ এটা পুনৰাবৃত্তি হ’ব পাৰে। ঘৰৰ এজন বৃদ্ধ ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়েও মন চিন্তিত হ’ব।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহটো কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এটা আনন্দদায়ক আৰু উপভোগ্য সপ্তাহ হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰত প্ৰিয়জনৰ আগমনে সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব। পৰিয়ালটোৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ বহুতো সুযোগ থাকিব। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় ধেমালিত অতিবাহিত হ’ব।

কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত প্ৰগতি হ’ব। কিন্তু কোনো স্থানত ধন বিনিয়োগ কৰোঁতে বা আপোনাৰ কেৰিয়াৰত ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ মতামত ল’বলৈ নাপাহৰিব। বিদেশত কাম কৰা সকল বিশেষভাৱে লাভান্বিত হ’ব। সামাজিক মূল্যবোধৰ সন্মান বৃদ্ধি হ’ব। ভূমি, অট্টালিকা, বাহন আদিৰ সুখ থাকিব। চলিত আদালতৰ গোচৰৰ সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত যাব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব। প্ৰেমৰ অংশীদাৰসকলে ভাল সময় অতিবাহিত কৰাৰ সুযোগ পাব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হ’ব পাৰে।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে শুভ হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান আনন্দদায়ক খবৰ আহিব। ভৌতিক আনন্দ বৃদ্ধি হ’ব। ভূমি, ভৱনৰ ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীত আকাংক্ষিত লাভালাভ লাভ কৰিব। কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ৰ দিশত লাভান্বিত হ’ব। জীৱিকাৰ বাবে চেষ্টা কৰি থকা লোকসকলে সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে বৃহৎ সফলতা অৰ্জন কৰিব পাৰে। ঘৰৰ সা-সজ্জা বা সুবিধাৰ বাবে অধিক ধন ব্যয় কৰা হ’ব পাৰে।

আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে দীঘলীয়া দূৰত্বৰ ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। যাত্ৰা মনোৰম আৰু মনোৰঞ্জনৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব। আপুনি সপ্তাহটোৰ শেষত আপোনাৰ শ্ৰেষ্ঠ বন্ধু আৰু প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহিত কৰাৰ সুযোগ পাব।

প্ৰেম সম্পৰ্কৰ তীব্ৰতা বৃদ্ধি পাব। প্ৰেম সংগীৰ পৰা এটা আচৰিত উপহাৰ পাই মন সুখী হ’ব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এটা প্ৰত্যাহ্বানমূলক সপ্তাহ হ’ব। অৱশ্যে, যেতিয়া আপুনি ধৈৰ্য্য আৰু সংযমৰ সৈতে আপোনাৰ লক্ষ্যত আগবাঢ়ি যাব, তেতিয়া আপোনাৰ বাবে সফলতা অৰ্জন কৰা সম্ভৱ। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কামৰ বিষয়ে নিষ্ফল জটিলতা থাকিব। চাকৰিয়াল সকলে দায়িত্বৰ অত্যাধিক কাৰণত কিছুমান স্বাস্থ্য সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

নতুন আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰোঁতে সাৱধান হ’ব। ওচৰৰ লাভালাভৰ বাবে দূৰৱৰ্তী ক্ষতি পৰিহাৰ কৰিব। পৰিয়ালৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো বিবাদ সমাধান কৰোঁতে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত হঠাতে ডাঙৰ খৰচ হ’লে আপুনি ধাৰ ল’ব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তৃতীয়জনৰ প্ৰৱেশৰ ফলত কিছু ভুল বুজাবুজি হ’ব পাৰে। যিটো বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান কৰিব লাগিব। আপুনি কঠিন সময়ত আপোনাৰ পত্নীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত সময় আৰু ধন দুয়োটা পৰিচালনা কৰিব লাগিব। অযথা মানসিক চাপৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। কামত সফল হ’বলৈ আপুনি কাইলৈৰ বাবে আজিৰ কাম পিছুৱাই দিয়াৰ অভ্যাস পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। সময়ত ভাল বন্ধুৰ সমৰ্থন পোৱাত ব্যৰ্থ হ’লে হতাশাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। চাকৰিয়াল সকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত লুকাই থকা শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হোৱা প্ৰয়োজন। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি হঠাতে দীঘলীয়া দূৰত্ব ভ্ৰমণ কৰিব লাগিব পাৰে।

যাত্ৰা মনোৰম আৰু লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে কেৱল কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ বাবে সময় অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব।

প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভাল সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। অৱশ্যে আপুনি মানুহৰ সন্মুখত আপোনাৰ প্ৰেম প্ৰদৰ্শন কৰা পৰিহাৰ কৰা উচিত, অন্যথা আপুনি অপ্ৰয়োজনীয় অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহত মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলে তেওঁলোকৰ কথা আৰু খং সম্পূৰ্ণৰূপে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। নিশ্চিত কৰিব যে আপোনাৰ কথাবোৰেই ঘটনা ঘটাব আৰু ই বস্তুবোৰ বেয়া কৰি তুলিব। কামৰ ক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োকে একেলগে চলোৱাৰ পিছতহে কামটো সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। শাৰীৰিক শ্ৰম, মানসিক শ্ৰমৰ লগতে বৌদ্ধিক শ্ৰম কৰিব লাগিব।

আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অধিক সাৱধান হ’ব অন্যথা দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ এটা পুনৰাবৃত্তি হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ৰ সন্দৰ্ভত সপ্তাহৰ মাজভাগত দীঘলীয়া দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। যাত্ৰা মনোৰম আৰু আশাবাদী প্ৰমাণিত হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত প্ৰেম সংগীৰ ব্যক্তিগত জীৱনত অত্যাধিক হস্তক্ষেপ পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা ঘটি থকা ঘটনাবোৰ অধিক বেয়া হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱনত পত্নীৰ সৈতে সৰু বিবাদ হ’ব পাৰে, অৱশ্যে ই পিছত ভাল হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱসায়ত উত্থান-পতন বা প্ৰতিদ্বন্দিতা থাকিব। যিসকলে জীৱিকাৰ দিশত চেষ্টা কৰি আছে, তেওঁলোকৰ বাবে অপেক্ষা অলপ বাঢ়িব পাৰে। নতুন আঁচনি এখনত ধন ৰখাৰ আগতে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব।

সপ্তাহটোৰ মাজভাগত পৰিয়ালত কিছুমান জটিলতা থাকিব যাক আপুনি আপোনাৰ নিজৰ বিবেচনাত সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ সহায় বা পৰামৰ্শই আপোনাৰ ডাঙৰ সমস্যাটো সমাধান কৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থকাৰ ভাও লোৱা পৰিহাৰ কৰিব অন্যথা আপুনি অপ্ৰয়োজনীয় বিফলতা বা সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি বিবাহিত জীৱন বা পাৰিবাৰিক সুখ উপভোগ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে কৰ্মস্থানৰ জটিলতাবোৰ ঘৰলৈ অনা পৰিহাৰ কৰিব। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে বিশেষভাৱে সাৱধান হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলে অধ্যয়ন কৰিবলৈ মন কৰিব পাৰে।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ স্থানীয় লোকসকলে এই সপ্তাহত কল্পনাৰ পৃথিৱীৰ পৰা ওলাই আহি মাটিত কাম কৰিব লাগিব। আপুনি নিৰন্তৰ প্ৰচেষ্টা আৰু সময় পৰিচালনা কৰি আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰাত সফল হ’ব পাৰে। কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস নকৰিব, অন্যথা আপুনি ভুগিব পাৰে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ব্যৱসায়িক ভ্ৰমণ লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত এজন জ্যেষ্ঠ আৰু প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত লাভজনক আঁচনি এখনত কাম কৰাৰ সুযোগ থাকিব। আপুনি আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ সৈতে এক স্বাস্থ্যকৰ আৰু সুখী সম্পৰ্ক অনুভৱ কৰিব।

পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু প্ৰেম বৃদ্ধি হ’ব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব। যদি আপুনি সন্তানৰ সুখৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছিল, আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত সপ্তাহটো স্বাভাৱিক।

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button